לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2006, 15:43
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
חסרות דוגמאות?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "עוד דוגמא"

תראה מה אפשר להשיג באמצעות קריאה וחיפוש קליל באתרי החדשות. תיקון אש לירי הקסאם לעבר ביתו של שר הביטחון (שהיה אפשר לקרוא בחדשות לא מזמן שהבית אינו ממוגן כי פרץ לא הסכים למגן את ביתו) :
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
עכשיו רק צריך להשיג מפה של שדרות ולמצוא את הבית של משפחת אשכנזי ואת הבית של עמיר פרץ ולתת תיקון קטנטן (או לסמוך על הפיזור הטבעי של הקסאם ולירות על אותה הנקודה). גם מפות יש באינטרנט...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2006, 16:38
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
זה נכון אבל זה לא העניין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "תקשורת וטרור"

כשאומרים שהתקשורת היא דלק במנוע הטרור, לא מתכוונים לפליטות פה (או מקלדת) פה ושם - מתכוונים לעניין העקרוני והבסיסי: בלי תקשורת אין טרור. כל מהותו של הטרור היא הטלת אימה (זו גם משמעות המילה באנגלית) על אוכלוסיות גדולות. היות שפעולות הטרור מוגבלות מטבען (ברובן - לא מדובר על תרחישים עתידניים של טרור גרעיני או ביולוגי מאסיבי וגם לא על פעולה יוצאת דופן כמו הפלת התאומים) ביכולתן להזיק לפלחים נרחבים באוכלוסיה - הרי הגורם היחיד שנותר להעביר את הפחד והאימה לציבור הרחב הוא התקשורת. חישבו על אסון כמו מעלות, או מינכן - אם לא השידורים הבלתי פוסקים מזירות האירוע, החשיפה לציבור היתה קטנה הרבה יותר ואיטית הרבה יותר. "שגריר" אש"ף באו"ם, דיפלומט מכובד, אנושי ותרבותי להפליא (כפי שתווכחו להלן), אמר לאחר אסון מינכן, שמה שעשתה פעולה אחת, לא עשו עשרים שנה של תחנונים באו"ם, ומבחינתו הוא צדק.

עם זאת, אל תסיקו מדברי מסקנות חפוזות: אני מפנה אתכם למה שאמר תומס ג'פרסון בזמנו: עדיפה עתונות חופשית בלי ממשלה, מאשר ממשלה בלי עתונות חופשית.

אליהו
ישן 01-06-2006, 07:26
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "זה נכון אבל זה לא העניין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אליהו ר
כשאומרים שהתקשורת היא דלק במנוע הטרור, לא מתכוונים לפליטות פה (או מקלדת) פה ושם - מתכוונים לעניין העקרוני והבסיסי: בלי תקשורת אין טרור.

אני מסכים שקצב העברת המידע יהיה איטי יותר, אבל המשפט הזה הוא טיפשי למדי, ודי אם ניקח דוגמא לשני ארועים - הטבח במינכן והפיגוע במגדלי התאומים; כמות נפגעים מסיבית אינה יכולה להיעלם מעיני הציבור, וקהל צופים גדול (כמו כל משתתפי האולימפיאדה) או סתם תושבי ניו יורק - הופך את התקשורת ליתירה במקרים האלו.

הבעיה העיקרית עם התקשורת, כפי שאני רואה זאת, היא עיסוק מוגבר בחומר הצהוב של הארועים, כמובן מתוך הרצון להגביר אחוזי צפיה ורייטינג.

קח לדוגמא את העיסוק בפיגוע קטן מול תאונת דרכים קטלנית. כיצד ניראה הדיווח? כמה זמן מוקדש לכל נושא?

על מנת לסייע - הנה סיקור טיפוסי בפיגוע (אתה יכול להוסיף את האחוזים מכלל המהדורה בעצמך):

דיווח מזירת הארוע
ראיון עם כוחות חילוץ
ראיון\סיקור פינוי החללים
סיקור מחסומים
סיקו אווירה (רצוי נפגעי הלם וחרדה)
סיקור בבתי המשפחות
סיקור בית חולים
למחרת:
סיקור משפחות
סיקור לוויות
סיקור זירת הארוע

ומה מתוך זה תראה בתאונה קטלנית ממוצעת?

פעם, כשהתחרות בתקשורת היתה מתונה יותר, אנשים צרכו יותר חדשות ופחות צהוב (וזה ניסוח בעייתי כי עיתון חדשות היה זה שהציף בצהוב), ועיתונאי היה איש שמביא ידיעות מהשטח ולא כלי שרת של ספינרים, דוברים ויח"צנים - הדיווח היה לקוני וצבעוני הרבה פחות, כי ידיעה היתה ידיעה ולא כתבת צבע ולא כתבת מוסף...

אז אם אתה שואל אותי - העיתונות מעצימה את הפיגוע הרבה מעבר לפרופורציות שלו, ובסיקור יוצרת בעיקר דמורליזציה בקרב הציבור (ע"ע כושר עמידה).

פעם כשהיה פיגוע, האנשים היו סופגים את הפגיעה ואומרים נתגבר. היום כאשר מתפוצץ קסאם מסכן - חצי מדינה מתבכיינת, או כפי שאמר בני פלד (בהקשר לסקאדים ופרוייקט החץ): "הפכנו למדינה של עכברים"...

ישן 01-06-2006, 15:38
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
סולואביה ידידי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "[QUOTE=אליהו ר]כשאומרים..."

ראשית, חן חן על המחמאה שחלקת לי. שנית, אומר שוב: התקשורת היא הדלק המניע את הטרור, מעצם העובדה שהיא מדווחת על פעולותיו. "תאורי הצבע" הצהובים הפולשניים הם בסה"כ פיקנטריה. טרור לא קיים במהותו אם אינו מטיל אימה על הציבור. בעבר, בכפרים ובאיזורים קטנים, כנופיות יכלו להטיל טרור גם בלי תקשורת. עוף השמים הוליך את הקול ובמקומות קטנים, מפה לאוזן, הספיק. היום, עם אוכלוסיות של מיליונים, רק התקשורת יכולה להוליך את הקול - וזה מה שהיא עושה. גם פיגוע כמו התאומים לא היה מטיל את אימתו הגדולה בלי הטלויזיה, על כל אלפי ההרוגים שגרם. איך היו שומעים בסינסינטי, ל"א, ואפילו שיקגו ובוסטון על הפיגוע בזמן אמת, אם לא דרך התקשורת המודרנית?

מה שאמרתי כעת הוא הא"ב האמיתי של יחסי הגומלין תקשורת-טרור, ואין בלתו. היתר זה משהו שבין תוספת (חשובה יותר או פחות) לפרפראות. ולפני שיקפצו אבירי הדמוקרטיה וחופש הביטוי ויכו בי, אני מפנה אתכם למשפט החותם את הודעתי המקורית בעניין. עודני עומד מאחוריו.

חג שמח לכולם!

אליהו
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:38

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר