לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-05-2006, 21:27
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
אני רוצה להביע את דעתי בעניין האמונה- חילונים ודתים תקראו...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tallula שמתחילה ב "האם ניתן להוכיח שיש בורא לעולם?"

נתחיל בזה שאין דבר כזה יש מאין...
כמו שציור, עץ שנשתל, כלב שנולד, תינוק שנולד לא נוצרו לבד ככה גם העולם...
תשמעו נסתרות הן דרכי האל... אתם לא יכולים לשפוט את הקב"ה הוא השופט, הדבר היחיד שאתם יכולים ליהיות זה הנשפטים הוא התובעים, הקב"ה יודע מה טוב לנו ומה לא טוב, באותו נושא יש גם את השאלה הגדולה בעולם- איפה הצדק?
ירמיהו לא קיבל תשובה מובנת בנוגע לצדק, ישנם הרבה פירושים לצדק, יש כאלו שאומרים שהצדק בא בגלגולים, יש כאלו שאומרים שאדם נשפט ביום הדין וכו'....
לכן שוב אני אומר לכולכם לא משנה אם אתה דתי או חילוני, נסתרות הן דרכי האל ומי אנחנו שנבין את הדרכים האלו?

ישנם הרבה שאלות כמו: למה הקב"ה לא עזר לנו בשואה? למה לא עוזר לנו להציל את הנרצחים?
טוב אני חושב שתשובה לזה תיהייה יותר ממוקדת, אתם כולכם דתיים\חילונים חושבים ראש קטן - ישר שואלים שאלות פרובוקטביות בלי לבדוק את העובדות, אז ככה העובדות הם שאדם שהיהודי נברא כדי לקיים מצוות ה', יחסי מוען-נמען, אתה תקיים מצוות- תקבל את מבוקשך מתישהו...
בעניין השואה: להזכירכם יש גמול קיבוצי, וגמול דורות ככה שזה קצת ממקדם אותכם על הסיבה...אבל שוב מי אני שאדע מהם דרכי האל?

אנחנו מתוך היותנו בני אדם מחפשים את המגרעות תמיד, אתם רק צריכים לחפש טיפה את העובדות- היהדות קיימת כמעט 3000 שנה אנו העם ששרד הכי הרבה זמן, עבר מלחמות רבות בהם הצליח לשרוד, סלחו לי אבל או שאני אידיוט מושלם או שזה כוח עליון ששומר עלינו...

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 10-05-2006 בשעה 21:31.
חזרה לפורום
ישן 10-05-2006, 22:33
צלמית המשתמש של Goldfinger
  Goldfinger Goldfinger אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.05
מי אמר....
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "אני רוצה להביע את דעתי בעניין האמונה- חילונים ודתים תקראו..."

מי בכלל אמר שה' טוב? אולי בעצם הוא רשע....ובעצם הרע אמור לנצח?....
אבל בכל מקרה....יש יותר מדי סתירות לוגיות בקיום האל....אם שום דבר לא נוצר לבד, ואלוהים יצר הכל, אז מי יצר את אלוהים?...אם אלוהים כל יכול, הוא יכול ליצור עוד אלוהים, אבל הוא לא יכול להשמיד אותו - אז הוא לא כל יכול...אם אלוהים היה רוצה שאנשים היו טובים, הוא לא היה גורם להם לתהות או לפקפק בקיומו.....הרבה דברים לא מסתדרים....הטענה היחידה שמנחמת אותי היא שאם אלוהים קיים, לא ניתן לייחס אליו שום טענות לוגיות או חוקים, מכיוון שאף חוק לא חל עליו...והדבר היחיד שבגללו אני מאמין בה' הוא התחושה שיש לי בלב...התחושה שיש מישהו שמקשיב לי כשאני חושב, או מקווה, או מתפלל...זו תחושה טבעית...ובכלל.....לא נעים לחשוב שכשאתה תמות לא יישאר ממך זכר של זכר....שכל קיומך ימחה מעל פני האדמה ברגע שהמוח יפסיק לתפקד....קשה להשלים עם זה שמשהו כה נעלה כמו מחשבה הוא בסך הכל פרי של זרמים חשמליים וכימיקלים....
חזרה לפורום
ישן 10-05-2006, 22:40
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Goldfinger שמתחילה ב "מי אמר...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Goldfinger
מי בכלל אמר שה' טוב? אולי בעצם הוא רשע....ובעצם הרע אמור לנצח?....
אבל בכל מקרה....יש יותר מדי סתירות לוגיות בקיום האל....אם שום דבר לא נוצר לבד, ואלוהים יצר הכל, אז מי יצר את אלוהים?...אם אלוהים כל יכול, הוא יכול ליצור עוד אלוהים, אבל הוא לא יכול להשמיד אותו - אז הוא לא כל יכול...אם אלוהים היה רוצה שאנשים היו טובים, הוא לא היה גורם להם לתהות או לפקפק בקיומו.....הרבה דברים לא מסתדרים....הטענה היחידה שמנחמת אותי היא שאם אלוהים קיים, לא ניתן לייחס אליו שום טענות לוגיות או חוקים, מכיוון שאף חוק לא חל עליו...והדבר היחיד שבגללו אני מאמין בה' הוא התחושה שיש לי בלב...התחושה שיש מישהו שמקשיב לי כשאני חושב, או מקווה, או מתפלל...זו תחושה טבעית...ובכלל.....לא נעים לחשוב שכשאתה תמות לא יישאר ממך זכר של זכר....שכל קיומך ימחה מעל פני האדמה ברגע שהמוח יפסיק לתפקד....קשה להשלים עם זה שמשהו כה נעלה כמו מחשבה הוא בסך הכל פרי של זרמים חשמליים וכימיקלים....

אני לא אומר שהתחושה שבלב היא לא פקטור, התחושה שבלב זה הדבר שבאמת הוא האמונה...

"אם אלוהים היה רוצה שאנשים היו טובים, הוא לא היה גורם להם לתהות או לפקפק בקיומו.....הרבה דברים לא מסתדרים"-קצת לא מדוייק מה שאתה אומר, ה' נתן חופש בחירה לכל אדם לבחור במעשיו...לכן אם הוא מפקפק זכותו איש איש באמונתו יחייה...

חזרה לפורום
ישן 16-05-2006, 08:42
  WeBit WeBit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tallula שמתחילה ב "האם ניתן להוכיח שיש בורא לעולם?"

שלום,
האמת היא שלא, אין אפשרות להוכיח שאלוקים קיים.
להפך: קל יותר להוכיח שאלוקים לא קיים מאשר שהוא קיים.
הרי אלוקים הוא לא דבר שקיים במושגים שלנו.
במושגים שלנו אלוקים בכלל לא קיים. הוא אפילו לא נמצא.
המושגים שלנו מדברים במובנים לוגיים ועניינים("אני מאמין רק בָּמֶה שראו עיני") ומכוון ש"לא יראני האדם וחי".
אלוקים הוא משהו גבוה בהרבה מהמושגים שלנו - ואין מוחנו מסוגל לתפוש את המושג שלו.
"כי לא מחשבותי מחשבותיכם ולא דרכיכם דרכי"(ישעיה פרק נ"ה פס' ח') אמר ה' - ואכן, כך יש לתפוש את המציאות: אלוקים הוא לא אנחנו. אנחנו לא מסוגלים להבין או לחשוב כמוהו, או, כפי שניסח זאת הרמב"ם: "אם ידעתיו -- הייתיו".
חזרה לפורום
ישן 18-05-2006, 09:42
  משתמש זכר dudi_4u dudi_4u אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.05
זה שיש בורא לעולם זה פשוט!

לא ניתן לומר שהעולם המיוחד הזה נברא מפיצוץ או שטויות בסיגנון הזה, אם ניקח קופסא ונשאיר אותה באיזה מקום משך שנים רבות אז יכול להיות שיהיה בתוכה פיצוץ שיוליד -בני אדם עם לב ריאות כליות מוח שחושב, ולב שמרגיש? הפיצוץ ידע היכן לשתול בדיוק את הציפורניים? הפיצוץ מבין שבן אדם צריך עיניים? מתי הפיצוץ מכין מיים אוויר ועצי פרי בשביל האדם? לפני הפיצוץ אחרי הפיצוץ או ביחד עם הפיצוץ??? טוב! אז לא נאריך בזה כי זה כמו שנאומר שהמילים שכתבתי עכשיו נבראו מאיזה פיצוץ.
השאלה המעיקה היא האם אותו בורא הוא טוב? אני לא יודע לומר הרבה אבל אני יודע שלי ולך יש אהבה בלב, ויש רחמים בלב, ומן הסתם הוא אמור להבין באותה תכונה שהוא בעצמו נטע בעולם ובנו. בכל אופן אני לעצמי יודע לומר שכל המידות הטובות שאני מרגיש ומכיר - הם האלוהים שלי! הם ולא אחר! בהם אני בוחר ובהם אני רוצה וארצה לדבוק תמיד הם מנהיגי ואלוהי. ועוד לרצות יותר מזה כי באמת עדיין איננו יודעים מטוב. ואם נודה בזה אז כל העולם כולו אמורים להמליך את הטוב האמיתי עלינו לאלוהים, רק כנראה שהתהליך הזה הוא לא ביום אחד - להבין בטוב בלי גבול... להרגיש טוב תמיד בלי גבול... נחכה לו בכל יום שיבוא
חזרה לפורום
ישן 18-05-2006, 13:33
צלמית המשתמש של puzpuz
  משתמש זכר puzpuz puzpuz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל puzpuz
טוב אז ככה...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "האבולוציה מטופשת"

דבר ראשון אולי כדאי שתבדוק אם יש הודעה על זה בפורום המידע והטכנולוגיה. דבר שני, אתה לא חייב לקרוא אבל שתדע שאם אתה כן קורא אתה מה שאני כותב עכשיו, אז זה הולך להיות מאוד מאוד מאוד ארוך. ובכן:

הקוף לא עשה קסם ו"פוף" נהיה בנאדם. זה קרה ככה: הקוף התאים את עצמו לסביבה, למד דברים מנסיונות (למשל, כמו שילד לא לומד לא לגעת בתנור עד שהוא נכווה), והמוח שלו הכיל יותר ויותר מידע, התפתח וכנ"ל הגוף, המפרקים וכו', וכך הוא שידרג את עצמו ליכולות יותר נוחות.

דבר שונה קרא בהיווצרות העולם: המולוקולות שנוצרו לאחר הפיצוץ התחילו להתגבש ולהרכיב דברים, כגון מים וכו', וככה ליצור חיידקים, יצורים ראשונים חד-תאיים (למשל סנדליות או אמבות) שהתפתחו עם הזמן כמו שקרה במקרה של הקופים.

וזהו, בעצם...
חזרה לפורום
ישן 19-05-2006, 08:32
  WeBit WeBit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי עשהאלר שמתחילה ב "כופר!!!"

מה יש בברכות ס"א: ?
אני אצטט את כבר מהתחלת המשל שהביא ר"ע: "אמר ליה: עקיבא - אי אתה מתירא מפני מלכות?
אמר לו: אמשול לך משל למה הדבר דומה:
לשועל שהיה מהלך על גב הנהר וראה דגים שהיו מתקבצים ממקום למקום. אמר להם: מפני מה אתם [כאן מתחילות להיות השורות הארוכות]
בורחים? אמרו לו: מפני רשתות שמביאין עלינו בני אדם. אמר להם: רצונכם שתעלו ליבשה ונדור אני ואתם כשם שדרו אבותי עם אבותיכם?
אמרו לו: אתה הוא שאומרים עליך פקח שבחיות לא פקח אתה אלא טפש אתה. ומה במקום חיותנו אנו מתיראין במקום מיתתנו על אחת כמה וכמה!"
עריכה: אם התכוונת ל"כשם שדרו אבותיי עם אבותיכם" - אולי זה בגלל שהוא רמאי. אבל בהחלט משהו נחמד להוכיח את האבולוציה. גילית לי משהו חדש ומעניין, ישר כוחך!

נערך לאחרונה ע"י WeBit בתאריך 19-05-2006 בשעה 08:54.
חזרה לפורום
ישן 19-05-2006, 08:48
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי WeBit שמתחילה ב "מה יש בברכות ס"א: ? אני אצטט..."

כנראה שהוא התכוון לזה דווקא:

ציטוט:
... אלא פורענות דמבול, דכתיב (בראשית ז,כג) וימח את כל היקום אשר על פני האדמה מאדם ועד בהמה [עד רמש ועד עוף השמים וימחו מן הארץ וישאר אך נח ואשר אתו בתבה]: ברישא אדם והדר בהמה;

בשלמא למאן דאמר פרצוף - היינו דכתיב 'וייצר' בשני יודי"ן, אלא למאן דאמר זנב - מאי 'וייצר'?

כדרבי שמעון בן פזי, דאמר רבי שמעון בן פזי: אוי לי מיוצרי אוי לי מיצרי!

בשלמא למאן דאמר פרצוף, היינו דכתיב (בראשית ה,ב) זכר ונקבה בראם [ויברך אתם ויקרא את שמם אדם ביום הבראם], אלא למאן דאמר זנב - מאי 'זכר ונקבה בראם'?

כדר' אבהו, דרבי אבהו רמי: כתיב (בראשית ה,ב) זכר ונקבה בראם [ויברך אתם ויקרא את שמם אדם ביום הבראם] (משמע מתחלת ברייתם תרי הוו), וכתיב (בראשית ט,ו) [שפך דם האדם באדם דמו ישפך] כי בצלם אלהים עשה את האדם, הא כיצד? - בתחלה עלה במחשבה לבראת שנים ולבסוף לא נברא אלא אחד.

בשלמא למאן דאמר פרצוף - היינו דכתיב (בראשית ב,כא) [ויפל ה' אלקים תרדמה על האדם ויישן ויקח אחת מצלעתיו] ויסגור בשר תחתנה, אלא למאן דאמר זנב - מאי 'ויסגור בשר תחתנה'?

http://www.geocities.com/nezik4/bra...d_brachot61.htm

חזרה לפורום
ישן 21-05-2006, 21:21
צלמית המשתמש של Eran
  משתמש זכר Eran Eran אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Eran
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי dragoon שמתחילה ב "האבולוציה מטופשת? אם כך, הדת..."

התורה לא סותרת את האבולוציה!
ולא כמעט את כל המדע המתקדם של ימינו. יש ספרים שמנסים להסביר כל תאוריה מדעית איך התורה לא סותרת אותה.
אם כך, הדת כבר לא מטופשת?

ה' עשה ניסים במצרים.
אתה מתכוון לעשרת המכות או בערך כ200 שנה (לא זוכר בדיוק) שבני ישראל היו במצרים תחת עבדות?
כי אם היית מעמיק עוד קצת היית מוצא דעות רבות שבני ישראל גם הם לא האמינו בה' אמונה שלמה עד לאחר קריעת ים סוף וגם לאחר מכן עד שעשו את טירונות המן עד בוא הר סיני.
רש"י מפרש שרק חמישית (600000) מבני ישראל יצאו ממצרים. רק חמישית מבני ישראל האמינו בה'!
ניסים שלכאורה גלויים והם לא האמינו בהם. מכך אפשר לעשות הקש קטן משלנו ולהבין שדוקא יש ניסים בזמננו. ישנם כאלה גלויים יותר, אחרים נסתרים או בעברית פשוטה - כשהגאולה תגיע אתה כבר תדע... (או שלא?! :x)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/list.png]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/?https://2010-uploaded.fresh.co.il/2010/09/21/52868411.gif,http://www.boredpanda.com/blog/wp-content/themes/mimbo2.2/images/subscribe-panda-605px.png]

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:46

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר