לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-03-2006, 20:45
  Mitran Mitran אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.03.06
נתב חדש - בעיות חדשות וישנות...

קודם כל שלום לכולם.
הבעיה שלי לא הכי קלה כי היא משלבת רכיבים חדשים וישנים שחלקם שונו שלא בהתאם לתכנון היצרן - אבל כל עזרה תתקבל בברכה.

הסיפור: כשהתחברתי לראשונה לאינטרנט (דרך ברק) קיבלתי את מודם ה-USB הידוע לשמצה הלא הוא ה-ALE130 . על הבעיות שלו אין צורך להרחיב כי אני בטוח שכולם מכירים לטוב ולרע.
בכל מקרה לאחר שנה וחצי חבר שלי הביא לי את ה-ALCATEL SPEED TOUCH HOME שלו מתנה ועברתי להשתמש בו במקום המודם הישן אותו שמרתי בצד.

כעבור חודש בערך לאחר קבלת ה-ALCATEL הגיע לידי המדריך המצויין של שימי לפריצת המודם וכמובן שפעלתי לפיו ונהניתי מכל רגע עם הגירסה ה"משופרת" של המודם.
במיוחד אהבתי את אפשרות ה-ALWAYS ON.

הבעיות שלי התחילו כאשר רכשנו לאחרונה מחשב נישא חדש שתומך WIFI ובנוסף רכשנו גם נתב אלחוטי חדש של חברת SMC.

בעיקרון קינפגתי את הנתב בצורה בסיסית ביותר ויש אינטרנט אלחוטי בבית אבל נתקלתי בבעיה גדולה: כאשר אני בא לפתוח פורטים בנתב, אני מקבל הודעת שגיאה שישנה התנגשות שלו עם ה-LAN או משהו כזה (להזכירם ה-ALCATEL מקונפג כרגע כם כראוטר..) ולכן לא ניתן לפתוח פורטים.

חיפוש שלי ברשת העלה שאולי ישנה דרך לבטל את רוע הגזירה אך היא כוללת ביטול של ה-DHCP באלקטל עצמו והקצאת כתובת IP חדשה גם כן. אין לי ממש מושג איך עושים את זה.
מישהו יודע אם זה נמצא בעמוד השליטה על האלקטל עצמו? האם אני אוכל לשמור על אפשרות ה-ALWAYS ON?

פרט לכך עולה פה עוד סוגייה: האם לא הגיע הזמן להחליף כבר את ה-ALE 130 המיושן שאני מחזיק אצלי בקופסה? רציתי לדעת איך מחליפים אותו ולמי פונים, ובעיקר והכי חשוב - איזה מודם חלופי לבקש/לדרוש/להתחנן לקבל? מה הטוב ביותר שיש כרגע לצרכים שלי (פעם אחרונה שאני אומר את זה אבל אשמח ל-ALWAYS ON)?.

אני מודה מראש לכל מי שקרא בסבלנות את המגילה הארוכה הזאת ומקווה מאוד שתוכלו לעזור לבן אדם שלא מבין הרבהוזקוק לעצתכם המקצועית הטובה.
תודה רבה לכולם והמשך יום נעים.
MITRAN.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-03-2006, 21:03
  yaniv_yaniv yaniv_yaniv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mitran שמתחילה ב "נתב חדש - בעיות חדשות וישנות..."

שלום.

אתה מדבר על מצב ובו שני נתבים מחוברים אחד לשני, יש כאן בעצם מנגנון Nat כפול וכפי הנראה כאן הבעיה שלך בפתיחת הפורטים.
אני מציע שפשוט תחזיר את המודם למצב מודם ( תוכל להיעזר במדריך הזה, חפש בחלקו התחתון).
במידה ותחזיר אותו למצב זה - אפשרות ה- always on תוגדר למעשה בנתב ( smc).

מודם usb ניתן היום להחליף בחינם למודם רשת של בזק - פשוט תתקשר למוקד תמיכה 1-800-340-340 ותגיד שאתה מעוניין להחליף...
אני ממליץ על ה- eci 312 מבין הסוגים המוצעים לך.

כל מודם רשת ניתן להגדיר כנתב בקלות ( ולא כמו האלקטל אלא ממש בקלות) ואם הוא נתב , קיימת בו אופציית always on -
שוב, אבל לך זה לא משנה כי הרכיב שאחראי על זה , הוא הנתב שרכשת (smc).

יניב.

נערך לאחרונה ע"י yaniv_yaniv בתאריך 09-03-2006 בשעה 21:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:41

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר