לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-01-2006, 13:37
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
בצר לו, פנה הקיבוץ השמאלני למשה פייגלין

YNET: מהקיבוץ פנו לפייגלין: עזור למנוע מגורי ערבים

בשנת 2000 פתח קיבוץ סוללים את שעריו לקליטת משפחות מבחוץ. בין הפונים בבקשה לרכוש מגרש היתה גם משפחה מנצרת הסמוכה. אלא שהתושבים לא ממש התלהבו. בהצבעה שנערכה בקיבוץ החליטו 95% שהם אינם רוצים משפחה ערבית בקרבתם. המשפחה פנתה לערכאות, ובשכונה הקהילתית של הקיבוץ החליטו לבקש סיוע ממשה פייגלין כדי ש"יגייס משאבים שיגרמו למשפחה לחשוב פעמיים ולוותר". אנשי פייגלין: "הם רצו שנשחד את הערבים, וסירבנו"
שרון רופא-אופיר

בעזרת פייגלין? בשכונה הקהילתית בקיבוץ הסוללים רצו למנוע ממשפחה ערבית מנצרת לרכוש מגרש במקום, ופנו למשה פייגלין, שהתמודד על ראשות הליכוד, בבקשה שישכנע את המשפחה לחזור בה מכוונתה.

בשנת 2000 פתח הקיבוץ, שליד צומת המוביל, את שעריו לקליטת משפחות מבחוץ. בין המשפחות שביקשו לרכוש מגרש היתה גם משפחה מנצרת הסמוכה, שפנתה בדיוק כמו כולם למשרד המכירות שבאתר. כבר אז נאמר להם שהם אינם עומדים בקריטריונים שהם בין השאר "שירות בצבא וחברות בהסתדרות הציונית".

תחילה לא קראו לילד בשמו, שהקהילה פשוט אינה רוצה בקרבה משפחה ערבית, אך באסיפה של האגודה השיתופית שהחליטה להביא את הנושא להצבעה, זכה העניין כבר לאישור רשמי. באסיפת הקיבוץ נשאלו החברים והתושבים מי אינו רוצה להתגורר בסמוך למשפחה של ערבים. "95 אחוז מהנשאלים הצביעו נגד הצטרפות המשפחה לישוב", אמרו בסוללים.

בינתיים, המשפחה מנצרת שהתשובה השלילית לה זכתה, גרמה לה למורת רוח, החליטה לפנות לערכאות. לאחרונה, לאחר שהתקיים דיון בבית המשפט העליון בנושא זה, הוחלט להעביר את ההחלטה לוועדת ערר של מינהל מקרקעי ישראל.

בצר להם ולאחר שניסו לדבריהם לפנות לכל הגורמים הרלוונטיים, ביניהם הסוכנות היהודית והתנועה הקיבוצית החליטו בשכונה הקהילתית, שאולי דווקא פייגלין, שבינו לבין הקיבוצים פעורה תהום עמוקה, יחליט מתוך "מחשבה יהודית" להרים את הכפפה ולסייע. "אף אחד לא רצה לגעת בתפוח האדמה הלוהט הזה", אמר משה סייג, המתגורר בהרחבה הקהילתית בקיבוץ. "הבנו שאין לנו ברירה ולכן החלטנו לפנות לפייגלין". לדבריו, "ביקשנו ממנו שיגייס משאבים כדי שיגרמו למשפחה לחשוב פעמיים ולוותר".

הוא הוסיף כי "פנינו אליו למרות שרובנו שמאלנים, אך עם זאת ברור לנו שבתוך קהילה כל כך קטנה הבדלים בין תרבויות יכולים לגרום לזעזוע, לכן אנחנו לא רוצים אותם בקרבנו".

"הם רצו שנשחד את המשפחה הערבית, וסירבנו"

"בקיבוץ פשוט הבינו שהפרשה תוכרע לטובת הערבים, אז הם פנו אלינו", סיפר משה פינקל (מוזי), חבר אישי ותומך של פייגלין שנדרש על ידו לסייע לתושבים. פינקל, שנדהם מהפנייה לה זכה, שאל את התושבים מה הם מצפים ממנו שיעשה. "אנחנו הרי נחשבים בקרב העם לפליליסטים ובריונים, אז שאלתי אותם מה אתם רוצים שנעשה, שנחסום את צומת המוביל? אז הם ענו שלא ובפשטות הוסיפו כי הם רק מבקשים שנתרום מכספנו כדי לשחד את המשפחה הערבית. לנו אין כל כוונה לשחד איש".

לאחר שגם פייגלין השיב את פניהם ריקם, מקווים התושבים שאולי בזכות ההד התקשורתי המשפחה "תבין" ותוותר על המגרש. "אנחנו בסך הכל מבקשים שכל אחד יגור בקרב בני התרבות שלו", אמרו. לא נראה להם שיש בעמדתם טעם לפגם. "גם הציונות נגועה בגזענות, אז מי אנחנו?"

עו"ד זוהר נערה, המייצג את המשפחה, מסר בתגובה: "מדובר במשפחה ערבית ישראלית שאינה חותרת תחת קיומה של המדינה. אבי המשפחה עובד מדינה מטעם משרד החקלאות. לצערי הם דחו אותם על הסף רק בגלל שהם ערבים. ברגע שאתה אזרח מדינה מן המניין אין לאיש זכות לבחור מי יהיה השכן שלו. הנושא נמצא כעת בפני ועדת ערר ואם הם יקבלו החלטה לרוחנו, המשפחה תעבור להתגורר בישוב, במידה ולא, העניין יוסיף להתנהל בבית משפט".

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 03-01-2006 בשעה 13:46.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-01-2006, 08:30
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

תגיד אתה, האם זה לא טמטום לבקש מהאיש הכי נרדף בפוליטיקה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "פירסמת כתבה"

שדווקא הוא יעזור. הרי כל הבעייה זה הבג"ץ, כל הבעייה זה מה יגידו ארגוני השמאל המטיפים לאחוות עמים. הכתבות היא ארגוני השמאל, שגם פייגלין היה מוכרח להסתתר מהם. אם פייגלין היה נעמד לצידו של הקיבוץ, או-אז גם הקיבוץ היה מקבל את הכינוי הפייגלינים.

ואיך אפשר לשחד את כל הערבים שלא ירצו לקנות בית בתוככי הקיבוצים המטיפים לאחוות עמים.

לפעמים המילה טמטום זו פשוט המציאות כמו שהיא. זה אפילו לא ממצא מספיק את המציאות.

ישן 04-01-2006, 10:19
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
שתזכה למצוות ולמעשים טובים .
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "פירסמת כתבה"

אהלן

אני יושב וקורא את הפתיח לאשכול הזה ואת התגובות . תאמין לי שאינני יודע אם לצחוק או לבכות .
נראה לי שהיה חשוב מאד ל"מדינאי" להוציא מפיו את המינוח המקובל כאן "שמאלנים מטומטמים" יותר מאשר את עצם העניין. זו צורת התבטאות מקובלת כאן ולצערי הרב גם באינסטאנציות גבוהות יותר . כך אנחנו נראים . גם תרבות דיון אין כאן .
לעצם העניין, ואני פונה גם "לאשכולן" המלומד, להערכתך, להבנתך ולמיטב ידיעותך הרבות, אין בין חברי הקיבוצים אנשי ליכוד למשל ? האם הם גם שמאלניים ? האם לסרב לקבל שכנים אשר אינם "חברי הסתדרות ציונית או שירות צבאי" זה מעשה שמאלני ? עדיין נראה לך שהתואר אשר הדבקת להם מגיע להם דוקא ? או שאני אינני מבין את הגדרתך לשמאלן . אשמח לשמוע ממך .

בנוסף, ברגע שיש אפשרות חופשית לרכוש קרקע , מדוע אסור לאזרח זה או אחר לרוכשה ? רק לאריק שרון מותר לרכוש קרקע במזרח ירושלים ? רק למתנחלים מותר להתישב על קרקע לא שלהם בחק ?

אבקש להבהיר שאינני מצדיק כל מעשה אשר אינו חוקי כדין . אינני תומך במפלגת שמאל בדיוק כפי שאינני תומך במפלגת ימין ואינני יודע בכלל אם יש ראוי לתמיכתי.

בברכה

illi
ישן 04-01-2006, 10:39
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

הדברים חמורים מאוד מעצם טבעם גם מבלי להגיד מטומטמים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "שתזכה למצוות ולמעשים טובים ."

לא זקוק לזה כלל.

זה יצא לי, ככה חשבתי באותו רגע, והתחלקתי עם המחשבות.

אבל בואו נניח לרגע את ההתפלספויות לגבי המילה מטומטם. השמאל משתמש ברטוריקה שלו יום יום. אבל נניח שלא אמרתי את המשפט הזה. אם הייתי יכול לתקן עכשיו את הכתבה, הייתי מוריד את המילים מטומטמם, בכדי שאפשר יהיה להתייחס לנושא עצמו כמו שהוא.

ממה שאתה כותב, הבנתי שאתה מקבל את הדבר שהערבי יכול לקנות קרקע בשכנות של..., כמובן של מישהו אחר. בכדי להקל על מצפונך, אתה מוכן להעביר לליכוד ואפילו לפייגלין את חברי הקיבוץ שאליהם רצה לעבור הערבי להתגורר. אבל מה איתך, האם היית רוצה שזה יהיה בשכנות אליך?

אבל מעבר לכל זה, יש פה בעייה שכל המדינה שלנו עלולה להתמוטט רחמנא ליצלן, עם כל המשתמע מכך.

הנה התסריט: עבר ערבי אחד לשכונה אחת, מחירי הבתים יורדים מיידי, ומתחילה בהלה של מכירות שרוצים למכור את הבתים לפני שתהיה ירידה נוספת, עד שזה נהיה בהלה. אין איפה לגור בארץ, בגלל שבכל מקום שרוצים לעבור אותה בעייה, וככה יורדים לחו"ל. היהודים הנשארים מתחילים לפחד שעוד מעט יהיה רוב ערבי ומתחילים גם הם לחשוב מה שיותר מהר לעזוב, וההמשך... בואו נסתכל מה קרה מכל השכונות היהודיות בהרבה ערים בארצות הברית.

ועכשיו תגיד לי, האם בגלל שהעלבתי אותך או את השמאלנים, אין לך בעייה שכל המדינה תלך לאבדון רחמנא ליצלן?

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 04-01-2006 בשעה 10:45.
ישן 04-01-2006, 12:57
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
לא יודע למי מיועדת תגובתך....
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "הדברים חמורים מאוד מעצם טבעם גם מבלי להגיד מטומטמים"

אהלן

אינני בטוח שתגובתך מיועדת אלי , אבל מאחר ואני הגבתי לתגובתך ואתה מגיב לתגובתי אני מגיב לתגובתך - ברשותך.

ראשית, כתבת : "זה יצא לי, ככה חשבתי באותו רגע, והתחלקתי עם המחשבות."
אינני יודע את שימך האמיתי , אבל כיוניך קצת מחייב התייחסות רצינית הרבה יותר למחשבות .

מעל לכל, ואני מדבר בשמי בלבד, לא נעלבתי בכלל , כתבתי בפרוש שאינני יודע אם לצחוק או לבכות נוכח נושא האשכול וכותרתו .

עכשיו שמע, לידיעתך כל מה שכתבת אינו מדוייק כלל ושיהיה לך ברור, גם בין הערבים, בדיוק כמו בין היהודים, יש כאלה ויש כאלה. הנכון הוא שאינך יודע או יכול לדעת מראש מי הוא השכן החדש . יש ביניהם המון שהם לא פחות טובים מיהודים בלשון המעטה ויש כאלה שלא הייתי נותן להם להתקרב לתחומי המדינה . אז תירגע לך ושכנות עם ערבי לא תגרום למדינה להתחסל כדבריך . אתה קצת "נוגע" בגזענות שאינה חביבה כל כך על העם היהודי . להזכירך דבר נוסף, יש שכונות של יהודים ישראלים בשכבה לא הכי גבוהה שבאו לגור בשכונתם יהודים יוצאי אתיופיה (לצורך הדוגמה בלבד) אני בטוח שאתה זוכר איזה מהומות עשו אותם המקומיים .

אני מקווה שנרגעת ואם לא אז לפחות תחליף את כינוייך לכינוי לא מחייב . בעצם היום כל ...... יכול ליהיות מדינאי .

בברכה ובאהבת בני ישראל ננוחם

illi
ישן 05-01-2006, 11:08
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
פשש... איזה תאוריה, איך לא שמו אותך פרשן של ערוץ 2
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "גם בזה יש להם בלבול בראש"

השמאל הקיצוני לא מושך אף אחד לשום מקום. השמאל הקיצוני הוא מן הסתם החלק היותר צעקני של השמאל - כמו בכל מקום.

לדוגמא, ההתנתקות - הימין הקיצוני ניסה להציג את זה כאילו כל הימין התגייס למען ההתנגדות, כי הם האנשים שהכי מעורבים פוליטית, מה שקרה בסופו של דבר שרב הימין, הימין המתון, הימין השפוי (איך שבא לך לקרוא לזה) לא רק שהוא לא התגייס למען ההתנגדות, חלק גדול אף תמך בה, כמובן שהכל התבצע בשקט ואף אחד לא קם וצעק... כי ככה זה עם האנשים השפויים, הם לא אוהבים להתנהג כמו חיות.

בקשר לטענה המגוחכת שהשמאל לא יוצא נגד השמאל הקיצוני - שטויות! אף שמאלני מתון לא יסכים עם טלי פחימה, אני בתור חייל הייתי מספר פעמים בהפגנות בבלעין, בלי קשר לרעיון אם הוא צודק או לא, יש לי סלידה אדירה מהדרך שהאנשים שם בחרו כדי להפגין. סלידה היא מילה עדינה למה שאני חושב על ה"אנרכיסטים" אני בכלל לא מחשיב אותם לשמאל, כשמנהלים דיון עם מישהו חייבים לצאת מנקודת הנחה שיש לו טיפה תפיסה מציאותית, ולא כך היה המצב.

ואין פה שום הבדל בין ימין לשמאל, הקיצוניים הם אנשים מנותקים מהמציאות והם אלו שמושכים אותנו למקומות חשוכים. וכשאתם באים פה בהכללות של "השמאל הוא קבוצה שלמה - וכל הקבוצה הזאת לא לגיטימית" אתם הופכים את עצמכם לקיצוניים - וכפי שכתבתי למעלה, הקיצוניים רק מנסים למשוך אותנו למקומות חשוכים, לא ניתן להדיין איתם.
ישן 05-01-2006, 12:22
צלמית המשתמש של bilam
  bilam bilam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.05
אתה אדם קטן וחסר חשיבות וטוב שכך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "בצר לו, פנה הקיבוץ השמאלני למשה פייגלין"

עקבתי בעיון ובשאת נפש בהתבתאויותך.
תת רמה !!

כאחד שמחשיב עצמו (אני) כמי שנמצא מהצד הסוציאליסטי (ומכאן גם שמאל) במדינתינו הרשה לי לתמוהה על הכותרת הגורפת וחסרת הקשר לעצם הכתבה שלך.

ראשית מי קבע כי קיבוץ הסוללים הינו קיבוץ שמאלני ? בררתה אצלם בקלפי מהם אחוזי ההצבעה לשמאל ?

מעבר לכך ציינת "
אמר משה סייג, המתגורר בהרחבה הקהילתית בקיבוץ" אך לא ציינת אם אותו משה סייג הינו חבר / בין קיבוץ או שמה דייר שרכש קרקע במסגרת מכירת קרקעות לצורכי תזרים מזומנים.
דבר שמערער את הקרקע תחת טענתך לגבי חברי הקיבוץ (השמאלנים) שפנו למי ממקורבי פייגלין, מה גם שאין ודאות לגבי דיעותיו והישתיכותו של מר סייג מבחינה פוליטית.

טענתך כי מעבר של ערבי לשכונת מגורים יהודית הינו גורם לירידת ערך מיידי של הנכסים ובהלת מכירת, משוללת כל יסוד עובדתי.
לידיעתך ישנם לא מעט בני מיעוטים שאשמח להתגורר בקרבתם ואני מעדיפם אלפי מונים על פנך, בהם יש עו"ד, רופאים, כלכלנים, בעלי עסקים וכו'.
לעומת זאת במידה ומשפחה חרדית עוברת להתגורר באזור הנחשב חילוני, ידוע כי ערך הדירות צונח וקימת סבירות גבוהה לבריחת תושבים חילוניים מהאזור (ראה מקרים: ירושלים, בני ברק, קרית גת, חיפה, תל אביב (שנקין פינת אחד העם) ועוד).

דיעותך הגיזעניות מתבטאות בסיום של כל מאמר שלך: מכה - של המוסלמים, ירושלים - של היהודים !ערב (הסעודית) - לערבים, ארץ ישראל - לעם ישראל !

תנסה להפנים את המשפט: ארץ ישראל לישראלים, שומרי חוק ומוסר !!!

ישן 05-01-2006, 12:32
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

זה כבר לא סוד שהנציגים של הערבים בכנסת מקבלים הוראות מדמשק
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי bilam שמתחילה ב "אתה אדם קטן וחסר חשיבות וטוב שכך"

ומהרשות הפלשטינית.

יש מאבק של חיים והיפוכו בינינו לבין הערבים. אם הערבים ינצחו חס וחלילה, יש סכנה שהם יאנסו את כל הנשים, ואת כל הגברים ירצחו (אחרי שגם אותם הם יאנסו..).

מי שמגלגל עיניים ועושה את עצמו כאילו שהוא לא מבין את הדברים, הוא שותף לנסיון ההשמדה של הערבים. הוא מוזמן לעבור לגור ברמאללה או לכל הפחות באום אל-פאחם בשכנותם, ורק אחרי זה שיבוא להטיף לנו מוסר.

כמה רוצחים נמצאו בשנה האחרונה מבין החרדים וכמה מבין הערבים? תלמד מקודם קצת סטטיסטיקה.

ובקשר לטענה שלך אולי הקיבוץ הזה הוא ימני, כנראה שהופעתו של הערבי בשכנותם עשה אותו לימני. גם אם יביאו אותך לכמה ימים להתגורר ברמאללה, אתה תיהפך לימני, באם יקרה לך נס ותישאר שם בחיים.

הכינוי שבחרת לעצמך מאוד מתאים לך....

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 05-01-2006 בשעה 12:48.
ישן 05-01-2006, 13:13
צלמית המשתמש של bilam
  bilam bilam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.05
מבקש הבהרות
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "זה כבר לא סוד שהנציגים של הערבים בכנסת מקבלים הוראות מדמשק"

לגבי כתיבתך " כמה רוצחים נמצאו בשנה האחרונה מבין החרדים וכמה מבין הערבים? תלמד מקודם קצת סטטיסטיקה."

האם הכוונה גם לחרדים בחברון, ושאר היתנחלויות הקצה שיורים בערבים על מנת ליגזול מהם את אדמותיהם או רק במי שמתגורר בגבולות הקו הירוק ?

ובהמשך לכך כדמגוג גדול אתה בבדאי יודע שמצבם הכלכלי של ערביי ישראל (לא הפלשתינים הגרים בתחומי הרשות הפלשתינית) אינו בדיוק טוב, כמו למשל מצבם של אברכים שנהנים מהכנסה מכובדת (יחסית לאדם שלא עובד לפרנסתו) מחד וסיוע נאה מאידח בצורת פטור מתשלום מיסים (ביטוח לאומי ועוד).
והרי ידוע שאוכלוסיה עניה, חסרת השכלה ורעבה תפנה ברוב המקרים לפשע כפתרון לבעיותיהם הכלכליות / חברתיות.
ואין קשר למוצא, צבע, אמונה או מין.

לגבי התפלגות הדיעות הפוליטיות בקיבוץ לא טענתי מזה ואף לא מזה רק הצבעתי על העובדה שגם לך אין את היכולת לקבוע עובדות.

בקשת לכינוי שלי חן חן אבל אתה בטח לא מכיר את השיר של שושנה דמרי.
בכל אופן אני מעדיף "להתהדר" בכינוי חסר משמעות וחשיבות ולנסות לדון בכובד ראש בנושאים חשובים מאשר להתהדר בנוצות (כינוי) בעל משמעות ולדון בנושאים חשיבות באופן רדוד אגואיסטי וגיזעני.

ישן 05-01-2006, 13:40
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

יהודי חברון לעמות היהודים של שיינקין
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי bilam שמתחילה ב "מבקש הבהרות"

יהודי חברון קנו בכסף מלא את הבתים שלהם. הם קנו אותם פעמיים: אחת לפני הפרעות של 1929, ואחת אחרי השחרור של חברון, הם עוד פעם קנו את האדמות מידי הערבים.

לעומת זה חלק גדול של היישובים בתוך גבולות הקו הירוק יושבים על אדמות שגורשו משם הערבים בשנת 48, לא על ידי מתן כסף, אלא בכוח. נכון שזה היה מוצדק נוכח המצב, אין שאלה על זה. אבל לעבור אחר כך לצד של האויב ולנסות להאשים יהודים ברצח ערבים, רק ראש מעוות וחולני יכול להגיע לידי זה.

ובקשר לאלימות, זה לא העוני שהוא עושה את האלימות: בין לאדן הוא עשיר מופלג והוא רוצח מספר אחד בעולם. לעומת זה היהודים החרדים למרות שטומי לפיד קיצץ להם את הקצבאות וחלק גדול של המשפחות הגיעו לרעב ממש, אני מכיר את זה מקרוב, אף אחד מהם אינו נוקט באלימות להשיג פרנסה. אפילו לא אלימות בדוגמת עמיר פרץ עם ההפגנות האלימות שלו.

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 05-01-2006 בשעה 13:43.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:10

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר