לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-08-2006, 21:31
  שוקי2024 שוקי2024 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.06.05
מאמר - גיבוש צנחנים אוג' 2006

יבוש צנחנים \ דובדבן 28-29\08\2006
טוב תם לו הגיבוש והחלטתי להוסיף עוד מאמר שיעזור למחזורים הבאים.
מתייצבים ביום הראשון ברחבה ענקית עם ספסלים וצל (אין זה ספק שזה הושפע מהמקרים האחרונים)
בערך עד 10 לא עושים כלום. המלצה אישית שלי היא שתנצלו את הזמן להתחבר עם אנשים זה יעזור לכם כי יש סיכוי ממש גבוה שתהיו ביחד בגיבוש.
לאחר שכולם מגיעים, בא רופא הגיבוש ועושה הרצאה קצרה בגדול הוא רוצה להגיד שמי שתכלס לא כשיר לא גיבוש שלא יעשה אותו וחבר'ה אם אתם באמת חולים או יודעים שבמצב הנוכחי אתם תתקשו אל תיגשו לגיבוש אתם תעשו יותר נזק מתועלת. לאחר מכן מגיע נציג הבקו"ם והוא מחלק טפסים שהם כמו מנילה רק ליחידות שכביכול מובחרות אבל תכלס הוא מנסה למשוך אנשים לחטיבות פחות מבוקשות ע"י אשליה שמי שמגיע לתותחנים לדוג' הוא במיתר אותו דבר יהלו"ם והנדסה (לא חייבים לענות על השאלון והשיבוץ במידה ולא התקבלתם ילך לפי המנילה) לאחר מכן בא מפקד הגיבוש שפחות או יותר אומר תודה שהתנדבתם. כעבור מספר דקות מחלקים אתכם לקבוצות של היום הראשון. אני הייתי בצוות 1 צוות שי. המפקד לוקח אתכם לרחבה באזור הגיבוש ואומר לכם למלא שאלון רפואי ומי שמסיים הולך להיבדק אצל הרופא מודדים לכם דופק ומי שמתרגש (כמוני) מודד גם חום אחר כך הרופא שואל אם אתם כשירים לגיבוש במידה וכן הוא מעביר אתכם. מיד לאחר מכן הולכים לחדר סמוך ועולים על מדים (טיפ - מכיוון שאני הייתי בצוות הראשון שלקח מדים היה לי זמן לחפש מדים נוחים וקיבלתי חגורה אבל היו הרבה אנשים שקיבלו זבל של ציוד שללא ספק הקשה עליהם בהמשך) לאחר המדים ממלאים שאלון אישי בשביל הראיון שיגיע מחר. אחר כך המפקד לקח אותנו למטבח... כן כן מ12 עד 3 וחצי בערך עשינו תורנות מטבח, האמת לא כזה קשה אני ניצלתי תזמן להתחבר ולעשות צחוקים (אה וכן באתם לגיבוש קרבי ומסנג'רים אתכם ג'ובניקים לא נורא זה יעבור). לאחר מכן המפקד לקח אותנו לאוהלים ואז גילינו שכולם בסטלה יושנים באוהלים מאיזה 10-11
אחרי שנכנסים לאוהלים לנו היה איזה שעה כך להירגע והמפקד קרא לנו להחזיר לו תשאלון האישי. אחר כך בסביבות 5 וחצי 6 כולם מתייצבים באיזור המהנלה של הגיבוש ואחד המפקדים מחלק את החבר'ה לצוותים של 40 איש לריצת 2000 (טיפ - לאחר בירור מעמיק בנושא אבל באמת מעמיק הצוותים של הגיבוש מחולקים לפי המיקום שלכם בריצה ז"א שאם במקצה שלכם סיימתם נניח 10-15 אתם תהיו בצוות של אנשים שגם הם סיימו במקום הזה בריצה. אני יכול להגיד לכם שמי שיזייף את התוצאה שלו בבר לתוצאה פחות טובה מגדיל את הסיכויים שלו תיאורטית בגיבוש מכיוון שהוא יהיה חזק בצוות של חלשים אך אני ממש לא ממליץ לעשות את זה תהיו עצמכם כך גם לא תקחו סיכון שיעיפו אתכם אחרי הבר אור ולהכנס לחרדה במסדר דמעות) בקיצור אחרי שהוא מקריא שמות הולכים לאיזור הריצה שאגב הוא גם האיזור שתחזרו אליו בלילה לגיבוש עצמו. אני עשיתי תוצאה בערך 8:30 וסיימתי בין ה10 הראשונים. אחרי שמסיימים תריצה שותים עושים מתיחות (מאוד מומלץ אם אתם רוצים לשרוד את הלילה) אחר כך גם יש שכונה כזה בערך ב20:00 אכלנו ארוחת ערב (ארוחה בת זונה! שקשוקה אורז דני שוקו) ואחר כך התייצבו כל ה260 איש שעשו את הגיבוש בשלשות בתוך ח' ענקית. אחד המפקדים מקריא שמות לפי סדר הצוותים, כל צוות היה 19 איש בדיוק והיו 10 צוותים אני קיבלתי צוות 8. אלה שלא התקבלו לצוותים נשארו ליד המפקד והוא אמר להם כל הכבוד על ההתנדבות אבל אתם לא מתאימים בלה בלה בלה ( פרשו 70 איש !!!!!) אחר כך בגלל שכמובן היום הראשון שומר על מסורתו להיות שכונה לנו לא היה מפקד אז המפקד של צוות 7 היה גם המפקד שלנו. בקיצור מילינו מימיות סידרנו אותם ליד הציוד של הגיבוש ( אלונקה 4 שקי חול כל שק בערך 25 קילו 4 פקל"ים של מים וכל אחד מימיה) לאחר מכן המפקד נותן תג עם מספר לכל אחד וצריך לשים אותם כמו ששמים תגי יחידה. אחר כך שלחו אותנו לישון בערך ב11 (יש לציין שמשום מה היה מפקד מניאק אחד שטירטר את החבר'ה שלו בצורה די ריצינית) אחרי שכולם נרדמים קמים ב3 וחצי כדי להתארגן כי ב4 המפקדים חוזרים. תנצלו את הזמן למתיחות, צחצוח שיניים שטיפת פנים ושיחות מוטיבציה (לא יעזור כלום תמיד בכל צוות שתגיעו יהיה אחד שיגיד "אלללה פה כולם מסיימיים..." ותמיד הוא זה שיפרוש) אחר כך מסתדרים בח' ברחבת הגיבוש שותים תה מרוקנים מיימיה (בפקודה) ומקבלים פרוסת עוגה (לא לאכול יותר אתם תקיאו). לאחר מכן מגיע המילואימניק שיהיה המפקד שלכם למשך הגיבוש הוא מוודא שכולם נוכחים וייאלה הגיבוש מתחיל. מתחילים לרוץ עם הציוד לאיזור של ה2000 בערך באיזור ה750 כל אחד לוקח שק וממשיכים לרוץ עוד איזה 200 מטר. לאחר מכן המפקד אומר לכולם להתסדר בשלשות. ואז מתחילים הטרטורים. "טוב צוות 8 25 שניות היקפתם תבזנ"ט חזרתם והסתדרתם בשלשות 25 שניות זוז" אחר כך שכולם חוזרים "צוות 8 עמדתם בזמן?" "לא המפקד" "צוות 8 25 שניות זוז" אחר כך בלי שתשימו לב יפרשו איזה 3-4 חברה (כן כן כואב לראות אותם נחים ושותים אבל אתם ממשיכים) אחר כך המפקד אומר לכם שבגלל שאתם צוות גרוע אתם עושים הלוך חזור פעמים ויש לכם 55 שניות לעשות את זה. כמובן שאף אחד לא לוקח זמנים והוא חוזר על אותו הנוסח "עמדתם בזמן?... לא? תעשו את זה עוד פעם והפעם שמישהו יקח זמנים" אחר כך הגיע הדבר שחלמתי עליו "צוות 8 10 שניות פתחתם ח' מולי". המפקד אומר לכולם להניח שקים ולקחת את השק של מי שמימנכם (אסור לשתות עוד) יוצא מצב שהחלפתי שק ששוקל 25 קילו לשק ששוקל 15 ותאמינו לי ההבדל עצום!!! זה הפך להיות בידחה בשבילי השקים וכבר לא היה איכפת לי כי ראיתי את השמש זורחת ואחרי שסחבת שק של 25 קילו לא איכפת לך מכלום. הקטע היה שהשק שלי היה פתוח ונפל לי קצת חול אני אמרתי למפקד אבל הוא אמר לי להמשיך (אני מאוד מקווה שהם הבינו שלא שפכתי חול בכוונה) שחכתי אגב לציין שיש שלושה מפקדים חוץ מהמפקד הראשי שהם רושמים כל דבר שקורה החל מדיבורים ועד לחיטוט באף ואני לא מגזים. בקיצור אחרי שהחלפנו שקים זה הופך ל4 הקפות והסתדרות בשלשות. וכעבור בערך שעה פותחים ח' והוא מרשה לשתות להשתין ולהניח את השק עד עכשיו פרשו כבר כל ה7 שפרשו. אחר כך המפקד מוליך אותנו לריבוע שמחולק לשלושה קווים שניים בקצוות ואחד באמצע. המפקד אומר לנו לזחול עד הצד שני ולחזור ולהתסדר בסדרי הגעה (אני זוחל על הפנים אבל בריצה עקפתי והגעתי שלישי כך שעל תוותרו). שחכתי לציין שבמשך כל הגיבוש המפקד לא סותם ת'פה ואומר שהם צריכים רק תארבעה הראשונים ושכל השאר יפרשו הם מבזבזים תזמן שלהם. אחר כך המפקד אומר לזחול הלוך חזור כמה פעמים נראה לי 2. אחר כך התרגיל שלי באופן אישי היה הכי קשה ממשיכים לזחול הלוך חזור הלוך חזור וכל פעם שמגיעים לקצווה צועקים את המספר של המקצים שעשית הלוך חזור נחשב 2. שוב המפקד אומר שתפרשו כי אין לכם סיכוי והוא צריך רק 4-5 מכל הצוות ואומר שהשיא ב10 דקות הוא 10 מקצים הכי טוב אצלנו עשה 5 ואני עשיתי 3. אחר כך המפקדים עוברים ורושמים כל אחד כמה הקפות הוא עשה. אחר כך באותו מקום עושים 10 שכיבות סמיכה רצים לאמצע 10 בטן רצים לסוף ועושים 10 קפיצות עם ברכיים באוויר וחוזרים בריצה. לי היה נורא קשה עוד מהחלק של הזחילות ולכן ביקשתי אישור להקיא זזתי הצידה דחפתי אצבע והקאתי ישר חזרתי לכולם והמשכתי. אחר כך המפקד אומר לנו להרים את האלונקה (זה השלב שכולם מתנדבים לאלונקה חכו להמשך..) ואז יש שלב שהוא אומר שיש שלושה מוקשים וצריך להעביר אותם לעמוד השלישי. להיות כנה לא בדיוק הבנתי מה צריך לעשות לכן לא לקחתי אופן פעיל באירגון הפעילות אבל העברתי את המוקשים לאן שצריך. אגב מה שכן אני זוכר זה שאם לא מצליחים בתרגיל יענו הוא מתפוצץ אז צריך לקחת אלונקה ולהקיף את המוטות וכאן אנשים מתחילים להיות חרות סחבתי תאלונקה 3 פעמים מותך 4 שנתנו לנו. אחרי התרגיל הזה היה לנו אלונקה סוציומטרית גם כאן הייתי די חזק ולקחתי פעם כן פעם לא אחרי שאנשים חארות עושים כאילו לא ראו תאלונקה. אחר כך מציירים את ארץ ישראל שזה תרגיל נחמד ומאוד בריא לגוף (מתאוששים) אחר כך פותחים עוד ח' והמפקד עובר אחד אחד ומבקש שכל אחד יספר משהו על עצמו או על התחביבים שלו ומי שאין לו על מה לדבר שיגיד עבור. מתוך ה12 דיברו בערך 4. ושתדעו שזה תרגיל שמאוד משפיע וכל דבר כזה זו הזדמנות פז להגדיל את הסיכויים שלכם בגיבוש אז תחשבו על משהו לדבר עליו אני ראיתי מטוסים שנוחתים בנתב"ג כל הלילה אז דיברתי על העליונות אווירית שישראל השיגה במלחמות מכייון שאני מתעניין בחיל האוויר. אחר כך מקיפים את המרובע שדיברתי עליו מקודם שוב פעם חלק לוקחים אלונקה וחלק לא לוקחיים כלום וצועקים על אלה שעם האלונקה להזדרז דגש על צועקים באותו רגע רציתי לעזוב את האלונקה ולשים להם אגרוף בין העיניים אבל מן הסתם לא הייתי עובר אם הייתי עושה את זה. אחר כך המפקד אומר שאנחנו עושים מסע. הוא מדגיש שמסתכלים רק על מי שמתחת לאלונקה ומי שלא סוחב אותה לא מעניין אותם. היינו בערך 6 חברה על האלונקה כל השאר התעלמו ולא עזרו גם במקרים שאנשים פשוט ממש קרסו מתחת לאלונקה. המסע ברובו הוא בקצב הליכה אך כשהמפקד מרים תיד האלונקה צריכה להיות צמודה עליו ובזמן הזה אסור לעשות חילוף. אחרי שהוא מוריד תיד כולם מתחת לאלונקה מבקשים חילוף כי הם מתים. כך היה איזה חצי שעה בערך המסע. ואז מגיעים לצומת שמצד ימין רואים את הבסיס וצוותים שכבר חוזרים אליו ואז המפקד אמר לנו להתסכל ולראות אותם חוזרים והמניאק בחר בצד השני כדי לייאש אותנו. רצוי לציין שבמשך כל הזמן הוא אומר שזה המסע והצוות הכי גרועים שהיו לו. בקיצור בערך 200 מטר אחרי הפניה הזאת חזרנו לדרך של הבסיס. בשלב הזה כולם מתחת לאלונקה מתים פשוט כל ה6... וכל השאר לא איכפת להם והיה חילוף בערך כל 10 מטר. ואז עברנו את השאר וסיימנו את הגיבוש. מחיאות כפיים חיבוק קבוצתי. פותחים ח' והמפקד אומר כל הכבוד לא הרבה מסיימים את זה תשובות עוד חודש ביי. עשינו מתיחות הלכנו להתקלח וכל אחד לפי קריאה מהצוות נכנס לראיון אישי שלוקח בערך 5 דקות. אין מה להרחיב בנושא הראיון זה פשוט שיחה עם 2 מילואימניקים ששואלים שאלות כמו בצו ראשון בראיון אישי תהיו אמיתים אל תשקרו גם אם זה נראה לכם מעלה תסיכויים רוב הסיכויים שזה לא. לא שווה תסיכון אחרי שמסיימים מסע כזה.
קצת נתונים
הגיעו לגיבוש 260 חברה הופרשו 60 אחרי הבר אור וסיימו את הגיבוש משהו כמו 100 איש
את הגיבוש התחלנו בסיבבות 5 בבוקר וסיימנו ב8 וחצי בבוקר.
טיפים - מכיוון שרק סיימתי תגיבוש היום ואני לא יודע אם התקבלתי אני ממליץ לקחת את הטיפים בעירבון מוגבל כי יכול להיות שההשקפה שלי היא השקפה שגויה.
-במהלך כל אירוע עם אלונקה היו חבר'ה שקיללו אחד את השנו אני ממש בספק אם זה תרם להם לכן גם אם אתם כמוני ממש רוצים להוריד למישהו סתירה תתאפקו כי חבל.
-אל תוותרו בשקים או בזחילות לא משנה מה כל הדרך אני חשבתי על דברים טובים הסתכלתי באופן אופטימי על הכל לא חשבתי על הגיבוש רק על החופש המדהים הזה שהיה לי ועל חברים שלי זה נורא תרם לי להעביר את הזמן
- אל תעשו שום דבר בלי אישור אבל שום דבר. אני לדוגמא רציתי להקיא קיבלתי אישור. היו חברה ששתו בזמן שהמפקד דיבר הכל נרשם.
- למרות שזה עניין של אופי תנסו לנהל את העניינים אם זה הולך כל הכבוד אם לא תפסיקו אתם מסתבכים את העצמכם יותר מאשר מועילים
- אל תסתכלו על המפקדים בפרצוף אומלל של "בבקשה אחי תן לי לשתות קשה לי, בבקשה אחי תוותר אין לי כוח יותר" רואים את הרחמים העצמיים האלה וזה נרשם.
- כשעומדים אחרי תרגיל יש חבר'ה ששמים ידיים על הברכיים ולא עומדים ישר זה גם נרשם
- בכל תרגיל של שלשות תנסו להיות בשורה הראשונה כך יהיה לכם יותר קל לרוץ
- אל תתעלמו מהאלונקה!!!! אם המפקד אומר שה4 הראשונים לוקחים אלונקה ואתם מגיעים בארבע הראשונים (ולא משנה אם אנשים מאחורה מאטים בכוונה) תרימו אלונקה ואל תתעלמו ממנה
- אל תהיו סוציומטים, באתם במטרה להתקבל אני מניח שמי שלא הרים אלונקה ולא עזר לחב'רה שהיה להם קשה לא יתקבלו... ויותר חשוב מזה תעזרו לחברים שלכם לא בשביל להתקבל אלא בגלל שאתם צוות.
- ברגע שהשמש כבר מתחילה לקבל נוכחת ההפקות שתיה יגיעו הרבה יותר מהר.
- אל תוותרו לעצמכם באלונקה המסע תכלס הוא די בהליכה כך שחבר'ה שלא לוקחים אלונקה אשכרה הולכים. לכן תאגרו כוחות מפעם לפעם ותהיו על האלונקה.
- אל תקשיבו להבלי הפה שיוצאים מהמפקד גם אם הוא אומר שאתם לא שווים כלום ושאתם גרועים הוא אומר את זה כדי לייאש אתכם אל תתייאשו זה סתם דיברים
טוב זה כל מה שהצלחתי לחשוב עליו רצוי לציין גם שאחרי הזחילות אני לא בדיוק זוכר איזה תרגיל בא לפני אבל רשמתי את כל המשימות שהיו לנו. והכי חשוב אל תוותרו אם התחלתם משהו תסיימו באתם במטרה להפוך לצנחנים אז תעשו את זה אז כואב אבל עוד שלוש שעות אתם תהיו הכי מאושרים בעולם . אני באופן אישי גם אם לא אתקבל אני יהיה שמח למה אני יודע שנתתי 100% ואם הם לא רוצים אותי בעיה שלהם אני את שלי עשיתי על הצד הטוב ביותר והכתפיים שלי יכולות להעיד על כך כי חוץ מלכתוב תשורות האלה אני לא יכול לזוז.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:57

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר