לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-03-2006, 14:47
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
המלצה פיגוע התאבדות סוכל בכביש 1

מחבל ומטען נתפסו בכביש 1
המשטרה עצרה רכב ליד שעלבים שבו מטען ו-10 שב"חים, שאחד מהם כנראה התכוון לבצע פיגוע

טל ימין-וולבוביץ, דורון נחום והדס שפר
עדכון אחרון : 21/3/2006 13:31

עירנות של שוטר תנועה מנעה פיגוע: שוטר מהיחידה המרכזית של משטרת התנועה הארצית שעסק בהנחת "שוטרי קרטון" על כביש 1 (ירושלים-תל-אביב) מיהר לבצע חסימה על הכביש לאחר שקיבל מידע שהגיע מהשב"כ על חשש לחדירת מחבלים. בעקבות חסימת הכביש, הצליחו שוטרי משטרת ירושלים לאתר תוך זמן קצר כלי רכב חשוד סמוך ליישוב שעלבים שליד מודיעין. ברכב התגלו מטען חבלה ו-10 שוהים בלתי חוקיים, שאחד מהם ככל הנראה התכוון לבצע פיגוע. הכוננות הגבוהה שהוכרזה באזור ירושלים הוסרה.

בסביבות השעה 11:30 הורו בצה"ל ובמשטרה על העלאת כוננות לאחר שהתקבל מידע מודיעני על מחבל שעושה את דרכו לבירה. עשרות שוטרים התפרסו בריכוזי קהל והחלו להקים מחסומים ומחסומי פתע, וכן לתגבר את הבדיקות במחסומים בכניסה לעיר.

דגש מיוחד הושם על אבטחה בצפון העיר, שם קיימים עשרות שבילים לא מסומנים שדרכם ניתן לחדור בקלות לתוך העיר. במקביל עיבתה המשטרה את נוכחותה במרחב התפר ובאזור עוטף ירושלים. גם באזור המרכז נפרסו מחסומים והועלתה הכוננות.

גידול בכמות ההתרעות

במשטרה החלו בחיפושים אחר מכונית חשודה, שעל-פי המידע שהתקבל הסיעה מחבל שהתכוון לבצע פיגוע. השוטרים הצליחו לאתר את כלי הרכב על כביש 1, ובחיפוש שנערך בו נמצא המטען. השוטרים החלו לתחקר את הנוסעים בניסיון לברר האם הם היו מעורבים בניסיון פיגוע.

גם במד"א העלו מוקדם יותר את רמת הכוננות. מנכל מד"א, אלי בין, הורה לצוותים באזור ירושלים והמרכז להעלות את רמת הכוננות לרף הגבוה ביותר. אמבולנסים הוצבו ביעדים מרכזיים ובמרכזי הערים. גם במחוזות שכנים תוגברה הכוננות ובחלק מהמקומות הוצבו מחסומים "נושמים", בהם בודקים כלי רכב באופן אקראי.

רק לפני כמה ימים אמר מפקד מחוז ירושלים, ניצב אילן פרנקו, כי ישנו גידול בכמות ההתרעות על כוונה לבצע פיגוע בעיר, ובעיקר התרעות על כוונה של ארגוני הטרור לחטוף אזרחים וחיילים. במשטרה לא מופתעים מהגידול בכמות ההתרעות, ואומרים כי זה נובע מעליית החמאס ומבצע צה"ל ביריחו.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/063/154.html
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-03-2006, 20:53
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
אפשר לשאול מאיפה אתה מביא את הנתונים שלך?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כן, היא ממש נפלאה - היא עוצרת את כל מי שבין כה לא יכולים להגיע אליה בגלל מחסומים..."

מהנתונים שאני מכיר כל תפיסת גדר ההפרדה עובד טוב מאוד בכל מקום שהגדר הושלמה בו.
יצא לי לשרת באחד הקטעים הראשונים של גדר ההפרדה כשהיא רק נבנתה וזה היה כשלון אדיר, שנה וחצי אחרי זה חזרתי לשם - צה"ל כבר הספיק לבנות תפיסת עבודה לגבי אזורים שבהם יש גדר הפרדה (כמובן שסביב הגדר יש עוד אמצעים ודרכים נוספות לאבטח) והיום ההצלחה של הגדר היא אדירה, כמעט אפס חדירות.

לעומת זאת באזורים שאין גדר המצב לא טוב בכלל, כמות השב"חים באזור מודיעין, לדוגמא, שם עדיין אין גדר היא אדירה, וקשה מאוד להתמודד עם התופעה הזאת שם.
ישן 21-03-2006, 21:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מאותו מקום שאתה מביא את שלך - מהסטטיסטיקה...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אפשר לשאול מאיפה אתה מביא את הנתונים שלך?"

סטטיסטיקה אפשר לקרוא בשני אופנים: הדרך שבה חסידי הגדר הנוכחית בחרו לקרוא אותה, היא
שמאז שנבנתה ירד מס' הפיגועים.
הדרך שבה אני והרבה אחרים קוראים את הסטטיסטיקה מראה שבדיוק באותה עת שנבנתה הגדר -
צה"ל גם נכנס לערים, והפעיל את תפיסת המחסומים שבעצם מונעת נסיעה משכם מערבה, ומאפשרת
יציאה רק דרומה (לכיוון י-ם דרך רמאללה).
לחבר את זה לגדר, זה רעיון עיוועים - שכן לו יכלו להגיע לגדר, אין מה שימנע מהם מלחפור מבית
בברטעה המזרחית לבית בברטעה המערבית...

הפיגועים בגוש דן נמנעים הרבה לפני הגדר, ולא בזכותה.

לסיכום, אומר זאת כך: מחסום חווארה מנע הרבה יותר פיגועי מהגדר...
ישן 21-03-2006, 21:26

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מאותו מקום שאתה מביא את שלך - מהסטטיסטיקה..."

בניגוד לניתוח הסטטיסטי שלך אני שירתתי באזורים של גדר הפרדה. אני הייתי באחד הגדודים הראשונים שתפס קו גדר ומהטעויות הרבות שלנו בנו את התורה (ושאני אומר רבות אני מתכוון המון).

בפעם השנייה שהגעתי לאותו קו התורה כבר הייתה בנוייה, חלק מהדברים שהזכרת הם מאוד לא נכונים ואתה מתעלם מהרבה מאוד דברים אחרים.

בתפקיד שהייתי כל הפקודות של הגדוד או הפקודות שעברו מהחטיבה לגדוד עברו דרכי, אני לא זורק סתם דברים ששמעתי, אני ראיתי תיעודים יצא לי לשמוע תדרוכים של מח"טים בשטח.
הגדר לא סוגרת את השטחים הרמטית כמו שהמחסומים לא סוגרים אותם, כמו שכבר כתבתי, המילה "גדר הפרדה" היא לא רק הגדר שאתה רואה בעיניים, מדובר בתפיסת לחימה מלאה שכוללת מכלול גדול של דברים בינהם, דרך אגב, המעברים, היום יש הרבה פחות מחסומים ממה שאתה אולי מכיר מתקופות קודמות. היום משתדלים שיהיו מעברים גדולים מסודרים עם יחידת המעברים שמאומנת לבידוק במחסום בצורה הרבה יותר טובה ממה שהיה בעבר. המעברים הם חלק אינטגרלי מכל תפיסת אזורי גדר ההפרדה.
ישן 21-03-2006, 21:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בניגוד לשירות הצבאי שלך, אני מכיר את תוואי הגדר בע"פ (גם המקורי וגם המקופל...).
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "בניגוד לניתוח הסטטיסטי שלך..."

הוא בנוי כך שאינו יכול בשום צורה למנוע חדירה לחישראל - בלי ישיבה בעומק השטח...
הגדר עוברת בחלקה באמצע רחוב, כשמשני צידיה שטח בנוי ערבי...
כ-ל הדברים שכתבתי הם נכונים ומדוייקים, ואני מבין את הנטייה הפוליטית שלך להגן על התפיסה של
הקו הירוק כניתן להגנה, אבל עובדתית אפילו בוני הגדר לא מאמינים בה, ולראייה סביב שכם יש
מחסומים, שכמות המטענים שתפסו, מגמדת את כל הגדר...
זה שתכנה את המחסומים בשם "מעברים" לא ממש ישכנע אותי, ואין בינם לבין הגדר ולא כלום. הם
נמצאים עשרות קילומטרים מאחוריה, והקשר היחיד ביניהם, הוא שהם מאפשרים לבוני הגדר לייחצן
הצלחה, בשעה שאפילו את גניבות הרכב הגדר כבר לא מצליחה לצמצם (אחרי תקופה של ירידה...).
ישן 21-03-2006, 21:46

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בניגוד לשירות הצבאי שלך, אני מכיר את תוואי הגדר בע"פ (גם המקורי וגם המקופל...)."

אני לא יודע איזה מפות אתה מכיר, אבל מה שבטוח אתה לא מכיר את השטח.

המעברים נמצאים על גדר ההפרדה, כמו מעבר ריחן ומחסום ג'אלמה.
אני ממש לא נכנס פה לפוליטיקה, אני אישית לא מסכים עם כל תוואי הגדר, אפשר היה לדעתי לבנות אותה בצורה שונה ופחות מעוררת מחלוקות, אבל ראיתי מספיק הוכחות שהעזרה של הגדר מגמדת את כל הויכוחים על מטר לשם ומטר לפה.

שתי המקומות האחרונים ששירתתי בהם לפני השחרור היו אזור שקד ואזור מודיעין, באזור מודיעין בגלל כל הפניות לבג"צ ומסיבות נוספות הגדר לא הושלמה, כמות השב"חים שתפסנו שם היא אדירה, כמות הבקת"בים שאכלנו כל יום על צירים שהם לא בידיוק מחוץ לקו הירוק כמו שניסו להציג את זה בתקשורת (הם כן, אבל כל כך גבוליים שההבדל בין בפנים או בחוץ קשור רק למוטיבציה של המחבלים). לעומת זאת שקד הוא אחד הקווים היותר משעממים שיצא לגדוד שלי לעשות, כמות החדירות או הפרעות שיש שם היא אפסית - בקשר לכניסות לכפרים, המצב הפוך בידיוק ממה שטענתה, בשקד לא נכנסנו לכפרים, בעוד באזור מודיעין צה"ל נמצא כל הזמן בתוך הכפרים כי אין ברירה אחרת. חלק מתפיסת גדר ההפרדה אומרת שנכנסים כמה שפחות לכפרים.

נערך לאחרונה ע"י High_Hopes בתאריך 21-03-2006 בשעה 21:51. סיבה: כתבתי בטעות מחסום חווארה במקום מחסום ג'אלמה, אני בכלל לא מכיר את מחסום חווארה
ישן 21-03-2006, 22:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מצטער, אבל "מעבר חווארה" נמצא בשכם...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני לא יודע איזה מפות אתה..."

משחקי המלים של "מעברים" ו"מחסומים" לא ממש מטרידים אותי...
התוואי שלה הוא גרוע, אבל מסיבות הפוכות מאלה שאתה מתאר: יותר מדי יהודים בחוץ, יותר מדי
צירים חשופים, כדי שפלאחים יגיעו לשדותיהם - במסגרת ה"מידתיות" המפורסמת...

הסיבה ששקד (צפון השומרון) היה שקט - היא בגלל שאליו קשה יותר להגיע, בגלל מחסומי היציאה
משכם וג'נין.
מכיוון שלא טענתי לרגע לגבי כניסות ל"כפרים", אז מובן מאליו שתשובתך אליי, מיותרת וחסרת
תועלת. צה"ל נכנס ל-ע-ר-י-ם כל הזמן (רק היום הייתה פעילות מוצלחת במחנה עסכר בשכם...).
השקט שלך בשקד תלוי בערנות של החי"רניקים והמג"בניקים בחווארה ובמחסומי היציאה צפונה מטול כרם...)...
בקיצור, שירת ההלל שלך לגדר, מראה שהכרת היטב את המטר המרובע שישבת בו, אבל לא סמ"ר
אחד מחוצה לו...

הגדר לא מונעת פיגועים. המחסומים מונעים אותם. לגדר ערך פסיכולוגי חשוב, היא מסייעת לבלימת שב"חים (לא מספיק...) ומאפשרת לשחק ב"גבול עתידי"...

דבר חשוב נוסף שהיא עושה זה לספק תעסוקה לנערי שמאל משועממים בימי ששי...
ישן 21-03-2006, 22:16

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מצטער, אבל "מעבר חווארה" נמצא בשכם..."

חווארה טעיתי ותשים לב שתיקנתי לפני שכתבת את ההודעה.
הנתונים שלך לא מדוייקים והם מסתמכים הרבה על דברים שהיו היום פעם, צה"ל באמת נכנס לערים וזה גם הסיבה שחוץ משכם יתר הערים היום הם שקטות כמעט לחלוטין (ג'נין ורמאללה זה לא מה שהיה לפני חומת מגן) הבעיה כרגע היא הכפרים, בהם צה"ל לא שולט והרבה פיגועים יצאו מכפרים כמו רנטיס וכפרים בפאתיי ג'נין (שברח לי השם כרגע). למרות שאנחנו לא נכנסים לכפרים כל הזמן עדיין היינו מבצעים מעצרים, מה שסותר את הטענה שהמחבלים לא מגיעים עד לגדר וזה כולל גם חשיפת אמל"ח.

בקשר למחסומים, עוד לא פגשתי מחסום שאין דרך לעבור אותו, בידיוק באותה דרך שהשב"חים והסמים עוברים גם אמל"ח יכול לעבור.

הדבר הייחידי שאני מסכים איתך זה על השורה האחרונה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:49

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר