לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-04-2006, 15:43
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yossi190 שמתחילה ב "שברי מאמץ דרגה 4"

אני סבלתי בין היתר בשברי מאמץ בדרגה 4 בשליש התחתון של השוק.
באופן עקרוני הכל תלוי ברופא שלך, אני קיבלתי את הטיפול דרך רופא אזרחי בר"מ 2 ובזכות זה קיבלתי את הטיפול האפשרי הטוב ביותר. אם הייתי מבצע את הטיפול ביחידה שלי הייתי עכשיו בבית עם גבס לחצי שנה. (הרופאה ביצעה אבחנה שהכאבים ברגליים שלי הם שרירים תפוסים ונתנה לי פונגימון...בתצלום של המיפוי עצמות רואים גוש שחור שמכסה כמעט את כל השוק שלי...)
נעליים קלות-אני לא יודע אם תקבל, אני קיבלתי מלכתחילה, מה שכן-תלחץ לקבל הפניה לעשות מדרסי גבס בהתאמה אישית, היעילות שלהם עדיין מוטלת בספק בעייני, אבל זה בטח לא יזיק.
מבחינת טיפול-אין הרבה טיפול לשברי מאמץ פרט למנוחה, ככה שסביר להניח שתקבל ג'/ב'. כו"כ יש כדור מסוים שאת שמו שכחתי שמונע התפתחות דלקת באיזור.
כטיפול מונע לעתיד, שיפור גמישות השריר ובנייתו עוזרים למנוע חזרה של שברי מאמץ ואולי אפילו החלמה מהירה יותר, אבל כרגע עדיף לעשות כמה שפחות שימוש ברגל (כולל לעמוד אפילו) ופרט לא פחות חשוב, להימנע מלאמץ את הרגל הבריאה, אני הייתי במצב כזה שצלעתי במסעות על הרגל הלא בעייתית ואז הגעתי לשברי מאמץ גם בה (אמנים פחות רציניים)
תוך כמה זמן תוכל לחזור לפעילות? תלוי ביכולת האיחוי של העצם שלך, כמו-כן חשוב לצרוך הרבה סידן (גבינות ומוצרי חלב בעיקר) וויטמין D שעוזר לספיגת הסידן (שהיה בשמש תעשה את העבודה).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-04-2006, 18:30
צלמית המשתמש של aaron 18
  aaron 18 aaron 18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל aaron 18
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yossi190 שמתחילה ב "שברי מאמץ דרגה 4"

אז ככה אני כבר 4 חודשים בצבא בגדוד לביא ,אני כבר כמעט חודשיים שלא עושה מדסים או מסעות בגלל כאבים בשוקיים הייתי כמה פעמים אצל רופא,כמה פעמים ניסו לנפנף אותי ולהגיד לי שזה נורמלי, אחרי כמה פעמים הרופא לחץ על השוקיים עשה בדיקת מישוש ואמר לי שיש לי שברי מאמץ
אבל הוא לא שלח אותי לצילום או מיפוי ונתן לי רק ב', אחרי חודש ראיתי רופא אורטופד שוב והוא שלח אותי לצילום רנטגן שיצא שלילי כמובן כי אי אפשר לזהות שברי מאמץ בצילום,
עכשיו לפני שבוע וחצי הייתי שוב אצל רופא אוטופד אחר שאמר לי שאין לי שברי מאמץ ושיש לי בעיה בשרירי המדור בשוקיים,עכשיו אני כמעט בטוח שיש לי שברי מאמץ ואני מתכוון ללכת לרופא אזרחי כדי שיאבחן אותי
golani 2 אמרת שהיה לך מצב דומה ?? יש מישהו שיכול ליעץ לי מה לעשות

ישן 01-04-2006, 19:09
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי aaron 18 שמתחילה ב "אז ככה אני כבר 4 חודשים בצבא..."

א') דרגות מסוימות של שבר מאמץ אפשר לזהות בצילום רנטגן ולמעשה כך עשו לי את האבחון הראשוני (חוץ מללחוץ על המקום עד שאני מתעלף, דבר שהרופאים נהנו לעשות לי בכל מיני וריאציות), בד"כ בסביבות ה3-4.
ב') אין לי ממש מה לייעץ...
כמו שאמרתי מקודם, כמה שיותר לנוח ולא לאמץ את שתי (!) הרגליים, לצרוך הרבה סידן וויטמין D ולקוות לטוב. אח"כ לבנות את השריר ולחזק את הגמישות שלו.
משם, תלוי בך ובמפקדים שלך, תראה מה האופציות שלך ותחליט.
(האופציות שלך הן לא בהכרח מה שאומרים לך, לי אף פעם לא הציעו לרדת מחזור)

אוהד- לא ממש ברור לי מה ההמלצה הזאת. לדעתי-ככל שמאבחנים את הבעיה מהר ומדויק יותר ככה הטיפול וההחלמה יהיו מהירים הרבה יותר.
אם אותי היו שולחים למיפוי עצמות בזמן היה נחסך ממני סבל רב.
על אחת כמה וכמה כשבצה"ל להשיג הפניה ועוד למיפוי עצמות זה מאורע כ"כ נדיר ששווה לקפוץ על ההזדמנות ברגע שהיא מוצעת.
ישן 01-04-2006, 19:20
  -=Ohad=- -=Ohad=- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "א') דרגות מסוימות של שבר מאמץ..."

אתה יודע שמיפוי עצמות זה פי 200 יותר קרינה מצילום חזה למשל?

אם כל יום במשך כמעט שנה היית הולך לעשות צילום במקום כלשהו בגוף וכל יום היית רואה את השלט:
"אזהרה, חומרים רדיואקטיביים", לא היית מוטרד?
תחשוב שהכל בפעם אחת..

לא מסוכן ביותר, אבל בהחלט לא מומלץ..

חוץ מזה, שלכאבים בעצם הטיביה יש 4 אפשרויות:
1. שבר מאמץ
2. שין פלינטס
3. דלקות שונות
4. דלקת מוזרה שאני לא יודע את השם שלה, שמלווה בתחושה של כף רגל "רדומה" במהלך ריצה.

את ה-4 הכי קל לאבחן... אתה פשוט בודק אם יש לך את העקיצות של האצבעות הרדומות כשאתה רץ..
אחר כך עושים מדרסים כדי לראות אם זה שין פלינטס...
אחר כך עושים מיפוי עצמות כדי לראות אם זה דלקת או שבר מאמץ.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:23

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר