לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-01-2006, 17:11
צלמית המשתמש של mistaarev41
  mistaarev41 mistaarev41 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.12.05
שלח הודעה דרך ICQ אל mistaarev41
האמאמא של כל הדילמות

שלום לכם!
מאז ומתמיד רודפת אותי הדילמה הגדולה ביותר בחיי לגבי השירות הצבאי. בקצרה, אני מתלבט בין ללכת לחיל המודיעין (בתפקיד שקשור בערבית, מה שאומר שכמעט 100% שאני מתקבל, וזה די מבטיח שאני אסתדר בחיים כי יש מלא עבודה עם ערבית היום) ובין ללכת עם החלום שלי, וללכת על קורס טיס (הדבר הכי מסוכן לעשות, כי אם אני נופל, אני לא יכול ללכת למודיעין, והאמת היא שאני לא יודע מה אני אעשה עם עצמי אם חס וחלילה זה ייקרה...).

יש לי גיבוש טיס באפריל, ואני חייב להחליט אם אני עובר את הגיבוש או לא. אני באמת אשמח לכל תגובה של הקוראים, גם אם היא מסתכמת ב"כן או לא", אבל זה יעזור אם תנמקו למה אתה ממליצים מה שאתם ממליצים. מי שיירצה לשלוח הודעה באופן פרטי, הנה האי מייל שלי:

mistaarev41@gmail.com

תודה רבה!!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-01-2006, 18:40
  איתי סביר איתי סביר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
בתור אחד שעבר דילמה דומה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mistaarev41 שמתחילה ב "האמאמא של כל הדילמות"

אני יכול רק לייעץ לך: לך תעשה מה שאתה הכי רוצה ואל תקשיב לאחרים! משפט שלמדתי מאבא והוא מאוד מאוד נכון. צריך לעשות מה שרוצים ולא מה שחושבים שיסדר אותנו או הכי נחשב בעינינו וכו'.
דבר ראשון, אתה צריך להיות בטוח באמת ב-100% שאתה מסוגל לעבור את המיונים למודיעין ערבית כדי לוותר על טייס, כי אם וויתרת, אין סיכוי לחזור, רק בתור קצין.
מצד שני, מעולם לא שמעתי על מישהו שנפל מטייס בשלבים הראשוניים והגיע למודיעין ערבית או למודיעין בכלל.

ועכשיו שאלה: האם התחלת את תהליך המיון ליחידה במודיעין או שהיא מוקפאת בגלל טייס?

ישן 14-01-2006, 20:23

תגובה לעונים

(למי שלא זוכר, אני זה שפתח את האשכול)

קודם כל, אני רוצה להודות לכל מי שכתב. במהלך התגובות, עלו פה כל מיני שאלות, שאני רוצה להגיב עליהן:
לMOONLITE: אני בן 18 וחצי, ואני במיונים להאזנה ותרגום.

לאיתי סביר: כן, כבר התחלתי את המיונים, ואני בערך באמצע הדרך. כמעט 100% שאני התקבלתי לתרגום, כי הראיון הלך מצויין. גם האזנה לא אמור להיות קשה מדיי.

לBORISSURETS: אם אני נופל מהגיבוש אני הולך למודיעין, זה ברור. הכוונה שלי הייתה אם אני נופל במהלך הקורס, אי אפשר ללכת למודיעין עם ערבית.

אגב, כדי להמשיך לחטט לכם בראש, עלתה לאחרונה האפשרות הבאה: ללכת לגיבוש, וליפול על סעיף רפואי (אפשר להתייבש לדוגמא, ונותנים לעשות גיבוש בשנית על כזה דבר), ואז להתגייס למודיעין, ללמוד שמה את הערבית ולקבל קצת נסיון, ואחרי כמה חודשים לבקש טופס 55 שבו אני מבקש ללכת לטיס. תיאורטית, הם חייבים לתת לי ללכת לטיס (מפקד יחידת האיתור של כל חיל המודיעין אמר את זה), ואז אני בעצם לא מסכן כלום - אם אני מצליח אז סבבה, ואם אני נופל, לא משנה באיזה שלב, אני חוזר למודיעין ויוצא מהצבא עם ערבית בכיס.

הבעיה היא שזה הליכה על חבל נורא דק, ושיש מצב שלא מאשרים לי לצאת לטיס, כי הרמ"ד חייב לאשר טופס 55, ואם לא בא לו אז....אין טיס...
קיצר,
שווה את הסיכון או לא?
ישן 14-01-2006, 20:53
  shirhos shirhos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי mistaarev41 שמתחילה ב "תגובה לעונים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mistaarev41
(למי שלא זוכר, אני זה שפתח את האשכול)

קודם כל, אני רוצה להודות לכל מי שכתב. במהלך התגובות, עלו פה כל מיני שאלות, שאני רוצה להגיב עליהן:
לMOONLITE: אני בן 18 וחצי, ואני במיונים להאזנה ותרגום.

לאיתי סביר: כן, כבר התחלתי את המיונים, ואני בערך באמצע הדרך. כמעט 100% שאני התקבלתי לתרגום, כי הראיון הלך מצויין. גם האזנה לא אמור להיות קשה מדיי.

לBORISSURETS: אם אני נופל מהגיבוש אני הולך למודיעין, זה ברור. הכוונה שלי הייתה אם אני נופל במהלך הקורס, אי אפשר ללכת למודיעין עם ערבית.

אגב, כדי להמשיך לחטט לכם בראש, עלתה לאחרונה האפשרות הבאה: ללכת לגיבוש, וליפול על סעיף רפואי (אפשר להתייבש לדוגמא, ונותנים לעשות גיבוש בשנית על כזה דבר), ואז להתגייס למודיעין, ללמוד שמה את הערבית ולקבל קצת נסיון, ואחרי כמה חודשים לבקש טופס 55 שבו אני מבקש ללכת לטיס. תיאורטית, הם חייבים לתת לי ללכת לטיס (מפקד יחידת האיתור של כל חיל המודיעין אמר את זה), ואז אני בעצם לא מסכן כלום - אם אני מצליח אז סבבה, ואם אני נופל, לא משנה באיזה שלב, אני חוזר למודיעין ויוצא מהצבא עם ערבית בכיס.

הבעיה היא שזה הליכה על חבל נורא דק, ושיש מצב שלא מאשרים לי לצאת לטיס, כי הרמ"ד חייב לאשר טופס 55, ואם לא בא לו אז....אין טיס...
קיצר,
שווה את הסיכון או לא?

אני אומר לך תתן את הראבק בגיבוש ולך תהיה טייס בע"ה שיילך לך!! אל תוותר על החלום אם זה החלום שלך...ואם תיפול מקסימום תדאג שזה לא ייקרה גם במהלך הקורס תתן את ה150 אחוז שלך כדי לא לעוף ואם תעוף מהקורס אז יאללה תדע שניסת העיקר המטרה היא לנסות ולהגיע לנסות ולהגשים מבין אחי?
שיהיה לך בהצלחה ומקווה שתעשה את הבחירה הנכונה

נ.ב
מאיפה אתה?
ישן 14-01-2006, 21:15

לא נכון לגמרי
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ZigZag שמתחילה ב "על מה אתה מדבר?!"

כן, אני יודע שמאזין נחשב חרא של תפקיד במודיעין, אבל כמה דברים:
א) זה אחלה דבר, למרות כל השמועות
ב) תמיד אפשר להיות מתרגם, שזה כבר ברמה הרבה יותר גבוהה

תכלס, זה לא נכון מה שאתה אומר לגבי זה שאין עבודה עם ערבית....ועוד במדינה כמו שלנו...
במקום שאני מתנדב בו יש גם מתנדב שב"כניק, ושאלתי אותו לגבי זה. הוא אומר שיש דרישה ענקית ליוצאי האזנה, והוא אומר שכל שנה יש מלא כאלה שבאים ישר מהמודיעין. ואני בכלל לא מדבר על קבע במודיעין, או מוסד, שלא לדבר על ערימות המשרות שיש בעולם התקשורת עם ערבית. נכניס לזה גם את הפן האקדמי, ז"א להיות מזרחן, וזה גם אופציה להיות יועץ בשלל מקומות, וכן, גם בחברות היי טק זה לא רע. אגב, אם לא ידעת, ארה"ב מזילה ריר על הערביסטים שלנו, כי הם יודעים שני דברים: אנחנו הכי טובים בעסק, ואפשר לסמוך עלינו (בארה"ב יש פול ערבים, אבל בחיים לא ייתנו להם לשבת בסי איי איי, הם לא מי יודע מה אמינים...). אה, ותוסיף גם את משרד החוץ, משרד הביטחון, משרד החינוך ומכון ממר"י.

בקיצור, די קשה להיות ערביסט מובטל...
ישן 15-01-2006, 01:42
צלמית המשתמש של Rami18
  Rami18 Rami18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Rami18
עוד לא הבנתי מה הדילמה!

אתה משווה בכלל את החלום שלך להגיע לשחקים לבין "עבודה מסודרת"?
בוא נגיד שאתה צודק והאזנה בחיל המודיעין תסדר אותך לכל החיים (עבודות עם דרישה לידיעת השפה הערבית)

אתה משווה את זה לטייס?

תחשוב טוב אחי, אם ההגיון שלך יוביל אותך בסופו של דבר למודיעין, יגיע היום שבו ותרגיש שלא מצית את עצמך מספיק בחיים, שפספסת הזדמנות ענקית לדבר הכי מעניין שיש שבו תמצא את מירב הפוטנציאל שלך!
היום הזה יילך אחריך לכל החיים.

תקשיב, אל תתן לחלום שלך לברוח לך מבין הידיים, לך לגיבוש טיס (במידה ועברת כל כל השלבים הקודמים)
ותן ת'ראבק ת'נשמה ות'חיים שלך בגיבוש!

ואם לא עברת, אתה "תיפול" למקומות מצויינים בצבא!

נראה לי שאתה טועה בגדול בקשר לזה שאי אפשר להגיע למודיעין מטיס, אבל גם אם זה נכון...

לך אחרי הרגש... לטובים שבטובים!

ישן 15-01-2006, 13:57
צלמית המשתמש של MoonParty
  MoonParty MoonParty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל MoonParty שלח הודעה דרך MSN אל MoonParty
נכון
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי dudu2005 שמתחילה ב "אתה ממש לא בטוח מתקבל..."

אין כזה דבר בטוח במודיעין. עד שאין תשובה סופית, אי אפשר לדעת.

אני הולך למודיעין. אבל אני יכול לומר לך, שמכל הכיתה שלי של 12 תלמידים, את כולם העיפו ( כשלחלק גדול מאוד יש ציונים של 95+ ) חוץ ממני ומעוד תלמידה. יש לי ציונים שנעים בין 85-90. גם אותי העיפו מהאזנות אחרי שעברתי את כל השלבים, והייתי כבר רגל וחצי במסלול האזנות שממש לא רציתי ללכת לשם. ואז הודיעו לי שאני לא ממשיך, אבל שמו אותי במסלול אחר.

אני יכול לתת לך עוד כמה דוגמאות כמו על אחד שהיה בטוח שהוא במודיעין, אבל בסוף העיפו אותו והוא "נתקע" בגולני, ועזב את היחידה לפני שבוע.

היה לי ראיון בתחלית אוגוסט, רק לפני שבועיים קיבלתי תשובה סופית בדואר. ( ידעתי על התשובה מאחות של ידידה שמשרתת בחיל בתחילת נובמבר, וגם כי הייתי מועמד לגיבוש צנחנים, אז הייתי צריך לוותר על זה... ).

אין דבר בטוח במודיעין, עד שלא אומרים לך במפורש שהתקבלת.
לך לגיבוש טיס, אם אתה לא עובר, תחזור למודיעין, אם אתה עובר אתה מתחיל את אחד הקורסים היוקרתיים בצה"ל. אל תחשוב על זה שאם תיפול אחר כך, גם אם כן, אז מה?
הכי גרוע ש"תיפול" ליחטיות וליחידות המיוחדות בצה"ל.

בהצלחה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:31

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר