לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2006, 20:54
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
חיים הכט ברמת דוד

אני מתכבד לפתוח את האשכול ...
שתי הערות:
א. המטוס שרואים הראשון הוא ידיד ותיק - 088, שנחת נחיתת אונס ושוקם.
ב. רמי בן אפריים מדבר שנטש בעבר, למישהו יש רמז ? האם זה רמי שנטש את נץ 015 ב-1988 ?

עריכה - עוד הערות:
ג. לאיתי - לא ראיתי ...
ד. המטוס שרואים בתמונה, בזוג של ברק חד מושביים - הוא 310 ע"ה (ננטש בשלום בפברואר 2003).
ה. עכשיו, אחרי שראיתי את אל"מ בן אפריים מוריד דרגות אני מבין למה עברו לסקוצ'ים ...
ו. "בנו של אחד הפוליטיקאים" הוא מפקד ט."אבירי הצפון" למי שקלט את הסמל.
ז. "המטוסים שחזרו מהפלת המזל"ט" הם מטוסים של "העמק" אצל הכט ... בעוד שבאתר ח"א אלו מטוסים של "הסילון הראשונה". אז הכט מבלף ...

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

נערך לאחרונה ע"י amirsgv בתאריך 09-08-2006 בשעה 21:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-08-2006, 00:06
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
יש טענה שרן פקר לא קיבל פיקוד על חיל האויר כי המרה את פי גולדה במלחמה
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "מה היה"

בעקבות נפילתו של זוריק לב, יצאה הנחיה - אולי מטעם רה"מ, בכל מקרה עברה דרך מפקד ח"א - שמפקדי בסיסים לא יצאו למשימות קרביות. רן פקר (בהחלטה מנהיגותית מהשורה הראשונה, לדעתי האישית) החליט לא למלא אחר ההוראה הזו והמשיך לטוס. עלתה פה טענה בפורום, שזו הסיבה ששנים אח"כ הוא לא מונה מפקד ח"א.

הסיבה ה"רשמית" שהוא לא קיבל את התפקיד, היא איזה תחקיר אידיוטי שעשו על כך שהוא ירה בשבוי ירדני לאחר מלחמת ששת הימים. היה טייס בדרגתו בחיל, חברים גדולים הם לא היו, שכנראה הציף את הנושא דרך התקשורת שחגגה על זה, ושר הבטחון דאז ויצמן לא עמד בלחץ.

הסיבה הלא רשמית - ולדעתו של רן פקר, האמיתית - לכך שהוא לא מונה, היא התעקשותו לאחר המלחמה לתחקר אותה ברמת הבסיס שלו, תל נוף אם אינני טועה, ולהוציא ספר מסודר בנושא, שמן הסתם הרבה מחמאות להרבה גורמים בכירים בחיל, לא היו בו.

אני נוטה להאמין, אינטואיטיבית, לסיבה הלא רשמית. בכל מקרה - הדעה כאילו בגלל סירובו למלא את הוראת גולדה מאיר גרמה לכך, ודאי רחוקה מהמציאות: כשהנושא היה רלוונטי, לקראת סוף שנות ה-70, גולדה כבר היתה שנים מחוץ למערכת וחסרת כל השפעה עליה. בנוסף, סירוב פקודה מסוג כזה, הופך את ה"סרבן" לגיבור בחברה כשלנו (במקרה הזה, לדעתי, בצדק מוחלט) ולהדיח אותו בגלל זה - הרי הוא כבר מונה ראש להק אויר ונאלץ להתפטר - לא היה עובר ציבורית ותקשורתית בשקט.

מקווה שהסברתי,

אליהו
ישן 11-08-2006, 08:01
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
מן הסתם, אינני מצוי בפוליטיקה של חיל האויר והיא גם לא ממש מעניינת אותי
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "יש שלל סיבות מדוע רן פקר לא מונה למפקד חיל האוויר"

אני רק יודע מה הוא עצמו חושב בעניין. חוץ מזה, למדתי שבכל מקום, כשטורחים לתת הרבה סיבות למשהו, בד"כ אף אחת מהן איננה הסיבה האמיתית. סיבה אמיתית ונכונה מספיקה בפני עצמה ולא צריכה סיוע של סיבות נוספות (ראה את שלל הסיבות שנתן אמש אולמרט למה ליבני לא צריכה ליסוע למועצת הבטחון).

אין לי ויכוח אתך. הייתי ילד כשזה קרה ואני ניזון היום מאינפורמציה חופשית ואולי לא מדוייקת - כמו כל אדם ממוצע.

לגבי מה ששחר אמר (שני הסעיפים האחרונים):

כמו שיש טייסים אולי לא פחות טובים ממנו בחיל, יש גם פיות ושחצנים לא פחות גדולים ממנו וחלקם הגיעו לקצה הפירמידה. לגבי מועמדים ראויים - הכל תלוי מה אתה מחפש. באותה תקופה הנטיה היתה למנות דמויות מסוג שונה לתפקיד הזה (עברי, לפידות, בודינגר), אינני יודע מה הסיבה ואני לא טוען שזה יותר או פחות טוב.

נערך לאחרונה ע"י אליהו ר בתאריך 11-08-2006 בשעה 08:04.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:02

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר