לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2006, 20:52
  roi_p roi_p אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.05
עזרה. במצב חרום!!

שמי ***** מ.א ******* אני חייל כבר שישה חודשים.

הכל התחיל בשנת 2001 הייתי בן חמש עשרה אז. התחלתי להתאמן בקבוצת הוקי קרח, הצלחתי להגיע להשגים מאוד מרשימים, התקבלתי לנבחרת ישראל בנוער להוקי קרח ואף השתתפתי באליפות העולם. זה נחשב השיג מאוד גבוה מפני שלא היה קיים אף שחקן שהצליח להתקבל לנבחרת בשנה הראשונה שלו כשחקן הוקי קרח. אך בתום אותה שנה הרגשתי כי חרב עליי עולמי, לאחר בדיקה שעברתי בברכיים אצל אורתופד עקב כאבים בברכיים כתוצאה ממאמץ, התגלתה אצלי שחיקת סחוס בשתי הברכיים, בעיה רפואית שאילצה אותי להפסיק להתאמן בהוקי ובספורט בכלל.

כאשר בכתה י"א יצאתי עם הכיתה שלי לגדנ"ע צה"לית חדרה בי ה"מורעלות" והרצון לשרת בצבע כלוחם ולא סתם לוחם, הכי מובחר שאני יכול להיות. באותה שנה גם היה לי את הצו הראשון בלשכת הגיוס ובהם יהו המבחנים והראיון אישי שבמבחנים נתתי את כול כולי ובראיון הייתי הכי אני ובלי שום מסכות. בין כתה י"א ל י"ב נרשמתי והתקבלתי לגדנ"ע צלילה של שייטת 13, הכללה בתוכה שבוע קורס צלילה ובסופו גיבוש לשייטת 13. למרות ידעתי במודע כי הברכיים שלי לא יוכלו לעמוד במאמצים ובקושי ספורטיבי וגיבוש בעיקר לא ויתרתי לעצמי וניסיתי, את הגיבוש לא סיימתי. אך זה לא גרם לי כלל להתייאש אלא רק לרצות יותר להגיע הכי רחוק שאני יכול להגיע.

בכיתה י"ב קיבלתי זימון ליום סיירות שבו שוחררתי ביום הראשון בשל בעיות הברכיים שלי.

אך עדיין לא הסכמתי להשלים עם עצמי בנוגע לבעייתי הבריאותית ובמשך השנה קיבלתי זימונים למבדקי טיס, את ירפ"א א עברתי ובירפ"א ב נכשלתי לאחר הראיון האישי, למרות הכישלון אף פעם לא צצה במוחי מחשבה הכי קטנה של יאוש אלא נהפוך הוא רק רציתי יותר ויותר.

לקראת סוף השנה קיבלתי זימון לגיבוש צנחנים, וביום הראשון לגיבוש לאחר הבוחן בר אור זה שוב קרא הגוף שלי איכזב אותי, הברכיים שלי לא עמדו שוב פעם במאמץ, פניתי לרופא הגיבוש והוא אמר לי כי אין לי שום אפשרות להמשיך את הגיבוש במצב שכזה ושאם אני רוצה אני זכאי לבקש גיבוש נוסף בשל בעיות רפואיות, אך הייתה לי בעיה לבקש גיבוש נוסף מאחר ושבשביל לקבל גיבוש נוסף עליי לדחות את הגיוס שלי, כי לא היו גיבושים נוספים עד לגיוסי, לאחר אינספור מכתבים ובקשות ללשכת גיוס הצלחתי לדחות את גיוסי למחזור הבא. אך כאן לא נפתרה הבעיה מאחר ושבמדור סיירות אמרו לי כי אני לא זכאי לגיבוש נוסף כי אני נפסלתי בגיבוש הראשון, אני הסברתי להם שלא נפסלתי ולא פרשתי אלא שהרופא אמר לי כי אין לי שום יכולת להמשיך את הגיבוש במצבי, אך עדיין במדור סיירות התעקשו לעמוד על שלהם ולא לתת לי גיבוש נוסף. לאחר שידעתי כי מהם לא תבוא לי הישועה החלטתי לבקש עזרה בנושא מ"בא"ח צנחנים" שאולי הם יוכלו לעזור לי, שם דיברתי עם הקצינת חינוך שעזרה לי ואף הדריכה אותי מה לעשות ואמרה שעליי לנסות לכתוב מכתב למב"ס (סא"ל) הבא"ח. כתבתי מכתב למב"ס והוא ענה לי בשיחת טלפון אישית ואמר לי כי הוא קרא את המכתב שלי ושהוא יעזור לי כמה שהוא יכול, לאחר שבוע קיבלתי טלפון מקצין השלישות של הבא"ח שאמר לי כי אני מוזמן לגיבוש צנחנים. לא היה שמח ממני מעולם, הרגשתי שאני מקבל הזדמנות אחת אחרונה. הבנתי שאסור לי ליפול משום בחינה רפואית ושעליי להמשיך בגיבוש גם אם לא משנה מה יקרה וכך קרה סיימתי את הגיבוש ולמרות שלא התקבלתי לא התייאשתי והייתי שמח עם שיבוצי לנ"חל.

כול אותם שנים משפחתי תמיד לחצו עליי להצהיר על בעייתי הרפואית ואמרו לי כי אני רק יגרום לעצמי נזק בלתי הפיך לברכיים אך סירבתי להתמודד עם זה ופשוט התעלמתי מהבעיה. כחודשיים לפני הגיוס, התפכחתי מעט ואף הלכתי להיבדק אצל מומחה ברכיים שיבדוק את מצבם של הברכיים שלי, ושם הוא אמר לי בפרוש שאין לי שום יכולת להיות לוחם ומה שאני גורם לעצמי יכול להפוך לזנק לכול החיים. פעם ראשונה הרגשתי כי עליי לבחור בין הברכיים שלי שצריכים ללוות אותי בכול החיים, לבין האגו שלי, לבין הרצון לתרום למדינה הכי טוב שאפשר.

זה הייתה הפעם הראשונה בחיי שהתמודדתי עם הבעיה, שהכרתי בה. כשההורים לוחצים וכשאתה שומע חוות דעת של מומחה בנושא גם אצלי התחילו לעלות התלבטויות.

שבוע לפניי הגיוס הגעתי למסקנה שבריאות חשובה יותר מכל דבר ושתרומה של שלוש שנים קרביות לא מצדיקה נזק לכול החיים.

ביום שהתגייסתי, בבקו"מ הצהרתי על בעייתי, נבדקתי אצל אורתופד והוא בין רגע איבחן את הבעיה (מרוב שהיא היייתה חמורה) של הברכיים. הוא הוריד לי את הפרופיל ל64 ושאלתי אותי מה ברצוני לעשות עכשיו בצבא ואני עניתי לו שאני רוצה להיות שוטר אזרחי (שח"מ) הוא אמר לי את המשפט הבא "גם שוטר צריך יכולות אני יעלה לך את הפרופיל ל72" ואני אמרתי לעצמי מאחר והוא רופא בצבא הוא בטוח מבין בנושא ולא התווכחתי איתו אפילו.

לאחר מכן ראיתי קצין מיון שאמר לי כי אני למדתי בבית ספר מקצוע ועליי לעסוק בו בשירותי הצבאי, הוא נתן לי לבחור בין חיל חימוש או חיל אוויר, אני לא רציתי את מה שהוא הציע לי ואמרתי לו כי אני רוצה להיות שוטר אזרחי (שח"מ) והוא ענה לי כי עליי לבחור בין חיל אוויר או חיל חימוש או שהוא יחליט במקומי. לאחר שהבנתי כי אין לי ברירה עניתי לו כי אני לא רוצה ללכת למה שהוא הציע לי ומידה ולא תהיה ברירה אז אני מעדיף חיל אוויר. למחרת קיבלתי מדים של חיל אוויר והבנתי כי שובצתי לעבור קורס כול שהוא בבסיס הטכני של חיל האוויר, שיבוץ שהכי לא רציתי וחששתי מפניו. חשוב לי לציין כי את מקצועי בבית הספר למדתי כברירת מחדל והייתי חייב ללמוד מקצוע זה בשביל לקבל תעודת בגרות.

מאז ועד היום אני בבקו"מ כבר במשך חצי שנה ללא טירונות, דוחה את הקץ עם גימלים וטיפולים למינהם.

מצבי הנפשי איום ונורא העלתי עשרים וארבע קילו למשקלי במשך אותה חצי שנה מרוב הדיכאון, אני לא ישן כלל בלילות, כול היום רצות לי מחשבות בראש אני לא מתפקד ואני מרגיש שאני על סף קריסת מערכות. כמו שאומרים כי "נפש בריאה בגוף בריא" אז גם גוף חולה בנפש "חולה" והנפש שלי "חולה" והיא משפיע לי על הגוף. אני בחיים לא הייתי מאמין כי אני יגיע למצב הזה, מעולם לא הייתי בדיכאון כזה. הכול מרגיש לי רע, אני לא מעלה חיוך על הפנים שלי כבר חודשים והוריי מאוד מודאגים ממצבי.

אני כול כך רוצה לתרום למדינה, אני יודע שאם יתנו לי תפקיד שאני ירגיש טוב איתו אני יעשה אותו על הצד הטוב ביותר. הייתי הנער הכי חדור מוטיבציה שבעולם וכול זה נפל לטמיון. אני לא מבקש להיות טבח או נהג ואני לא מבקש לחזור כול יום הביתה אני בסך הכול רוצה להיות בתפקיד שאני יודע שאני יוכל למצאות את המקסימום שבי. אני לא מזלזל בנהגים או טבחים אני פשוט יודע שאני מסוגל למעבר לזה.

אני רוצה להיות במודיעין לעסוק בתפקידים מענינים עם מחשבים וכו'.

למה הצבא כול כך עיקש למצבים כאלו ?!?!?!

למה הם לא מבינים כי אני כול כך רוצה לתת והם לא מאפשרים לי?!?!?!?!

ועכשיו חצי שנה לאחר הגיוס שלי אני נמצא אובד עצות.

לצערי אבא שלי לא חבר של אף קצין גבוה ואין לי שום דוד שהוא קצין גבוה בצבא. אבל יש לי רצון ויכולת להיות החייל הכי טוב שאני יכול.

אז למה הצבא כול כך מדכא בנושא.

אשמח אם תתנו לי תגובות לסיפורי הארוך ואף עצות.

בתודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-02-2006, 21:02
צלמית המשתמש של CJtheSecond
  CJtheSecond CJtheSecond אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.04
שלח הודעה דרך ICQ אל CJtheSecond
סיפור מרתק ..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roi_p שמתחילה ב "עזרה. במצב חרום!!"

ראשית אני חושב שעם הסיפור שלך יזדהו הרבה אנשים ...
ואני חייב להגיד לך משהו בנושא.

קודם כל, הצבא הוא לא עיקש זו פשוט מערכת שפועלת על פי צרכיה ולא אכפת לה מרצונך. (אלא אם כן אתה מוכיח שזה מה שאתה רוצה ע"י התעקשות משלך ,בלאגן וכו'-זה הדבר היחיד שישכנע אותם,עד אז הם רק יאיימו עליך ויגידו מה שהם רוצים ).

אני מעייץ לך לנסות למצוא מקום ולא משנה איזה העיקר שתהיה סטטי ותשרת איפהשהו לא משנה איפה מצידי פקיד בקירייה עם יומיות .

רוצה שח"ם?
אין בעיה , דרוש זאת (אם המצב הרפואי שלך מתאים ) ותאמין לי אתה תקבל את זה בסוף ...זה לא שאתה דורש להתקבל לסיירת מטכ"ל בלי גיבוש ...

כל דבר בצבא היום מתבצע ע"י התעקשות, ובלאגן .מעט מאוד דברים מהסוג הזה מתבצעים ע"י טופס 55 (נזרק ישר לפח) או שיחות אלה ואחרות עם מ"פ או קצין מיון.להם לא אכפת ממך עד שלא תהווה עבורם בעיה .

הצבא בנוי על מערכת כוחנית , ולכן רק בכח תוציא ממנו משהו .(רלוונטי למצב שלך כמובן ).

תעשה טירונות כלל צה"לית ולך תשרת במקום שאתה רוצה להיות בו בלבד. אם להיות ג'ובניק אז לפחות לא להתבאס מזה 3 שנים .

לגבי המצב הנפשי שלך , קח הכל בקלות אחי ...זה כולה 3 שנים שלא ישפיעו על חייך ולו קצת ,תאמין לי ...תהנה ושים את הצבא כמה שפחות בסדרי העדיפויות שלך (אופייני למצב שלך ספיציפית , אז שלא יקפצו פה אנשים "מה צבא ?!לא חשוב ?!בלה בלה בל ה ויבקרו אותי).

המוטו שלך הוא-->"אמרו לנו לשרת 3 שנים , לא אמרו איפה ואיך".

הסיפור שלך אמיתי בעיניי, עלה והצלח
כל טוב אחי ..הכל עובר..

נערך לאחרונה ע"י CJtheSecond בתאריך 11-02-2006 בשעה 21:06.
ישן 12-02-2006, 17:53
  SSOTL SSOTL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.04

איש! אנשים מעטים מאוד פגשתי בחיים שלי עם כל-כך הרבה כוח רצון מכפי שמשתמע מסיפורך...אומנם רבים בגלל בעיות רפואיות ממשיכים להתאמן למרות הקושי ונשברים תוך מיון אחד...אתה לפי מה שאתה מתאר עברת לפחות 4 מיונים עד שהבנת שאתה לא מתאים...כוח רצון שגובל בעקשנות. אתה צודק 100% בהחלטתך לא ללכת לקרבי...חבל שלא החלטת קודם אולי חלק מהגיבושים החמירו לך את הבעיות:\...בכל אופן כמו שכבר אמרו לך כאן באמת תתעקש ובסוף תקבל...ואתה באמת הדוגמא החיה למשפט "אין דבר העומד בפני הרצון" עלה והצלח!

ישן 12-02-2006, 18:32
צלמית המשתמש של Rami18
  Rami18 Rami18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Rami18
כל הכבוד אחי!

סיפור מרגש, הרבה אנשים כמוך אין.
איך אומרים- אלוהים נותן אגוזים למי שאין שיניים, ולך יש את הקשיים ודווקא לך יש את המוטיבציה והרצון לשרת בקרבי.
אני שמח שהבנת שהבריאות מעל הכל, יפה אמרת שלא שווה להידפק כל החיים בגלל טעות של עקשנות בגיל 18.
תראה אתה יכול לעשות באמת תפקידים שהם קרוב לקרבי כמו נ"מ, תבקש את זה תשלח מכתבים מרגשים כמו שכתבת פה.

תשמע סיפור כמו שלך אין הרבה- לך לעיתון!! לך תפרסם את הסיפור שלך בעיתון שכולם יקראו ותבקש דרך העיתון כל תפקיד קרבי קל שיתאים לך גם לפי רופאים!
תנסה את כל הדרכים אל תיפסול רעיונות

אם למלש"ב הערבי שרצה להיות טייס עשו עיניין גדול, אצלך זה יהיה כפול!

וגם אם בסוף ייתנו לך תפקיד ג'ובניק, תדע שכל תפקיד בצה"ל משרת את המדינה!
עדיף חיילים עם מוטיבציה ורצון כמו שלך ג'ובניקים מאשר חיילים קרביים שכל היום בוכים כמה קשה להם ולא יודעים להעריך איפה הם נמצאים.

תהיה חזק!

ישן 15-02-2006, 08:01
  omri_t omri_t אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.06

מבין לליבך,
הייתי במצב דומה ב 98 כאשר נפצעתי בצבא.
ולאחר מכן הצבא די השתין עליי במשך שנה וחצי...
זה לקח זמן, היה מאוד קשה, ומאוד מאוד מדכא.
אבל בסופו של המאבק, ועם הרבה מזל, זה הצליח.

היום בראיה לאחור כאחד שעשה 5 שנים בצבא, ובלא מעט יחידות, וגם עשה קק"צ נכים בקבע
אני יכול לומר לך כמה דברים:
1. שירות צבאי יכול לתרום לך הרבה מאוד, אבל אם הצבא לא רוצה קשה מאוד לשנות זאת.
2. ליחידות חמ"ן לא מגיעים כי רוצים, צריך שיחידה תדע על קיומך ותתרשם שאתה מתאים
ואז היחידה מושכת אותך אליה- סיכוייך לדעתי נמוכים.
בפרט שאתה מבחינת הצבא מוגדר כבעייתי.
3. אל תקח הכל ללב, זו טעות. אתה בצבא, דאג לעצמך, אולי ההתעקשות לא תביא אותך
לשום מקום ורק תדרדר את מצבך- אולי כן כדאי לך ללכת לח"א...

שיהיה הרבה בהצלחה!
אם כל המתגייסים היו כמוך הרבה דברים במדינה היו נראים אחרת!
יישר-כוח.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:11

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר