לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2006, 13:27
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
תורידו כבר נפל"ם !!!

די !! נמאס מהניהול החובבני של המלחמה הזו, מהדוברים הרהוטים שמסבירים לנו שאי אפשר לנצח, שיש יותר מדי קטיושות ושצמצמנו אותם ל"קצרות טווח בלבד". מה שהרג את החברים שלנו היום זה ה"קצרות טווח", הטווח הקצר הזה מכסה את כל הרמה והגליל, גם אחרי הליטני.

אי אפשר לנצח כי יש לאויב 8000 רקטות ?? תורידו נפל"ם על כל השטח עד הליטני ותחשפו את השטח ופתאום תגלו את הרקטות, 8000 רקטות לא מאוחסנות לאנשים מתחת למיטה !!

תקחו אוגדה ותכניסו אותה באיגוף אנכי ומהים עד לקו הזהרני ותתחילו ללכת לכיוון ישראל, תוציאו את חיזבאללה ותשמידו אותו !!

מי מנהל את המלחמה הזו ? מי אחראי שאלפי חיילים מפוזרים בתוך שטח מוכה רקטות כאילו יש להם איזה שריון דמיוני שמגן עליהם - תכניסו אותם ללחימה או שתכניסו אותם למקלטים. תמנו מפקד גייס לאזור לבנון ואת אלוף פצ"ן לשטח ישראל ותתחילו ל-נ-ה-ל !!

מי יסתכל לעשרות אלפי אזרחים שתקועים כבר חודש במקלטים, מתבשלים במיץ של עצמם בחום יולי-אוגוסט, שנותנים לצה"ל את כל הגיבוי ללכת קדימה עד הניצחון ומוכנים להישאר בשביל זה עוד חודש במקלט, אנשים שאיבדו מקומות עבודה, נשרפו להם השדות ופוצצו להם הבתים - ועכשיו נפסיק להילחם ונשאיר אותם בשטח של "רקטות קצרות טווח" ?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2006, 13:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
איזה חלק?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "מי מנהל את המלחמה ? אף אחד בפורום הזה לא עונה לשאלתי הפשוטה"

יש שתי אוגדות שכל אחת מנהלת גזרה. את כל הלחימה מנהל אלוף פיקוד צפון, תחת פיקוח של המטה הכללי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-08-2006, 13:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "ביטיס ... לא ברור שזה לא עובד..."

זה שזה לא עובד, לא קשור למדרגיות הפיקוד. זה קשור ליכולת המפקדים...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-08-2006, 14:05
  eladg eladg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
אודי אדם קצין מוכשר
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "ביטיס ... לא ברור שזה לא עובד..."

רק מה - לא ממש רצה לדחוף פנימה.
כל החברים שלי צוחקים עלי שאני גרופי של קפלינסקי, אבל מהיכרות אישית עמוקה איתו - האיש צריך לתפוס את המושכות ולהוביל.
זה שהוא לא עושה את זה כרגע ונשאר להשמיע את הקול הירוק בבור בקריה, זה חלק גדול מהבעיה של האיוש הנוכחי במטכ"ל.

לפי מה שאומרים (ואני שונא שמועות אבל אין מקור אחר להסתמך עליו) גבי אשכנזי הוא הטריגר מאחורי הכניסה היבשתית הגדולה יחסית למה שראינו בשבועיים הראשונים.

כמה זמן ביזבזנו (יותר נכון חי"א ביזבז לנו).
איך התחלנו את המשבר עם שיא הלגיטימציה הבינלאומית ועם כל פצצה שם אנחנו מאבדים עוד חלק
ישן 06-08-2006, 13:36
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
זה לא יאומן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "תורידו כבר נפל"ם !!!"

הסוויץ' עוד לא ירד במלואו .
כאשר בעורף מתים אזרחים , הצבא עדיין לא מוכן לרדת סופית מהתנהלות "הבונקר" (מה הפלא , כאשר גם מלמעלה מהדרגים הפוליטים מתקבל אותו מסר) , מפחד לבצע מהלכים מכריעים ומתקדם כמו צב בחול .
כל מה שהצבא עושה זה להפציץ מלמעלה מטרות שרק אלוהים יודע עד כמה המטרות האילו בכלל אמינות , בתקווה שאולי זה יספק מישהו בצד שלנו , יפחיד מישהו בצד האחר , ואולי במקרה גם יעשה נזק .

אני מוכן עם הקיטבג אישית שיקראו למילואים , אבל רבאק , תקראו כבר , תעשו משהו . חלאס לעשות צחוק מעצמנו . מו שוול סטריט ג'ורנל כותב , קיבלנו אישור בעל פה לנוע במהירוץ 100 קמ"ש קדימה לביירות , ואנחנו מדוושים בקושי ב30 ...
ישן 06-08-2006, 14:27
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
קה סאן בהחלט הצליח כבית מטבחיים לויאט קונג .
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לא הצליח"

לזכותו של הצבא האמריקאי צריך לומר, כי בניגוד לקודמו הצרפתי, הוא מעולם לא נחל בווייטנאם מפלה בשדה הקרב. כאשר פתח גיאפ במתקפה גדולה בתחילת 1968 - "מתקפת טט" - הוא קיווה ללכוד מעוז אמריקאי גדול דיו שיסמל תבוסה כדוגמת דיין ביין פו. המטרה שנבחרה היתה בסיס הנחתים בקה-סן: 6,000 נחתים אמריקאים התגוננו בגבורה במשך 78 ימים כנגד שתי דיוויזיות וייטנאמיות, שמנו כ-20 אלף לוחמים. אך בניגוד לקודמיהם הצרפתים, עמדה לרשות האמריקאים יכולת לוגיסטית אדירה, שאיפשרה להעביר אספקה בדרך האוויר, וכוח אש אווירי שפשוט לא הניח לוייטנאמים לכבוש את קה-סאן.

ישן 06-08-2006, 14:38
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
קה סאן היה ניצחון פירוס
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "קה סאן בהחלט הצליח כבית מטבחיים לויאט קונג ."

ודווקא מכיוון שגם שודר כמעט בשידור חי לכל בית אמריקאי במשך 60 יום, הוא הפך לנצחון של הויאטקונג. המחיר שארה"ב שילמה בחיי אדם וציוד לחימה על החזקת המתחם הזה היה עצום והעובדה הזו היא שהביאה את הציבור האמריקאי להבין שהמלחמה אבודה. מקרים כאלה היו גם בקוריאה וב 1944 אבל אז לא היו עיתונאים בזמן אמת.

וחזרה לענייננו - אני יותר ממאמין שהחיזבלה מייחל לכניסת כוח קרקעי גדול של צה"ל באיגוף אל תוך השטח ויעשה כל מאמץ והקרה להקיז את דמו, כולל פשיטות מקומיות שתוצאותיהן יהיו חסרות ערך צבאי, אולם התמונות שיפיקו (כלים שרופים עם גופות בפנים, מסוקים שפוכים על הקרקע, חיילים מוכים שנישבו וכו' - כולם היו ב-82 אבל אז לא ראו את זה בטלוויזיה) ישפיעו הרבה יותר מאשר האלטרנטיבה.

אני לא אומר שלצה"ל אסור לשנות מחשבה בזמן מלחמה - אני אומר שחלק גדול מהרעיונות שבאים לפתור בעיות טקטיות גדולות, מתעלמים מהבעיות הטקטיות (או אולי אסטרטגיות) גדולות יותר.

ישן 06-08-2006, 14:41
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
אם לדייק
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "קה סאן בהחלט הצליח כבית מטבחיים לויאט קונג ."

1) קה סאן היה אכן אחת ההצלחות הבודדות של אותה שנה לאמריקאים, אם כי במחיר לא זול.
2) מי שצר על קה סאן היו כוחות צפון ויטנאמים סדירים בפיקודו של גנרל דיאפ - אותו אחד שהכניע את דיאן ביאן פו בעזרת כוחות ויאט-מין לא סדירים.
3) מתקפת הטט אכן היתה נקודת המפנה בתמיכה של דעת הקהל האמריקאית במלחמה, בין השאר בעקבות כתבה ביקורתית של וולטר קרונקייט על מהלך המלחמה.

בגדול גם אני לא רואה סכנה בהיקף של דיאן ביאן פו לכוח שיבצע איגוף אנכי או ימי (לדעתי האופציה הימית כבר לא קיימת בצה"ל). ללא ספק ניהול המערכה הקרקעית בדרום לבנון מצטיין בחוסר מעוף בולט.
ישן 06-08-2006, 14:00
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "[QUOTE=צנחן1] [size=3][b]תקחו..."

g.l.s.h למה אתה תמיד משתמש בדוגמאות שלא מהעניין - מה עניין הצרפתים בדיאן ביאן פו ולעינייננו ??

תכנית הפעולה בלבנון לא צריכה היתה להיות שונה מהותית מהתכנית של ארזים גדול, ואגב זה עבד מצויין גם לשוורקצקופ במלחמת המפרץ הראשונה (אם כבר רוצים דוגמאות מצבאות זרים).

אני לא מתכוון לפרוס פה תכניות למיניהן, יש גם מספיק ספרות בנושא. אם אתה רוצה להשתלט על מרחב דרום-לבנון ולנקות אותו מחיזבללה, אין שום סיבה שתבוא מכיוון אחד בלבד, ובכך תתן לאויב ציר חופשי לאספקה ולניהול קרב נסיגה והשהייה. תגיע אל האויב בתנועת מלקחיים עמוקה, תפוס את בסיסיו העורפיים, נטרל אותו ממוקדי התספוקת, ותן לו סיבה להיכנע !
ושישרפו כבר את הפרדסים שמשמשים מסתור לקטיושות, אני פשוט לא מבין את ההזנחה הפושעת הזו של פתרון כל כך פשוט ואפילו חוקי. כל הרמה והגליל בוערים, אבל בלבנון ממשיכים לצמוח קטיושות מתחת לכל עץ אלון רענן ?

ישן 06-08-2006, 14:09
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אמרת "נאפלם" אז עלה לי מייד "ויאטנם"
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]g.l.s.h למה אתה תמיד..."

ולמה "לא קשור"? (ומאיפה ה"תמיד"?). האם במצב שבו לאוייב מטרה ברורה והיא גרימת אבידות ורצוי כאלה שמצתלמות היטב, לפעילות כזו תהיה תועלת?

אין לאוייב הזה קו חזית להגן עליו, אין לו מוצבים או מערכים מבוצרים (שהוא מסתמך עליהם) ואלה בדיוק המטרות שמבצע ממוכן גדול יעיל נגדם.

יותר מכך: אני סמוך ובטוח שהחיזבלה מחכים בקוצר רוח לצעד כזה בדיוק כדי להפוך אותו לדיאן ביאן פה הלבנונית והם יעשו כל מה שהם יכולים כדי שכך יקרה.

למיטב זכרוני גם בשל"ג, עת רוב המקומיים היו אדישים ללחימה, צה"ל לא בדיוק הצליח לטהר את המרחב הזה או לשלוט בו במשך כמה ימים טובים, ולא מעט חיילים נישבו ונהרגו במרחבים האלה - וזה כאשר המחבלים היו בפירוש במנוסה.

אם יתגלו סדקים במבנה הצבאי של החיזבלה כמו שהתגלו אצל הטאליבן לפני 5 שנים, אז יש מקום לזרז מפלה שלהם בעזרת צעד כזה. כרגע אני רואה בו רק מתכונת להסתבכות, אבידות כבידות ועשרות סרטונים שיציגו את צה"ל הגדול כמי שאינו יכול להכריע אפילו כאשר כולו במלחמה.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 06-08-2006 בשעה 14:12.
ישן 06-08-2006, 14:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אמרת "נאפלם" אז עלה לי מייד "ויאטנם""

הכוח לא צריך להיות נייח, וההשוואה ל-82 היא אומללה - רק בגלל שיכולת הלחימה שצה"ל הפגין שם לא היתה מלהיבה במיוחד. פעילות נכונה עם דילוגים רבים ורנדומליים למראה כמו שעשו עם החט' 173 בעירק יכולה להיות הרסנית במיוחד למוראל וליכולת הפעולה של החיזבאללה.

ישן 06-08-2006, 16:42
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
בקשה של U5105
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "..."

להגיב לצנחן 1:
לתשומת לב אמצעי התקשורת:

27.7.2006
סרן א'

דה-מרקר

הכי מפריע זה הדיסוננס.

כשאני נמצא ביחידה, נלחם סביב השעון, אני יודע כי אנחנו מכים בחיזבאללה באופן נמרץ ופוגעים דקה אחר דקה ביכולתו של הארגון להילחם מול החזית ומול העורף.

ברור לי לחלוטין כי הארגון הזה לא יהיה מה שהיה - וזאת ממקור ראשון. חד וחלק.

אבל כשאני מגיע הביתה לנוח מעט, וכמו כולם צמוד למקלט הטלוויזיה, אני נבהל מאוד.

מהשידורים עולה שאנחנו מפסידים במלחמה ועוד רגע נבקש מהחיזבאללה הפסקת אש בתנאיו הוא.

נראה לי שהתקשורת עסוקה יותר מדי בגלוריפיקציה של החיזבאללה ובהכנת השטח לוועדת החקירה על רמת מוכנותו של הצבא לעימות.

הכתבים הצבאיים, הפרשנים ושאר המומחים - אני מציע שתיקחו נשימה עמוקה לפני שאתם מדווחים,

כי "למרות שהודיע צה"ל על השתלטות על הכפר בינת ג'בל, במקום נפגעים רבים ממארב אותו הכין החיזבאללה", ותבינו שאנו במלחמה, ובמלחמה גם העיתונות צריכה להתגייס - לטובתנו ולא לטובת הרעים.

והכי חשוב, צריך להבין שהקולות הללו נשמעים גם בטנק, במטוס, בגשר הפיקוד ובנגמ"ש.

זה לא עוזר כששומעים קולות ספקניים מתערבבים בערוצי הקשר המבצעיים תוך כדי ביצוע המשימה.

נראה כי סימני השבירה מתחילים להופיע דווקא אצל התקשורת.

לא כדאי ולא ראוי שמשך הלחימה ייקבע על פי רמת עמידות התקשורת אלא על פי מידת השגת היעדים המבצעיים או רמת איתנות העורף. עת ללחום ועת לדבר.

הכותב הינו טייס
F16 מבצעי המשתתף בלחימה בלבנון

ישן 06-08-2006, 20:48
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
לתשומת לב הטייס:
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "בקשה של U5105"

יש סטיקר נפוץ בארה"ב, אצל בוגרי ויאטנאם,
"When i left, we were winning!".
אתה טועה באותה טעות.
אותה טעות שמכר שלי, בהיותו מג"ד בבה"ד 1, הדגים לחניכיו כאשר בתרגיל גרם לשני הצדדים לבצע את משימותיהם בשלמות ובכל-זאת להיכשל בהשגת המטרה, ביצירת ניתוק בין המשימה למטרה.
נכון, אתם מכים בחיזבאללה. הרגנו בו קשות. פגענו בהרבה מקומות, למרות כמה נקודות מעצבנות בהן אנחנו לא מצליחים לפגוע.
אבל כל זה לא רלוונטי כאשר חיזבאללה מסוגל להמשיך ולירות בקצב גבוה מאוד על יישובים ישראליים ולגבות מחיר דמים מדי יום ביומו.
השמדת בנק מטרות היא לא מטרה. היא אמצעי בדרך למטרה, שהיא הפסקת הירי על ישראל.
גם יצירת מערכת יחסים מדינתית מול לבנון איננה מטרה, אלא אמצעי כנ"ל.
כאשר המשימה הופכת מטרה, הסיכויים להשיג את המטרה קטנים.
ולכן, עם כל הביקורת המוצדקת על התקשורת, עם הזעם שיש לי על כתבים המפרסמים תכניות אופרטיביות - ועוד יותר על הקצינים הבכירים המדליפים להם את אותן תוכניות - יש דבר אחד שבו הביקורת על צה"ל, ועל הדרג המדיני, מוצדקת לגמרי:
יעדים מבצעיים הם האמצעי כדי להשיג את המטרה של חיים שקטים לאזרחי ישראל, ובטווח המיידי - מניעת ירי הרק"ק, המטל"ר, המרגמות ודומיהן, ומניעתו של חיזבאללה מלהמשיך ולפגוע בישראל. יעדים מבצעיים אינם מטרה. המטרה מעליהם.
ואת המטרה הזו, כמדומה, לא השגנו. ועם הפגיעה ביכולתו של חיזבאללה, עדיין ספק כמה אנחנו קרובים להשיגה. כל-כך ספק, שהרמטכ"ל הצהיר שמטרתנו איננה כוללת הפסקת *כל* ירי הרקטות. ואם לא זה, ולא החטופים, לשם מה יצאנו למלחמה? לשם משימה כלשהי?
העורף לא נשבר כל-כך מהר, ככלל. אבל הצבא נועד לספק את הבטחון לעורף, ולא העורף את הבטחון לצבא.
ואם כל ההישגים המבצעיים, דבר אחד נותר:
טרם הצלחנו לספק את הבטחון לעורף.
וזו *לא* אשמת התקשורת.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 06-08-2006, 15:59

שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
עם כל הכבוד שיש לי אלייך

צנחן 1 לחמת במלחמות ישראל אתה איש מילואים ואתה חושב שיש דרך להילחם באיום הזה.

בכל כמה ימים טרופים כאלו קם אדם בבוקר ומחליט שהוא יהיה הרמטכ"ל בפורום צו"ב היום,ומציע דרכים לאיגוף החיזבאללה ודרכי הפצצה.

אני לא מבין על סמך מה אתה מתבסס שאתה קם ומתלהם על כך שכוחות צה"ל לא עושים את העבודה,ועל כך הפיקוד הוא חלש,כל הדיונים האלה הם דיוני סרק והבל כיוון שלא באמת המפקדים עם האגו הגדול ועתירי הניסיון יעשו מה שאומר עוד אזרח קטן שעושה מילואים פה ושם (אני לא מזלזל חו"ח),מה שמציע למרות שלעיתים זה נשמע הגיוני.

אלו דיוני פנטזיה ללא תכלית ולא יביאו לשום דבר חוץ מהצעת הצעות בדיוניות כאלו ואחרות.

ישן 06-08-2006, 16:03
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
אין בעיה עם דיונים...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "עם כל הכבוד שיש לי אלייך"

כל עוד הם עומדים בהנחיות בטחון השדה, הרי זו אחת הסיבות העיקריות לשמן קיים הפורום (וגם כדי לפרוק קצת קיטור).
עם זאת התמונה אותה מציגה התקשורת בעימות הנוכחי היא בעייתית מאד בכך שהיא מציגה נתונים מוטעים וחסרים ועל פיהם אנו בונים את תמונת המצב פה בפורום ולכן מקומם לעיתים לראות את התגובות והמסקות (המבוססות על השכל הישר ונסיון הכותבים) המבוססות על אותו מידע חסר (וזה לא שלא נעשות טעויות בטח, שחייבים לתחקר אותן וללמוד אותן).
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 06-08-2006, 16:36

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3][QUOTE=agent_amos]אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1

אם אתה לא מבין אז למה אתה מגיב ??

ואם כל הכבוד, לא תמיד מי שטרם התגייס יודע מה שיודע מי שלוחם כבר 20 שנה. אולי אין החכמה מצויה כולה לצידי, אבל גם אצלי מצויה קצת חוכמה ... ומה לעשות , לא רק תיאורטית.

"אין חכם כבעל הניסיון",בטוחני שיש לך ניסיון קרבי והבנת את הזירה טוב יותר ממני ובמוחך מצטיירים מהלכים כאלו ואחרים אבל מכאן ולפסול את הדברים שלי על הסף ולהתנשא לא חושב שיש מקום לזה על אחת כמה וכמה כשבעלי הכוכב בפורום לא עושים זאת.

ואללה ?? אז אולי פשוט לא תשתתף בדיון ??

כל זמן שאני לא חסום פה יש לי את הזכות המלאה להביע את דעתי גם אם היא בניגוד לתפיסה שלך.
פשוט זה מפריע לי שכל תכליתו של הדיון היא פריקת קיטור והעלאת קובלנות כאלו ואחרות שלעיתים הן חסרות בסיס.
הצעת הצעות כאלו ואחרות מקובל אבל מכאן ולשפוט את הגורמים מקבלי ההחלטות בשטח-לא חושב שיש לזה מקום כשאתה יושב על הכורסא של אמריקן קומפורט בבית(לא שמעולם לא הבעתי ביקורת מן הבית אבל הפעם לא חושב שיש לזה מקום)

ישן 06-08-2006, 18:09
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "תמיד נלמד..."

לסוכן עמוס,

האמת ... אין לי כח או רצון להתנצח איתך, תקרא את מה שאתה עצמך כתבת בהתבטאויות השונות שלך באשכול הזה, ותראה שאתה אומר דברים והיפוכם באותה נשימה. אני באמת לא מתכוון להתנשא עליך, אבל אין לי כח לשטויות שלך.

לחבר U5105, יש לי חברים שמופיעים על האנדרטה, הייתי בלבנון ונלחמתי שם וגם אבא שלי נלחם שם, ואתה יודע מה ... גם בעזה נלחמתי, וגם אבא שלי נלחם שם. מה המסקנה, שלא צריך להילחם או שצריך להילחם עד ההכרעה ?

ומהי הכרעה ? הכרעה מושגת כאשר היריב מבין שהוא הפסיד, שאבידותיו באנשים וברכוש הגיעו לרמה שאין ביכולתו להמשיך, כאשר הוא מבין שאין ביכולתו לנצח אותך ולכן עליו לשבת מולך לשולחן המשא ומתן. אם מצרים הגענו להכרעה, אם סוריה הגענו להכרעה ... ואם לבנון והפלסטינאים ?

אנחנו חיים במרחב המכיר רק כח, סביבנו ישנן רק דיקטטורות שבכולן המנהיג שולט בכח הזרוע וע"י הטלת פחד על נתיניו. אם חפצי חיים אנחנו עלינו לנהוג כמו במזרח התיכון, ולא לחשוב שאנחנו במקום אחר. ניסינו את "ההתנתקות החד צדדית" (שיש שיקראו לה, הנסיגה ללא תמורה) ועדיין אנחנו מותקפים מכיוון לבנון ומכיוון עזה. ואיננו מותקפים לאורך הגבול - אנחנו מותקפים ע"י רקטות הפוגעות עשרות ק"מ בעורף, ואיננו מגיבים בעקבות התקפה אחת - אנחנו מותקפים ומבליגים כבר שנים.

אז צר לי, אני לא מחרחר מלחמה, ואיבדתי כבר חברים טובים מאד בקרבות השונים, אבל כשאין ברירה אז נלחמים, ואם נלחמים לא עושים חצי עבודה !

ישן 06-08-2006, 21:10
  אסף שדה אסף שדה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.06
מישהו שמבין בעניין יכול להסביר לי משהו ?

חיזבאללה יורה רקטות אל אזורים מאוכלסים במטרה להרוג כמה שיותר בני-אדם.
צה"ל, לעומתו, מכוון את הירי שלו בקפידה ומשתדל מאוד לפגוע במחבלים בלבד.

מכיוון שחיזבאללה עובר על חוקי המלחמה הבין-לאומיים, האין זה מתיר לצה"ל לעשות את אותו הדבר ?

או בניסוח אחר, מה מונע מישראל להכריז שאם יירה חיזבאללה רקטה אחת לתחומה היא תירה אחת בחזרה לשטח לבנון ? שטח פתוח תמורת שטח פתוח ושטח עירוני תמורת שטח עירוני.

אולי משהו קצת מתון יותר. אם חיזבאללה ימשיך לירות רקטות, אנחנו נפרסם שם של כפר, שלאחר שבוע יושמד בידי כוחותינו. ללבנון ולקהילה הבין-לאומית יינתנו שבעה ימים שלמים כדי לפנות אותו מתושביו. דבר כזה יכול להיות מקובל יותר ?

יש פה מישהו שמבין במשפט בין-לאומי ויכול לענות לי על השאלות האלה ?
ישן 06-08-2006, 21:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי אסף שדה שמתחילה ב "מישהו שמבין בעניין יכול להסביר לי משהו ?"

לא. כמו שאסור לגנוב מגנב או לרצוח רוצח.

ישן 06-08-2006, 22:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי אסף שדה שמתחילה ב "רוני דניאל היה אומר על זה: זה לא מדויק"

עונשין. זה מה שאני קורא לזה.

תחליט אם אתה רוצה לחסל אזרחים בסיטונאות או לא. אל תעטוף את זה בתירוצים וכל מיני שטיקים.

ישן 06-08-2006, 22:05
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי אסף שדה שמתחילה ב "מישהו שמבין בעניין יכול להסביר לי משהו ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אסף שדה
אם חיזבאללה ימשיך לירות רקטות, אנחנו נפרסם שם של כפר, שלאחר שבוע יושמד בידי כוחותינו. ללבנון ולקהילה הבין-לאומית יינתנו שבעה ימים שלמים כדי לפנות אותו מתושביו. דבר כזה יכול להיות מקובל יותר ?

ואיך אתה קורה להטלת כרוזים הקוראים לתושבי הכפר להתפנות ? תתפנו כי אנחנו רוצים לסלול פה כביש ?

ישראל נוקטת במדיניות ענישה קולקטיבית מתחילת המלחמה, כפר שמתוכו משוגרות קטיושות מותקף בחזרה בחמ"מ ואם הירי ממשיך אז מטילים כרוזים ואח"כ יורים בצורה רצינית יותר - הרי זה מה שקרה בקאנה וזה מה שקרה עם עמדת האו"ם.

אבל זו לא הבעיה כרגע, אנחנו פשוט לא נוקטים בצורת הלוחמה שתורגלה ונוסחה בתכניות מזה שנים - החליט מי שהחליט שננצח עם ח"א, ואח"כ כשזה לא הצליח אמרו בואו ננסה עם חי"ר במתאר מוגבל והחיזבללה יברח, והכניסו גדודים המקום חטיבות וחטיבות במקום אוגדות ... אבל החיזבללה לא ברח. ואחרי עוד שבועיים כאלה (מתוכם שבוע שלם על כפר מחורבן אחד !) החליטו אולי בכל זאת צריך מילואים ... והמממ, אולי כדאי לנסות לנוע בכמה ראשים ולא לרכז את כל הלחימה לנקודה אחת. ואם כבר החליטו שמגייסים 3 אוגדות (3 אוגדות !), אז נכנסה ללבנון חטיבת מילואים אחת ?

בקיצור, מספיק עם התטל"ג ועם הבבל"ת, שמישהו בצה"ל יחליט מי מנהל את הלחימה (אני מציע את אשכנזי וגנץ), שיכניסו את האוגדות במתאר קרבי מלא, כולל איגופים והטעיות והסחות וכל מה שאנחנו יודעים לעשות, ומספיק לדבר ולהתפאר ולנסות לעבוד עלינו ש"ניצחנו אבל ..." ופשוט לנצח.

כמו שאמר פעם בני גנץ : "אני מציע שנפסיק להתרגל לשקט יחסי, ונגיע לשקט מוחלט". ורק על מנת שנבין עד כמה "הצלחנו" לשפר את כושר ההרתעה - הסורים מרימים ראש ומאיימים עלינו !

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 06-08-2006 בשעה 22:18.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:55

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר