לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-01-2006, 16:05
  amyschitt amyschitt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.05
מאמר - יום מיון חובלים/צוללות

מיוני חובלים/צוללות

מגיעים לביתן חיל הים בשעה 8:00 וממלאים טופס קצר על עצמך. לאחר מילוי הטופס מחכים וקוראים לכולם להרצאה וסרט..
מי שגר בצפון ובדרום (רחוק) מתחיל במבחנים כדי שלא ייתעקב עד מאוחר, למזלי היו מקומות פנויים בכיתה אז קראו גם לי : )
בהתחלה יש שאלון מוטיבציה בקשר לחובלים/צוללות, כמה אתה רוצה לשרת בכל יחידה, מה סדר העדיפויות שלך בצבא וכו',
השאלון השני הוא שאלון ים שקשור למושגים שבים.. (לא ידעתי כאן כלום!!!) לדוגמא : מה זה ברווז? אני חושב שזה סוג של קשר..
אחרי השאלון הזה יש שאלון ידע כללי שבמסגרת השאלון שואלים אותך כל מיני מושגים מפוטוסינטזה (תהליך הפקת הסוכר שבצמח) עד מה זה "אטליה".
לאחר שאלון זה יש שאלון שקשור בפיסיקה קצת אני חשוב, גלגלי שיניים, גלגלים וכול מיני דברים כאלה לא כיפיים, איך להחזיק פטיש
איך כדאי לחזק את המוט ושטויות כאלה.. אחרי השאלון הזה יש שאלון באנגלית, השאלון מחולק לכמה חלקים, השלמת משפטים, ואנסינים.
הרמה היא לא נמוכה בכלל , אני תלמיד 5 יח' באנגלית עם ציונים גבוהים והיו מילים שלא הבנתי אבל אני חושב שהצלחתי שם את כל השאלות!!
לאחר זה יש שאלון 300 ועוד שאלון קצר על עצמך אני חושב ומסתיים החלק הראשון של היום בשבילי.
(לכל קבוצה היה סדר יום שונה!!!)

אחרי המבחנים היינו צריכים למלאות שאלון קצרצר (או שלא), חוברת על עצמינו על תכונותינו, קורות חיים, הורינו וכל מיני דברים
בסגנון.. לא הכי כיף למלאות את זה אבל אין מה לעשות..
אחרי שממלאים את השאלון מחכים.

כאן הייתה לנו הרצאה קצרה של חובל ושל צוללן. כולל סרט והסברים על משך הקורס.. סרט נחמד.

לאחר שעה וחצי של מנוחה קראו במערכת הקריזה בשם שלי ובשל עוד אנשים ונכנסנו לחדר עם פסיכולוג וחיילת (שאולי גם היא פסיכולוגית)
נכנסים לחדר, יושבים בח' וכל אחד מספר על עצמו מאיפה הוא ומה הוא עושה בחיים. אני כבר מכאן דיברתי באופן רהוט השתמשתי בידיים
כדי לתאר דברים וראו שאני מועמד רציני.
לאחר זמן קצר החיילת מוציאה קשים וסיכות ושואלת מה אפשר לדעתכם לבנות מהדברים? אני זרקתי שבניין עוד אנשים אמרו דברים שונים
עד שמשהו אמר אנשים ואז החיילת אמרה, אוקיי אז תבנו לי איש, יש לכם שתי דקות לתכנן את המשימה ונתנה קריטריונים לאיש.
אני בכלל לא הבנתי איך אפשר לבנות איש מקשים אבל תוך כדי צצו לי רעיונות ותרמתי רעיונות לקבוצה והראתי רוח הנהגה בקבוצה.
הסתיים שלב התכנון והגיע שלב הביצוע, כאן החיילת נתנה לכל אחד לפקד על המשימה לזמן מוגדר (היו לנו 7 דקות לבנות), אבל בתכלס
כל אחד כמעט עשה מה שהוא רצה, ושכשאני פיקדתי כמעט כולם עשו מה שאני רציתי, צריך להשתתף וליהיות חלק מעבודה הצוות
והציע דברים מועילים ולא לזרוק סתם שטויות לא שייכות... זה סתם מזיק וזה סתם מעצבן את הקבוצה שתחשוב עליכם שאתם מנסים להתבלט
בכול מחיר.. עוד משהו חשוב - לא לבטל אנשים בקבוצה!!! אם למשהו יש רעיון גרוע, נסו להגיד לו, שמע לדעתי זה לא יעבוד. אל תצעקו.
כבר נראה כי אני ועוד בחור אחד הכי בולטים בקבוצה ושנינו דיי התנגחנו למי יש יותר השפעה : )
אחרי זה כל אחד נתן ציון על האיש, יש לציין שסיימנו אבל לא הצלחנו להעמיד אותו לגמרי , אני נתתי ציון גבוה יחסית לשאר הקבוצה שנתנה לעבודה ציון נמוך.
אחרי העניין הזה הודיעה החיילת שיש משימה אחרונה, ורק אחד יפקד עליה והיא שאלה מי לדעת הקבוצה צריך לפקד. אני כמובן הצעתי את עצמי
בביטחון וכך גם מי שהתחרה איתי, הקבוצה העדיפה כנראה אותו אז אני הסתייגתי ואמרתי שלדעתי אני מתאים לתפקיד, אבל אם זה רצון
הקבוצה אני מקבל אותו ומשלים עם כך. כנראה שהפסיכולוג חשב אחרת - והוא אמר לי לפקד! !!!
אני כמובן שמחתי , והם הודיעו לי ליהיות אחראי על משימת הפירוק, כאשר בסופה כל דבר צריך ליהיות במקום, אני נתתי לכל אחד
תפקיד מה לעשות וסיימנו בזמן המוקצב לנו למשימה.
סיימנו את בניית הקשים והגענו לדיון, בקשר ל "האם צריך לתת לאשפז אנשים בניגוד לרצונם", כאן הצעתי לעשות דיון בסבב כאשר כל אחד
מביע את דעתו.כל אחד הביע דעתו, היו כמה דעות מנוגדות אך לבסוף אני הוא זה שהצליח לגשר על הפערים ולהציג חזית אחידה בפני הפסיכולוג והחיילת.
כאן נגמר מבחן הפסיכולוג ויצאנו החוצה.

חיכינו עוד קצת ואז קיבלנו את שאלון השלמת המשפטים המוכר, אם אני לא טועה 64 שאלות ב20 דקות..
הילדה בכתה כי___ (נפלה לה הסוכריה), אבא טוב הוא אבא ש___ (תומך בילדיו) וכוכו'..

לאחר סיום מילוי השאלון חיכינו עוד כחצי שעה ואז נקראנו במערכת הקריזה והודיעו לנו שקיבלנו חובלים.
כולם כמובן צעקו משמחה שהצליחו לעבור את היום..
מתוך הקבוצה שהייתי איתה בפסיכולוג קבלו 4 חובלים מתוך 7. (אין לי מושג בקשר לשאר)

זה הסיכום של היום הזה בשבילי - מי שמתאים מקבל חובלים, אפילו אלה שהיו חלשים יחסית ממני בפסיכולוג קבלו ולכן אין סיבה
לא לקבל אלא אם אתם לא מתאימים מספיק כמנהיגים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:00

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר