לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-12-2005, 01:05
  Educated Fool Educated Fool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
אנשים.. שאלות על מיתר (לא לא אותן שאלות כמו תמיד..)

תשובות לשאלות הנפוצות באמת ניתן למצוא בשפע בחיפוש.. אבל יש לי שאלות יותר ענייניות:

סה"כ.. כולם מאוד רוצים לדעת מה מיתר עושים.. מה הוא אותו הנשק שלהם..
אבל לא זה מה שבאמת מעניין..
מעניין אותי לדעת אם אנשים שנמצאים שם או שהיו שם נהנו מהשירות (מעדיף לשמוע מקור ראשון אם יש..). הרי לכל יחידה מיוחדת שמנסים להתקבל אליה יודעים פחות או יותר באיזה סוג של יחידה מדובר, מה פחות או יותר היעוד שלה (או לפחות שמועות על היעוד שלה), יודעים על מספר פעולות שהיא השתתפה בהם פעם... פשוט יש סיבה לעבוד קשה ולעבור מיונים כדי להגיע אליה.
אבל מה לגבי מיתר? האנשים שהולכים ליחידה הזו קונים חתול בשק?!

אז בכל זאת אנשים.. בלי לזרוק לאויר פרטים שעוברים על בטחון שדה.. מישהו כאן יכול להגיד לפחות אם התפקיד שווה את כל הטררם? אם באמת כ"כ קשה שם כמו שמספרים (יש שאומרים אף יותר מחי"ר רגיל) איך המסלול עצמו? מעניין? איך האנשים שם? איך היציאות? כמה שיותר פרטים אפשריים-יותר טוב!

תודה מראש לעונים. מחכה לתשובות רציניות.

נערך לאחרונה ע"י Educated Fool בתאריך 12-12-2005 בשעה 01:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-12-2005, 12:16
  Shotti Shotti אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.05
טוב...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Educated Fool שמתחילה ב "אנשים.. שאלות על מיתר (לא לא אותן שאלות כמו תמיד..)"

קודם כל, מצטער אבל אני כרגע עדיין לא יכול לספר לך על תקופת הזמן אחרי המסלול...

בוא נתחיל מעניין ה"חתול בשק". בתקופת הטירונות בשבטה (03, חודשיים) שלא יהיה לך ספק - אין לאף אחד מהטירונים במה עוסקת היחידה. אני אישית זוכר מתי התחילו לקפוץ רמזים - כשמתחילים טירונות יחידה בבסיס האם במצפה רמון (מן הסתם, הגיוני שנתחיל להבין את הכיוון. אחרי הכל אתה בבסיס של היחידה עצמה, מוקף בשאר האנשים שמשרתים שם, שאר הדברים תגלה כבר לבד).
מסלול זה מסלול, מן הסתם אתה תחשף לייעוד היחידה, ועם הזמן אתה תלמד עוד ועוד מגוון דברים מעניינים ומיוחדים...
אין לי ממש אפשרות לפרט על אופי התפקיד, ואם זה "שווה".. אני רק יכול להגיד לך שלא משנה עם כמה אנשים שמשרתים שם תדבר, תקבל מיליון דיעות שונות - תלוי בבן אדם, ובסוף הכל תלוי בתפקיד, ויש -מספיק- תפקידים.
האנשים, איכותיים. אחרי הכל, עוברים מבחנים פסיכוטכניים, גיבוש פיזי וראיון אישי, יש פה איזה סינון.
היציאות... הממ תן לי לזכור... בעקרון בשבטה היציאות שלנו היו טובות, אפילו טובות מאוד.. אולי זה החגים, אולי זה המצב רוח של הסגל... לא יודע, פשוט היו נחמדות. לא סגרנו הרבה שבתות בשבטה (משהו כמו איזה 4 אם זכור לי נכון). מצד שני, בטירונות יחידה סגרנו משהו כמו איזה 4 שבתות מתוך 5, -אבל- היו יציאות שונות ומשונות במהלך השבועות - אפטרים פה ושם, שבתות מקוצרות. בקיצור ממש, תלוי בסגל, תלוי בלו"ז שהם בנו ותלוי בחגים, אז אל תבנה על מה שסיפרתי כאן D:
קושי - אהה, זה נושא מעניין אה? טוב, בלי לפרט יותר מידי כי אני לא רוצה לבלבל פה מישהו או לגרום לכם לחשוב משהו אחר, הקושי המנטלי שלט. רמת הקושי הפיזי גבוהה, לא שאני אומר משהו אחר, אפילו גבוהה מאוד (החל מהרבה מאוד מד"סים, שיעורי קמ"ג, מסעות וניווטים), אבל לדעתי הקושי המנטלי שלט - המשמעת מטורפת (מי שעכשיו שמע כל מיני דברים מוזרים, אני מאמת אותם D:, אבל לא כולל נוב' 04... :/ ), הלו"ז לפעמים מאוד מוזר ומתיש (-אם בכלל יודעים אותו-).

ממש בקיצר - שווה את זה.
אתה מתגייס לתותחנים? לך לטוב ביותר. רוצה משהו מאתגר ובוא נגיד ככה, -מאוד- מעניין? למה לחשוב פעמיים... יאללה בלי לשאול עוד שאלות פשוט טוס ותן את כל מה שאתה יכול..

מי שמעוניין לשאול עוד כמה שאלות, תמיד אפשר לשלוח הודעה פרטית, HF.
(או שאולי תתקלו פה בעוד שניים שעכשיו שם..)

ישן 12-12-2005, 20:36
  Shotti Shotti אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי HU99 שמתחילה ב "מוסיף שאלה..אם מותר לכם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי HU99
מוסיף שאלה..אם מותר לכם לענות...
1.מה אורך ההכשרה?
2.האם מיתר עוברים הכשרה של יחידת עילית?יענו חודשי ניווטים,צניחה,טרור וכל זה?
3.תכלס, כשאין מלחמה, יש שימוש לייעוד של היחידה? (לא שאני יודע מה הוא, וגם לא מבקש לדעת...)

1. חודשיים טירונות 03, בשבטה -> חודש טירונות יחידה, השלמה ל- 04, במצפה רמון -> 4 חודשים מסלול. רשמתי פה מספרים שנראים דיי קבועים, אבל זה ממש בחפיף כי זה משתנה ממחזור למחזור, תלוי בהרבה גורמים. אם אתה רוצה לדעת ממוצע, זה בערך 8 חודשים כל העניין.
2. מצטער.. לא יכול ממש לענות לך על זה. מה שכן אני יכול לספר לך, שידוע פחות או יותר - זה שמורן זו היחידה היחידה בצה"ל שבה מנווטים כבר אחרי חודשיים טירונות (להבדיל מיחידות אחרות, שמנווטות רק בשלבים מתקדמים של המסלול). שאר הדברים כבר תצטרך לברר בעצמך..
3. תכלס, אני לא יכול לענות לך :/

אתם יכולים בכיף להמשיך להזרים שאלות, רק אל תצפו ממני שאני אענה על שאלות שעוברות "בעקיפין" על ב"ש/ב"מ, sorry.....

ישן 13-12-2005, 01:26
  Educated Fool Educated Fool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
עוד שאלה.. מאוד תיאורטית.. אבל בכל זאת..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Educated Fool שמתחילה ב "אנשים.. שאלות על מיתר (לא לא אותן שאלות כמו תמיד..)"

בד"כ האנשים שבוחרים בנ"מ הם.. בוא נגיד.. אנשים ש"אוהבים פחות לרוץ"
אז החבר'ה שהולכים למיתר.. מה גורם לכם להחליט להגיע לשם? הרי הלכתם לתותחנים פחות או יותר כדי להתרחק מהעניין של החי"ר לא..? (ולפי השמועות מיתר טוחנים הרבה.. תקנו אותי אם אני טועה.)

ועוד שאלה.. שמעתי שיש ביחידה כמה וכמה תפקידים שונים
חלקם קרביים יותר, חלקם פחות.
בהנחה.. שוב, שאני לא עובר על בט"ש.. אפשר לדעת איך מחלקים את החבר'ה שם לתפקידים?
כאילו.. גם אחרי שעוברים את המיונים וכולם נחשבים שם "מובחרים" עדיין יש את העניין של יותר טובים לפה פחות טובים לשם?
ישן 13-12-2005, 08:17
  Shotti Shotti אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Educated Fool שמתחילה ב "עוד שאלה.. מאוד תיאורטית.. אבל בכל זאת.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Educated Fool
בד"כ האנשים שבוחרים בנ"מ הם.. בוא נגיד.. אנשים ש"אוהבים פחות לרוץ"
אז החבר'ה שהולכים למיתר.. מה גורם לכם להחליט להגיע לשם? הרי הלכתם לתותחנים פחות או יותר כדי להתרחק מהעניין של החי"ר לא..? (ולפי השמועות מיתר טוחנים הרבה.. תקנו אותי אם אני טועה.)

ועוד שאלה.. שמעתי שיש ביחידה כמה וכמה תפקידים שונים
חלקם קרביים יותר, חלקם פחות.
בהנחה.. שוב, שאני לא עובר על בט"ש.. אפשר לדעת איך מחלקים את החבר'ה שם לתפקידים?
כאילו.. גם אחרי שעוברים את המיונים וכולם נחשבים שם "מובחרים" עדיין יש את העניין של יותר טובים לפה פחות טובים לשם?

1. באמת שאין לי מושג מה להגיד לך בנושא... אני יכול להגיד לך על עצמי - מהיום שבו התחלתי לחשוב באמת על הצבא, ומה אני הולך לעשות בצבא, חשבתי ש"חי"ר מתעסקים כל הזמן בדברים של חי"ר" בוא נגיד, ו"תותחנים מתעסקים בטיפה פחות דברים של חי"ר, אבל עם תוספת העיסוק בנשקים משלהם (תומ"תים במקרה הזה...)", אז מראש אמרתי לעצמי, אם במקרה הזה, גם יש לתותחנים יחידה מובחרת - נשמע מושלם, לא? יחידה מובחרת שלא מתעסקת רק בחי"ר אלא גם בייעוד נוסף (במקרה הזה גם סודי, מה שמוסיף לעניין...).
מקווה שהבנת משהו מהבלבול הזה D:

2. אני לא יכול לענות לך ספציפית על השאלה הזאת, אני אנסה להסביר לך בגדול איך מחלקים לתפקידים ביחידה, לא משנה אילו.
בעקרון הסגל קובע לאיזה תפקיד כל אחד ישובץ. איך? - אני משער שהם מסתמכים על תוצאות החל מהמיונים ליחידה (גיבוש/פסיכוטכניים/ראיון) + צרכים של היחידה + תפקוד במהלך השלבים (טירונות -> טירונות יחידה).
ולא, אני לא חושב שיש איפשהו חלוקה במהלך ההכשרה ל"טובים יותר/ טובים פחות".

ישן 14-12-2005, 01:40
  Shotti Shotti אינו מחובר  

בתכלס
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Educated Fool שמתחילה ב "האם באמת ככה הדבר?"

אני כל כך מבין את הסיבה למרמור... ידוע, בוא נאמר.. D:

קיצר זה מאוד תלוי בך, בלי להגזים אבל - אם בא לך לקרוע את עצמך קצת, לעבוד קשה -אבל- להחשף לדברים טיפה יותר מעניינים מתומ"תים, ולעבור את השירות עם הרגשה של משפחה (לא מגזים.. לא היחידה הכי גדולה בוא נאמר).

כמה שיגידו לך שכשזה מגיע לתכלס זה בדיוק כמו כל גדוד בתותחנים, זה פשוט לא ככה. לא בא להגיד שזה ההפך (לא, עדיין לא סיירת מטכ"ל), אבל יש שוני, בכמה דברים מורגש יותר, בכמה פחות. גם תלוי איך אתה מסתכל על זה.

קיצר, תחליט מה שתחליט.. אני ממש לא בא ליחצ"ן את היחידה, אני רק רושם את דעתי..
אנחנו יכולים להמשיך לטחון פה מים סתם, כי בסוף בתכלס אתה לא תדע מי/מה/מו נגד מי, או מהו ההווי ביחידה - עד שתגיע.

ישן 16-12-2005, 11:00
  melarky melarky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.05
תראה אני אגיד לך מה אני חושב בנושא...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Shotti שמתחילה ב "בתכלס"

אני אישית לא התקבלתי למיתר ואני בגדודים ולכן תוכל להגיד שאני משוחד אבל יש כמה דברים לדבי מיתר לפי מה שאני הבנתי שלא כל כך שווים את זה... קודם כל הנשק שלהם לא בסודי כל כך אני אישית וכל אחד בגדוד שלי יודע מה זה, אבל אני לא אפרט אותו פה כי אני מכבד את הסודיות שלו...
לפי מה שהבנתי האימונים שם מאוד מפרכים, אבל מאוד מפרכים והמסלול שם הוא 8 חודש נראה לי... בכל מקרה הם באמת עוסקים מלא בניווטים ועצם זה שהם עושים את זה מהר זה לאו דווקא יתרון אלא מראה שהם עוברים פחות הכשרה... לפי מה שאני יודע, הסיכוי להיות מפקד במיתר הוא הרבה יותר נמוך מאשר בגדודים, שם הסיכוי גבוה בהרבה, ולטעמי עדיף להיות מפקד בגדודים מאשר חייל רגיל במיתר, וזה אני אומר בערבון מוגבל, כי אני לא מכיר תיחידה הזאת מעבר לשמועות ודברים שמספרים לי... לפי מה שהבנתי הם לא משתמשים בהכשרה שלהם בכלל במהלך שרותם הסדיר, והם למעשה עושים עבודה של גדודי ח"יר לכל דבר (יכול להיות שקצת יותר מעצרים וגם זה בכלל לא בטוח)... לטעמי-מיתר היא יחידה שמטרתה העליונה היא למשוך אנשים לחיל הזה... אני מכיר מלא אנשים שפשוט באו לתותחנים אך ורק בשביל להיות במיתר ונכשלו... שוב, אל תיקח את הדברים שלי כספר תנ"ך חקוק.. אני לא בטוח לגבי כלום כי אני לא שם והם מחתימים תחיילים שלהם על סודיות, אבל לדעתי אם אתה רוצה אקשן תלך ליחטיות של צנחנים או לפלס"רים של החטיבות ולא למיתר
ישן 16-12-2005, 11:22
  hakavkazi hakavkazi אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 13.09.05
אני הייתי מציע לחבר'ה ממיתר להוריד קצת פרופיל

הם חושבים שהם נמצאים בסיירת מטכ"ל,עם כל הכבוד למיתר,ויש כבוד,יחידה סודית והכל אבל החיילים שם פשוט מתנשאים ולפעמים גם מגעילים,חלקם לפחות,לא כולם.
אני אישית מכיר לוחם מיתר שהוא מותק של בחור,אז אני לא מדבר על כולם.
בשיבטה הם כמו זומבים שהולכים כל היום בלי לדבר ובלי למצמץ עם אנשים שהם לא מהיחידה שלהם...
לדוגמא:
חבר שלי רצה להוציא פחית שתיה באחת מהמכונות בשיבטה וליד המכונות ישב כנראה לוחם ממיתר שזה עתה התקבל ליחידה.
חבר של ישאל אותו למה המכונה לא עובדה.
אז מה הוא ענה לו...? "מצטער,אסור לי לדבר איתך"
פחחח כאילו מה הוא כבר שאל...
אז שוב,וואלה יחידה סודית והכל אבל אני חושב שקצת הגזימו בנוגע ליחידה.
ישן 16-12-2005, 11:56
  Shotti Shotti אינו מחובר  

סתם לפואנטה...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי hakavkazi שמתחילה ב "אני הייתי מציע לחבר'ה ממיתר להוריד קצת פרופיל"

אתה חושב שאנחנו עושים את זה בכוונה?

אתה יודע איזה קשה היה לי בשבטה, לראות כל פעם את חברים שלי (היו איתי עוד 4 חברים, כל אחד בגדוד אחר) עוברים לידי, ואני מת לדבר איתם, ואפילו אסור לי לחייך אליהם?

סתם לקטע, אני זוכר שראיתי את חבר שלי ליד החדר אוכל, וחייכתי אליו (!), איכשהו אחד המפקדים ראה את זה - בזמן שכולם נכנסו לחדר אוכל אני נשארתי במצב 2, 20 דקות בחוץ בשמש וקיבלתי חצי שעה ביציאה (כן, מה זה כבר חצי שעה.. אבל הוא דחף את זה סתם).

קיצור, אני אומר לך את זה בתור אחד שמכיר את זה טוב - אנחנו ממש לא נהנים מזה. אז נכון שבארוחות שישי זה דיי מצחיק לראות את כולם קופצים ושרים כאילו זה משחק כדורגל, ואנחנו לעומת זאת עומדים בשלשות כאילו בא לביקור נשיא מיקרונזיה (יש להם נשיא?). אז זה מגניב בהתחלה, דיי מרעיל למען האמת, אבל מתישהו מבינים את הקטע ונמאס.

במקרה של חבר שלך, אם הבחור ממיתר אמר לו את זה בצורה מתנשאת, כמו "סורי אסור לי לדבר איתך כי אתה דחפ"ז" (בלי להעליב), אז אני באמת מבין... בכל מקרה רק רציתי לעניין אותך בדעתי, ואיך זה נראה מהצד שלנו.

עריכה- פיי כתבתי נאום ובכל זאת פיספסתי את הפואנטה.. רק גרמתי למפקד להראות רע יותר מידי
קיצר, אחרי הכל כמה זה נראה מתנשא, וכמה שזה לא נוח לנו, יש לזה רק סיבה אחת - משמעת. אני לא ארחיב כי בנושא הזה אתה יכול לחשוב לבד, אבל זה צעד אחד קדימה שמראה למפקדים שהם יכולים לסמוך עליך (אולי לא בנושא חשוב כל כך כמו לדבר עם חבר שלך, אבל זה רק ההתחלה). נכון שזה כואב לכולם בהתחלה, אבל אין ספק שזה מחדיר משמעת כמו שצריך.

נערך לאחרונה ע"י Shotti בתאריך 16-12-2005 בשעה 11:59.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:02

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר