לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2006, 07:33
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שם המשתמש בשיפוץ שמתחילה ב "פילם או דיגיטלית"

שאלה קצת תמוהה.
היתרון של הדיגיטליות הוא בעיקר במיידיות.
כלומר, אני מצלם תמונה, ומיד רואה את החשפיה. רואה איזורים שרופים ואיזורים החשופים מעט מדי.
יש לי היסטוגרמה אשר מאפשרת לי לצלם את הפריים הבא בצורה מדוייקת יותר.
כמות תמונות למחסנית.
עם כרטיס של 512 מגה אני יכול לצלם כ 200 תמונות על JPG במצלמת ה 6 מ"פ שלי, וכפול מזה עם כרטיס של 1 ג'יגה. בפילם אפשר מקסימום 36 ואז צריך להחליף מחסנית.
הזמן שצריך לחכות עד שאפשר לעבוד עם הצילומים.
בדיגיטלי חוזרים הביתה, פורקים את הכרטיס והתמונה מוכנה לעיבוד / הוספה לפורטפוליו / פירסום ברשת וכו'. באנלוגי צריך ללכת לפתח את הסרט ולסרוק אותו. אמרת שלא להתייחס למחיר, אבל לרוב הסריקה היא באיכות נמוכה (כדי שלא תארך הרבה זמן). גם אם אתה רוטשילד, ואתה סורק באיכות גבוהה מאוד, האיכות של הפילם עדיין לא טוב כמו תמונה שצולמה מראש ב DSLR (מהנסיון שלי עם נגטיב, ונסיונם של אחרים עם שקופיות).
עדשות מוזלות, לפורמט DX ומקביליו.
מכיוון שהחיישן קטן יותר (ברוב ה DSLRים) מגודל הפילם, ישנן סדרות ייצור של עדשות אשר גודלן מותאם למצלמות בעלי חיישן קטן, והן זולות יותר מהעדשות הרגילות (למשל, כל עדשות הקיט).

הייתרונות של הפילם?
הממ... אני עדיין חושב על ייתרון אחד ולא מוצא.
מישהו יכול לעזור לי?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-02-2006, 15:50
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שם המשתמש בשיפוץ שמתחילה ב "פילם או דיגיטלית"

בפילים אתה יכול לינקות גוף ממקצועי באמת במחיר הזה. גוף שלא ישבות תוך 10 או 20אירועים. בכול אירועה המצלמה עוברת התהללות קשה מאוד. אתה יכול לינקות F90 של ניקוןאו EOS5 של קנון רק לאסים לב שהמצב של המצלמה טוב. אפילו אתה יכול תמורת 4500-3000לינקות EOS1N שהיא אחת מהמצלמות הטובות שהצרו השאלה היא מה המצב של המצלמה. עם אתהרוצה להשבות איכות אני חושב שפילים טובה יותר מדיגיטאלית. המתחרה האמיתית של פיליםהיא ה D5 של קנון אבל היא יקרה מאוד. השאלה היא עם אנשים רגילים יסימו לב להבדלים. ורובם לא. עם אתה מגיש לתפוס איכות אז אתה רואה הבדל ניקר אבל ב 13X18 רוב האנשיםלא מבדילים.
ישן 28-02-2006, 19:53

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "אני לא מבין למה גוף כמו של..."

אני בארועה מתפתי מרפק חזק למצלמה. עם היתה לי D10 היא היתה נישברת. כוון שאני מצלם עם ה1N המרפק שלו נישבר. לא בדיוק נישבר אבל הוא לא רקד יותר עד סוף החתונה.

חבר נוסף שלי גם הוא חתף מרפק אבל הוא קיבל אותו בפלש. הפלש אף מהמצלמה לריצפה. תיקון של 300 שח בזמנו היום זה היה אולה כ 500 שח. עם אתה מצלם חתונה לרוב תצלם גם את הריקודים ובשלב מסויים משהוא יחתוף מכה. זה בילתי נימנה. וחוץ מזה הD350 לא עמינה ויש לה בעיות בתריס. לפחות זה מה שחבר שלי תכנאי מצלמות אומר. יש גם את הפקטור של מהירות הפוקוס ובאזה תנאים הוא מתפקד טוב. אני לא אומר שפילים עדיף אבל יש לזה יתרונות.
ישן 01-03-2006, 14:04
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "יש המון מקרים שמצלמים..."

מה לראות, את ה-10D ? יש לי אחת כזאת כבר מעל שנתיים וחצי, תודה רבה :-) עד כמה שראיתי, הגוף שלה עשוי מגנזיום (זה סוג של מתכת ולא לא פלסטיק) , לכן אני אומר שהמידע שלך לא נכון ורצוי שתבדוק מאיפה הוא מגיע - כי חבל לרשום דברים לא נכונים בפורום. כנ"ל לגבי המידע על התקלות.

לגבי ה-350D - היא באמת בנוייה ברובה מפלסטיק, אז ? יש פלסטיק ויש פלסטיק, היום מייצרים מפלסטיק כל מיני דברים וגם חלקים למטוסים וחלליות - אז לא נכון להגיד שכל מה שהוא פלסטיק נבשר מהר ובקלות. יש אפילו שאומרים שפלסטיק עדיף למצלמה כי הוא סופג מהלומות בצורה טובה יותר ממתכת.

אני מציע לא להיסחף עם העניין של העמידות - בחיים לא ראיתי מצלמה (וגם לא מהסדרות הנחותות של rebel 300 שאיכות הבנייה שלהן לא מגיעה לקרסוליים של זאת של 350D) שבורה בגלל שמישהו הכניס לה מרפק. מי שמצליח כן להרוס מצלמה בסוג צילום כזה או אחר - לא מתייחס לציוד שלו בצורה הולמת (או לחילופין נוהג לצלם בתנאים קיצוניים ביותר - וצילום ארועים לא נמנה עם תנאים כאלה).

ישן 01-03-2006, 15:49

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "מה לראות, את ה-10D ? יש לי..."

צלמתה פעם אירוע?

נ.ב אני אומר את מה שתכנאי המצלמות אומרים. ל D10 ולה D300 יש תריס דומה. ולכול הEOS לא כולל את ה 5,3,1 יש בעיה של בריחת שמן על התריס. זה לא משנה שיש לך את המצלמה שנתיים. עם אתה לא מצלם אירועים איתה אתה לא יודע את מה שהמצלמות האלו עובורות. וזה לא יעזור גם ה D10 היא מצלמה לא מסיבית. עם אתה רוצה אתה מוזמן ליראות את המצלמות האלו. אני כבר צילמתי לא מאת עם D10 D20 D70 D1X D100 ואני מקיר את המצלמות האלו טוב מאוד.
כול המצלות האלו ישרדו אירועה שתיים השאלה היא קמה הם יצלמו עד שהם יתקלקלו. המצלמה שלי צילמה בארך 5000 סרטים. יש לי חבר עם דגם זול יותר של מצלמה (EOS5) ויש לו אותה 6-7 שנים הוא כבר צילם כ 15000 סרטים (לפי החשבון) אני בספק עם הD10 תוכל לצלם כך.

נערך לאחרונה ע"י אודי גילת בתאריך 01-03-2006 בשעה 15:52.
ישן 01-03-2006, 16:43

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "אתה מכניס פה את עניין עמידות..."

עםהמצלמה מתקלקלת יותר זה אומר שהיא פחות אמינה. זה מה שניקרה בקרת איכות. )תולורנסים). גם מדובר על סוג החומרים. המצלמות הפשוטות בנויות לפחות קליקים והן לאמסוגלות לחטוף מכות כמו שהמצלמות המקציעות. ברור שזה לא פגם יצור אבל זה כן אומרעל האמינות. ככול שהמצלמה יכולה לצלם יותר תמונות בתנאים יותר קשים היא יותר אמינה. אין שום שרך אחרת לבדוק אמינות ועל זה אתה משלם יותר כסף. לדוגמה ה D5 בנויה יותרחזק מהD20 אל זה אתה משלם את רוב הכסף לא על האיכות התמונה. ברור שהיא יותר איכותיתאבל זה לא ההפרש הגדול במחיר. היא פשוט מחזיקה יותר זמן. הסיבות שמצלמות מתקלקלותהן בגלל שהן צילמו הרבה או בגלל המכות שהן חוטפות. כול מכה גורמת לנזק אפילו עםזה לא מיידי. ואני אף פעם לא ראיתי F5 או EOS1N מקולקלות. שמאתי פעם על משהוא ששמעעל כזו. והמצלמות האלו עוברות הרבה. לאומת זו אני כבר ראיתי 10 D300 לפחותמקולקלות וגם ראיתי לא מאת D10 מקולקלות.

ישן 02-03-2006, 13:26
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "פילים כן יותר איכותי..."

אני לא מבין על סמך מה אתה קובע את העובדות האלה - קודם על גופים ועכשיו על איכות. כדי לדעת איפה האיכות הטובה ביותר, צריכים קודם כל להגדיר מהי איכות - רזולוציה, צבעים, גוונים, תחום דינמי ועוד כל מיני דברים בסגנון הזה. לדוגמא - ב-ISO 1600 בדיגיטליות של היום כמעט ואין רעש. ראית פעם איך נראה צילום בפילם של 1600 ASA ? אז מה יותר איכותי ? אתה אומר "יותר מעברי צבע בפילם" - זה נכון רק מתמטית, אבל האם באמת העין האנושית יודעת להבחין בכל אינסוף הרמות במעברים (אם להיות מדוייק יותר, גם בפילם אין בפועל אינסוף מעברים, כלומר הפונקציה של הגוונים היא לא רציפה ממש). התשובה היא - ממש לא.

אני טוען (והניסיון מוכיח את זה) שאפילו המצלמה שלי שיש בה חיישן מיושן יחסית של 6 מ"פ בלבד, משתווה לאיכות של סרט, כאשר מצלמים בעדשה טובה ו-ISO 100. גופים מתקדמים יותר עם חיישנים חדישים וגדולים יותר (הכוונה לרזולוציה גבוהה יותר - 8, 10, 12 מ"פ) משיגים כבר תוצאות שעולות על האיכויות של פילם - ושוב, אני מדבר בצילום ב-ISO נמוך ובעדשות טובות. זה בוודאי נכון לצילום ב-ISO גבוהה.

ישן 02-03-2006, 14:00

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "אני לא מבין על סמך מה אתה..."

שוב פעם. במיפגש אני אוחיח הכול. אני בתחום כבר 10 שנים ואני כבר התפסתי בבתי דפוס. ועם אתה חושב את הדברים האלו ליפני שבדקתה זו בעיה שלך. אני כבר צילמתי עם כול הצלתמות האולו ואני עבדתי עם המון תכנאים של מצלמות. יש לצין שגם אני ההיתי עובד על מיני לבים 9 שנים ואני רעיתי גם את התוצאות של רוב המצלמות בשוק וגם אלו מצלמות נישלחו לתיקון ואלו לא. ובחיים שלי לא ראיתי F5 או EOS1N בתיקון. חוץ מהעובדה שאני מצלם אירועים. ולא אניתה לי על מה שאמרתי שבאירועה אתה מצלם כ 500 תמונות ומצלמים 2 אירועים בשבוע העים אתה חושב שה D10 שלך באמת תחזיק 5 שנים.
לי יש בסיס על המידה העים גם לך? יש מצלמות דיגיטליות שנותנות איכות טובה אבל למאתים יש אותה. למושה יש אחת כזו. והעין האנושית יותר טובה ממה שאתה נותן לה קרדית.
נ.ב
לא סתם מישתמשים בפילים בצילומי סטודיו מיקצועים.

נערך לאחרונה ע"י אודי גילת בתאריך 02-03-2006 בשעה 14:07.
ישן 02-03-2006, 16:39
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "שוב פעם. במיפגש אני אוחיח..."

על עניין האמינות לא עניתי לך כי אני לא חושב שזה רלוונטי לדיון שלנו, הרי אין לנו מחלוקת שהסדרה המקצועית של המצלמות היא הרבה יותר אמינה וחזקה. 500 תמונות בארוע כפול 2 ארועים בשבוע כפול 50 שבועות בשנה כפול 5 שנים זה בערך 250 אלף קליקים. לפי מה שאני זוכר, קאנון מתחייבת לכ-50 אלף קליקים ב-10D לפני החלפת התריס, כאשר המספר בפועל הוא יותר קרוב ל-100 אלף קליקים. זה אומר שבתקופה של 5 שנים תצטרך להחליף תריס בערך 3 פעמים ב-10D.

עכשיו תחשב עלות של 250 אלף פריימים של פילם (בערך 7 אלף סרטים של 36 תמונות), כולל פיתוח, מול העלות האפסית של הדיגיטלית בקטע הזה. מה עדיף ? אז נכון, קנית מצלמה שהיא סוס עבודה ב-10000 שקל והיא לא התקלקלה לך פעם אחת ב-5 שנים - אבל איפה שאר העלויות ? גם אם אני אחליף תריס 5 פעמים ב-10D, העלות של זה תהיה נמוכה בהרבה מהעלויות של הפילם ...

ובעניין התמונה - אין לי הוכחות חד משמעיות שאני יכול להציג לפניך. אומר רק שראיתי תמונות גדולות מודפסות מה-10D שלי וממצלמות פילם עם עדשות דומות ובגדלים דומים - והרבה הבדל אין. מי שאומר אחרת טועה ומטעה ובעיקר מסתמך על בדיקות סינטטיות מעבדתיות שאין להן שום קשר לעולם הצילום במציאות. אני מבטיח לך שאם אני אביא לך שתי תמונות של 50 על 70 ס"מ, מבלי להגיד איזה תמונה צולמה עם מה - אתה לא תדע להבדיל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:56

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר