לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-05-2006, 18:25
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
האמת, פתחתי את האשכול עם כוונות היתוליות..
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "בשביל זה פתחת אשכול? :)"

מסתבר לי שמדובר בשהות רצינית (לא איזה טיול או משהו) עם עבודה ברוכה, למרות שיהיו אחרים שיבואו ויטענו, שקודם המדינה צריכה שיקום..אבל גם זה טוב. בכל אופן מגיע לך שאפו נעה...

ופעם אחרונה שאת קוראת לי רואי, אני פותח בשביתת רעב קבל עם ופורום..!!!

אגב אופק, בתקופה שנפתח האשכול שנתת, לא חלמתי בכיוון הפורום.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-05-2006, 15:59
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
רואי, בשביל זה אשכול שלם ועוד עם ו'?! :)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "נועה - לא הבנתי, איפה את? בארץ או בחו"ל?"

אוקיי, אז הסבר קצר למי שלא יודע:

קודם כל קצת על אנגולה. אנגולה היא מדינה שהיתה כ 300 שנה תחת שלטון פוטורגזי, עד שבשנות ה 70 קיבלת את עצמאותה, ומיד החלה בה מלחמת אזרחים קשה מאוד שנמשכה 30 שנה, עד שנת 2002. המלחמה גבתה מחיר כבד מהמדינה, בחיי אדם, בבעלי חיים ובתשתיות. עכשיו המדינה נכנסת לתהליך שיקום בתמיכה עולמית.

אני גרה בעיר קטנטנה ודי הרוסה שנקראת וואקו-קונגו. המחוז בו אנחנו גרים, קוואנזה-סול, היה בעבר אחד המרכזים החקלאיים הגדולים של אנגולה, ובמיוחד נודע כמרכז החלב של אנגולה.

אני חלק מצוות הניהול הלוגיסטי של פרוייקט בשם "Aldeia Nova", "הכפר החדש", הממומן ע"י הבנק העולמי וממשלת אנגולה ומבוצע ע"י חברה ישראלית, שמיועד למעשה לשקם את האיזור מבחינה חקלאית ולהחזיר לו את תהילתו הקודמת.

למעשה מה שאנחנו עושים זה לשפץ חלק מהכפרים הפורטוגזים שהיו פה (מה שנשאר מהם), לבנות בנוסף אליהם בתים חדשים בסביבתם, לכל בית, גם משופץ וגם חדש, אנחנו בונים מבני משק (רפת/לול/חזיריה) ומכינים שטחים חקלאיים, חלקם בהשקייה, חלקם חקלאות בעל (שזה קל פה, יורד פה גשם 9 חודשים בשנה) וחלקם שטחי מרעה. בנוסף בכל כפר יהיו גם בית ספר, מרפאה, כנסיה, מרכז אנרגיה ומרכז מחסנים.

אנחנו גם פועלים מבחינה סוציאלית כדי לעזור ליצור חברה יציבה יותר (הדרכה לנשים בעניני משק בית, הדרכת ילדים ונוער וכד')

בנוסף משפצים ומשפרים את מערכת הניקוז (רוב השטחים היו מוצפים עד לפני חודשים ספורים), בונים מרכז תעשייתי לאיזור כולו בו תרוכז כל התוצרת מהאיזור ותמכר כקומפלקס (אנחנו רוצים לעודד אותם לעבוד כסינדיקאט) ובו גם יהיו השירותים לקהילה - מדגרה, מוסך, משתלה, מחסני תשומות, בניני מנהלת וכו'.

בקיצור - אנחנו מקימים פה מועצה איזורית ע"פ הדגם בארץ, עם מושבים בסגנון מושבי שנות ה 50 בארץ...

כרגע אנחנו בשלב די מתקדם בפרוייקט, ארבעה כפרים בתהליכי שיפוץ ובינוי, בכל הארבעה כבר גרות משפחות, יש כבר בעלי חיים במשקים (פרות ותרנגולות) ויש תוצרת חקלאית.
איזור התעשיה שלנו כמעט מוכן, והיום עשינו הפעלה ראשונה של מכון התערובת.

מעבר לעבודה הלוגיסטית, לעבודה שלי גם שייך מחשוב הפרוייקט. מערכת המחשוב (שלי!) הגיעה כבר לאנגולה, הרכבתי אותה כבר, ועכשיו אני עושה הרצה ראשונית ומחכה להתקנה של אנטנה אלחוטית שתאפשר לי לחבר את כל הכפרים למערכת, כך שכל הניהול הלוגיסטי (קבלת ציוד, תשומות, דשנים, מזון לבע"ח, מכירת תוצרת חקלאית, ביצים וחלב) וכמו כן כל הניהול הפיננסי (קבלת והחזרת הלוואות, תשלום עבור סחורה למשקים) יעשה דרכה באופן מקוון.
יש לי עכשיו גם שני ביבי-פרוייקטים בקשר למערכת הזו, שאני מקווה לקדם כשאהיה בארץ לחופש: כרטיסים חכמים (ארנקים אלקטרונים למעשה) שימנעו מהאנשים להסתובב עם יותר מדי מזומן ביד, ופרוייקט שנמצא בשלב יותר מתקדם - פרוייקט ברקוד, שיאפשר למנהלי המחסנים בכפרים לעדכן למערכת את כל מה שהוציאו או קיבלו בהינף מכשיר קורא ברקוד מתוך חוברת...
כמו שאפשר להבין, רמת הטכנולוגיה פה היא נמוכה עד אפסית, ורוב האנשים פה לא ראו מחשב מימיהם, לכן אני מנסה לחשוב על דרכים לפשט עבורם את העבודה עם המערכת. החלק הקשה של העבודה לא יהיה הרכבת המערכת או התאמת ועדכון התוכנה, אלא הדרכת המקומיים להפעלתה...

זהו בגדול (מ-מ-ש קצר יצא לי ההסבר הקצר).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר