לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2006, 12:06
  BIGEYE BIGEYE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל BIGEYE שלח הודעה דרך MSN אל BIGEYE
בתקשורת נאמר שארה"ב מאוכזבת מהצלחות ישראל עד כה במלחמה

בתקשורת נאמר שארה"ב מאוכזבת מהצלחות ישראל עד כה במלחמה קצת הפריע לי לשמוע את זה מהאמריקאים דווקא הם מטיפים לנו איך להלחם אין ספק שמשהו לא דופק במלחמה הזו כמו שצריך אך אין ספק שחיזבאללה לא יישכח את המכות שהוא חוטף מצה"ל ובפעם הבאה לפני שיחשוב לעשות תקרית בגבול אם תהיה כזו הוא יחשוב טוב טוב לפני, אותי מרתיח לשמוע את האמריקאים "מאוכזבים" אותם אמרקאים שלפני יותר מכמה שנים נשיאם הכריז על ניצחון על עירק על גבי אחת מנושאות המטוסים ומאז זרם הגופות של החיילים הנהרגים בעירק מלחימה מול אירגוני טרור (שנגדו אנו נילחמים כעת) לא מפסיק לזרום, על זה נאמר אם אתה נימצא בצנצנת זכוכית אל תזרוק אבנים , מה גם שכשהם הפילו פצצה של טונה על חתונה והרגה יותר ממאה איש אף לא ביקר אותם או "הזדעזע" כמו שאנחנו מפציצים בית שממנו שוגרו רקטות לעבר אזרחים בישראל , מה גם שהם האמריקאים מתים לעוף מעירק אבל לא יודעים איך לעשות את זה להראות מתקפלים ובורחים אז הפעם הדוד סאם פשוט תשתוק .

יותר טוב לאמריקאים שיישבו בשקט וייסתמו את הפיות שלהם כי צה"ל יכול לעשות להם בית ספר לכל מה שקשור למערכי לחימה ומלחמה מול אירגוני טרור ואני לא כותב את זה בציניות

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-08-2006, 15:39
  nikf nikf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "אשמח לדעת על איזה הצלחות אתה מדבר?"

טעות לחשוב כך למרות שזה כנראה מה שחושבים המסתכלים מהצד,

הייתה הכרזה בתחילת הפעולה שנחסל את החיזבאללה תוך שבוע , אנחנו באיחור אבל זו טעות בהחרזה ובבנית הציפיות ולא בלחימה ( מהבחינה הזאת)

עדיין יורים טילים בכמויות כי בשום שלב לא ניסינו להכנס קרקעית ולמנוע את זה ,זו בעיית מדיניות ולא בעיית לחימה.

מעבר לכך היה נדמה לציבור שאנחנו ננצח ללא שום קושי בניגוד מוחלט למה שידעו אנשי הצבא שאומרים שהחיזבאללה היה נחוש וקשה גם בשנים שהיינו בלבנון ,

נראה שרוב הכשלון כאן הוא של הדרג המדיני ,הצהרותיו וניהול המערכה.
דבר שמאוד מדאיג אותי בהתחשב בכך שזה לא הסתיים וזה פותח מקום לעשות עוד טעויות רבות.
ישן 09-08-2006, 15:39
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
מי הבוס?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BIGEYE שמתחילה ב "בתקשורת נאמר שארה"ב מאוכזבת מהצלחות ישראל עד כה במלחמה"

האמריקאים אמנם נוחלים כשלון חרוץ בעיראק אבל המשימה שלהם שם היא מורכבת פי כמה מהמשימה של צה"ל - הם מנסים לצור תנאים שיאפשרו לשקם את המדינה ונאלצים לפעול נגד אזרחיה. חוץ מזה, לארה"ב מותר לדרוש ממדינות החסות שלה מה שהיא אינה דורשת מעצמה - ככה זה, אל תחפש הגינות ביחסים בינלאומיים (וביחסים בכלל).

ברמה העקרונית - צה"ל הוא פרוייקט שהושקע בו כסף אמריקאי רב מאד, ארה"ב רואה במערכה מול החיזבאללה נדבך חשוב במלחמה בטרור. מבלי להכנס לסיבות, ישראל בזבזה אשראי רב מאד שניתן לה בגזרה הדיפלומטית כאשר הנשיא בוש הטיל את כל כובד משקלו למענה ובנתיים היא לא סיפקה מהלומה לטרור אלא העניקה לו דחיפה מוראלית רצינית. יחסי ישראל ארה"ב הולכים להשתנות באופן דרמטי בעקבות המתרחש כפי שאפשר להסיק מתוך התבטאויות גם של אוהדים מושבעים של ישראל.
ישן 09-08-2006, 16:44
  Pancho Pancho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.04
זיכרון קצר... =\
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BIGEYE שמתחילה ב "בתקשורת נאמר שארה"ב מאוכזבת מהצלחות ישראל עד כה במלחמה"

הם שחכו איך שחיילי המארינס שלהם ברחו מלבנון ב84 אחרי שהם היו חלק מכוח רב לאומי.
אותן מיליציות שיעיות הרגו בהן, ובשאר אנשי הכח הרב לאומי דאז, עד שהיה לחץ ענקי על רייגן להתקפל.
בנוסף, ישנה את ההסתבכות שלהם בויאטנם, שכולם יודעים באיזה בוץ הם שקעו בעצמם כשנדרשו להילחם נגד לוחמי גרילה.
דוגמא נוספת והכי עכשיות, היא המלחמה בעירק. שגובה מהם מחיר כבד, בעיקר בגלל טילים נגד משוריינים (מוכר?) נהר של דם נשפך שם. ושוב לחץ על בוש לצאת משם, וכנראה שיורשו של בוש יסוג. (עוד מישהו אמר מוכר?).

נא לקרוא פה את סעיף "היסטוריה עקובה מדם":
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/452/194.html

אני הייתי מציע להם, לפני שהם יוצאים לבקר מדינות אחרות, לעשות בדק בית ולהיזכר.
אבל בגלל המנטאליות הנפוחה הושוויצרית שלהם, זה כנראה לא יקרה.

נערך לאחרונה ע"י Pancho בתאריך 09-08-2006 בשעה 16:46. סיבה: הווספת מקור
ישן 09-08-2006, 18:25
  Pancho Pancho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "פוליטיקה בצד"

לא נפלו רקטות בערי ארה"ב?
זה לא שאני עושה השוואה בין המצב של ויאטנם למצב היום, ככה שהטיעון לך לא ממש "תופס".
אני רק רציתי להראות, שזו גם הסתבכות של צבא ארה"ב עם לוחמי גרילה. ואם אנחנו כבר בהשוואות, במהלך מלחמת ויאטנם מתו מעל 58,200 אמריקנים.

לגבי לבנון, הם מודעים לקושי שבלוחמה נגד המיליציות השעיות שמה. (הם אפילו ברחו משם בתקופת רייגן, בגלל מניין ההרוגים הגבוה.) נכון, לא היו אינטרסים, אבל היית מצפה מאומה שמכירה
את הבוץ הלבנוני, (ועוד בתקופה בה חיזבאללה היה אירגון דיי פרימיטבי) תחשוב פעמיים לפני שהיא תבקר את ההתנהלות של הצבא הישראלי.

לגבי עירק, ההכרעה עברה ממזמן. היחידים בהם נלחם הצבא הם - אירגוני טרור ושאריות של מפלגת הבעת'. זה מצב זהה לחלוטין למצב כרגע בלבנון. אנחנו לא מנסים להכריע את המדינה, האירגון עושה לנו צרות.
ישן 09-08-2006, 18:58
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
דווקא יש הבנה לכך שלוחמת גרילה היא מסובכת
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Pancho שמתחילה ב "לא נפלו רקטות בערי ארה"ב? זה..."

האכזבה נובעת מהניהול הכללי של הלחימה. ישראל לא נכנסה ללחימה בצורה שמלמדת על חתירה לנצחון מהיר. הלחימה החלה כשילוב חסר הגיון של לוחמה זעירה בדרום לבנון והפצצת תשתיות ומטרות שאינן קשורות ללחימה עצמה בכל שאר המדינה. התוצאה - לחימה ממושכת רווית קרבנות, ומשמעותה נצחון מוראלי (ואולי גם צבאי, קשה לדעת בשלב זה) לחיזבאללה.

ארה"ב אכן נכשלה בלוחמה מול גרילה מאורגנת בוייטנאם אבל, אדרבא, ישראל חוזרת על טעויות רבות שעשו האמריקאים בוייטנאם, אלא שתוך כך היא גם סובלת אבדות בעורף.

לגבי עיראק - שם מדובר במלחמת אזרחים שכבר מזמן המוקד שלה הוסט מהאמריקאים לעניינים פנימיים שבטיים. האמריקאים אינם יכולים להפעיל את מלוא עצמתם מול האוכלוסיה שהם מתיימרים לשקם ולבנות. זה מצב מסובך פי כמה, וחסר סיכוי פי כמה.

ולבסוף, אני חוזר כתקליט שחוק, ישראל היא בת חסות ולפיכך חשופה לבקורת החוסה, היא אינה נאמדת באותם מדדים ואינה יכולה לצפות לחופש פעולה דומה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:10

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר