לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2006, 09:08
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
טורקיה: "הכניסה לישראלים רוצחים אסורה"

טורקיה: "הכניסה לישראלים רוצחים אסורה"

ישראלים שהגיעו לעיר ב"ריביירה" הטורקית הבחינו בשלט באחת החנויות בו נכתב "הכניסה אסורה לישראלים רוצחי ילדים". "הם אמרו לנו ללכת משם ולא נתנו לנו להיכנס", סיפר אחד הישראלים
מירי חסון

לא אוהבים אותנו בטורקיה? שלט שעליו הכיתוב "הכניסה אסורה לישראלים רוצחי ילדים" קידם את בואם של תיירים ישראלים בחנות בגדים בעיר אלניה שבדרום טורקיה. לעיר מגיעים ישראלים רבים, בעיקר בחודשי הקיץ באוניות הנופש שעוגנות במקום. המוכרים בחנות הפנו את תשומת לבם של הישראלים שביקשו לקנות בחנות לשלט המקומם.

נמרוד בוכמן (25) ממרכז הארץ, שהגיע עם חברתו לעיר שב"ריביירה" הטורקית, סיפר ל-ynet: "נכנסנו לחנות מכיוון שלא שמתי לב לשלט כי הוא היה תלוי גבוה. הטורקים ישר מזהים ישראלים, לכן הם שאלו אותנו האם אנחנו חיילים ואיך אנחנו יכולים לרצוח ילדים. הם אמרו לנו ללכת משם ולא נתנו לנו להיכנס. כולם רצו ללכת אבל אני הייתי חייב לצלם את השלט המזעזע הזה".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/864777/RM17525493_wa.jpg]

השלט בחנות באלניה (צילום: נמרוד בוכמן)

כאשר הבחין המוכר בבוכמן שצילם את השלט החל ויכוח ביניהם. בוכמן: "צילמתי את השלט ואחד המוכרים שהבחין בי החל לרדוף אחרי ורצה לראות מה צילמתי. התווכחנו קצת והוא החל לקלל, אבל כשהוא קלט שאני לא מתכוון לתת לו את המצלמה הוא ויתר והלך. משם לקחנו את עצמנו וחזרנו לאוניה, זה לא היה נעים והחברה שלי ושאר האנשים שהיו שם מאוד פחדו. גם בדרך לספינה בחור צעיר שאל אותי אם אני חייל ישראלי והאם אני אוהב להרוג ילדים".

זה לא הביקור הראשון של בוכמן בטורקיה, אולם לאחר הביקור האחרון הוא אינו יודע אם יחזור לבקר בה. "יצא לי להיות בטורקיה בעבר ואף פעם לא נתקלתי בהתנהגות כזאת. לעיר הזו בטוח שלא אחזור, למרות שהיא עיר מהממת. באוויר יש תחושה לא נעימה שמסתכלים עלייך במין מבט של בוז ושנאה. התחלנו לטייל בקפריסין ושם היה סבבה. אבל בטורקיה, בגלל שחלק גדול מהתושבים הם מוסלמים המצב היה שונה. האירוע לא הרס לי את כל הטיול אבל בהחלט השאיר טעם לא טוב והרגשה לא נעימה".

מנתונים שהתקבלו בחדר המצב של הסוכנות היהודית מהקהילות בעולם, עולה תמונה קשה של התגברות האירועים האלימים ועל גלישה מהירה מהפגנות נגד מדיניות ישראל לאירועים אנטישמים. האירועים מתרחשים בעיקר במדינות בהן מתגוררות קבוצות מהגרים מלבנון וקהילות ערביות ומוסלמיות גדולות.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3291258,00.html

ואני מכה על חטא - כאשר לפני כעשור הועלה נושא רצח העם הארמני בהתאגדות סטודנטים מסויימת, חשבתי שעדיף לתת לסערה הזאת לעבור לנו מעל הראש כי "התורכים נחמדים". היום מסתבר כי מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים.

* ולגבי המשפט האחרון בכתבה - למי שלא מבין, בעברית מדוברת הכוונה היא לכל מדינות העולם...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2006, 12:32

לא חייב שיחזור בו
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "כאחד שטייל ועבד בעולם הרבה מאוד שנים, אני מציע לך לחזור בך."

בפעם האחרונה, הייתי בטורקיה בחורף לפני שנה וחצי. אני באמת מאלה שהיו שם הרבה ובכל סוגי החופשות והטיולים. בביקור ההוא (4 יממות כמדומני) היתה לי הפעם הראשונה שבה נתקלתי בעויינות לישראלים ובתורכים שהיו מודעים לקיומה. יותר גרוע: נתקלתי בה יותר מדי פעמים בביקור אחד (לא עויינות על רקע התנהגות...). באיסטנבול חיפשתי בשעת ערב מאוחרת רחוב מסויים והגעתי לצד האחורי של מסגד סולימניה. צעירים שעמדו ליד חנות טבק "מצאו" עבורי סטודנט שדיבר אנגלית והוא ליווה אותי כמה דקות בסמטאות לכוון אותו רחוב. כשנפרדתי ממנו, הוא אמר לי ברצינות לא להגיד שאני ישראלי ובכלל לא להסתובב מחוץ לאזורים תיירותיים (לא אמרתי שאני ישראלי... הוא זיהה לבד).

בעיר הבירה של קפדוקיה, "התלוננו" כמה תורכים על זה שהישראלים פתאום מפחדים להסתובב חופשי, אבל כמשיח על פי תומו, אמרו שלא ברור להם למה הם חוששים מהתורכים שלא עוברים לאלימות פיסית גם אם רובם עויינים מאוד לישראלים "בגלל המצב".

בפעם הראשונה הרגשתי את התחושה המוזרה של מבטים ושתיקות מצד המקומיים גם בבזאר ומרכז העיר. החיוכים הרחבים פחתו מאוד והתחושה היתה שמאוד מאוד פחת "מעמדם" של הישראלים. עוד ב 2002 גם באנטליה וגם באיסטנבול כישראלי הרגשתי פשוט "עוד תייר". להשוואה - באותה שנה הייתי בלונדון ובכל חנויות הספרים שכנו במקום של כבוד ספרים אנטי ישראליים וזאת בנוסף למשמרת מחאה שעמדה בוויטהול.

ברצינות - אני לתורכיה לא נוסע בקרוב, לא מהעבודה ולא בשביל הכיף.

ישן 15-08-2006, 17:43

אני כבר "מתגעגע" לאנטישמיות בסגנון ברזיל...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "כתבתי בכללי.."

וזה כמובן בתור ברירת מחדל. בארה"ב נעל קולג' ממוצעת תגיד לך שהיא לא יכולה לחשוב על "אינטריישיאל" אבל עם יהודים אין לה ממש בעיה... אני מצידי אומר אותו הדבר על האמריקקים הסתומים (גם אם זה לא אותו הדבר בדיוק).

האנטי ישראליות בסגנון העולם האיסלאמיסטי, מפחידה אותי הרבה יותר ובמיוחד לאור העובדה שהיא חידק אקזוטי המדבק במהירות עצומה, בניגוד לאנטישמיות המסורתית שהיא מחלה מולדת ולא כ"כ מדבקת. עקב האנטישמיות המסורתית, הקמנו את ישראל ("גם" בגלל...) אבל האנטישמיות מבית היוצר של מטורפי האיסלאם, לא ישראל ולא כל רוסיה האסיאתית לא יתנו "מחסה".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:48

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר