לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-01-2006, 18:31
  דניקון דניקון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Hopi שמתחילה ב "מ"כ"

שאלתי בעמוד הקודם אבל לא ענו לי.. מישהו יכול להסביר לי על התפקיד מפקד כיתת טירונים (מ"כ), יש לי פרופיל 72 והיה רשום שזה שייך לזרוע היבשה. מזה אומר שזה להדריך טירונות 02 או 03?
איך היציאות? החיילים? מידע נוסף יתקבל בברכה.. תודה..

תיאור תפקיד-הדרכת טירוני 02 בבט"רים השונים זיקים,ניצנים,מחנה 80.
תפקידך יהיה להיות המפקד האישי הראשון של חיילים אלו בצה"ל, להקנות את ערכי צה"ל,לדאוג לת"ש שלהם.
תהיה אחראי על כיתה-סדר גודל של 12-20 חיילים.
ההכשרה שלך תהיה 03.
אפיק שירות- התקדמות לתפקיד סמל,רס"פ.
השתלבות ופיתוח בתחום ההדרכה-חופ"ה.
יציאה לקק"צ.
יציאות כאשר יש אימון (לעיתים יש פגרות) ע"פ תוכנית יציאות של הטירונים.
כשיש פגרה חמשושים/שושים קבועים.
חיילים- לא פשוטים בשל היותם ג'ובניקים לעיתים בלי מוטיבציה, בעיית משמעת.
אך זהו האתגר הפיקודי.
בהצלחה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-01-2006, 18:35
  skelz skelz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.03
לגביי התפקיד.. לפי מיטב ידיעתי

מפקד כיתת טירונים.. זה לא אומר לך מה תדריך.. זה אומר מה התפקיד
אני מאמין שיתנו לך להדריך 02. התפקיד הינו תפקיד עם המון אחריות
ושאני אומר המון אחריות אני מתכוון לזה.. לדוגמא.. לאחת המ"כיות בטירונות של חבר שלי
גנבו את הנשק.. הטירונים שלה.. והיא נשפטה על זה.. זה בשביל שתבין עד כמה המצב הוא קריטי
היציאות? לפעמים שישי שבת ולפעמים.. אתה תסגור שבתות ביחד עם הטירונים שלך כמו כלום
לגביי תקופות פגרה.. אני לא יודע בדיוק.
הסגל שלך.. כנראה יהיה סגל טוב. ככה זה בזרועות יבשה.. יש גיבוש מאוד מאוד חזק בין הסגל
(הלוואי עליי)

תפקיד עם המון סיפוק.. המוןןןןןןןןןןן
ועוד יהיו מלא טירונים וטירוניות שתשמור איתם על קשר
בדוק.. מה שגם יש אופציה לצאת לקצונה.. :]

ישן 21-01-2006, 18:50
  מפקדת בשבילך:) מפקדת בשבילך:) אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.05

קצת מידע שיכול לסייע לך...
אני מסיימת עוד חודש קורס מכ"ים
אז ככה,
טירונות 03 בבה"ד 12 (צריפין) בבית ספר לפיקוד.
הטירונות היא של חודשיים וחצי והקורס הוא פלוס מינוס שלושה חודשים מה שמכנה לך סה"כ 5 חודשים של "כיף" חחח

אז בהקשר לתפקיד, אתה בעצם הופך להיות מפקד על טירונים 02 או, ושים לב לדגש (!) אם תהיה ממש ממש טוב (מה שנקרא בקורס מכ"ים "כוכב") תישאר בבה"ד 12 להדריך את הקו"מ (קורס מכ"ים) שיגיע אחריך.
אם לא, מה שבדרך כלל קורה (כי לאצ' פייס איט אתה לא תדרוך על חברים שלך בשביל לזכות בתפקיד) תשובץ בבט"רים השונים (ניצנים, זיקים ומחנה 80) כמו כן תוכל להגיע למחווה אלון וחוות השומר (בהם בדר"כ מעבירים טירונות של חג"מ ומק"ם) או וזה במקרה שיהיו הקצאות לחיל הים וחיל האוויר.

בקשר ליציאות, אז ככה.
במהלך הקורס והטירונות תצא אחת לשבועיים לשוש ובמקרים חריגים כמו ערב הורים וטקס השבעה 02 חמשוש התנאים לעומת זאת מצויינים (אם טיפול על פלוגה ד' שם תישן עם עוד 4 אנשים בחדר) אם לא אז זה בין 16 ל- 20 איש בחדר מאוד גדול שזאת גם סוג של חוויה.

בקשר לכמות האנשים שתפקד עליהם ומה בדיוק תעביר להם אז ככה,
תפקד על כיתה שמונה בדר"כ בין 9 ל - 15 חיילים כשאתה בעצם הדבר הראשון שהם רואים כשהם מתגייסים לצה"ל בעצם אתה המראה שלהם לצה"ל.
התכנים שתעביר להם יהיו שיעורי נשק, עזרה ראשונה, אב"כ, קצת חינוך, קצת שדאות וזהו בסה"כ.
המחזורים נעים בין שבועיים לחודש וחצי כשחיילים משתנים ממחזור למחזור ז"א פעם כל"צ, פעם בנים, פעם בנות, סטילים, נהגים, הזדמנות שניה ועוד כאלה ואחרים שתלמד איך להתמודד עם כל אוכלוסיה במהלך הקורס.

בסה"כ מאחת שעוד מעט מסיימת אני ממליצה בחום,
אתה ללא ספק תהנה ואני בטוחה שתרגיש מסופק מהתפקיד.
שיהיה לך המון בהצלחה ואגב, מתי אתה מתגייס?
ישן 21-01-2006, 22:16
  קצין במגל קצין במגל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.06
תפקיד המ"כ

כמו שציינו כבר למעלה. ברגע שתתגייס תגיע למפקדת מגל (בה"ד 12 בצריפין) ותעבור טירונות הנמשכת שלושה חודשיים בה מתמקדים בעיקר בהסתגלות לצבא, בהקניית מיומניות מקצועיות ושיפור הכש"ג, לאחר מכן מתחיל הקורס שמתפרס גם הוא על שלושה חודשיים בו יתמקדו בעיקר על תפקידי המ"כ, מימניות בהדרכה, ממשקי עבודה ומבנה הפלוגה , תקבל הרבה התנסויות הדרכתיות ופיקודיות (בין היתר תפקד במשך שבוע שלם על חיילים טירונים במה שמכונה "ימי פיקוד"). בסיום הקורס אם תהיה בעל נתונים והפגנת מקצועיות לאורך כל התקופה תוכל להשאר בביה"ס לפיקוד כ"כוכב במסלול שביט" ולפקד על הקו"מ שאחריך במידה ולא, תרד לאחד הבט"רים (בסיסי טירונים): ניצנים, דותן (מחנה שמונים) או זיקים או לחילופין להיות מ"כ בסמכויות (טירונות המועברות בבה"דים השונים כמו בה"ד 8-וינגט, בה"ד 20-חיל חימוש, בה"ד 11 -חיל שלישות וכ'ו...)

תפקיד המ"כ הוא שנה שיש אפשרות לצאת לקורס קצינים (זה אחת החוויות אני אומר לך מתוך נסיון) או להתקדם ולחזור להיות מ"כ בקורס מ"כים או לחילופין לסיים שנה תפקיד ולהתקדם בשרשרת הפיקוד ולהפוך לסמל ואז לרס"פ עד השיחרור.

התפקיד הוא מאוד מאתגר, אך יחד עם זאת לא פשוט. אתה תשמע כאן הרבה סיפורים על כל מיני מפקדים ועד כמה טירונים התעללו בהם. חלקם נכונים וחלקם פרי דמיונם של טירונים. מ"כ שהוא טוב, שהוא יודע לעמוד על שלו יכול להצליח מאוד בתפקידו ולהגיע לתוצאות. הרבה יותר פשוט להיות מפקד על חיילים קרביים שרוצים ומעונינים להיות ביחידה, אך הסיפוק גדול יותר לראות טירון שסירב לעלות לאוטובוס והתחצף מהרגע הראשון שהוא פגש אותך, איך בערב האחרון הוא בא אליך ואומר לך "המפקד, תודה שהאמנת בי".. איך חייל שלא ידע איך ללבוש את המדים ואיך שורכים את הנעלים רץ אליך בטקס השבעה וצועק במלוא הכח "כן המ"מ אני נשבע".. לא לכל אחד יש את הזכות להיות מפקד בצבא. אין כמו ההרגשה לחנוך חייל בירי הראשוני שלו, אין תחושה טובה יותר לדעת שאתה זה שמלמד אותו את ערכי הצבא. נכון שזה לא תפקיד פשוט אך זה תפקיד מאתגר מענין ומהנה. זוהי השליחות האמיתית.

כמו שציינתי בעבר, אם תרצה להגיע לתפקיד זה אוכל להכווין אותך בצורה מסודרת יותר. אנה פנה אלי בתיבת ההודעות האישית או לאי-מייל.

נערך לאחרונה ע"י קצין במגל בתאריך 21-01-2006 בשעה 22:32.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:33

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר