לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-06-2006, 12:57
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
מידע בצה"ל מזהים חללים ב-5 דקות

בצה"ל מזהים חללים ב-5 דקות
מערכת מחשוב חדישה תאפשר לזהות הרוגים תוך זמן קצר, באמצעות טביעות אצבע ממוחשבות. העלות: 16.5 מיליון שקלים
יום שני, 12 ביוני 2006, 9:00 מאת: עופר אדרת, מערכת וואלה!

בצה"ל חנכו אתמול מערכת חדישה וממוחשבת לזיהוי חללים, המאפשרת לקבוע את זהותם של ההרוגים בתוך 5 דקות וברמת דיוק של 99.8%.

מחשבים שהוצבו ב"שרשרת החיול" בבסיס הקליטה והמיון יקחו מהמתגייסים החדשים טביעות אצבע מבלי ללכלך את הידיים בדיו. מצלמות דיגיטליות יצלמו את פניהם של החיילים החדשים, ויעבירו אותם למאגר נתונים מרכזי. עלות הפיתוח של המערכת נאמדת בכ-16.5 מליון שקלים - מחציתם במימון קרן ליב"י.

צילום ועריכה: דניאל אציל

קישור לקטע וידאו- http://news.walla.co.il/?w=//921875

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-06-2006, 13:06
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
סוף סוף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "בצה"ל מזהים חללים ב-5 דקות"

מעבדת ט"א של משטרת ישראל מבקשת כבר שנים המצה"ל להקים מערכת זיהוי ט"א לצורך זיהוי חללים, כחלק מהתמודדות עם תסריט פיגוע המוני ורעידות אדמה.

צה"ל סרב עד כה לבצע את התהליך או לשתף את משטרת ישראל בנתונים שאסף.

ראוי לציין שחל איסור להשתמש במידע ט"א לצרכים שאינם זיהוי חללים, מאחר ששימוש שכזה נחשב כפגיעה בזכויות הפרט.

משטרת ישראל עצמה מחויבת להשמיד כל מידע של אנשים שזוכו המהלך המשפט, ולכן האוסף שלה מוגבל לאנשים שהורשעו בפלילים.

אחד המקרים הידועים של זיהוי באמצעות ט"א הוא סיפור גניבת טילי נ"ט בשנות ה-90 מבסיס בבקעת הירדן.

כעבור כשבוע נמצא אחד הטילים במחצבה, ועליו טביעת אצבע בודדת. ע"י זיהוי במעבדת הט"א של מטא"ר - הצליחו לאתר חשוד, שטביעות האצבע שלו נלקחו 12 שנים לפני כן - כאשר נעצר והורשע על יידוי בקת"ב במהלך האינתיפדה הראשונה...

אם זכור לי היטב - מעבדת הט"א של מטא"ר - אף היא צרפתית.

ישן 12-06-2006, 19:34
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
אם כבר נטפלתם להכשרה הטנקאית שלו...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "ראיתי כמה חירניקים בחיי שבאו לעשות קמ"ט וקק"ש אבל הוא הרציני מבניהם."

בעבר היה מקובל שכל האלופים, וודאי הרמטכ"ל, (חוץ ממפקדי הזרועות הכחולות) עוברים הכשרה טנקאית כלשהי (מקצועון וצמ"פון, קמ"ט, קק"ש ואפילו ראיתי מישהו מסיירת גולני שעשה קמ"ד!).
היום עומדים בראש הצבא, ובראשות שני האגפים החשובים יותר, קצינים שיכול להיות שמעולם לא ראו טנק מבפנים.
האם היעדר ההכשרה הזו לא יכול לפגוע בהבנת המערכה שלהם?
נראה לי לא פחות קריטי מאשר שר ביטחון אזרח.
וכן, אני מכיר את האמירה של חלוץ שלא צריך להיות כיבשה כדי להיות רועה. מצד שני אני כן חושב שרועה צריך לדעת כיצד מתנהגת כיבשה.

ישן 13-06-2006, 08:02
צלמית המשתמש של יוסיפון

במקרה נזכרתי היום שכמעט כל חייל קרבי נושא דגימת DNA באפוד או בכיס שלו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "בצה"ל מזהים חללים ב-5 דקות"

לפחות בתקופתי.
אני מדבר על חיילים ששיפצרו וניילנו בעצמם. כששורפים קצה של מיתר או של הניילון משתמשים ברוק כדי למנוע כוויות באצבעות. הרוק הזה נשאר שם לעולם ואפשר לקחת ממנו דגימת DNA.
נכון שיש בעיה עם מי שאחרים הכינו את השיפצורים עבורו ואי אפשר לסמוך על כך ב100% אבל זה יכול לצמצם אפשרויות.

ישן 13-06-2006, 08:57
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "הסיכוי שישחזרו מטיפת רוק שנמצאת על קצה שיפצור"

אני מתכוון להשוואה בין דגימת DNA שנלקחה מגופה לדגימה שנלקחה מהציוד שאנחנו כבר יודעים למי הוא שייך.
דוגמא: צוות נטש את הטנק הפגוע ונהרג. הגופות לא ניתנות לזיהוי מסיבות שונות (לא ניכנס כאן לפרטים, ברשותכם) אבל ניתן להבחין בין גופה לגופה. האפודים של הצוות נשארו בטנק, כל אחד בתאו. אפשר לקחת דגימות האפודשבתא הטען ולזהות את הטען וכן הלאה.
כמובן שהשיטה תעבוד רק על חיילים סדירים וכשיש שבצ"ק מעודכן של הצוות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:23

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר