לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2006, 22:46
  אלכס לוין אלכס לוין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
מכתב אישי לשר הביטחון עמיר פרץ

מכתב פתוח וגלוי לפרץ עמיר שר הביטחון של מדינת ישראל.

מאת אלכס לוין

שלום לך פרץ עמיר שר הביטחון של מדינת ישראל. לא התכוונתי לכתוב לך כלל ועיקר. אתה פשוט לא נמצא אצלי במעגל החברים. גם למען האמת אף פעם לא חשבתי עליך יותר מאשר מנהיג פועלים.עקבתי אחר מאבקיך בהסתדרות למען העובדים במדינת ישראל. לפעמים תמכתי בך ולפעמים ממש חרדתי ממעשיך החמורים לפי דעתי. על המאבקים אשר שיתקו את מדינת ישראל. גרמו לפי דעתי לנזקים חמורים למשק ולכלכלת המדינה. הכול בשם, למען. ההרס והפגיעה ממש במפעלים השונים בהם עובדים אותם עובדים אשר אתה מגן עליהם לכאורה, או לא לכאורה הכול תלוי בנקודת ההשקפה של המביט על המאבק.הפגיעה ביצוא של מדינת ישראל לפי דעתי לא כל כך ענינו אותך כמו המאבק עצמו, הרעש שזה עשה . אני אראה להם, אני אשבור אותם, אני אלמד אותם לקח ועוד, כך אני חושב וכך אני חש לפחות מר פרץ עמיר.אולי אני שוגה, אולי אתה היית הצודק, אך זאת הרגשתי. את אותם המינהגים הבאת לתפקיד שלא התאמת לו כלל שר הביטחון של מדינת ישראל. כך אני חושב מר פרץ ,אני מצטער שאני אומר לך זאת ישר בפנים. אתה לא מתאים להיות שר בטחון. אתה גם לא מתאים להיות ראש ממשלה. אולי אתה מתאים להיות מנהיג פועלים. שם אתה יכול להתלהם ולהפגין את כוח הביטוי שלך ,של אני....ואיומים שונים כפי שהשמעת במלחמת 33 ימים ,חלמה ללא שם,שאף אחד לא רוצה לתת לה שם,מלחמה שהביאה אותנו לא קדימה אלה נסוגונו לאחור , אני מצטער מר פרץ שר הביטחון שאני חושב כך, אך לפי מה שאני שומע בזמן האחרון וקורא בזמן האחרון, אני לא חושב כך לבד. אפילו חברי סיעתך בכנסת חושבים כך והם הרבה יותר בוטים ממני.

שר הביטחון מר פרץ לא הייתי כותב לך מכתב זה אם לא הייתי קורא את הדברים אותם אמרת באותה התלהמות ביום ד 30.8.06 בהופעתך בטקס הענקת פרס מפקד גלי צה"ל בבית חיל האוויר בהרצליה.

אמרת מר פרץ כי "גם הדרג המדיני צריך להיבדק ללא משוא פנים על החלטותיו ושיקוליו. גם אני מוכן להיבדק. אני רוצה להיבדק; אני מבקש להיבדק " אני שואל מר פרץ אם כל כך אתה מוכן להיבדק אז למה הקמת וועדת חקירה שהתפרקה לאחר יום אחד. האם מטרת הוועדה המצחיקה שהקמת לא הייתה כיסוי תחת. או למען ניסיון להרחיק ממך אש.

מר פרץ הנכבד אם אתה כזה גיבור. אם אתה כזה צודק. אם אתה כל כך בטוח בעצמך, הרי אתה אומר מר פרץ , "גם הדרג המדיני צריך להיבדק ללא משוא פנים על החלטותיו ושיקוליו. גם אני מוכן להיבדק. אני רוצה להיבדק; אני מבקש להיבדק", אז מר פרץ תפסיק לחפש תירוצים ולהסתתר אחרי וועדות בדיקה ממשלתיות ותתמוך בהקמת וועדת חקירה ממלכתית בראשותו של שופט עליון. מר פרץ מעשיך לא בדיוק מסתדרים עם דבריך? האם אין כאן מר פרץ שר הביטחון אחד בפה ואחד בלב??האם פיך לא שומע את אשר אתה אומר? . האם אתה לא מתכוון למה שאתה אומר?. אבל אם אתה איש אמת כפי שאתה אומר בהצבעה הקרובה בממשלה על סוג וועדת החקירה שתקום ,תצביע נגד גחמות ראש הממשלה ורצונו להקים וועדה מצחיקה , הפוגעת באינטליגנציה הבסיסית של כל תושבי מדינת ישראל. תתנגד לבדיחה הגרועה של ראש הממשלה ותציעה כאיש אמת על פי דבריך להקים וועדת חקירה ממלכתית בראשותו של שופט עליון ולא וועדת בדיקה ממשלתית בראשותו של מי שייתן לכל הנחקרים ובראשם אתה כיסוי תחת מלא ובמיוחד למר אולמרט שהוא עדיין ראש ממשלתנו.

מר פרץ ברצוני להתייחס בסוף מכתבי להערה שהשמעת באותו כנס והשתחלת כפי שאתה רגיל להשתלח עוד מתקופת היותך מנהיג פועלים וזה לא היה מזמן.להלן הציטוט במדויק כפי שהוא הגיע אלי ,אם הוא לא נכון או לא מדויק ניתנת לך ההזדמנות לתקן את הציטוט הנ"ל. "למרות חוסר ניסיוני, התמודדתי בנחרצות מול המצב הקשה שהשאירו לי בעלי הניסיון".אני מבין כבוד שר הביטחון חסר הניסיון כפי שאתה מודה בעצמך. אם אתה כזה חסר ניסיון בתחומי הצבא. הלחימה. פיקוד על צבא, איך אתה מעז לקת על עצמך את התפקיד הזה שר הביטחון. איך אתה מעז לפקד על צה"ל ועל מלחמה כאשר אתה מבין בפיקוד זה כפי שאני מבין, או כפי שמבינה סבתא שלי זיכרונה לברכה. הכיצד אתה לוקח את גורלו של עם שלם ,של מדינה שלמה ובחוסר ניסיון לומד בצורה לא כל כך טובה לנהל מלחמה. אם אתה כזה איש אמת. איש של עקרונות היית צריך מייד עם פרוץ הקרבות להגיע לישיבת הממשלה שהתקיימה מידית עם פתיחת המלחמה, ולבקש מהממשלה למנות אדם מתאים שיהיה שר הביטחון לאותו זמן חרום. לאותם ימי מלחמה . ראה את גדולתו של ראש הממשלה לוי אשכול. הוא עשה זאת .ראה לאיזה הישג צבאי הוא הביא את מדינת ישראל. הוא היה איש אמת שהכבוד לא עלה לו לראש. הוא הבין וידע את אשר הוא יודע ומבין, את ניהול המלחמה העביר לדיין משה כדי שינהל אותה באופן מקצועי, את מלחמת ששת הימים.אתה הרי אמרת בעצמך "למרות חוסר ניסיוני, התמודדתי בנחרצות" אז אם אתה מבין שאין לך ניסיון למה להתמודד נחרצות ולא להעביר את הפיקוד למי שיש לו ניסיון ,הוא יתמודד אז עם המלחמה בצורה נבונה. חכמה , אז היינו זוכים במלחמה לא בזכות הנחרצות וההקרבה של חיילנו שנפלו בקרב בגלל כל מיני סיבות שצריך לחקור ולבדוק. הרי נהרגו במלחמה הזאת 117 חיילים . וזאת לא התלהמות. זאת עובדה.אתה יודע מר פרץ שאני חושב שכך לא חשבת בראשית המלחמה שאתה חסר ניסיון. הרי אמרת בימים הראשונים של המלחמה. אני אלמד את נאסראללה. אני ואני ואני כמנהיג פועלים אמיתי. האני היה קול צעקה אשר נמוגה חיש מהר עוד לפני תום המלחמה. אתה מבין מר פרץ שר הביטחון כי נהרגו גם 70 אזרחים תמימים. נפצעו מאות חיילים וכ5000 אלף אזרחים. נגרמו נזקים כה חמורים למדינת ישראל ולעורף שלא נגרמו בכל מלחמות ישראל גם יחד.בוזבזו 50 מיליארד שקלים שהיו פותרים את בעיית העוני של 25% מתושבי המדינה. של 30% מילדי ישראל הנמצאים מתחת לקו העוני. כושר ההרתעה שלנו לא רק שחזר ועלה הוא פשוט נמוג. על תתנחם בדבריו של נאסראללה מלפני יומיים, אתה פשוט לא קורא את דבריו נכון, כפי שלא קראת נכון את הדוחות המודיעיניים ,כפי שלא הבנת כיצד אלופים שונים ויועצים צבאיים מוליכים אותך באף בגלל חוסר ניסיונך, כפי שאתה מודה היום שלא היה לך. "למרות חוסר ניסיוני, התמודדתי בנחרצות" האם לא חשבת שחוסר ניסיון כזה יכול להביא לתוצאות כה חמורות?.האם אתה חושב שעכשיו אתה גם יכול להיות ראש ממשלה?. או אולי כדאי קודם להשתפשף כמה שנים טובות בפוליטיקה ולמלא מספר תפקידי שרים ,ללמוד כיצד לנהל משרד ממשלתי ואז לרצות להיות ראש ממשלה. הרי מנהיג פועלים זה לא בדיוק הניסיון שצריך בשביל לנהל את משרד הביטחון או את המדינה כולה.

לסיום ברצוני לומר לך מה הכי חמור לפי דעתי ,כמובן מכל מה שאמרת ולא אמרת אבל רמזת בנאום המתלהם הזה שלך. אני מצטט "התמודדתי בנחרצות מול המצב הקשה שהשאירו לי בעלי הניסיון",כלומר אם היית בעל ניסיון לא היית צריך להתמודד נחרצות. אבל אני מבין נכון וגם אשמח שתתקן אותי ,אז אני אתנצל בכבוד מבלי להרגיש שכבודי נפגע, אתה התכוונת בדבריך אלו לשאול מופז שר הביטחון שקדם לך.אחד מהרמטכ"לים היותר מוכשרים של צה"ל. אדם ששרת בצה"ל כל ימי חייו. אדם שלחם וסיכן את חייו כאשר אתה השבתת את המדינה וגרמת לה נזקים כלכליים במאבקיך הצודקים לפי דעתך למען פועלי מדינת ישראל. כאשר אתה סגרת נמלים. השתלחת בחוצות העיר בשר האוצר זה או אחר, בראש ממשלה זה או אחר,בדיוק בזמן הזה שאול מופז לא ישן ימים ולילות והגן על גבולות המדינה. הקריב את חייו במלחמות ישראל השונות. לא ישן ימים ולילות בהכנת תרחישים. תוכניות מלחמה. תוכניות קרב אשר אתה סירבת להשתמש בהם, או שלא ידעת על קיומן כי לא סיפרו לך ,הרי אתה לא איש צבא וחסר ניסיון כפי שאתה אמרת. כאשר אתה עשית למען קידומך הפוליטי הוא עשה לביטחון המדינה. למה לא שמעת לעצותיו אשר ניתנו בצנעה בזמן המלחמה רק בכדי לא לפגוע בכבודך. למה לא הקשבת. עד כדי כך היית בטוח שאפילו רגזת עליו באחת הישיבות מה הוא מתערב. המצב הגיע עד כדי כך שאפילו אולמרט פחד לתת לך את העצות שהוא קיבל ממפוז,הכול מפחד לשונך ,תגובותיך ויהירותך. כך אני מתרשם. עצות והערות שהתבררו לאחר מעשה כנכונות לצערנו הרב , אם רק היית שומע לו, אם רק היית פחות בטוח בעצמך, אם רק היית פחות חושב על כבוד, אז אולי היינו במצב אחר. אולי היינו מכינים היום אלבומי ניצחון. מעניקים צל"שים לא כמתת הרגעה . הינו נותנים שם למלחמה ללא שם.החיילים לא היו צריכים להקריב את עצמם במלחמות גבורה. אילו רק.אני תקווה מר פרץ עמיר שר הביטחון של מדינת ישראל. השר שהוביל אותנו יחד עם ראש ממשלת ישראל מר אולמרט והרמטכ"ל לאחת המלחמות היזומות שלנו בלי הכנה ובלי ניסיון כי לפחות עכשיו תעמוד בדיבורך "גם הדרג המדיני צריך להיבדק ללא משוא פנים על החלטותיו ושיקוליו. גם אני מוכן להיבדק. אני רוצה להיבדק; אני מבקש להיבדק", על תתמוך בוועדת הבדיקה המצחיקה של אולמרט ,תהיה איש אמת כפי שאתה אמרת ,תתמוך רק בוועדת חקירה ממלכתית בראשות שופט עליון למען הצדק ההיסטורי. תמיכתך בוועדה כזאת ולא בוועדה מצחיקה של ראש הממשלה תראה אותך באור חיובי ביותר בספרי ההיסטוריה כי כפי שאתה אומר אין לי מה להסתיר ,אתה הרי אומר ואני מאמין לך " אני מוכן להיבדק. אני רוצה להיבדק; אני מבקש להיבדק", אז תוכיח לנו בישיבת הממשלה הקרובה שפיך וליבך שווים. אני תקווה שר הביטחון מר פרץ שאתה תצא נקי כפיים ואיש צדק בוועדת החקירה הממלכתית בראשות שופט עליון. אני תקווה כי למדת דבר מה מהמלחמה הזאת ולקיחת תפקידים שאינך מבין בהם כל כך. בהצלחה מר פרץ עמיר . אם הוועדה בראשות שופט עליון וועדת חקירה משפטית ממלכתית תוכיח את טענתך וכי אתה צדקת, אני מבטיח לך מעל במה זאת להתנצל פומבית ולומר עד כמה אני הייתי כסיל שלא ראיתי את גדולתך במלחמה זאת. להתראות לאחר הוועדה החקירה הממלכתית בראשותו של שופט עליון. וועדה שרק היא תחזיר לחיילנו הסדירים והמילואים וכל עם ישראל את הביטחון בממשלת ישראל זאת או אחרת אם תקום. רק היא תעשה את הצדק ההיסטורי. אז בהצלחה מר פרץ עמיר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:37

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר