לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-12-2005, 07:49
  השופט השופט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.02
אהרון ברק משנה כיוון בנוגע לגבינזון ?

נשיא בית המשפט העליון אהרן ברק: ניתן למנות את פרופסור רות גביזון לאחר "תקופת צינון"
בשיחות סגורות שתוכנן הגיע ל"הארץ", הבהיר ברק כי התנגד רק למינויה המיידי של גביזון לשופטת, ללא קשר ל"אג'נדה" שלה; חושש כי מינוי ללא תקופת צינון יביא לפוליטיזציה מלאה של הליך מינוי השופטים 07:19 | 12.12.2005 יובל יועז נשיא בית המשפט העליון, השופט אהרן ברק, אינו מתנגד כליל למינויה של הפרופ' רות גביזון לבית המשפט העליון, אלא רק למינויה המיידי, ללא "תקופת צינון". כך הבהיר ברק בימים האחרונים בסדרת שיחות סגורות, שתוכנן הגיע לידי "הארץ".

ברק אמר עוד שעמדתו על מינויה של גביזון "לא הובנה כראוי". לדבריו, התנגדותו אינה נובעת מ"האג'נדה" של גביזון, שלפיה היא מתנגדת ל"אקטיוויזם השיפוטי" שמנהיג ברק בעליון. ברק, לדבריו, מתנגד לכך שהמעורבים ב"מאבקים ציבוריים", המתראיינים לעיתונים ומפרסמים בהם את דעותיהם, או משתפים פעולה עם ארגונים ציבוריים - כמו האגודה לזכויות האזרח, שגביזון עמדה בראשה, או פרויקט כתיבת החוקה שבו השתתפה - ימונו לבית המשפט העליון ללא תקופת צינון משמעותית, כאורך מעורבותם במאבקים הציבוריים.

הסיבה לצורך בצינון, לפי ברק, היא הסכנה להידרדר ב"מדרון חלקלק", שבתחתיתו פוליטיזציה מלאה של הליך מינוי השופטים: בכל מינוי יתמכו גורמים פוליטיים אחרים וייווצר הצורך "לאזן" מינוי אחד באמצעות מינוי "נגדי".

ברק גם סבור שכינוס הוועדה לבחירת שופטים בתקופת בחירות הוא "שלא כדין", אולם הוא משוכנע ששרת המשפטים, ציפי לבני, תימנע לבסוף מכינוסה. אם בכל זאת תכונס הוועדה, ב-24 בינואר, מתכוון ברק להתנגד לכל המועמדים ששמם יועלה - כולל מועמדים שהוא מבקש למנות לעליון.

http://www.themarker.com/tmc/articl...icle&layer3=law
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-12-2005, 09:01
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
הוא דיקטטור פאשיסט, שמסביר לנו מדוע טוב לנו לחיות בדיקטטורה המעוותת שלו.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי relove שמתחילה ב "צינון ממה בדיוק? צינון מדעות? האם הוא רוצה שגביזון תגזור על עצמה תענית שתיקה"

"עלולה להיות פוליטיזציה של הלך מינוי השופטים. מישהו צריך להגן על בית-המשפט מפני זה ואני ממנה
את עצמי לתפקיד, ומי שלא מסכים - הוא אנטי-דמוקרט מסוכן ויש להשימו במעצר מנהלי עד שיהיה מוכן
להשתתף בדמוקרטיה הנפלאה שיש לנו פה"

בערך כמו טענות שרון והשרוניסטים, שנשמעו גם על-ידי צמד גאונים שכתבו כאן לא מזמן:
"ישראל זקוקה למנהיג חזק ותקיף, ואני קובע שאני הולך להיות המנהיג החזק והתקיף הזה. כל החלטה
שלי טובה לעם. פשוט ככה זה. מה שאני קובע, זה מה שהם צריך, ומי שמתנגד, הוא מהטרוריסטים
היהודיים האלה המחתרת היהודית בת-עין מתנחבל מסריח. אנחנו עוד נטפל בהם..."
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:57

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר