לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-07-2006, 07:04
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי fhever שמתחילה ב "כי אתה רשמת בעצמך ! "אז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fhever
כי אתה רשמת בעצמך !
"אז במחשב הראשי לא היה לי אינטרנט "
ובדרך כלל המחשב הראשי מתחבר דרך כרטיס הרשת לנתב .

אני לא כתבתי את זה, פותח האשכול כתב את זה...

בנוסף, בדרך כלל הנתב מתחבר לסוויצ' (או שיש בו סוויצ' מובנה), וכל המחשבים מתחברים אל הסוויצ', ולא אחד אל השני... זאת משום שאין מחשב "ראשי" כי הנתב כאן הוא ה"ראשי"...

ו 127.0.0.1 היא כתובת מקומית של המחשב שקיימת, בעיקר, כדי למנוע את הצורך בכרטיס רשת בביצוע חיבורים מקומיים על המערכת. מכאן שהכתובת הזאת תמיד תעבוד (אלא אם כן משהו ממש, אבל ממש דפוק במערכת ההפעלה). אפילו בדיקה ל IP שיש לכרטיס רשת היא לא בדיקה נכונה כי המחשב יתרגם את זה לתקשורת מקומית וזה לא יעבור לרשת בכלל. הדרך היחידה לבדוק כרטיס רשת היא להעמיס אותו מול מחשב/ציוד תקשורת אחרת ולראות שאין נפילות תקשורת לאורך זמן (אם בכלל יש פינג לצד השני מלכתחילה, כמובן...)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-07-2006, 11:58
  fhever fhever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל fhever
מספר הבהרות !
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "[QUOTE=fhever] כי אתה רשמת..."

בדיקת 127.0.0.1 כמו שאמרת זה חיוג עצמי . בפעולה זאת המחשב מתקשר עם הכרטיס רשת שלו עצמו , 4 פעמים ועם הכרטיס עונה לו זה אומר שהכרטיס תקין , מעבר לכך אם אתה רוצה לעשות בדיקה אם הרשת עובדת אתה פשוט מבצע פינג למספר איפי הרצוי .

נכון הנתב בדרך כלל מתחבר לציוד מרכז ( HUB או SWITCH ) , אבל אנחנו בתור משתמשים בייתים אין לנו למה להשתמש בכל כך הרבה ציוד וגם חבל על הכסף , ולכן המציאו את הנתב המשולב ( ROUTER+SWITCH\HUB) והיום יש אותו גם בגירסה אלחוטית .

ושדיברת על המחשב הראשי כביכול , בדרך כלל מתכוונים אל המחשב שמתחבר ישירות אל הנתב המושלב ( גם כדי לתצרת אותו ( לא חובה ) , וגם כדי לחסוף בכרטיס רשת אלחוטי - לנתבים האלחוטים .

נתב - תפקידו לנתב את חבילות הנתונים על רחבי הרשת ע"י פרוטוקול שמוגדר לו .

שאמרת שפינג לכתובת 127.0.0.1 תמיד יעבוד אלא אם יש בעיה במערכת הפעלה , זאת טעות - הפינג לא יעבוד אם הכרטיס רשת לא תקין .

ולא קוראים למספר היחודי של הכרטיס רשת IP אלא MAC .

ואם אתה רוצה לבדוק תקינות רשת ועמידה שלה בתעבורה אין סופית ( ולא קוראים לזה בדיקת כרטיס רשת - בדיקת כרטיס רשת זה כמו שאמרתי ) פשוט תבצע פינג אין סופי למספרים ברשת שלך .

וסליחה טעות , באמת לא הסתכלתי חשבתי שאתה הוא מי שפתח את האשכול .
ישן 28-07-2006, 14:51
  fhever fhever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל fhever
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אתה מוזמן לבדוק. תוציא את..."

תקשיב יכול להיות שאתה צודק בעניין הכרטיס רשת ! אני למדתי ככה שבודקים תקינות כרטיס רשת במחשב שלך , וגם במעבדות שביצעתי למחשב שהכרטיס רשת שלו לא היה תקין ע"י הבדיקה הזאת - החלפתי כרטיס ואז הבדיקה הייתה תקינה .

ואל תגיד שאני לא נחמד כי נכנסתי לחומר הלימודים של חברת סיסקו ( בתוקף תלמיד באקדמיה שלהם ) כדי להביא לך את המקום שהוא מלמד בדיקת תקינות כרטיס רשת - מצורף תמונה ומה שנוגע לנו מוקף בריבוע -

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img95.imageshack.us/img95/7307/pingcf0.jpg]

נכון אני לא אמרתי שהמחשב הראשי הוא זה שמשתף את האינטרנט , לא יודע מה הסקת ממה שרשמתי אבל אני התכוונתי שרושמים בדרך כלל על המחשב הראשי , מתכוונים למחשב שמתחבר ישירות ( בנתב אלחוטי ) לנתב .

הסקתי שאמרת "אפילו בדיקה ל IP שיש לכרטיס רשת" שהתכוונת שלכרטיס רשת יש IP , מיזה הסקתי והדבר היחידי שהוא פיזי באמת והוא מוצמד לכל כרטיס רשת זה כתובת MAC של הכרטיס \ יכול להיות שאני לא הבנתי נכון .

שאתה מבצע פינג אינסופי - כלומר אתה שולח אינספור חבילות ריקות ליעד והוא מדווח לך שהביצוע השולם כמו שצריך , אז זה מעיד על תקינות הרשת - שאין תקלות .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר