לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-02-2006, 16:59
  הרואה את הנולד הרואה את הנולד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.02
מזעזע - פוגרום ברשות השילטון הסאדיסטי של אולמרט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "סרטים חדשים מעמונה"

בלתי נתפס. אלימות ברוטאלית שאינה ניתנת לעיכול.
יותר מהמכות עצמן, מדהים לראות את מחוות השינאה של הזבל האנושי לובשי המדים, יריקות, קללות, מכות אלה שלא היה בהן שום צורך מעבר להבעת שינאה.
מישהו עבד טוב על הבררה האלימה שמאכלסת את המשטרה שמימלא, כושר החשיבה העצמי הוא לא המאפיין המרכזי של השוטר האינפנטיל הממוצע. ביסודו של דבר מדובר בבהמות שמפקדים עליהם בהמות גדולות יותר וגסות יותר.
נראה שחוץ מרצח, הכל היה מותר בעמונה.

אבל כמו שנאמר, מי שזורע רוח, קוצר סופה והרבה משטמה לשילטון הפאשיסטי שנוסד כאן על ידי הצמח - פגר בהדסה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-02-2006, 22:07
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
גם זה לא נכון , המדינה היא זו ששלחה את השור
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "זה חלק מהבעיה"

ואפיחלו הכותרת שלי לא מדויקת . בשביל מה להשתמש בדימוי חייתי

הממשלה שלחה מתנחלים ליישב את יש"ע . כשזה היה לה נוח מדינית - בצורת יישובים תקניים ,כשהיא התחייבה בפני האמריקאים שלא להקים יישובים - היא שלחה אותם להתיישב במאחזים. (ואף מימנה , שמרה ובנתה) וכזהיא לא רצתה את המתיישבים - היא זרקה אותם לאשפתות . לכן אין כאן שום עניין של חוק או של מוסר - פינוי שמונת הבתים ב עמונה כמו פינוי נצרים או פינוי ניסנית - הוא עניין פוליטי בלבד.
אני מזדהה עם מי שגורש מביתו מסיבות פוליטיות ומגרשיו משתמשים ב"חוק" שהם עצמם עקפו ולא אכפו בשביל למרק את מצפונם .
ישן 10-02-2006, 16:03
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אתה, כמו נוער הגבעות, מתעלם מההקשר
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "גם זה לא נכון , המדינה היא זו ששלחה את השור"

ישראל של היום היא לא זו של לפני 30 שנה ואפילו לא זו של לפני 5 שנים מכיוון שגם העולם השתנה. אנשי הגבעות שמים עצמם באותה שורה עם אנשי חומה ומגדל במפגן של עוורון פוליטי טוטאלי. הם משתמשים ברטוריקה דתית ולא לאומית, והם שמים עצמם במופגן ובהכרה מלאה מעל המדינה והעם מוסרית ומעשית. מעבר לכך שהם שמים עצמם אגב כך בשורה אחת עם מתפרעי סכנין המערערים על הלגיטימיות של המדינה, הם גם מתמסרים למאבק טוטאלי שלמעשה יחסל כל סיכוי להשיג אפילו חלק מהמטרות אותן הם מציבים לעצמם.

למדינה יש חובה להלחם בקבוצה הזאת בתקיפות, אבל העיתוי הלא מקרי שמט למעשה את הצידוק המוסרי, ולטעמי גם החוקי, של המעשה. כל מה שנותר הוא מפגן בריונות דוחה של שני הצדדים שכל מטרתו ליבוי יצרים.
ישן 10-02-2006, 03:04

כמה הערות
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "ממש מזעזע"

אפשר לנהל הרבה דיונים אינטלקטואלים על מהותו של נוער הגבעות אבל אף אחד מהם לא יעלים את השורה התחתונה כפי שהיא באה לידי ביטוי בסרטים, בתמונות ובעדויות מעמונה.
שוטרים מוטרפי שינאה, חובטים באלות בראשם של נערים בני חמש עשרה עד לאובדן הכרה או דימום, מקללים אותם, יורקים עליהם, מבצעים מעשים מגונים ומטרידים מינית נערות קטינות.
בוא נחסוך את כל שאר ההתפלפלות הליטאית שככל התפלפלות אחרת יש לה מטרה מאוד ברורה, להתרחק מהעיקר ולהסיט את תשומת הלב.

לגבי עמונה - כידוע אריק שרון ביקר שם לפני שנתיים שלוש ושאל אותם מדוע הם אינם בונים כבר את בתי הקבע ולמה הם מחכים. נכון שזה מוזר בנוף הפוליטי הישראלי, ובתרבות ערוץ 2, אבל יש כאן ציבור עם אידיאולוגיה שלא משתנה לפי נסיבות פוליטיות , מחלות, תיקים פליליים ואילוצים קואליציונים. הם לא בונים את ביתם לפי המלצות שרון 2002 ומפרקים אותו לפי בקשת אולמרט 2005. לא כולם כאן מוכנים לחיות בשיטת הקירקס הנודד. ההתנגדות צפויה ולגיטימית, זכותו של כל אדם להילחם על ביתו גם אם זה מקשה על ממשלת ישראל.
בכלל, דמוקרטיה היא קושי גדול מאוד, הרבה יותר נוח שיש מנהיג אחד שקובע מי יהיה חבר כנסת ולא מטרידים את כולם עם הוצאות כספיות גדולות, סיבוכים לוגיסטיים, הקשבה ובזבוז זמן על בוחרים פוטנציאלים. החיים הרבה יותר פשוטים עם מנהיג אחד אבל רשמית עוד לא יצאה הודעה כזו לגבי מדינת ישראל, אז עד אז, זכותו של כל אחד להילחם גם אם בעיני כבודו הוא עבריין.

נוח לטמון את הראש בחול, אבל על יו"ש מתנהלת מלחמה, מלחמת כיבוש. אתה ואחרים אולי ויתרתם על יו"ש אבל יש ציבור שלא ויתר והוא נלחם על כל דונם, בדיוק כמו שהיה לפני 80 שנה כמה ק"מ מערבה.
העבריינות היא לפי קנה מידה ישראלי שקבעו שופרי השילטון, אולם גניבת קרקעות של מוסלמים פלשתינאים, שתילה פראית של עצי זית, בניה פראית על כל גבעה אינם נחשבים עבריינות אלה התנהגות טבעית של המוסלמים כי אף אחד לא מצפה מהם לשום דבר אחר. יו"ש מעולם לא היתה שייכת לאיזשהו "עם פלשתיני" ולכן אף אחד אינו "גונב" או לוקח מהם, המלחמה היא על מרחב מחייה קטן וטבעי עבור היהודים.

לגבי האמירה שלך: "מה חבל שכה רבים מהמזועזעים לא היו מזדעזעים כל כך לו אותם שוטרים היו נוקטים באותם מעשים כלפי "מפגינים" אחרים בהקשר ה"נכון" "
תרענן את זכרוני אבל לי לא זכור דבר כזה עם מפגינים אחרים. הריגת 11 פורעים מוסלמים בואדי עארה היתה לאחר שהם עצמם ביצעו פוגרומים במבנים ציבוריים, במכוניות, תקפו אנשים, ניסו להרוג שוטרים, חסמו כמעט כל ציר אפשרי, ניסו לתקוף יישובים ומצפים שחזרו אחורה לימי חומה ומגדל ועברו לפטרולים ליילים סביב היישובים בגלל חשש מתקיפה של המון ערבי.
האם זו ההשוואה שלך ? כי אם לא, לי אישית אין מושג על מה אתה מדבר, לא זכור לי אירוע של פינוי בתים שפוצצו את גולגולותיהם של תושביו המוסלמים, ביצעו מעשים מגונים בילדותיהם וירקו עליהם.
אבל למה ללכת רחוק, רק לפני כמה שבועות היו לנו את אירועי סכנין, עשרות או מאות אוהדים עומדים ומיידים אבנים על שוטרים ואוהדים אחרים, האם שם המשטרה לא היתה בסכנה? האם שם המלחמה היתה על נושא מאוד עקרוני? האם לא היו אנשים אחרים בסכנה מלבד השוטרים? אלא מה, מהם השילטון מפחד, שם זה לא יגמר בשידורי המהפכה הבולשביקית של ערוץ אחד, שם תהיה מהומה רבתי שתגיע לאיחוד האירופי ולהאג, ולשם כידוע דן חלוץ, קראדי ואולמרט לא רוצים להגיע.
פיצוח גולגלות של יהודים עוד לא הביא אף אחד להאג אבל בהחלט יכול להיות ספין תקשורתי וגימיק בחירות לא רע אבל קהל הקולוסיאומים אחוז השינאה, של קדימה, מפלגת העבודה ומר"צ.
ישן 10-02-2006, 15:44

שני דברים עומדים על הפרק בשרשור הזה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי הרואה את הנולד שמתחילה ב "כמה הערות"

האחד לגבי האופי העברייני של נוער הגבעות, ואת דעתי תוכל לקרוא בהתכתבות עם looklook . דומני שעניתי על כל הערותיך בהקשר זה.

הדבר השני הוא התנהגות השוטרים שגם לי נראת מופרזת ובלתי חוקית. בלתי חוקית, משום ששוטר צריך להפעיל כח רק כדי להגן על שלומו ושלומם של אחרים וכדי לבצע את משימתו כל עוד הכח סביר. כך, סביר ששוטרים מושכים מפגינים שישובים על הקרקע, סביר שהם משתמשים באלות כדי להתגבר על מי שמסרב למעצר ומשתולל אגב סרובו, וחובתם של שוטרים להפעיל את הכח הנדרש כדי לעצור ידוי אבנים שמסכן אותם או אחרים ולא כל שכן פעולות חמורות יותר. על פי התמונות נראה שהשוטרים חרגו מכל זה וחלק ניכר מהאלימות היה בגדר הוצאת קיטור. אני לא תומך בזה וכל הערתי כוונה לציבור גדול של אנשים שמציעים לשלוח את אותם שוטרים לעשות את אותם מעשים כנגד מחבלי הגדר או כנגד פלשתינים בעלי ת.ז. ישראלית. יש פה מידה לא מבוטלת של צביעות. אני מצפה מהמשטרה לציית לחוק מא' עד ת' בכל סיטואציה. מיותר לציין שזה לא המצב והמשטרה בישראל עבריינית. לעתים היא מקבלת חסינות תקשורתית כמו במקרה הזה, ולעתים לא.

והערה אחרונה. אתה צודק לחלוטין שהעימות האלים הזה היה כל כולו גימיק בחירות וככזה הוא מחליא במיוחד. אבל, הוגי הגימיק הם בעלי חושים חדים והם ידעו שהמעשה יביא להם עוד בוחרים וילכד את השורות ולא, למרות המראות הקשים, יעורר הסתייגות. נכון שהם ידעו שהתקשורת לצידם ללא סייג, אבל מעבר לזה הדבר מעיד על הלך הרוח בצבור ומחדד עד כמה ציבור יושבי המאחזים מנותק מההוויה הישראלית. המרחק בין הזרם המרכזי לבין הצבור הזה הוא הוא שמציב אותם כגורם חתרני מעבר לכל הגדרה חוקית.
ישן 10-02-2006, 18:24

קצת יושר אינטלקטואלי לא היה מזיק
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "שני דברים עומדים על הפרק בשרשור הזה"

תרשה לי להעמיד דברים על דיוקם, מדינת ישראל על ציבור אזרחיה התנתק מהאתוס המרכזי של הציונות שהיה לב מצע המפלגות הגדולות עד לפני לא יותר מ- 20 שנה. זה לא שהציבור הישראלי הולך כבר מאה שנה בדרך כלשהי וקבוצה מסויימת מחליטה לפתע לפרוש לדרך אחרת, ההיפך הוא הנכון.
במה אתה מאשים אותם ? שלא הצטרפו לעדרים של ערוץ 2 וצופי פיק אפ והדוגמניות ?
שלא החליפו את האידיאולוגיה שלהם על פי הנדרש בערוצי החדשות והעיתונות על ידי האתרוגנים למינהם, כתבלבים ומשרתי השילטון ?
שלא שינו את דרכם על פי הוד רוממותו הדיקטטור המשפטי הבלתי מעורער אהרן בג"ץ ?
לא צריך להיות מומחה להסיטוריה אבל צריך קצת לקרוא את אחד העם העם, ברל כצנלסון, והוגים אחרים כדי להבין מי ממשיך ומי התנתק.
עכשיו, האם זה שמדינת ישראל הפכה לסדום של פשע ושחיתות עם סדר יום דקדנטי הופך את אילו שלא מוכנים ללכת בדרך זו לגורם חתרני ?
האם זה שמנהיגה הבלתי נבחר, של המפלגה הבלתי נבחרת, הכריז בארה"ב ש"נמאס לנו לנצח", מחייב את כולם למדיניות התבוסתנית שלו ואילו שלא מקבלים אותה הופכים לגורם חתרני ?
האם זה שכרגע עומדת בשילטון מפלגה שמעולם לא עמדה לבחירה עם מנהיג שמעולם לא עמד לבחירה ומובילה סדר יום שמאלני שנחל מפלה בבחירות לפני שלוש שנים לא הופכת אותם לגורם חתרני ?

מדהים אותי איך אתה מעיז לשים את הקבוצה הזו עם פורעי סכנין ? היכן אתה מחביא את היושר האינטלקטואלי שלך כאשר אתה משתמש בהשוואה כזו ? האם אתה באמת ובתמים לא מודע להבדלים או שזהו סוג של פוליטקלי קורקט אובדני ?
האם יהודים בני העם שלך שחולקים איתך את אותו גורל ומחפשים את טובת המדינה יותר מכל אחד אחר, מוכנים לתת למענה יותר מכל אחד אחר (מה שהפך ללא מסובך במציאות של הרחוב הישראלי) יושבים אצלך באותו סל עם אלה שמחפשים בסופו של יום לרשת אותך ולסלק אותך מפה במקרה הטוב ובמקרה היותר רע ומציאותי גם לטבוח אותך קודם?
לא שאני זקוק לאישור שלך או של מישהו אחר, רק מפתיע אותי מאוד כמה מסוגל בן אדם לשקר לעצמו על מנת שהמציאות תתכופף, תתקפל ואיכשהו בסוף תידחק אל המגירה שהכין לה.

נערך לאחרונה ע"י הרואה את הנולד בתאריך 10-02-2006 בשעה 18:26.
ישן 10-02-2006, 18:55

אנחנו מסכימים על הרבה דברים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי הרואה את הנולד שמתחילה ב "קצת יושר אינטלקטואלי לא היה מזיק"

אני בהחלט מסכים שהפוליטיקה הישראלית זנחה במידה רבה את האתוס הציוני למרות שהיא עדיין מדברת בשמו. אני אפילו יכול להסכים חלקית לכך שיושבי המאחזים מאמינים שהם ממשיכי דרכו האותנטיים של המפעל הציוני. אבל הם באים בשם האמונה הדתית ושמים עצמם מעל לכלל. היה, ועדיין יש מקום גם לטיעונים דתיים בתוך התנועה הציונית, אבל הטיעונים הללו מעולם לא היו העיקר והם גם לא יכלו לצור אחדות לאומית.

ואגב, אנחנו גם מסכימים על כך שהבחירות האחרונות היו ברטרוספקטיבה תרגיל הונאה מרשים, אלא שהמערכת הפוליטית כמו גם אזרחי המדינה היו יכולים להתקומם ולעצור את הסחף המדיני שמאלה. זה לא קרה, ויתר על כן, אם הסקרים אכן יצליחו לנבא את תוצאות הבחירות, הרי שהעם הולך לתת גושפנקא בדיעבד לצעדים שנעשו והרשאה מראש לחזרה לגבולות 67 ללא תמורה. אתה יכול לטעון ובמידה רבה של צדק שהעם עוור, אתה יכול להסיק מכך שצריך לעצור את זה גם במחיר של שפיכות דמים והתפרקות המסגרת הממלכתית. עם המסקנה הזאת אני לא מסכים, ואני מעדיף לראות את הרעיון הציוני מתפורר בשקט מאשר עולה בסערה השמימה. לדעתי התוצאה תהיה זהה בטווח הרחוק ולכן אני מעדיף, גם מטעמים אנוכיים, לחסוך אבדות בנפש ולהותיר אולי מקום להתפכחות. יושבי המאחזים שלא בוחלים בעימות אלים עם כחות הבטחון, ונטשו לחלוטין את המערכה על הלב וההגיון של אזרחי המדינה היהודים הסיקו בדיוק את המסקנה הזאת ולכן הם בעיני לא שונים ממתפרעי סכנין או ואדי ערה למרות שלאלו יש סיוע חיצוני עם קרדיט מוכח של רצח יהודים.
ישן 10-02-2006, 19:29

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אנחנו מסכימים על הרבה דברים"

מדינה לא יכולה להתנהל בהונאה, בגושפנקא חוקית ותקשורתית ולומר שבדיעבר בבחירות בעתידיות תינתן גושפנקא לדרך שבוצעה ברמיה מתחילתה ועד סופה.
הטיעון הזה שומט את הקרקע מתחת לזכות קיומה של המדינה. למה שהציבור הימני והדתי בהנחה שיפסיד את הבחירות הבאות צריך לקבל את חוקי המשחק ? כי אהרן בג"ץ לא לצידו ? כי האתרוגים נמצאים רק בצד השמאלי של המפה ?
על פי הטיעון שלך, טוב יעשה הימין אם לא יכבד את תוצאת הבחירות הקרובת על סמך ההנחה שממילא הדמוגרפיה של הימין המסורתי ובעיקר הדתיים תנצח את זו של השמאל החילוני ובתוצאות הבחירות שיהיו מתישהו בעתיד תינתן גושפנקא בדיעבד לדרך של הימין.
אם אילו חוקי המשחק, אין משחק.

יכול להיות שהאידיאולוגיה הדתית שמה את עצמה מעל שילטון החוק, אבל זה דה יורה. דה פקטו הימין והימין הדתי והמסורתי הם הציבורים המטומטמים שעדיין משחקים את משחק הפסבדו דמוקרטיה שמתנהל כאן, לכן הטיעון שהם שמים את עצמם מעל החוק הוא טיעון פילוסופי חסר כל משמעות מעשית, דה פקטו עד היום מדובר שאחוז הפשיעה שלו הרבה יותר נמוך מהציבור החילוני ובכל קריטריון אחר הוא ממושמע יותר מסך כל הציבור החילוני.
השמאל מעולם לא טרח לשחק את המשחק הזה ביודעו שבתי המשפט והתקשורת יכסו אותו מכל כיוון. דוגמאות לא חסרות:
-הסכם אוסלו עבר ברוב של 61 לאחר תשלום שוחד ובניגוד מוחלט להבטחת בחירות מפורשת של רבין
- ברק המטורף הלך להציע לפלשתינאים מדינה של 97% מיו"ש כולל חולות חלוצה כשהוא היה בממשלת מיעוט
-על מה שעשה אריאל שרון בשנתיים האחרונות אין צורך להכביר במילים. הסיבה היחידה שהוא נשאר על כס שלטונו, היתה מדיניותו שתאמה את האג'נדה הקדושה של אהרן בג"ץ.

לגבי הפיסקה שרשמת:
אתה יכול לטעון ובמידה רבה של צדק שהעם עוור, אתה יכול להסיק מכך שצריך לעצור את זה גם במחיר של שפיכות דמים והתפרקות המסגרת הממלכתית. עם המסקנה הזאת אני לא מסכים, ואני מעדיף לראות את הרעיון הציוני מתפורר בשקט מאשר עולה בסערה השמימה. לדעתי התוצאה תהיה זהה בטווח הרחוק ולכן אני מעדיף, גם מטעמים אנוכיים, לחסוך אבדות בנפש ולהותיר אולי מקום להתפכחות

אינ מסכים עם שיטתך. זו גם שיטתי.
ישן 10-02-2006, 19:50

עד שהדמוגרפיה תעשה זאת...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי הרואה את הנולד שמתחילה ב "מדינה לא יכולה להתנהל בהונאה,..."

חוקי המשחק עד היום היו שכל גוף משתמש במוקדי הכח שלו כדי לאכוף את משנתו. הימין עשה זאת שנים כדי להקים התנחלויות, והשמאל עושה זאת כדי ליישם את מטרותיו. האם זו דמוקרטיה? לא ממש, בוודאי לא דמוקרטיה יציבה, אבל עימות אלים מהסוג הזה הוא שבירת כללי המשחק המאוס הזה.

אני לא שם את כל הצבור הימני דתי בסל אחד עם אנשי הגבעות. אנשי הגבעות מייצגים בעיני סוג של רדיקליות שאי אפשר להתפשר איתה והרטוריקה שלהם שמה את האידאולוגיה הדתית על קרקע המציאות ולא מותירה אותה ברמה הפילוסופית. בעיני זו סכנה אמיתית, ובעיניך כנראה לא. נכון שהעבריינות שלהם היא נכון לעכשיו סלקטיבית מאד, אבל היא נוגעת דווקא בדברים הבסיסיים הנוגעים ליכולת לשמור על איזשהו סדר חברתי, אפילו אם המסגרת אינה דמוקרטית למעשה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:24

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר