לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-07-2006, 16:05
  born2run born2run אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.06
אני לא מקצוען ולכן כך את תשובתי בע"מ.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "אני התכוונתי..."

אני מקווה שמהדברים שאני יאמר כאן תמקד את שאלתך, כי לבני, בניגוד אלי , ייתן לך תשובה מקצועית , אמינה ומדוייקת משלי.

אתה צריך להבין שבד"כ אמל"חים שונים מתפתחים בהתאם לצורך מסויים ( לא תמיד צפציפי) יש קליעים מסוגים שונים לתפקידים שונים שבד"כ באים לידי ביטוי בצבע שעל הראש : שחור = ח"ש (ראש מחוסם) כחול = מעיך (אם אינני טועה) אדום=נותב כתום גם. ירוק מציין כדור כדור עם יותר אבקת שריפה (או אבקת שריפה מסוג שונה לא ממש זוכר) שנותן לו יותר מהירות ואפשרות לירות לטווחים ארוכים יותר בדיוק רב יותר (כדורים כאלו נורים רק מקנים מעובים). והרשימה עוד ארוכה...(כדורים צלפים עם חור באמצע להגברת הדיוק וכ'ו)

לגבי למה מתייחסים רק לקוטר ולא לאורך אין לי ממש תשובה מקצועית אלא כמה השערות בלבד.

ושוב הקטרים השונים באים לתת מענה לצרכים שונים בד"כ ככל שהקוטר גדול יותר כך הפגיעה/ההרס גדולים יותר והטווח שאליו מסוגל הקליע גדול יותר. מה גם ששיקולי פרקטיקה באים גם הם כשיקול חשוב (אני מאמין שהיו רוצים שטנק מערכה ירה פגזים 155 מ"מ אבל לא פרקטי משקולי משקל וכו' (הייתי רוצה ליראות את הטען מרים/ טוען כמה פגזים כאלו).

התשובה שלי נראית מבולבלת מעט וזאת מכיוון שניסתי לתת מענה לשאלה כוללת מאוד שתשובה מדיוקת עליה,תארך
מס' ימים עפי שציין לבני. אני מקווה שמהמידע הדל שבתשובתי תוכל למקד את שאלתך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-07-2006, 16:48
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
לגבי הצבע שעל גבי ראש הקליע...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "שאלות קצת יותר ממוקדות"

הן תחמושת מתוצרת מערבית והן תחמושת מתוצרת הגוש המזרחי לשעבר מסומנות לעיתים בצבעים שונים על גבי ראש הקלע.

מפתח הסימון על גבי התחמושת המערבית שונה מהסימון/צבע אשר יופיע על גבי התחמושת מזרחית .

הנה מס' דוגמאות סימון צבע על גבי תחמושת נק"ל מערבית:

קצה הקלע צבוע באדום = קלע נותב.
קצה הקלע צבוע בשחור = מדובר בקלע ח"ש.
קצה הקלע צבוע בתכלת = קלע מצית.
בהחלט קיימים צבעים נוספים כגון - ירוק, כחול, אפור, סגול ועוד... כשכל אחד מהם כאמור יעיד על תכונת התחמושת.

ייתכן בהחלט שישולבו מס' צבעים על גבי קלע בודד דוגמת אדום + שחור כשאז תוכל לדעת שמדובר בקלע ח"ש נותב.
ישן 26-07-2006, 18:15
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "שאלה על סוגי תחמושת"

אופיר שלום

בעסקי התחמושת נהוג לחלק את התחמושת לקוטר (הקליע בשעת יציאתו מהקנה) ובד"כ אורך התרמיל בנוסף כדי לציין את התחמושת המדוייקת.

לדוגמא - על קצה המזלג
אם דיברת על כדור בקוטר 9 מ"מ

הרי שאנו מכירים 17 * 9 שהוא מה שנהוג לכנות גם 9 קצר או 9 קורץ או 380 (.380 אינץ) להבדיל מ 0.38 שהוא בד"כ של אקדחי תופי בעל כרכוב מוגדל למרות שיש חריג 0.38 אוטו(קיצור של אוטומט)
אחריו יבוא ה 19* 9 שהוא הכדור הנפוץ לאקדחים בארץ ולתתי מקלע בעולם. יש לשים לב שגם בתוך אותו סוג תחמושת יש עוצמות שונות כמו P או +P או +P+ .
אחריו בא 21*9 ו 23*9 תחמושות המקובלות בעולם האזרחי לקבל עוצמה (מכת עצירה) מוגברת.

כך לגבי 51*762 הוא ה7.62 נאט"ו כדור המא"ג המכונה גם 308WIN .
לעומתו לדרגונוב הרוסי יש 54R * 7.62 שמציין שלקליע כרכוב רחב.
ויש 39*7.62 שהוא כדור הקלאשניקוב.

את הנושא חבר יש ללמוד בצורה מסודרת. אם אתה מצעניין חפש לך מדריך ירי במטווח הקרוב למגוריך ותחלוב אותו.

בהצלחה
אילן
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:22

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר