לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2006, 10:33
צלמית המשתמש של EventHorizon
  משתמשת נקבה EventHorizon EventHorizon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.03
לצערי זה נכון,
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי מיכל הפצצה שמתחילה ב "איב ... עלייך לא הייתי מאמינה ..."

אני מזהה נהגות מקילומטרים...

יוצא לי להיות על בסיס יומי בכיבישים מהירים, רוב המכוניות מאוכלסות בנהגים ואת מיעוט הנשים קל לזהות בשל נהיגה גרועה.
אני תמיד עוקפת בהיזדמנות הראשונה ומתרחקת ככל האפשר מהתופעה.

לא כל הנשים כאלה... אבל רובן כן.
במקום להתעצבן, תבקרי באיזה מכון שמבצע איבחונים ותבדקי סטטיסטית את הבנות מול הבנים, התפיסה המרחבית של נשים נופלת מול זו של הגברים.
זה למה גם רוב הטייסים הם גברים.
מדובר בהבדלים בתפקודי האונות במוח, את לא יכולה להתעצבן על הגנום האנושי...
כמו שלנשים יש נטייה להיות יותר גמישות מגברים. זה לא פוסל את אותם גברים שמככבים כבלרינות, אבל רוב הגברים לא גמישים.
כמו מהירות תגובה, כמו מסת שריר, כמו הרבה דברים אחרים...

אני לא מדברת על בודדים/ות אלא על סטטיסטיקה.
לא מדובר עליך או עלי, אנחנו פרט שלא מעיד על הכלל, כמו כן הכלל לא מעיד עלינו.

סטטיסטיקה זה כלי חזק, אבל אין סיבה להעלב ממנו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-02-2006, 11:09
  מיכל הפצצה מיכל הפצצה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.05
שלח הודעה דרך MSN אל מיכל הפצצה
אני לא הייתי מציעה לך "להקשיב" כל כך למתמטיקה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "לצערי זה נכון,"

מתמטיקה כבר הוכיח את עצמו כמקצוע מטומטם ...
אם נשאל את המתמטיקה שאלה פשוטה כמו "אם אוטובוס עובר כל שעה עגולה בתחנה מסויימת - כמה אוטובוסים עוברים כל 10 דקות?" התשובה היא 1/6 אוטובוס.
נשמע מעניין - אני מעולם לא ראיתי 1/6 אוטובוס.

אם תסתכלי על הסטטיסטיקה יותר בכוון של הפיסיקה ולא של המתמטיקה ... הפסיקיה הצליחה להוכיח ששום דבר לא באמת קיים.
עיקרון אי הודאות של הייזנברג טוען שכל דבר לא באמת קיים. כי הרי אי אפשר להוכיח שמשהו קיים גם שאף אחד לא בודק שהוא קיים - אז הוא לא קיים.

אני לא נעלבת מהסטטיסטקה - אין לי מה להעליב ... אני נהגת טובה ואני מעולם לא הייתי מעורבת באף תאונה בניגוד לכל השוביניסטים האלה שתמיד ניסו "ללמד אותי" נהיגה והם בעצמם היו מעורבים במספיק תאונות. אז אני ממש ממש לא נעלבת.
אני רק אומרת שהסטטיסטיקה הזו נותנת לגיטימציה לגברים ללעוג ולזלזל בכישורי הבנות על הכביש.

אני טוענת שלבנות יש תפיסה מרחבית יותר טובה משל בנים - לבנות יש יכולת ענקית לראות את התמונה בגדול, בטח בתור בחורה יצא לך לחשוב איזה 100 מהלכים קדימה בניגוד לבן זוגך שלא רואה מטר יותר מהמהלך הבא ... אמנם לגברים יש יותר קשרי עין יד / עין רגל / יד רגל מבנות כי בזמן שהיינו קטנות כשהם שיחקו כדורגל אנחנו הלבשנו בובות ... כשהם היו צריכים לחשב את המהירות שלהם על מנת להגיע אל הכדור בזמן אנחנו התעסקנו ב"איזה יפה הבובה שלי"
כשהם זרקו אחד על השני אבנים ברחוב והיו צריכים לחשב את היכן האבן תיפול והם כדאי לברוח או להסתתר .. אנחנו התעסקנו במכתביות בריח ורדים ..

אז אני מודה שלגברים יש איזשהו תרגול מעשי במרחב. אבל זה לא אומר שנהגות טובות יותר/פחות מהם.
לדעתי הבעיה נובעת מזה שנותנים לבנות לעבור טסטים על ימין ועל שמאל כי הטסטרים המאנייקים והחרמנים מסתכלים על הציצים של המתבגרות בנות ה17 שמגיעות למשרד הרישוי להוציא רשיון נהיגה במקום לבדוק תכלס את תוצאת המבחן.
בנות עוברות את הטסט בגלל המראה - בלי לוודא שהם נוהגות היטב או לא.

אני מודה כשאני למדתי נהיגה - לא היה מגיע לי לעבור .. אפילו כמעט עליתי על מדרכה - מאוד התרגשתי ושחכתי את ל מה שלמדתי בשיעורים .. והטסטר המאנייק רק הסתכל לי על הציצים במשך כל הטסט...

אז שוב - הבעיה היא הגברים .. הטסטרים שמעבירים בנות סתם ככה..
המסקנה המתבקשת היא להחליף את כל הטסטרים בטסטריות - קשוחות בלי רחמים.
ככה אולי יעברו טסט 40 אבל לפחות ינהגו טוב כל החיים אחר כך.....

ורק למקרה ששחכתי .. הסטטיסטיקה לא קיימת ... כי אי אפשר להוכיח שהיא מתקיימת גם שאף אחד לא בודק שהיא מתקיימת.
אז היא לא באמת אמיתית.....

יום קסום ...!

נערך לאחרונה ע"י מיכל הפצצה בתאריך 21-02-2006 בשעה 11:16.
ישן 21-02-2006, 12:48

אני אומרת שלבנות יש את אותם כישורי נהיגה כמו לגברים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "לא הבנתי..."

רק שהן לא מספיק מתורגלות...

זה הרי ידוע שמי שיש לו בעיה מוטורית שהוא קטן מביאים לו איזו מטפלת שתזרוק לו כדור ושהוא יתפוס .. מדוע ? כי זה משפר יכולות מוטוריות
ומכוון שבנים היו משחקים יותר בחוץ מבנות - מבחינה של הם היו מטפסים על עצים ומשחקים כדורגל בעוד הבנות היו מעדיפות לעשות דברים יותר שקטים - זה פיתח להם יכולות מוטוריות ולכן יותר קל להם על הכביש.
אבל אני אומרת שאם יקחו בחורה שהייתה קצת יותר גברית יהיה לה יותר קל כמו שקל לשאר הגברים.
יש גם גברים שהיו מעדיפים להשאר בבית וצברו בעיות מוטוריות כאלו ואחרות וגם להם יותר קשה על הכביש.

אצל גברים מפותחת יותר המוטוריקה הגסה בעוד שלנשים מפותחת יותר המוטוריקה העדינה ומכאן ההבדלים.
אבל אני לא אומרת שאם נולדת כנקבה זה אומר שאין לך "זכויות" על הכביש ושאת פחות טובה מכל נהג אחר שלא יהיה... אמרתי לאיב שעליה לא הייתי מאמינה כי משפטים כמו "בנות נוהגות גרוע" נותן לגיטימציה לגברים להתנהג בצורה שוביניסטית כלפי בנות ולא שאני עד כדי כך פמיניסטית אבל יש גבול ... אישה לא צריכה להיות כל היום במטבח והיום החברה רק מתחילה להבין את זה ...
פעם למשל , לפני מלחמת העולם הראשונה נשים לא היו מורשות לעשן למשל - זה היה מנהג של גברים (לא חשוב שזה מגעיל ומסריח) אבל , אישה שמעשנת הייתה נחשבת לסבית כמו שהיום אם גבר מתאפר הוא נחשב הומו ואתם תראו שבעוד כמה שנים גברים יתאפשרו בלי שום בעיה ...

פשוט החברה מתחילה להבין - כולם בני אדם מה יש לשני בין הרגליים לא חשוב ולא משנה ...

ולגבי מתמטיקה .. את ראית פעם 1/6 אוטובוס ? זה שמלמדים באוניברסיטה דברים כמו הסתברות זה יפה .. אבל רק תאורטית מעשית זה כבר משהו אחר ...
פעם השתמשת בטריגו בחיים האמתיים ? את יודעת שאפילו אנשים שמהנדסים בניינים לא משתמשים בדברים האלה ... ?
זה פשוט טוב רק על מנת לפתח את המחשבה אבל לא יותר מזה ...!
את יודעת שיש חוק פיסיקאלי שאומר שכל פעם שמודדים דבר מה מסויים הוא משתנה ? באמת ...
זה אומר שאם מודדים את זה שנשים נוהגות טוב או לא טוב ובוחנים סטטיסטיקה של העניין - המצב על הכביש משתנה - כלומר הממצאים כבר לא תקפים...

ודבר אחרון ... את יכולה להוכיח שהסטטיסטיקה הזו אכן קיימת גם כשאת לא בודקת שהיא קיימת ?
מי אמר לך שזה קיים שאת לא רואה או בודקת? אולי שאת לרגע לא מסתכל על המחשב הכל נעלם ?
אפשר להוכיח ? לא! אז זה לא קיים ...

עכשיו בואי תגידי לי את ... מטומטם או לא ?

ישן 21-02-2006, 13:04
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
ערבבת את הכל...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מיכל הפצצה שמתחילה ב "אני אומרת שלבנות יש את אותם כישורי נהיגה כמו לגברים"

קודם כל - אין שום קשר בין סטטיסטיקה לשובניזם או לנשים עם שפם.

שנית - מוטוריקה זה דבר אחד, תפיסה מרחבית זה דבר אחר.

עכשיו: תתפלאי, אבל סטטיסטיקה, הסתברות ומתמטיקה הם דברים שרבים מאיתנו משתמשים בהם באופן יומיומי בעבודה...

ולגבי תעלומת הסטטיסטיקה הנעלמת? לא אני לא ממש יכולה להוכיח שהיא שם כשאני לא מסתכלת (). גם לא שהמחשב שלי שם. או הרמקולים. או המכשיר קשר. או האוזניות. או המחורר. או המצלמה. או המספרים. או הלוח מודעות. או הנעצים. או הפוסטר של ספיידרמן. או המיטה שלי. או האנשים עם הפסים שעומדים לי על הכוננית. או ההיפו שלידם. או השטיח על הרצפה. או הארונית ליד המיטה. או המנורת לילה. או הסל כביסה. או הדלת.או שאני פה בכלל. איך זה קשור למשהו?

ישן 21-02-2006, 23:18

אגב... עוד משהו
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מיכל הפצצה שמתחילה ב "אז זהו שלא ..."

חמי הוא בוחן תנועה...
(ההוא שמגיע כשיש תאונת דרכים וחוקר ע"פ הממצאים על הכביש מי האשם)
שם חייבים להשתמש בטריגו .. נכון ?
גם הוא אמר לי את זה ...
אבל בחיים האמתיים - הוא מוסיף
אי אפשר להסתמך רק על זה...
והרבה פעמים הממצאים דיי סותרים אחד את השני.. כי המתמטיקה היא מקצוע שטוב על הנייר.

אני אומרת שאי אפשר להסתמך רק על מתמטיקה וסטטיסטיקה
ע"פ הסטטיסטיקה רוב התאונות המוזרות קורות בבית - עם יד על הלב מתי התאונה הכי מוזרה שלכם קרתה ואיפה ?
ע"פ הסטטיסטיקה כל אדם עושה תאונת דרכים .. אני צריכה להגיד עכשיו בלי עין הרע ?

כמובן שהסתברות וסטטיסטקה הם כלים חשובים אבל אסור להסתמך רק עלייהם.

ישן 21-02-2006, 12:49

נעבור אחד אחד...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מיכל הפצצה שמתחילה ב "אני לא הייתי מציעה לך "להקשיב" כל כך למתמטיקה"

הגאונות של מתמטיקה אינה מוטלת בספק,
כנ"ל הכוח של סטטיסטיקה.

עקרון אי הוודאות של ורנר הייזנברג מתייחס לתכונות של מערכת קוונטית.
מדובר על אינסוף היסטוריות של חלקיק, ועל כך שחיוב קיום היסטוריה אחת, מוביל לכישלון האפקט.
כל זה טוב ויפה במערכות קוונטיות, אבל לא הבנתי מה הקשר לנהיגה של נשים?
או מה הקשר לסטטיסטיקה של גופים במערכת של מכניקה ניוטונית? או לכל דבר אחר בנושא המדובר.

אמרתי לך, ואני אגיד שוב, הסטטיסטיקה לא מעידה על כישורי הנהיגה שלך או שלי.
אך, את מתעקשת להיצמד לתסריט וכישורים אישיים.

לדוגמא קחי מטבע והטילי אותו 100000 פעמים, אם המטבע סימטרי,
מחצית מהמיקרים (מבחינת סדר גודל) הוא יפול על צד א' ומחצית מהמיקרים הוא יפול על צד ב'.
זה כוח אדיר. אנחנו לוקחים את זה כמובן מאליו, כ... אינטואיציה טבעית אפילו.

בנוגע לאמירה שלך, שלנשים ראייה כוללת; את מדברת על ראייה כוללת ברובד חשיבתי ואירגון תהליכים.
זו לא ראייה מרחבית ויזואלית.
ילדים שגדלו וחונכו באותה סביבה ובעזרת אותם גירויים פיתחו היתנהגות אונתית שונה בין המינים.
כמו שהתנהגות אונתית של שמאלי שונה מימני. (או שגם על זה את רוצה להתווכח)
זו לא אמירה שוביניסטית, זו אמירה מדעית.

בנוגע לטיעון שלך שהעובדה (הלא מבוססת) שנשים עוברות טסטים בקלות מובילה לנהיגה גרועה של נשים גם הוא חלש;
כיוון שרוב הנהגים החדשים (שוב, מדובר בסטטיסיטיקה) נוהגים גרוע (אפילו יותר מנשים עם ניסיון ).
אבל הם צוברים ניסיון ומשתפרים עם הזמן. כל אחד באופן והמהירות האופיינית לו,
אבל אנחנו מדברים על נשים וגברים בוגרים, ולא על נהגים חדשים.

בנוגע לאמירה אחרונה שלך-
ציטוט:
הסטטיסטיקה לא קיימת ... כי אי אפשר להוכיח שהיא מתקיימת גם שאף אחד לא בודק שהיא מתקיימת.
אז היא לא באמת אמיתית.....

עשית סלט עם הרבה דברים לא קשורים.

נערך לאחרונה ע"י EventHorizon בתאריך 22-02-2006 בשעה 11:19.
ישן 21-02-2006, 21:03

אוקיי - בואי נסכם כמה דברים
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "נעבור אחד אחד..."

לגבי החוקים שזרקתי מתוך ידע אישי בפיסיקה - אני מתעלמת אני מאמינה שאת יודעת יותר טוב.
לגבי כושר תפיסה מרחבית/תיכנון מהלכים וכד'.
בואי נסכם שאין קשר אם אתה זכר או נקבה זה קשור יותר באימונים מוטוריים שכן אם תתאמן (למשל תשחק כדורגל מגיל צעיר) יותר תגיע לתוצאות בלי שום קשר למיניות שלך.
לגבי "חוכמת המתמטיקה" - תרשי לי לפקפק.
רק על מנת להוכיח את חוכמתה אני יכולה להגיד שהמתמטיקה בקלות טוענת ש1/6 אוטובוסים עוברות ברחוב כל יום ...
יש גם עוד שטויות שהמתמטיקה מספרת ...
למשל :

מכירה את נוסחאות הכפל המקוצר ? (אני ממש מקווה שאני זוכרת ... למדתי את זה שהייתי בכיתה י"ב אני מקווה שאני אדע לכתוב את זה עכשיו)

הסתכלי בתהליך שאני כותבת :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נו ? זה אומר ש0 שווה למאה ...
מעניין ...

ישן 22-02-2006, 10:03

עזבי לרגע את טעויות החישוב...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי מיכל הפצצה שמתחילה ב "אוקיי - בואי נסכם כמה דברים"

זה שאת חושבת ש"חשבונאות" (כמו שאחר המרצים שלי אהב לקרוא לזה) זה מתמטיקה, שורף אצלי כמה פיוזים במוח.
אבל לא זה נושא הדיון.

בנוגע לסיכום שלך:
ציטוט:
בואי נסכם שאין קשר אם אתה זכר או נקבה זה קשור יותר באימונים מוטוריים שכן אם תתאמן (למשל תשחק כדורגל מגיל צעיר) יותר תגיע לתוצאות בלי שום קשר למיניות שלך.

אני לא מסכימה. ראי הערותי בנושא בהודעה הקודמת שלי.

עכשיו ניכנס לפיסיקה גרעינית? או שאת רוצה להריץ חיפוש בינארי על עץ אדום-שחור, למציאת אוטובוסים שמתחלקים ב 6?
או שנדבר על הגנום האנושי והבעיתיות בחוסר אבולוציה של תא?
או שאולי נשתמש בתהליך הוכחה ריגורוזי בשימוש תחשיב הפרדיקטים להוכיח שהתרחקנו מאוד מהנושא?

הא?

ישן 21-02-2006, 20:26
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.03
הנה מחקר שמאשש את זה לגביי התפיסה המרחבית
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "לידיעתך,השפעה של הורמונים היא הרבה יותר חזקה מאלכוהול :-)"

קבוצת חוקרים גרמנית והולנדית, ניסתה לבחון שני הבטים בהקשרים אלו:
הראשון - בחינת התפיסה המרחבית בתלות המחזור החודשי.
השני - מי מההורמונים אחראי לשינויים אלו.

החוקרים לקחו דגימות דם מ-12 נשים בעלות מחזור חודשי סדיר. דגימות הדם נלקחו כל 3 ימים משך 6 שבועות. בדגימות דם אלו נבדקו ההורמונים של יותרת המוח: LH ו-FSH וכן ההורמונים הנשיים אסטראדיול ופרוגסטרון וההורמון הגברי טסטוסטרון.

במקביל לבדיקת רמות ההורמונים במהלך המחזור, נבחנו הנשים 3 מבחנים לתפישה המרחבית שלהן. מבין המבחנים נמצא שהיכולת לאבחן צורות מהופכות של דמויות היתה גבוהה יותר בעת המחזור החודשי ונמוכה בתקופה שהנשים לא היו במחזור.

נמצא שמבחנים אלו הושפעו מרמות הטסטוסטרון והאסטרוגן. רמות טסטוסטרון גבוהות יותר שיפרו את התפיסה המרחבית בעוד שרמות אסטרוגן גבוהות היו קשורות לתפיסה מופחתת.

מסקנת החוקרים היא ששני ההורמונים הם שמשנים את התפיסה המרחבית בהתאם למחזור החודשי. כנגזרת מהעבודה ניתן להסביר הבדלים ביכולת תפיסה מרחבית בין גברים לנשים
http://www.starmed.co.il/News/265
אבל עדיין אי אפשר להתעלם מהשפעת הסביבה, לכדורגל, כדורסל ומשחקי מחשב
יש השפעה רצינית על הקורדינציה ותפיסת המרחב של בני אדם..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:51

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר