לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2006, 22:37
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
פיגוע סכין לכל לוחם ? למה לנו אין את זה !!

חשבתי לעצמי, אחרי שראיתי שבשאר הצבאות בעולם, הדבר הכי חשוב כמעט הוא הסכין אישית.

מלבד שזה כלי נשק קר. הוא משמש אותנו בהרבה פעולות ביום יום.
ואם בכלל בשדה הקרב או בסמטה.

אני יודע לדוגמא כי לוחמים קרביים אמריקאים מקבלים סכין אישית, סכין קומנדו שמשמשת אותם ביום יום.

השאלה היא למה בצבא שלנו אין את זה??
למה טייסים, שייטים מקבלים מקבלים משקפיים, שעוני סייקו מיוחדיים ועוד שטויות.

למה לא יכולים לדאוג לקרבי אשר נלחם בסמטה, או במחסום. ולחלק לנו סכינים אחרי סיום מסלול.
ובמסלול עצמו יהיו "סכיני אימון". אני לא מדבר כאן על סכיני פלסים, אלה על סכינים שישמו אותנו ביום יום ובוסף המסלול. עם קבלת סיכת הלוחם כל אחד יקבל סכין לחימה עם השם שלו חרוט עליה.

מה לעשות סכין קומנדו היא דבר אחראי שיכול להציל חיים אפילו כאשר אין לך שום דבר ואתה בג'ונגל.

מה אתם אומרים ?

יאללה מחר חוזרים לבסיס

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-04-2006, 22:55
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "אני גם מאוד מאוד תומך בזה..."

רפי, אני מדבר על הסכין ב2 מובנים. ככלי נשק. מה תעשה כאשר אין לך כבר תחמושת ? תסתער עם הM16. מה יקרה אם אין לך בכלל M16 ? צריך לעבור כמה שיעורים על סכינים במשך המסלול, כהגנה וגם כהתקפה !

אלא אני מדבר בעיקר על השימוש היום יומי בסיכן. אם זה לפתוח קופסאות או לשפצר איתה משהו.
או בזמן מארב כאשר חבר שלך חוטף כדור ביד ואתה צריך לעשות לו ח"ע ואין לך מי מה. אז צריך לאלתר. סכין תשמש אותך מצויין במצב הזה (כמובן הקטע היה תאורטי).

בקשר לה"קדשה" אולי הגזמתי. אבל אין שום וואסח בסכין בווסט.
וואסח זה כאשר יש לך כידון ל רוס"ק או כמו צוערים בחיל ההנדסה בהשלמה החילית, הם הולכים עם סכין פלסים עליהם רוב הזמן. !

יש לציין שיש יחידות שעוברות הכשרה ללוחמה בנשק קר כמו סכין ועוד.. אז זה לא הנושא.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 22-04-2006, 23:06
  ky86 ky86 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.05
לפי דעתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "סכין לכל לוחם ? למה לנו אין את זה !!"

במבצעים,ככלי לחימה,זה באמת טיפשי,כי עדיין אחרי הכל עם הנשק שלך לא יתפקד לגמרי,עדיף לך להתנפל על האוייב איתו מאשר עם איזה סכין של 10 ס"מ.
אבל ככלי עבודה,למסלול לדוגמא,זה יכול להיות אחלה דבר.
אני זוכר אין ספור פעמים שאני חייל בשריון,שזה נשמע הכי לא מתאים,נתקנו באיזה מצב בשטח או על הטנק,ופתאום פופ...מצאנו מישהו עם לדרמן,ווואללה זה הציל את המצב.
אישית אני חושב שזה יהיה ממש טוב עם יביאו לכל חייל קרבי איזה לדרמן אפילו איזה חיכוי,או איזה תיכנון צה"לי,בגיוס,כי זה משהו שממש עוזר לא חשוב באיזה חיל אתה משרת(במיוחד עם זה שירות קרבי).

ישן 22-04-2006, 23:10
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
תגובה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "סכין לכל לוחם ? למה לנו אין את זה !!"

נימוק ראשון: אנחנו לא צריכים סכין בשדה הקרב שלנו כאשר אנחנו נלחמים בלש"ב.
אנחנו לא נמצאים בג'ונגלים של ויאטנם ופנמה שאנחנו צריכים סכין קומנדו.
אמרת אם נגמרת התחמושת באפוד יש 5 מחסניות ועוד פק"ליסט שלוקח איתו עוד כמה מחסניות ספייר,אז איפה תבזבז יותר מ150 כדור? בסמטאות של סג'אייה או בשאטי?.

אנחנו לא צריכים סכין קומנדו זה לא יותר מהתלהבות להראות שיש לך אחת כזאת בווסט.

לא שימושי במיוחד בשביל שיפצורים יש לדרמן.

נימוק שני: עלות כספית,כל סכין קומנדו אם נקנה באופן מרוכז תעלה לנו לפחות 250 שקל (בחוץ המחירים נעים בין 600 ל700 שקל לסכין טובה),תחשוב שאתה צריך לחלק את זה לכ"כ הרבה חיילים.

ישן 22-04-2006, 23:34
צלמית המשתמש של עידן למבורגיני
  עידן למבורגיני עידן למבורגיני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "תגובה..."

אנחנו? מתי בדיוק התגייסת?
לא משנה
בוא נתחיל מזה שהוא הסביר שזה לא רק בשביל לחימה (למרות שאפשר למצוא שימוש לסכין שהיא יותר קומפקטית מהנשק המסורבל)
זה גם בשביל השיפצורים וכל החרא
ויודע מה, זה לא רע אם יביאו עוד צ'ופר לכל לוחם שיתלהבו קצת ושיעלה את המורל זה אפילו מעולה.
תאמין לי שיעשו סכין בפחות מ250 שקל, זה צה"ל, היא תהיה סכין מצוינת והיא תעלה הרבה פחות לצבא, יש מאיפה להביא את הכסף למיני פרויקט הזה, הצבא מסוגל להכניס את העניין כמובן שבלי יוזמה של מישהו כלום לא יזוז.
וכן אפשר לכתוב משהו לרמטכל, אולי זה נשמע כמו חלום עליכם אבל גם דברים כאלו יכולים לקרות.

ישן 23-04-2006, 00:29
  BLACK MUSTANG BLACK MUSTANG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.05

א. נתחיל מהסוף בזה ששייטים מקבלים את כל דברי הערך על ידי תרומות של עמותת העטלף למי שעדיין לא יודע... הטייסים מקבלים עוד הרבה פריוולגיות בעלות ערך פי כמה וכמה יותר ממשקפיים אז הנושא לא רלוונטי..

ב. לפני כמה שנים אני לא זוכר חילקו סכינים.. אבא שלי ועוד המון קרובי משפחה ששירתו לפני כמה עשורים זכו לקבל סכין קומנדו..

ג. יש לסכין שימוש כיוון שלא לכל אחד יש את היכולת לקנות לדרמן .. בהמון ווריאציות בחיי הצבא הסכין שימושית מאוד..

אמנמם אנחנו לא בג'ונגל גיאוגרפי.. אבל השטחים הם בהחלט ג'ונגל אורבני

ישן 23-04-2006, 01:05
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
אין שום טעם לחלק סכינים ללוחמים
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי GuyB שמתחילה ב "[font=Verdana]סוגיה..."

לחלק סכינים סתם לחיילים ללא הכשרה זה מיותר וגם עולה הרבה מאוד כסף (סכין נורמלית עולה 200-300 ש"ח לפחות), להכשיר חיילים להשתמש בסכין זה גם לא מעט זמן (וזה דבר שגם ככה אין מספיק), ובשביל מה? בשביל שחייל שאולי אי פעם איזה חייל ישתמש בה? ב-99% מהמצבים שחיילי חי"ר רגילים מגיעים אליהם נשק יעשה את העבודה באופן טוב בהרבה, ואם יש מעצור עדיין עדיף להשתמש בנשק כי גם הוא ארוך יותר, וחזק יותר וניתן לתת איתו מכות, בעוד שבסכין כדי לפגוע באופן יעיל צריך הרבה מאוד דיוק.

קיצר, אין שום סיבה מבצעית שתצדיק את החלוקה של סכינים לחי"רניקים רגילים.
אני יכול לחשוב על 1001 דברים יותר יעילים שאפשר לעשות בכסף ובזמן הזה.

ובנושא השיפצורים: יש סכין יפנית שכל אחד מקבל בבקו"ם, עושה את העבודה מצויין.
ישן 23-04-2006, 03:11
  ga02 ga02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.05
יש יחידות כמו שייטת 13 שכן משתמשות בסכינים

ובשייטת אתה חייב לצאת עם סכין קומנדו על הווסט שלך אחרת אתה תעוף משם על טיל
אבל זה שייטת 13 ולא שאר הצבא
אני יודע שיש עוד יחידות שמשתמשות בסכינים (מסתערבים, יהל"ם ועוד כמה)
השאלה היא האם כולם צריכים סכינים
כי לדעתי לא יותר מידי לוחמים צריכים את הסכינים ואם יחלקו להם אז זה סתם יצור אצלהם מצב שיש להם נשק שהם לא יותר מידי יודעים להשתמש בו
בקיצור אם לא חילקו את הסכינים לכולם אז כניראה שיש סיבה לכך
ואם כבר מדברים עם סכינים אז אני זוכר שפעם הייתי רואה קבוע מאבטח שהיה בא לעבודה כאילו הוא מינימום באיזה יחידת קומדו עם אקדח כמות גדולה של מחסניות מכנס הסוואה בנדנה על הראש סכין קומנדו על החגורה ועוד כמה מוצרי וואסח ובנוסף לכל הוא היה ניראה כמו האפרו אמריקניים של ניו יורק-כושי בגודל של שחקן פוטבול
ישן 24-04-2006, 09:55
  BIG^O BIG^O אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.05

יש להבדיל דבר ראשון בין היחידות המיוחדות לחי"ר רגיל
לצעוק בקול גדול לשייטת יש סכין זה לא חוכמה בשייטת למשל יש בזה הגיון

אצל חי"רניק רגיל הכול שונה, ההכשרה על סכין מסובכת לא פחות מהכשרה על רובה
וסכין ביד לא מיומנת היא יותר סכנה מאשר עזרה
כמו כן סכין נתפס בטעות איומה כמשהו פחות מסוכן שאפשר לשחק איתו ושזה פחות חמור לאיים על מישהו בסכין מאשר באקדח/רובה

בקשר לשיפצורים לדרמן יעשה את העבודה בצורה יותר טובה
לא שצריך מקורים בכמה מאות שקלים
היום בחמישים שקל אפשר לקנות לדרמן אם הקדשה עליו ברמה סבירה ++
ובקנייה צה"לית מרוכזת אפילו בפחות

אם הכול קשור לוואסח אז לדעתי כול לוחם צריך לקבל סכין קומדנו ושני שרשירים ללבוש בצולב על המדים.

בכול מקרה סתם לידע כללי
לוחמי הכומתות הירוקות בארה"ב מקבלים בסוף מסלול (אם מישהו יכול לספר מה המסלול שלהם תבינו את המשמעות של סוף):
כומתה ירוקה
ספר (לדעתי קוראים לו אנשי הצללים או משהו כזה שבו מסופר על היחידה)
וסכין שמיוצרת במיוחד בשביל היחידה

הSAS הבריטים
מקבלים ספר וסכין גם

*שתי היחידות האלו מתאמנות בלוחמה בנשק קר
** הישראלי האחרון שגמר מסלול של הכומתות הירוקות (כן לעיתים צבאות זרים מקבלים הזמנה להשתתף במסלול) היה לוחם מסיירת שריון

ישן 24-04-2006, 09:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי BIG^O שמתחילה ב "יש להבדיל דבר ראשון בין..."

ה- SAS ממש לא משתמשים בסכינים. בכלל - שימוש בסכין ללחימה זו שטות כאשר כל סוג של נשק יעשה את העבודה בצורה טובה יותר. השימוש היחיד בסכינים הוא לכידון לנשק - וגם זה יותר טקסי משימושי.

גם בכומתות הירוקות הסכין משמש יותר לעבודה מאשר ללחימה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:23

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר