לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2006, 13:27
צלמית המשתמש של genisher
  משתמש זכר genisher genisher אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
המלצה האם יש היום סיבה לקנות +4200 על פני +3800?

האם היום, לאחר יציאת הקונרו לשוק, יש סיבה לקנות +4200 במקום +3800, מבחינת יחס עלות-תועלת?
(מדובר על מעבדים כפולי ליבה בשקע AM2).

אני אסביר את עצמי:
אם אני מבין נכון, כל ההבדל מבחינת ביצועים בין שני המעבדים הנ"ל הוא במהירותם (ותקנו אותי אם אני טועה) -
2.0GHz אצל ה-3800 לעומת 2.2GHz אצל ה- 4200. כלומר, הבדל של 200MHz (או אם תרצו, הבדל של 10% בביצועים).
מבחינת מחירים, התמונה טיפה שונה. ה- 3800 עולה בממוצע 950 ש"ח, ואילו ה- 4200 עולה בסביבות 1150 בממוצע. כלומר, הבדל של קרוב ל- 20% לטובת ה- 3800.

לשם השוואה - מחירו של הקונרו E6300 הוא בממוצע 1245 ש"ח, וביצועיו גבוהים משני מעבדים אלה.

נוכל להסתכל על השאלה המקורית מזווית קצת אחרת -
האם זה יהיה נכון להגיד שאין טעם לקנות היום את ה- 4200, מכיוון שאו שקונים את ה- 3800 או שכבר הולכים על ה- E6300? (בתוספת יחסית קטנה של מחיר, מקבלים הרבה יותר מה- 4200)
ולמעשה ההתלבטות בקנייה (שוב, מתוך התחשבות ביחס עלות-תועלת) צריכה להיות רק בין ה- 3800 ל- E6300 (בהנחה שמדובר בשלושת המעבדים הנ"ל)?

אשמח לראות מה דעתכם בנושא.
תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-08-2006, 20:42
  yonishtr yonishtr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
מתוך ויקפדיה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "ממתי גידול בתדר השעון תורם לינארית לביצועים?..."

multi-core microprocessor is one which combines two or more independent processors into a single package, often a single integrated circuit (IC). A dual-core device contains only two independent microprocessors. In general, multi-core microprocessors allow a computing device to exhibit some form of thread-level parallelism (TLP) without including multiple microprocessors in separate physical packages. This form of TLP is often known as chip-level multiprocessing, or CMP.

קודם כל ההנחה שנעשתה בהודעה שפתחה את הת'רד היא שמהירות = תדרX מספר פעולות לכל מחזור, והיא גם די נכונה עם הזנחה מסויימת (קטנה).

דבר שני מהצד הכלכלי AMD לעניין זה נדרשת לבחור 2 ליבות איכותיות יותר ולא רק אחת כפי שהעלתה הטענה.

בהזנחה קטנה מאוד (עד גבול מסויים) , אני צודק ואני גם אוכיח זאת.
ישן 10-08-2006, 20:53
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
אממממ...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי yonishtr שמתחילה ב "מתוך ויקפדיה"

בציטוט שהבאת מוויקיפדיה אין אף מילה רלוונטית למה שאתה טוען... כל מה שהם כתבו הוא נכון, וכל מה שכתוב שם זה בעצם מושגים...

ציטוט:
קודם כל ההנחה שנעשתה בהודעה שפתחה את הת'רד היא שמהירות = תדרX מספר פעולות לכל מחזור, והיא גם די נכונה עם הזנחה מסויימת (קטנה).

לא נכון. מספר פעולות לכל מחזור הוא ממש לא דבר קבוע. זה אולי נכון בממוצע. לא רוצה להכנס לפרטים על ארכיטקטורה של מעבדים, זה סתם חומר מעייף.

ציטוט:
דבר שני מהצד הכלכלי AMD לעניין זה נדרשת לבחור 2 ליבות איכותיות יותר ולא רק אחת כפי שהעלתה הטענה.

במילה אחת: what? שתי ליבות איכותיות? יש איכותי ויש לא איכותי? יש מעבדים שעשויים מליבות חרא? לא ברור מה אתה רוצה.

ציטוט:
בהזנחה קטנה מאוד (עד גבול מסויים) , אני צודק ואני גם אוכיח זאת.

ההזנחה שעשית היא באותו סדר גודל כמו לומר שקופים ובני אדם הם זהים לחלוטין, עם הזנחה מסויימת.

בסופו של עניין, אתה לא יודע איך פועל המעבד בקרביו, ואתה בהחלט לא יודע איך פועל מעבד כפול ליבות. ותסמוך עלי, אתה גם לא רוצה לדעת.

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 10-08-2006, 21:53
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
אף פעם לא אמרת שני יישומים שונים :)
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי yonishtr שמתחילה ב "אני טענתי שאם מעבד אחד מרוויח X מהירות בY תדר"

בשני יישומים שונים זה כנראה יהיה די נכון, אבל הגדרת את זה לא נכון.
אם למשל SuperPI עבור 2 מיליון מקומות ייקח בליבה אחת דקה אחת ואחרי שיפור בתדר נקבל 30 שניות, אם תיקח מעבד כפול ליבה ותריץ עליו פעמיים SuperPI במקביל עם אותו העלאה בתדר, תקבל ששני היישומים יסיימו ב 30 שניות, כך שזה לא שיפור של פי שתיים, זה בדיוק אותו אחוז של שיפור... אתה מנסה לקחת את שני השיפורים האלה ולסכום אותם, זה פשוט לא נכון... אם הדברים קורים במקביל, אתה לא מרוויח פי שתיים זמן...

The only certainty in life is that there are no certainties.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:25

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר