לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-01-2006, 14:01
  אלי1020 אלי1020 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.05
אני רוצה לעשות סוף לכל נושא הפלס"רים והסיירות!!

יש פה המון שטויות שילדים כותבים על יחידות ופלס"רים למיניהם....
אז אני אעשה טיפה סדר.
א-שלדג,דובדבן,ואגוז הם לא סיירות.הם יחידות מיוחדות,להוסיף להם את המונח סיירת זו טעות.
ב-נושא הפלס"רים ויחידות העילית(שזה הכי מעצבן אותי לקרוא,כי כל אחד פה כותב בביטחון על על כל מיני פלסר"ים ויחידות מיוחדות על סמך מה שהוא קרא באשכול אחר)אני לא יודע אם מישהו פה יכול לאמת את דבריי אבל את היחידות המיוחדות והפלס"רים הקימו מפקדי צה"ל בעקבות החלטת האו"ם אני לא יודע באיזה תאריך,אבל אנ יודע שהאו"ם החליט שהצבא הישראלי הוא חזק מאוד וקבע שלא יהיו יותר מחמישה דיוויזיות(חטיבות)
אז הם החליטו להקים יחידות גרילה.
אני לא יודע איך תגיב פה,אבל מה שבטוח,עשיתי טיפה סדר בבילבוליישן שעשיתם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-01-2006, 14:28
  אלי1020 אלי1020 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.05
אתה בטח גורם בכיר במטה הכללי נכון?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "סדר לא עשית וזה בטוח.."

זה שיש לך כוכב זה לא אומר כלום,ובכלל יש לי הרבה מה להגיד עליך.
תמיד יש לך מה להגיד לכולם,שאני חושב על זה עכשיו......אתה כל הזמן רק מדכא פה את כל המלשב"ים
אתה כל הזמן רוצה להוכיך שרק אתה מבין,שרק אתה הכי טוב,ת'אמת אתה כלומניק!!!
תן טיפה כבוד לאנשים שמבינים יותר ממך,אפילו שאתה מנסה תמיד להראות לכולם שיש לך ככב ואתה מבין,אבל אתה פשוט סתם משפריץ את השוויץ שלך.
קראתי פה המון ובאופן "מפתיע"כל התגובות שלך הם,נגד,אנטי,אתה באופן מתמיד קוטל אנשים ומנסה להראות שאין עליך.
ואם אמרתי פה משהו שאתה לא ידעת עליו(שזה פגיעה באגו שלך אני בטוח)
אז דבר איתי בפרטי ותראה שזו האמת,אתה לא חייב להראות שאתה מגיב לכל דבר.
ישן 22-01-2006, 21:47
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
אין צורך לבקש סליחות .. ולא לנסות לחשוב שפגעת במישהו ..
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אלי1020 שמתחילה ב "זה לא אשכול של עימותים אישיים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלי1020
אני כחייל בקבע למדתי לפעמים לסתום ת'פה,משמע....לא לגרר וויכוח סתמי למקומות לא ראויים,.

כנראה שדבר אחד לא למדת בשירות שלך .. שבשביל להיות "פרשן" שמבין בכול יחידות צה"ל עליך קודם כול לשרת שם ..לפי מה שציינת לעיל בכול הקיטלוג שלך למונחים והגדרות ..אני כבר יודע שאין לך מושג וחצי מושג איך הדברים נראים מפנים
אז אם אתה עדיין ממשיך להתווכח כאן עם כול מיני גולשים וחלק מהם הוא הרבה אחרי שירות צבאי { וזאת הסיבה העיקרית למעשה שהחלטתי בכלל להגיב לך למרות שלא כך רציתי }
אז כנראה שכחייל בקבע לא למדת לסתום את הפה כפי שציינת ..
ואם נצא בטעות מתוך הנחה שהמלש"בים כן קונים את "הסדר" שלך ..אז קח ממני איזה טיפ לחיים
לא כול מה שאתה יודע - כולם חייבים לדעת !

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 22-01-2006 בשעה 21:56.
ישן 25-01-2006, 10:46
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלי1020 שמתחילה ב "אני רוצה לעשות סוף לכל נושא הפלס"רים והסיירות!!"

אם יורשה לי להעיר (או להאיר) :

1. המונח סיירת שאוב מהמילה "סייר" ו"סיור", כלומר פלוגת סיור - פלס"ר. סיירת היא המונח העממי לפלוגות הסיור, הפלס"רים, זה הכל. ברבות הזמן המילה "סיירת" התגנבה לה והתווספה כתאור לכל מיני יחידות מיוחדות.

2. יחידות עילית, יחידות מיוחדות, סיירות וכו' בצה"ל :

א) מחס"רים - מחלקות סיור גדודיות, כפופות למג"ד. מקבלות הכשרת סיור,ניתוב וקצת גילוי וזיהוי. תפקידן להוביל את הכוחות ולתת מידע בתצפית למג"ד.

ב) פלס"רים - פלוגות סיור חטיבתיות, כפופות למח"ט. לעיתים כמו בפלס"ר צנחנים וגולני מקבלות גם הכשרת לוט"ר ומוסמכות כיחידות התערבות. תפקידן להוביל ולנתב את כוחות החטיבה, לתת למח"ט תצפית ומודיעין קדמי, ולשמש כיחידות גו"ז. כאמור, לצערי, בצה"ל נותנים לעיתים לפלס"רים משימות נוספות של לוט"ר, דבר שמפחית בהרבה מיכולתן לבצע את תפקידן המקורי - סיור.

ג) יחידות עילית שונות - שלד"ג, מטכ"ל, שייטת 13, דובדבן וכו'. יחידות אוגדתיות, חייליות או מטכל"יות בעלות הכשרה ייחודית בתחום מסויים. לרוב היחידות הללו מקבלות בנוסף לתפקידן הייחודי גם תפקידים של משימות איכות ומשימות מודיעין, וכן הכשרת לוט"ר שמקנה להם יכולת כיחידות התערבות, או במקרים מסויימים יחידות השתלטות.

מקווה שעזרתי.
ישן 25-01-2006, 15:27
  HU99 HU99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]מוסטנג, קראת את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
מוסטנג, קראת את התגובה שלי ?

למה סתם לבלבל את עצמכם במושגים שונים ומשונים ?

המילה "סיירת" כבר מזמן הפסיקה לתאר את הגוף האמיתי אליו היא שייכת (פלוגת סיור) והפכה למילת תואר כללית. אין בהגדרה הצה"לית לאותן יחידות ולא כלום עם השיח הציבורי - ולכן התיאור "סיירת", "יחידת עילית" , "כוחות מיוחדים" , "קומנדו" , "בחורינו המצויינים" ועוד .... הכל הולך והכל בסדר.

אני מסכים בנוגע למה שאמרת על זה שהכל הולך והכל בסדר...

אבל אני חושב שאתה טועה כשאתה אומר שפלוגת סיור וסיירת זה אותו דבר...

לדוגמא: פלס"ר נח"ל, גולני, גבעתי, שריון וצנחנים - הן פלוגות סיור של חטיבה מסוימת, ותפקידם ללכת לפני שאר החטיבה בקרב ולהביא מודיעין או משהו...

מצד שני, סיירת מטכ"ל וסיירת יעל (לא יודע אם יש עוד) ייעודן שונה, והן לא פלס"רים אלא סיירות...

לא מנסה להגיד שיש פה משהו טוב או נחשב יותר, פשוט שבעיקרון פלס"ר וסיירת זה לא זהה...זתומרת שניהם מסיירים אבל לא כל סיירת היא פלס"ר...היא מתמחה בסיור לצורך הייעוד שלה, אך אינה פלוגת סיור...

בכל אופן, אני מאמין שיש לך יותר ניסיון ממני, וכך לרבים אחרים מכותבי הפורום, אז תקנו אותי אם אני טועה ומטעה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:25

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר