לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-04-2006, 10:30
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
מזל טוב למלכה אליזבת עם הגיעה לגבורות

יום הולדת מלכותי בבריטניה: המלכה בת 80

בריטניה חוגגת. המלכה, שיושבת על כס המלוכה כבר 53 שנים, חוגגת עוד עשור ונכנסת באופן רשמי לרשימת הקשישים של הממלכה. עשרות אלפי כרטיסי ברכה התקבלו בארמון והלו"ז צפוף במיוחד: בצהריים יזכו אלפים ממעריציה של אליזבת השנייה לפגוש אותה פנים מול פנים. ובערב? ארוחה מלכותית עם בני המשפחה
ynet
בריטניה חוגגת. מלכת בריטניה, אליזבת ה-2, חוגגת היום (ו') את יום הולדתה ה-80. לארמון באקינגהם הגיעו בימים האחרונים 20 אלף איגרות ברכה ו-17 הודעות דואר אלקטרוני מכול העולם ובהם ברכות למלכה, שיושבת על כס המלוכה כבר 53 שנים. המלכה מצידה לא ביקשה מתנת יום הולדת מיוחדת, בקשתה היחידה הייתה שהיום יהיה מזג אוויר נוח.

המלכה אליזבת תחל את היום בטירת וינדזור, לאחר מכן היא תצא לצעדה יומית בת 45 דקות, מנהג אותו אימצה מאז ביקורה באוסטרליה ובניו זילנד בשנת 1970. בצהריים תנגן לכבודה תזמורת של הצבא הבריטי את השיר "יום הולדת שמח". בערב היא תשב לשולחן עם בני משפחת המלוכה לארוחת ערב חגיגית, שארגן בנה הנסיך צ'רלס. הבריטים יוכלו להחל מקרוב מזל טוב למלכה, לאחר שהמשטרה החליטה לאפשר להמוני המעריצים להתקרב אליה בעת שתצעד באזור הטירה.

העיתונים הבריטים פרסמו תמונות בעמודים הראשיים של המלכה כשהיא מחזיקה כרטיסי ברכה גדולים, רבים מהם נכתבו בכתב יד. המלכה שמצטרפת רשמית לרשימת 330 אלף הקשישים בני ה-80 ומעלה בבריטניה, כתבה במסר אישי למעריציה ברחבי העולם: "אני מודה לכם שעשיתם את היום הזה כל כך מיוחד עבורי".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/770243/WLG801_wa.jpg]

חוגגים יום הולדת למלכה גם בניו זילנד (צילום: איי פי)

במשאל שנערך בטלוויזיה המסחרית בבריטניה זכתה המלכה בתואר האישיות הפופולרית ביותר בבית המלוכה הבריטי. הרחק מאחוריה במקום האחרון הגיעה קמילה, אשתו של בנה, הנסיך צ'רלס.

המלכה, ששמה המלא הוא אליזבת אלכסנדרה מרי, היא בתו של גורג' ה-6, שעלה לשלטון, לאחר שאחיו אדוארד ה-8 ויתר על כסאו, ובכך הפכה ליורשת העצר. לאליזבת ה-2 ולבעלה פיליפ מאונטבאטן שלושה בנים ובת. בשנת 1948 נולד בנם, יורש העצר, הנסיך צ'רלס (הנסיך מווילס), ב-1950 נולדה בתם, הנסיכה אן, ב-1960 נולד בנם השלישי, הנסיך אנדרו, וב-1964 נולד בן הזקונים, הנסיך אדוארד. בזכות נכסי בית המלוכה הבריטי, נחשבת אליזבת ה-2 לאחת מן הנשים העשירות בבריטניה ובעולם כולו.

המלכה תחגוג יום הולדת נוסף גם ב-17 ביוני בפסטיבל גדול. הסיבה לכך היא שהמלכים הבריטים היו נוהגים לחגוג בחודשי הקיץ בתקווה שהגשם, שיורד ברוב חודשי השנה באי הבריטי, לא יקלקל את החגיגות.

בבריטניה מאוד לא אהבו שרוב ילדיה של המלכה התגרשו, וגם השערורייה במותה של הנסיכה דיאנה לא הוסיפה נקודות למלכה. כתב ה"דיילי מירור", ג'יימס ויטאקר העז לכתוב לרגל יום ההולדת. "אני מאוד מעריך את המלכה, אבל אני לא בטוח שהיא תיזכר בהיסטוריה כשליטה גדולה. שלושה מארבעת ילדיה התגרשו, זו מכה לכול משפחה באשר היא".

עכשיו נותר למלכה לשבור את שיאה של המלכה ויקטוריה שישבה על כיסא המלכות 64 שנים. המלכה אליזבת יכולה להיות מעודדת מכיוון שאמה נפטרה בגיל 101. בנה השלישי, הנסיך אנדרו, אמר שהוא לא מכיר אנשים בגיל הזה שנמצאים בכושר טוב כמו אמו המלכה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-04-2006, 12:16
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
אם אני הולכת לחגיגות בווינזודר? שאלה קשה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "מזל טוב!"

קודם כל,צריכים לשלוח לי הזמנה. לא נראה לי שכל אחד יכול להתפלח למסיבה כזאת.
אחר כך צריך לדאוג לבגדים,וזה אומר חליפת מעצבים,נעלי עקבים רציניות,תיק יד אלגנטי שמתאים לבגדים,והכי חשוב,כובע מכובד. גם אי אפשר ללכת בשיער ארוך ופרוע כמו שאני אוהבת.
ואחרי כל זה,צריך לבקש תפריט צמחוני מיוחד. זה ממש לא מנומס לשבת לשולחן עם המלכה ולא לאכול.
ואיך לעזזאל קדים קידה בלי לעשות בושות!
ועל מה מדברים עם המלכה במקרה שהיא נעצרת לידי?אני חשבתי לשאול אותה על השירות הצבאי בזמן מלחמת העולם השניה,כי הבנתי שהיא היתה מוסכניקית.

בקיצור,שיזמינו אותי,ואז נדבר איתם...

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 21-04-2006 בשעה 12:19.
ישן 21-04-2006, 14:09
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
בריטניה חוגגת את יום הולדתה ה-80 של המלכה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "מזל טוב למלכה אליזבת עם הגיעה לגבורות"

לקרוא בקול של טטיאנה הופמן.

בריטניה חוגגת את יום הולדתה ה-80 של המלכה
יום שישי, 21 באפריל 2006, 13:56 מאת: מערכת וואלה!

עשרות אלפי בני אדם עומדים משעות הבוקר המוקדמות בכניסה לרחוב המוליך לארמון וינדזור, שם תעבור המלכה ותברך את הקהל

בריטניה חוגגת את יום הולדתה ה-80 של המלכה אליזבת' השנייה. ברחובות לונודון נתלו דגלי היוניון ג'ק וסמלי בית המלוכה וינדזור.

עשרות אלפי בני אדם נלהבים עומדים משעות הבוקר המוקדמות בכניסה לרחוב המוליך לארמון המלוכה, לשם תצעד אליזבת' בצהריים ותסתובב ברגל בין המברכים.

לארמון המלוכה הגיעו עד כה יותר מעשרים אלף מכתבי ברכה למלכה ומספר דומה של הודעות בדואר האלקטרוני מכל רחבי העולם.

אליזבת' השנייה מושלת בבריטניה ב-53 השנים האחרונות, עשור פחות מהמלכה ויקטוריה. בקול ישראל דווח, כי סקרים בממלכה מראים שהעם הבריטי אינו מוכן לשנות את המשטר ולבטל את מעמד המלוכה.

קישורים:
החלו חגיגות יום הולדת 80 למלכת אנגליה»

http://news.walla.co.il/?w=//894084

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:54

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר