לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2006, 16:54
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile
אתגר - חשיפה ארוכה (האשכול נערך)

בהמשך להצעתו של מאיר (mp26), עולה היום לאוויר אתגר חדש בנושא חשיפה ארוכה (לכבוד זה שמתן במקסיקו ).

בדומה לשני האתגרים הקודמים, אנו ממשיכים את אופן ההשתתפות האנונימי, בתקווה שלא תהיה ירידה בסטנדרטים ולא נחזור על הוויכוח העקר מהאתגר הקודם. הכללים הינם זהים גם לאתגר הקודם, בכמה תוספות ושינויים.

אלו הם הכללים:
1) יש לשלוח אל טל תמונה אחת בהודעה פרטית. מי שאינו יודע כיצד לשלוח הודעה פרטית אל טל, יכול לעשות זאת דרך כאן.

2) על כל התמונות להיות בעלות זמן חשיפה של בין 4 ל15 שניות. על מנת להקל על טל, נא לצרף בשליחת התמונה בהודעה פרטית גם את ה-Exif שלה.

3) על התמונה להיות בגודל של 800X600 פיקסלים לכל היותר.

4
) אין להחתים את התמונה בחתימה אישית, בכדי לשמור על האנונימיות המתבקשת. טל יידאג להחתים את כל התמונות בחותמת אחידה ובה יהיה כתוב www.fresh.co.il.

הערות חשובות ותוספות:

אנא נסו להוכיח עצמכם בצילום של תצלומים חדשים על מנת שלא למחזר תמונות, ולהתפתח בצד הטכני, עם נושא טכני כמו זה. יש לכם שבוע וחצי כדי לחשוב כיצד לנצל את זמן החשיפה הארוך על מנת ליצור תצלומים מוצלחים המתאימים לאתגר. כמו כן, חשוב לצלם תמונות חדשות שלא פורסמו עדיין, כדי לא לפגוע ברמת האנונימיות של התמונות.

נושא האתגר כתמיד, פתוח לפרשנויותכם השונות. ניתן לנסות לנצל את זמן החשיפה כעוד פרמטר, או להשתמש בו כרעיון לתמונה. לשיקולכם.

דבר נוסף: נא להפעיל ביקורת עצמית בבחירת התמונות, כדי שלא יווצר מצב שבו מגיעות לאתגר תמונות שלא הושקעה בהן מחשבה, ואין בהן לא פן אומנותי ולא טכני. אנו מקדמים בברכה צלמים חדשים, כולם מוזמנים להשתתף, אך שוב - נא להפעיל ביקורת עצמית. תודה.

נשוב ונדגיש - נא לא להעלות תמונות באשכול הזה. טל יעלה אשכול בזמן נעילת האתגר, עם כל התמונות שנשלחו אליו ועומדות בקריטריונים. האשכול הזה מיועד לדיון באתגר עצמו, שאלות וכד'.

האתגר יינעל ביום שלישי, ה-18 ביולי בשעה 20:00 כרגיל.

אנו מאחלים לכולכם בהצלחה !

רועי(rgrg), טל (RedHunter), משה (carish1) ועמרי (OmriP)
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

נערך לאחרונה ע"י RedHunter בתאריך 06-07-2006 בשעה 14:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-07-2006, 00:43
צלמית המשתמש של Lens
  Lens Lens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.05
לפי דעתי מאכזב מאוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OmriP שמתחילה ב "אתגר - חשיפה ארוכה (האשכול נערך)"

אז ככה.. ממש לא יפה באמת לא יפה שיש כאן אנשים שיש לכם P&S שהם לא יכולים לעשות עד 15 שניות חשיפה ארוכה ולכן הם לא יוכלו להשתתף זה כבר לא טוב
דבר שני שבוע וחצי עבודה זה עדיין לא מספיק יש פה אנשים שעובדים שלא יכולים בכל זמן לצאת לצלם!
צריך לפחות!! לפחותת עד שבועיים וחצי כמו בשאר האתגרים!
דבר שני יש אנשים שמצלמים בפילם ולכן הם לא יוכלו לשלוח את נתוני הEXIF ואין אפשרות להוציא נתוני EXIF מSLR ..
אז חבר'ה מה שרציתי לומר זה שהרעיון הספציפי מצויין ומעולה אבל היישום של האתגר מאכזב מאוד.. וחבל שהרבה אנשים כאן לא ישתתפו.. תחשבו על זה שוב.. נא להתחשב בכולם בלי יוצא מן הכלל..

ישן 05-07-2006, 00:53
צלמית המשתמש של OmriP

תגובה מתבקשת
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Lens שמתחילה ב "לפי דעתי מאכזב מאוד"

דבר ראשון, אפשר אוליי לשנות לזמן חשיפה המרבי האפשרי במצלמה (ובלי רמאויות).

דבר שני, זמן: נכון, לחלקנו יש פחות זמן. עוד 3 ימים יעשו את ההבדל? אם כן, אז נוסיף עוד 3 ימים... תגיבו עם תשובה.

יניב, הגזמת עם הקטע של ה-Exif. זה לא המהות של האתגר. מי שיש לו SLR, ברור שלא ישים אקסיף. הכוונה היא פשוט לוודא שהחשיפות ארוכות. אם אנחנו לא נותנים מהירות מוגדרת, אז גם החשיבות של זה יורדת.

כל מה שהצעתי כאן הוא בגדר הצעה, ועדיין לא תנאים של האתגר. נחכה לתגובה שלכם ושל טל מחר, כדי לראות מה כולנו חושבים. בכל מקרה, יניב, להגיד שהיישום מאכזב מאוד - אוליי, אבל הרעיון הוא מה שקובע, לא הפרטים הטכניים עצמם, לדעתי...

לילה טוב ושקט.

עמרי
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

ישן 05-07-2006, 11:37
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OmriP שמתחילה ב "אתגר - חשיפה ארוכה (האשכול נערך)"

תראה, עמרי, זה גם לא הוגן לדרוש מבעלי הריפלקסיות לצלם על 30 שניות, בעוד שבעלי הקומפקטיות יוכלו להסתפק ב-4, מה שהקומקטית שלהם מאפשרת. אני מזכירה לך שהחלק המאתגר כאן הוא לנסות להביע משהו באמצעות חשיפה ארוכה, והגיוני שיותר קל לעשות את זה ב-4 שניות מאשר ב-30 (אמרת זמן מירבי למצלמה).
אני בעד ההצעה של צחי, לדעתי היא מצויינת. בואו נעשה אתגר חשיפות ארוכות. אם מישהו ישתמש בעובדה שאין חוקים כדי לצלם בחשיפה בינונית (נניח 2-3 שניות) תמונה שבכלל לא קשורה לחשיפות ארוכות - זו תהיה הבעיה שלו, כי הוא לא יזכה (נכון? נכון שאנחנו מספיק בוגרים כדי לא להצביע לתמונה יפה שלא עונה על מהות האתגר? הלוואי שכן).
מה אתם אומרים? נשנה את האתגר לאתגר חשיפות ארוכות?
ישן 05-07-2006, 13:29
צלמית המשתמש של OmriP

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "תראה, עמרי, זה גם לא הוגן..."

שחף (וכל שאר מי שהציע את הרעיון ששחף מדברת עליו, אין לי כוח לכתוב לכל אחד תגובה עניינית כרגע ולהספים את המערכת), יכול להיות שהרעיון שאת מדברת עליו, פשוט "חשיפות ארוכות", הוא הפץרון הכי טוב שיש לנו, נחכה לראות מה התגובה של שאר החבר'ה.

בנוגע לכאלה שיעלו תמונות בחשיפה של 1-2 שניות (ותמיד יהיו כאלה, יש ויכוח?), אמרת ש"נכון שאנחנו מספיק בוגרים כדי לא להצביע לתמונה יפה שלא עונה על מהות האתגר? הלוואי שכן". ואני מסכים. הלוואי. איפה לדעתך עובר הגבול בין חשיפה ארוכה לחשיפה בינונית? צריך להעביר איזשהו קו, כי אחרת תהיה לנו תמונה של 3 שניות, ואז אם אפשר 3 אז גם 2, וזה יגיע בסוף לחשיפות לשל חצי שניה וכו'. אז יש כאן חבר'ה שהתלוננו שהמצלמה שלהם מסוגלת רק ל-4 שניות חשיפה, לדעתי זה צריך להיות הקו. אם יש מישהו שהמצלמה שלו לא מסוגלת גם ל-4 שניות, שיגיב כאן ונראה מה לעשות.

עמרי

ישן 11-07-2006, 17:47
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב ""מספר פלאשים" זו אחת..."

There are several ways to get the same resault, using flashes.

you could for an example set 3 flashes and flash them all at the same time so they are seen in the picture, and you can use long exposure and only one flash, flashing three times

I dont think that this challenge should be taking regular pictures in long time.
Long exposure technique is used mainly to show and to make contrast between dynamic and static areas in the frame. Moving cars, clouds, water, people, trees, smoke on statis backgrounds creates great impression. On the opposet way, making a moving background on a static object is just as good (someone said panning?)

Taking pictures of statis objects on static background for 15 minutes (because was taken at night or using a filter) is not really the point of this challenge.
Long Exposures are hard to make because of two difficulties. One is you need a camera that allows it, and a tripod and other equipment for that matter.
The second and most important is you cant see the frame you are shooting. You have to have expirience in shooting long exposures to be able to guess just about, how the frame will look when exposed in 30 seconds, 15 seconds or 4.

ישן 10-07-2006, 18:14
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "אני חושב שבזו של מתן."

אני זוכר שאמרתי את המשפט ואני זוכר שהוא נחתם, רק שאני לא זוכר אם זה הייתי אני ששמתי אותו בחתימה של עצמי. מה שכן, היה לפחות מקרה אחד בוודאות שציטטתי את עצמי בחתימה (תקופת יובש נוראית בפרש).

סחתיין על האתגר חברה'. לצערי לא אוכל להשתתף בו כי אין באפשרותי ליצור תמונה ולשלוח לטל באופן שיהיה ראוי. אני כבר שבוע באי בקריביים שנראה כמו גן עדן, אבל רק היום מצאתי אינטרנט עם עברית שיסכים לפתוח את האתר הזה.
כמובן שאין מה לדבר על פוטושופ וכו', כך שאני אשאיר לכם את האתגר ואני רק אצפה בו מהצד.

אגב, גם צילומי IR הם לרוב בחשיפות של למעלה מ 4 שניות - האם ניתן להחשיב אותן כמתאימות לאתגר? יש לי כמה IR ארוכות בזריחה (עם מקטב) על החופים הלבנים פה שיוציאו לכם את העיניים

בקיצור, רק קפצתי להגיד שלום. אני נפרד מהאי המדהים הזה ואני חופר עמוק יותר לתוך מקסיקו איפה שיש יותר ויותר ג'ונגלים והריסות של תרבויות עתיקות, ופחות ופחות מודרניזציה. נפגש בארץ.
Keep up the good work!

ישן 11-07-2006, 23:33
צלמית המשתמש של OmriP

הנה:
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי efi84 שמתחילה ב "צריך"

תרגום חופשי שלי, יש לציין

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
Tal, are IR images good for the challenge as they hold the concept of long exposures (like silky water and skies)?

כלומר: טל, האם תמונת א"א טובות בשביל האתגר, אם הן מכילות את העיקרון <לא מצאתי מילה יותר טובה> של חשיפה ארוכה (כמו מים מרוחים ושמים)?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
There are several ways to get the same resault, using flashes.

you could for an example set 3 flashes and flash them all at the same time so they are seen in the picture, and you can use long exposure and only one flash, flashing three times

I dont think that this challenge should be taking regular pictures in long time.
Long exposure technique is used mainly to show and to make contrast between dynamic and static areas in the frame. Moving cars, clouds, water, people, trees, smoke on statis backgrounds creates great impression. On the opposet way, making a moving background on a static object is just as good (someone said panning?)

Taking pictures of statis objects on static background for 15 minutes (because was taken at night or using a filter) is not really the point of this challenge.
Long Exposures are hard to make because of two difficulties. One is you need a camera that allows it, and a tripod and other equipment for that matter.
The second and most important is you cant see the frame you are shooting. You have to have expirience in shooting long exposures to be able to guess just about, how the frame will look when exposed in 30 seconds, 15 seconds or 4

כלומר: ישנן כמה דרכים להגיע לאותה התוצאה, תוך שימוש בפלאש.

אפשר למשל להציב שלושה פלאשים ולהבזיק באותו הזמן בשלושתם, כך שהם יחשפו יחד. אפשר גם להשתמש באותם שלושה הפלאשים ולחשוף חשיפה ארוכה, ולהבזיק כל פעם בפלאש אחר.

אני לא חושב שלאתגר הזה אנו צריכים לצלם תמונות רגילות. טכניקות חשיפה ארוכה משמשות כדי להראות ולהבליט את הניגוד שבין אזורים קבועים לאיזורים נעים (מלשון תנועה). מכוניות, עננים, מים, אנשים, עצים, ועשן על רקע חסר תנועה, למשל, יוצרים רושם רב. מצד שני, צילום של רקע בתנועה לעומת עצם סטטי (חסר תנועה) יוצרים בדיוק את אותו הרושם (האם מישהו הזכיר פאנינג (אין דרך אחרת לתרגם את זה.. יש דברים שפשוט שווה ללמוד אנגלית בשביל לשמוע אותם כמו שצריך ).

צילום עצמים סטטיים (חסרי תנועה) על רקע סטטי במשך 15 דקות (בין אם בלילה חשוך מאוד או ע"י שימוש בפילטר) הם לא בדיוק מהות האתגר הזה.
חשיפות ארוכות הן קשות לביצוע בשל שני קשיים עיקריים. הראשון הוא הצורך במצלמה שתאפשר זאת, חצובה וציוד נוסף לעניין הזה.
השני, והמשמעותי יותר, הוא שאין אפשרות לראות את הפריים לפני הצילום. חייב להיות לך נסיון בחשיפות ארוכות כדי לנבא איך תצא התמונה, איך הפריים יצא אם ייחשף ב-30 שניות, 15 שניות או 4.

[Quote=OrUsH69]I Belive That yes, IR is a long exposures So i dont see any reason why not [/Qoute]

אני מאמין שכן, א"א הוא חשיפה ארוכה לכן אני לא רואה סיבה מדוע לא.

מקווה שעזרתי, עמרי

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:14

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר