לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-12-2005, 22:19
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
אשמח מאד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Downer שמתחילה ב "Double Action"

השאלה היא אם אתה מתכוון שאתה צריך הסבר על פעולת הDA בכלל אוו רק איך זה קורה באקדח הספציפי הנ"ל?
אז נתחיל בהתחלה
עולם האקדחים נחלק כמו כל דבר בצה"ל ל3 סוגי הפעלות
SA -סינגל אקשן בסוג מנגנון זה שהוא הישן מבין ה3 מבצע ההדק פעולה אחת בלבד והיא להפיל את הפטיש
/נוקר ולגרום ליריה .
כלומר הירי מתחיל כאשר הפטיש נמצא במצב דרוך כאשר היורה (אוו מנגנון אחר ) מביא את הפטיש לדריכה
האצבע של היורה באקדח תופי ובאקדח מיטען (חצי אוטומט) הפעלת הצינה בצורה ידנית לכדור ראשון
ולאחר מכן ע"י הצינה שחוזרת לאחור לאחר הירי.
כאשר ההדק נלחץ הפטיש מופל על הנוקר (אוו ישר לפיקה של הכדור עם מדובר בפטיש עם נוקר עלו)
והנוקר פוגע בפיקה ונצר יריה ופה נגמר הענין באקדח התופי עד אשר היורה ידרך שוב את הפטיש בצורה ידנית,באקדח חצי אוטומטי בשלב זה תחזור הצינה לאחור ותדרך שוב את הפטיש וכך חוזר חלילה עד
סוף הירי אוו גמר המחסנית.

DA -דבל אקשן (אוו DAO -דבל אקשן בלבד) זה מנגנון שבעבר היה נחלתם הבלעדית של אקדחי התוף
אבל בעשורים האחרונים נכנס גם לאקדחים מטענים.
העיקרון פה הוא שהפטיש והנוקר יושבים במצב מנוחה ובבית הליעה/תא תורן בתוף יש כדור הרגע הלחיצה על ההדק הפטיש מתחיל להטען עד למצבו הדרוך ולאחר מכן המשך לחיצה על ההדק יביא
לנפילת הפטיש ויריה לאחר היריה ישאר הפטיש למטה עד לחיצה נוספת על ההדק,ואז כל התהליך יתחיל מהתחלה .

SA/DA או TDA -אוו בעיברת פעולה כפולה משולבת -במקרא הזה מדובר במנגנון שמשלב את שתי השיטות כלומר באקדחי התוף יכול היורה לדרוך את הפטיש בצורה ידנית כמו הSA אוו לירות בDA
לפי רצונו ולשלב בנהם (בד"כ ירי כדור ראשון בSA והשאר בDA ) .באקדח מיטען הכדור הראשון יהיה
בDA וכל הכדורים האחרים בSA .

מה יותר טוב??
מאד תלוי את מי שואלים
בעיקרון היתרון של הDA הוא בכך שהוא יותר פשוט ומהיר להפעלה וכל מה שנדרש הוא ללחוץ על ההדק
מצד שני הלחיצה על ההדק במצב DA היא לרוב ארוכה וקשה מה שלא טוב לדיוק ולקצב האש .
אגב אלו לא כל מנגנוני ההדק הקימים ויש אחרים שהם אוו שיפור של אחד המנגנונים הנ"ל אוו סתם שילוב
בנהם הצורה כזאת אוו אחרת אבל זה כבר ענין לדיון אחר .

מכל מקום הברטה 92F אוו M9 בשמו הצבאי הוא אקדח מתצורת TDA והוא פועל כך
היורה מכניס מחסנית לכלי (לאחר פריקה ובדיקה כמובן) ,עכשו יש בידו אחת משתי אופציות להשאיר את הכלי במצב זה ואז כאשר הוא יזדקק לכלי חלילה יהיה עלו לשלוף את העלי לדרוך אותו ולירות (מצב SA ).
אוו לדרוך את הכלי ולהכניס כדור לבית הבילעה ולסובב את הנצרה שעל המחלק רבע סיבוב כלפי מטה
פעולה זאת תפעיל מנגנון שישחרר את הפטיש וזה יפול אך לא ינקור את הכדור .
עכשו יכול היורה להשאיר את המצב כמו שהוא וכאשר ירצה לירות לשחרר את הנצרה ולירות
אוו לשחרר כעת את הנצרה ואז הכלי יהיה למעשה במצב DA .
מקווה שלזה היתה הכוונה שלך!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2005, 08:24
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
לא ממש קשור לשאלה של ידידנו ,אבל אם זה כבר עלה.....
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי מוסטרו שמתחילה ב "אקדח על הפנים"

לאחר סידרה לא קצרה של מאמרים בענין וקריאה של רוב התולנות של החילים אני מסיק שמדובר
בתופעה די דומה למה שיש לנו בארץ והיא נקראת "כאשר הרקדן לא יודע לרקוד הוא תמיד יגיד
שהרצפה עקומה " .
מה שקורה הוא שהחילים האמריקאים לא ממש מיומנים בנשק ומתקשים לפגוע במטרות אז המסכנה המתבקשת היא כמובן "לכדור ה9 מ"מ אין מספיק כושר עצירה" ופה נוספות אגדות אורבניות מפה עד הודעה
חדשה כדי להצדיק את המיתוס .
החיילים האמריקאים עובדים "קשה מאד" ככה שהם "לא מספיקים" לנקות את הנשק שלהם
התוצאה הכלי מלוכלך ולא משומן כמו שצריך ומכאן הדרך למעצור קצרה מאד מסכנה "הכלי לא אמין"
פה תוסיפו צ'זבט על סבא וה1911 שלו במלחמת קוראה וקיבלתם סיבה לעבור ל1911 .
מה כן נכון מכל זה ???
הצבא האמריקאי החליט לחסוך כמה דולר על מחסניות ולקנות את ההצעה הזולה ביותר שהוצאה התוצאה
מחסניות סוג ג' מינוס עם קפיץ חלש מידי שכן גורם למעצורים בכלי אבל חיילים שהחליפו קפיצים אוו מחסניות
במחסניות אזרחיות מאד מרוצים מהכלים .
לגבי חלקים שבירות וכ"ו עוד אגדה אורבנית שמקורה במקריאים אמיתים שקרו בתחילת קליטת הכלים
בצבא ארצות הברית.
מה שקרא שם הוא שמספר יחידות מובחרות החליטו לירות בכלי כדורים בעלי לחץ גבוהה מאד ,כדורי
בדיקה שמותר לירות אחד כזה פעם אחת בחיים של הכלי והם משמשים לבדיקת תקינות לפני שהכלי עוזב את המפעל ,הכלים הללו אומנם קרסו אבל אחרי 750-1000 כדור כאלו .
אקדח כזה אני מוכן לקנות כל יום!!!
מה שכן הכלי לא מתאים לכולם (לא שיש כזה כלי בעולם) לא כולם אוהבים את מנגנון ההשמתה/נצרה
על הצינה בגלל שהוא עלול להנצר בשוגג בדריכה מהירה (יריתי מאות כדורים בכלים כאלו מעולם לא קרא לי) ,לאחרים הוא גדול מידי ליד ,הוא כבד ....................
אבל למי שהוא כן מתאים ומוכן לחיות אם המגרעות זה כלי אמין ומדיוק למדי .

ישן 11-12-2005, 08:41
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
וואוו איזה אש צולבת על הברטה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי מוסטרו שמתחילה ב "אקדח על הפנים"

האמריקאים השתמשו במחסניות חליפיות לא איכותיות.

In Iraq and Afghanistan there have been reports of other problems, such as inferior magazines produced by vendors other than Beretta. While redesign and better quality controls have solved most of the M9 reliability problems

תקרא בעצמך באתר הבא:
http://www.olive-drab.com/od_other_..._pistol_m9.php3

האקדח הזה אמנם הוא בן הדור הקודם, אבל הוא כלי מאד אמין ומדוייק למי שמפעיל אותו נכון.
קישור, לאתר הקומנדו הימי האמריקאי (SEALS), בו הוא מופיע כנשק אישי

http://www.navy-seal.s5.com/weapons.html

לשימוש אישי: מי שהכלי מתאים לו, הוא מוכן לסבול משקל כזה ולחיות בצורה אחראית ומקצועית עם העובדה שהוא נושא עליו כלי נשק (הדבר מגביל) - זה נשק מעולה, האמן לי מניסיון!!
ישן 11-12-2005, 09:14
צלמית המשתמש של winner
  winner winner מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 14.01.03
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "וואוו איזה אש צולבת על הברטה"

צמוד אליי "צעצוע" כזה לפחות 12 שעות ביממה - כבר למעלה מ-10 שנים.

לצערי, אני לא יורה הרבה בשנים האחרונות אבל בחידושי רשיון לא נתקלתי בבעיות כלשהן, גם ללא ניקוי ובמחסניות שטעונות תמיד ב-15 כדורים.
המשקל לא מפריע לי והיתרון הגדול של הנשק הוא ביכולת לנוע עם כדור בבית הבליעה ופטיש מושמט בביטחון מירבי הודות ל-3 מנגנוני ביטחון:
1. נוקר "נשבר" - סגירת הנצרה מסובבת חלק מהנוקר ב-90 מעלות - מונע נקירה ממכה חיצונית.
2. נעילת נוקר - בלוק נעילה מונע נקירה ללא לחיצה על ההדק.
3. ניתוק הדק - כאשר הנצרה סגורה, ההדק מנותק מהפטיש כך שלא יכול להתבצע ירי בלחיצה "מקרית"

עם פתיחת הנצרה ניתן לירות יריה ב-DA (תנועת הדק ארוכה וקשה), אחריה הפטיש ידרך והיריות הבאות יהיו ב-SA.
ישן 11-12-2005, 11:05
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
כדור בבית הבליעה??
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי winner שמתחילה ב "צמוד אליי "צעצוע" כזה לפחות..."

אני מניח שאתה אחראי, מנוסה וסיגלת לעצמך את דפוסי התנהגות שמתאימים לך
בכל מה שקשור לשימוש בנשק הזה.

אני נושא את הנשק ומשתמש בו מעט שונה ממך:
1. כדור בבית הבליעה: יש בזה רמת סיכון מסויימת וזה לא מתאים לירי הסלקטיבי שבו
אני מאומן ואליו אני רגיל - שליפה-->דריכה-->ירי ולא שליפה-->פתיחת ניצרה-->ירי.
2. ניצרה סגורה: בעיניי היא מכשול שברגע של לחץ עלולה להביא אותך למצב קריטי.
3. אימון: זה דבר מאד יקר הצורך כמות כדורים אדירה (1.60 ש"ח לכדור) , הרשמה
למטווחים וכו', אלא אם כן יש לך אלטרנטיבות אחרות.
4. מימדים ומשקל: לא מפריעים לי, התרגלתי כבר

העיקר זה להקפיד על כללי הבטיחות, אחסנה והשימוש!!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:33

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר