לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2006, 15:22
  Obislu Obislu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
להחליף את הספק או רק את המאוורר?

חברי הפורום שלום,

לאחרונה עשיתי נקיון יסודי למחשב שלי כולל פתיחת הספק ושימון כל המאווררים הקיימים במארז.

אך המאוורר של ספק הכח עדיין עושה רעשים ולכן אני תוהה מה עדיף לי לעשות.

אשכול קודם שפתחתי בנושא:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=168211

מרפט המחשב:
Generic PSU 350W
Intel Pentium 4 3GHz Northwood
Asus P4P800 Deluxe (s478)
WD 120GB 7200RPM
MSI nVidia GeForce FX 5700 128MB (AGP)
KingStone PC3200 CL3-3-3-8 (2x512MB)
Creative SB Live!
NEC DVD RW 3500

המחשב אצלי כבר שנתיים וחצי לכן חשבתי לקנות את ספק הכח של HEC 400TRT שעומד בתקן ATX v2.0 במחיר לא רע (285 ש"ח), כי אני חושב בעתיד לשדרג את כרטיס המסך ל7600GT AGP (המאוורר שלו גם עושה קצת רעשים אבל אותו לא ניתן להחליף) ועדיף שיהיה ספק כח יציב וטוב יותר מהג'נרי שיש לי כרגע.

אבל העסק נראה קצת יקר אולי עדיף פשוט לקנות מאוורר ולהחליף. מה דעתכם? ואם כדאי להחליף את המאוורר של איזה חברה אתם ממליצים? והאם תוכלו לספק לי הוראות להחלפה? כי כשפתחתי את הספק ראיתי שהמאוורר מחובר ללוח מבפנים (כלומר שני החוטים עצמם מחוברים כל אחד בנפרד כנראה למקור מתח אחר או משהו כזה). חשבתי פשוט לחבר את המאוורר לאחת יציאות המתח של הספק... בקיצור, מקווה שלא עשיתי סלט ושתענו לי על כל השאלות.

תודה מראש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2006, 16:17
  thekrutest thekrutest אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל thekrutest
מידע בגנריים מדובר במאוורר 80 מ"מ רגיל. את האספקה שלו הוא מקבל מאחת היציאות של הספק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Obislu שמתחילה ב "להחליף את הספק או רק את המאוורר?"

והחוטים מולחמים ללוח (כמו אצלך), או שיש קונקטור.
חברת מאווררים?! הכל סיני...
קיימים מאווררים יפניים או גרמניים, מאווררים מצוינים מבחינת אמינות. הבעיה שהם לא סטנדרטיים מבחינת עומק (עומק המנוע הוא סוד ההצלחה שלהם), אז לא יעזור לך.

אין שום בעיה להחליף מאוורר- הוא יושב על 4 ברגים (אל תאבד אותם- הם מיוחדים), שים לב לכיוון הוצאת האוויר- הוא מסומן על המאוורר עם חץ, וצריך להוציא אוויר החוצה מהספק.
את חוטי החשמל יש להלחים בקוטביות הנכונה במקום הישנים. בשביל זה צריך לראות את הצד השני (צד ההלחמות של הספק) כך שצריך להוציא את הכרטיס הגדול של הספק מתוך זיווד הפח (מוחזק/ מוברג ע"י 2-4 ברגים בד"כ).

עניתי על הכל?
ישן 24-06-2006, 21:39

מידע יש לך מחשב טוב, אם מדברים על משחקים, אז כרטיס מסך זה מה שיציל אותו
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Obislu שמתחילה ב "קודם כל תודה רבה על התשובות,"

בכל יתר הדברים לא יחול שינוי (כמעט). אם תתקין ויסטה, שידרוג כ. מסך יכול להיות מועיל גם כן.
כרטיס מסך זו באמת נקודה חלשה במערכת- 7600GT יתן לו BOOST לא נורמלי במשחקים.
הבעיה שאין נכון להיום 7600GT בממשק AGP. אמור להיות 7600GS. יש פה עוד מידע.

שידרוג ספק זה מהלך מתבקש, אם כי לא מחייב. אפשר לנסות לעבוד עם כרטיס מסך יותר חזק והספק שיש לך עכשיו, מקסימום הוא יתקלקל. מה שכן, ייתכן שתצטרך מתאם חיבור לחשמל לכרטיס מסך החדש, אבל זו בעיה שקל לפתור.

רצוי להלחים, אבל אפשר לחתוך, ולחבר בעזרת זוג מהדקים, ולעטוף את החיבור עם איזולירבנד.
לוודא שאין שום מצב שחלק מתכתי כלשהו בחיבור עלול לגעת ברכיבים, או בגוף הספק.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 24-06-2006, 21:55
  Obislu Obislu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
שוב תודה על התגובה המהירה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי thekrutest שמתחילה ב "יש לך מחשב טוב, אם מדברים על משחקים, אז כרטיס מסך זה מה שיציל אותו"

לפי מה שהבנתי ייצאו שני כרטיסים לAGP מדגם ה7600 הלא הם הGS והGT (החזק יותר) באמצע יולי.

זה לא שהספק שלי ייהרס אם אני אשאיר אותו ל7600GT, הכרטיס פשוט לא יתפקד ביעילות מירבית בגלל הספק. עלול גם להיווצר עומס על הספק אבל זו לא הנקודה.

ולא הבנתי למה התכוונת כשכתבת "לחבר בעזרת זוג מהדקים". אתה מדבר על סיכות למהדק? בכל אופן התכוונתי פשוט לחשוף את שני החוטים ולקשור. האיזולירבנד כבר יחזיק את זה, לא?

לסיכום, החלטתי שאם אחליט לשדרג את כרטיס המסך (מה שמשתמע כמומלץ על ידיך) אשדרג גם את ספק הכח. אז נראה לי שבינתיים פשוט אחליף את המאוורר. רק אם תוכל שוב להבהיר את נושא ה"לחבר בעזרת זוג מהדקים" אודה לך מאוד.
ישן 24-06-2006, 22:14

מידע זוג מהדקים אלה המהדקים שבתמונה (השחורים או הלבנים)
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Obislu שמתחילה ב "שוב תודה על התגובה המהירה"

בתמונה רואים איך הם נראים מבפנים: צינורית נחושת קצרה עם שני ברגים; מצד אחד אתה משחיל את החוט שיוצא מהספק ומחזק, מצד שני של הצינורית משחיל את החוט של המאוורר ומחזק עם הבורג.
אותה פעולה אתה עושה עם זוג החוטים השני (הזוג הראשון היה החוט האדום, הזוג השני זה החוט השחור).
המהדקים, אמנם, נמצאים המעטפת פלסטיק, אבל כדאי לעטוף את כל העסק באיזולירבנד כי ההשלכות של חוט חשוף מתעופף בתוך הספק יכולות להיות הרסניות, ואף מסכנות חיים- בלי טיפת הגזמה.
כך תקבל מגע הרבה יותר אמין מאשר ליפוף שני חוטים אחד על השני.

באשר לכרטיסי מסך המצב הוא ש- GS- הפחות טוב- יהיה זמין בשבועות הקרובים. GT יהיה זמין בחודשים הקרובים (אזור סוף 2006), וכנראה יגיע גם לארץ (למרות שמשתמע מהאשכול ההוא שלא יגיע).
הכרטיס יתפקד ביעילות מירבית בכל מקרה, אלא אם כן הספק יישרף, ואז שום דבר לא יתפקד. אין פה ליניאריות, אלא או שעובד, או שלא עובד.
זה לא שהספק יישרף ברגע שתדליק את המחשב עם הכרטיס החדש. יכולות להתעורר בעיות של נפילות מחשב במשחקים, כשהכרטיס (וכל שאר הרכיבים במחשב, כמו מעבד) זולל הרבה חשמל.
מעבר לזה, בעבודה רגילה (אינטרנט, אופיס) הכרטיס אינו שונה בהרבה מבחינת צריכת חשמל מכל כרטיס אחר: בין אם זה 5700 שלך, או 7950 במערך SLI.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:24

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר