לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-07-2006, 08:03
  מלחמת לבנון 2 מלחמת לבנון 2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.06
את המלחמה שכפו עלינו 4 אמהות מנהלים 3 ליצנים

אולמרט, פרץ וחלוץ, לאף אחד מהם אין מושג בלחימה קרקעית, והם דואגים בעיקר לתדמית שלהם בעיני הציבור.

השם המתאים למלחמה הוא כנראה מלחמת בבל.
הבלבול ניכר בכל הדרגים. הכניסה למלחמה קרקעית התגלגלה לה ללא החלטת ממשלה, ובכדי לעקוף החלטה כזו נכנסים עם סד"כ לא הולם, מה שמגביר את הפגיעה בחיילינו.

במילים אחרות, אולמרט ופרץ לגמרי אינם שולטים בנעשה, להבדיל מאריאל שרון במלחמת לבנון-1, ששלט בכל פרט (לטוב ולרע) וניהל את המלחמה בעצמו.
הצמד חמד הלז דואג בעיקר לכסת"ח של עצמו, ומפקדים מקומיים מכניסים כוחות קטנים (כביכול ללא כניסה קרקעית) שמסתבכים כל העת, ואח"כ מבלים יום שלם בחילוץ נפגעים.

הרושם הוא שחיילינו עוסקים כל העת בחילוץ נפגעים, וזאת ללא יד מכוונת, וללא ניהול מיניסטריאלי, מה שמאפשר לאולמרט ולפרץ להתעלם מן הפעולות הנקודתיות, ובכל זאת לעורר רושם של נחישות. לי נראה שידה של החיזבאלה על העליונה, הן ביחס לנפגעים והן ביחס למטרות הלחימה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2006, 17:52
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מלחמת לבנון 2 שמתחילה ב "את המלחמה שכפו עלינו 4 אמהות מנהלים 3 ליצנים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מלחמת לבנון 2

אולמרט, פרץ וחלוץ, לאף אחד מהם אין מושג בלחימה קרקעית, והם דואגים בעיקר לתדמית שלהם בעיני הציבור.

השם המתאים למלחמה הוא כנראה מלחמת בבל.
הבלבול ניכר בכל הדרגים. הכניסה למלחמה קרקעית התגלגלה לה ללא החלטת ממשלה, ובכדי לעקוף החלטה כזו נכנסים עם סד"כ לא הולם, מה שמגביר את הפגיעה בחיילינו.

במילים אחרות, אולמרט ופרץ לגמרי אינם שולטים בנעשה, להבדיל מאריאל שרון במלחמת לבנון-1, ששלט בכל פרט (לטוב ולרע) וניהל את המלחמה בעצמו.
הצמד חמד הלז דואג בעיקר לכסת"ח של עצמו, ומפקדים מקומיים מכניסים כוחות קטנים (כביכול ללא כניסה קרקעית) שמסתבכים כל העת, ואח"כ מבלים יום שלם בחילוץ נפגעים.

הרושם הוא שחיילינו עוסקים כל העת בחילוץ נפגעים, וזאת ללא יד מכוונת, וללא ניהול מיניסטריאלי, מה שמאפשר לאולמרט ולפרץ להתעלם מן הפעולות הנקודתיות, ובכל זאת לעורר רושם של נחישות. לי נראה שידה של החיזבאלה על העליונה, הן ביחס לנפגעים והן ביחס למטרות הלחימה.

כמה הגיון..
אריק שרון שהבין גדול בחי"ר הוביל את הלחימה במלחמת לבנון 1, מלחמת הכישלון הגדול ביותר בתולדות המדינה..
לפי קו המחשבה שלך- זה בכלל יתרון שאולמרט מנהל את הענינים..
אמיל.

ישן 22-07-2006, 18:15
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
תראה, ודאי שלאולמרט ופרץ אין אחריות לכשלונות ברמה הטקטית - אבל אסטרטגית הם מפשלים.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=מלחמת לבנון..."

עד עתה אני ספרתי לפחות ארבע מטרות סותרות של הפעולה הצבאית הנוכחית בקשר לחזבאללה:
1. לחסל את חזבאללה.
2. לפרק את חזבאללה מנשקו.
3. להחליש את חזבאללה.
4. להביא לנסיגת חזבאללה אל צפונה לליטני (כשמשם הוא בין כה יורה אל הגליל המזרחי ואל
חיפה...).

ישנן גם גישות סותרות בכל הנוגע להפעלת הכוח (ברמה שנמצאת באחריות הדרג המדיני) :
1. רק חיל האוויר וחיל הים יופעלו לצורך המבצע.
2. תהיה הפעלה מוגבלת מאוד של כוחות יבשה בצמוד לגדר.
3. תהיה הפעלה של כוחות יבשה בכל המרחב שדרומה לליטני.
4. לך תדע...

מעבר לכשלון הניהולי המאסיבי בתחום המודיעין (העובדה שבעצם אין לנו מושג ירוק על חזבאללה,
אנשיו וחימושו), ישנו הכשלון הנוראי בתחום הגדרת המטרות של הלחימה של צה"ל בלבנון. כשלון
זה רשום רק על שמו של הדרג המדיני. אני לא חושב שהסיבה לכשלון זה היא העדר ניסיון צבאי,
שכן אכן שרון היה בעל ניסיון צבאי עצום, ובכ"ז כשל אסטרטגית הן בלבנון והן כראש ממשלה
(שנמנע במשך שנים מלפעול נגד הארסנל העצום שבנה חזבאללה בלבנון, ואיפשר לארנסל
לגדול), אלא הססנות שנובעת מרצון טבעי לצמצם נפגעים בקרב כוחותינו. הבעייה היא שהרצון
לצמצם נפגעים עכשיו, מביא ליותר נפגעים אח"כ (כפי שהוכח לנו כשנמנענו מלפגוע בחזבאללה
בכל הפרובוקציות שלו מאז הנסיגה במאי 2000). חיל האוויר עשה ועושה עבודה עצומה, אבל הוא
לא יכול להגיע לכל מחילה שבה מסתתר האוייב - ושם הוא מחביא את הרקטות שנופלות
במאותיהן מדי יום על העורף.
כניסה ללבנון היא לא דבר שמישהו רוצה - אלא שהאלטרנטיבה גרועה בהרבה: שהמלחמה תיפסק ללא השגת היעדים, ואז היא תחודש ברגע שחזבאללה ירגיש שהוא חזק מספיק לחדשה,
ואז שוב נצטרך לעמוד מול השאלה האם להכנס ולנקות...

היעד המקורי שקבעה הממשלה (זה שכעת היא מתכחשת לו) חייב להיות חיסולו המוחלט של
חזבאללה - וליעד זה משמעות אסטרטגית מרחיקת לכת בהרבה מאשר "סתם" השגת שקט
לצפון, שכן מדובר בסניף הקדמי של צבא איראן, שמוטב לנו שלא תהיה לו היכולת לשבת לנו על
הגבול, בעידן שבו האיראנים קרובים כ"כ להשגת יכולות אסטרטגיות נגדנוץ
ישן 22-07-2006, 20:26
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תראה, ודאי שלאולמרט ופרץ אין אחריות לכשלונות ברמה הטקטית - אבל אסטרטגית הם מפשלים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
עד עתה אני ספרתי לפחות ארבע מטרות סותרות של הפעולה הצבאית הנוכחית בקשר לחזבאללה:
1. לחסל את חזבאללה.
2. לפרק את חזבאללה מנשקו.
3. להחליש את חזבאללה.
4. להביא לנסיגת חזבאללה אל צפונה לליטני (כשמשם הוא בין כה יורה אל הגליל המזרחי ואל
חיפה...).

ישנן גם גישות סותרות בכל הנוגע להפעלת הכוח (ברמה שנמצאת באחריות הדרג המדיני) :
1. רק חיל האוויר וחיל הים יופעלו לצורך המבצע.
2. תהיה הפעלה מוגבלת מאוד של כוחות יבשה בצמוד לגדר.
3. תהיה הפעלה של כוחות יבשה בכל המרחב שדרומה לליטני.
4. לך תדע...

מעבר לכשלון הניהולי המאסיבי בתחום המודיעין (העובדה שבעצם אין לנו מושג ירוק על חזבאללה,
אנשיו וחימושו), ישנו הכשלון הנוראי בתחום הגדרת המטרות של הלחימה של צה"ל בלבנון. כשלון
זה רשום רק על שמו של הדרג המדיני. אני לא חושב שהסיבה לכשלון זה היא העדר ניסיון צבאי,
שכן אכן שרון היה בעל ניסיון צבאי עצום, ובכ"ז כשל אסטרטגית הן בלבנון והן כראש ממשלה
(שנמנע במשך שנים מלפעול נגד הארסנל העצום שבנה חזבאללה בלבנון, ואיפשר לארנסל
לגדול), אלא הססנות שנובעת מרצון טבעי לצמצם נפגעים בקרב כוחותינו. הבעייה היא שהרצון
לצמצם נפגעים עכשיו, מביא ליותר נפגעים אח"כ (כפי שהוכח לנו כשנמנענו מלפגוע בחזבאללה
בכל הפרובוקציות שלו מאז הנסיגה במאי 2000). חיל האוויר עשה ועושה עבודה עצומה, אבל הוא
לא יכול להגיע לכל מחילה שבה מסתתר האוייב - ושם הוא מחביא את הרקטות שנופלות
במאותיהן מדי יום על העורף.
כניסה ללבנון היא לא דבר שמישהו רוצה - אלא שהאלטרנטיבה גרועה בהרבה: שהמלחמה תיפסק ללא השגת היעדים, ואז היא תחודש ברגע שחזבאללה ירגיש שהוא חזק מספיק לחדשה,
ואז שוב נצטרך לעמוד מול השאלה האם להכנס ולנקות...

היעד המקורי שקבעה הממשלה (זה שכעת היא מתכחשת לו) חייב להיות חיסולו המוחלט של
חזבאללה - וליעד זה משמעות אסטרטגית מרחיקת לכת בהרבה מאשר "סתם" השגת שקט
לצפון, שכן מדובר בסניף הקדמי של צבא איראן, שמוטב לנו שלא תהיה לו היכולת לשבת לנו על
הגבול, בעידן שבו האיראנים קרובים כ"כ להשגת יכולות אסטרטגיות נגדנוץ

תגובתי לא דנה בעניין הלחימה הנוכחית, אלא רק בקו המחשבה המטופש של הכותב הנ"ל.
אני דווקא חושב שפרץ ואולמרט כן אחראים רק אני לא בטוח שהמצב עכשיו לא טוב (אני גם לא טוען שהוא כן טוב..).
אני חושב שממש מוקדם לומר מה המצב, ושהתמונה שמתקבלת אצל יודעי דבר היא לא התמונה המעוותת שמתקבלת אצל העיתונות.
דוגמא פשוטה: המודיעין הוא פשוט מדהים (ואני לא נוטה להחמיא לחילות אחרים), אבל האמן לי כמי שנחשף, זה פשוט מדהים מה יודעים וכמה יודעים. התמונה שנחשפת בתקשורת: לא ידעו על הטיל האיראני שפגע בסטי"ל= המודיעין שלנו גרוע. המצב בשטח= המודיעין מדהים, תמיד יהיו דברים שהמודיעין לא יודע, אין 100% בדברים הללו.
בקיצור, אני חשוף במקרה זה לכמות מידע הגדולה ואמינה פי 1000 ממה שאתה מקבל מהקשקשנים שחייבים למלא 24 שעות זמן מסך, ולדעתי אי אפשר לדעת שהמצב רע, בהחלט יתכן והמצב טוב, אני לא מבטיח כלום אבל לקפוץ למסקנות עכשיו מצפיה בטלוויזיה זה פשוט לא נכון.
צריך לתת קצת זמן ולבדוק בפרספקטיבה את העניין.
אמיל.

ישן 22-07-2006, 21:10
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אתה אכן חשוף למודיעין טוב בהרבה ממה שאנו מקבלים כאן -השאלה אם המודיעין טוב אבסולוטית
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ori]עד עתה אני ספרתי..."

...ולא רק באופן יחסי למה שמקבלים האזרחים.
למרבה הצער, לא סביר שהוא טוב אבסולוטית, מהסיבה הפשוטה שנחתו כאן למעלה מאלפיים
רקטות וקצב האש רק הולך וגובר. אין לי צל של ספק שלצה"ל יש יכולת לפגוע בכל משגר ומשגר,
אם יקבל מידע היכן הם, וגם אין לי ספק שיש לו היכולת לחסל מנהיגות חזבאללה, אם יידע היכן הם.

עובדתית כרגע אנחנו בכלל לא יודעים כמה אנשי חזבאללה נפגעו (מסיבות העיתונאים היומיות לא
ממש משרות תחושה של בטחון, לנוכח בעיית האמינות הקשה שנוצרה הן בהקשר לסטי"ל, והן בהקשר למספרי הרקטות שנופלות פה, שכן למרבה צערה של דו"צ, לאנשים פה יש אזניים והם
יודעים לספור בומים...), ועד כמה נפגע המאגר שלהם (די מגוחך לדבר על עשרים אחוז או ארבעים
אחוז או חמישים אחוזי פגיעה בארסנל החזבאללה - כאשר מסתבר שלא ידענו מה היה להם בתחילת
העימות...).

אני הייתי שמח מאוד לגלות שאני טועה ושבעצם המודיעין מושלם, אבל אני צופה בעוונותיי גם באל
ג'זירה, בצירוף העובדה שבמרחק קילומטר אחד מהגבול בקו אווירי, בגבעה הצופה על אביבים -
נולדה לה גבעת תחמושת שיעית קטנה בשם מרון אל-ראס מבלי שידענו מראש - יוצרים תחושה
היא שאנחנו יודעים הרבה פחות ממה שהיינו אמורים לדעת.

ושוב, אשמח מאוד לגלות שטעיתי ובעצם מצבנו הרבה יותר טוב ממה שאני חושב, אלא שלשם
כך צריכים להיות מושגים יעדים, שבימים האחרונים הממשלה נסוגה מהם בהיסטריה (ראיתי היום
את שיטרית בטלוויזיה, והאיש היה על סף הכרזת "ניצחנו", ובריחה אחורה...).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:17

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר