לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2006, 11:11
  klaf klaf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.04
לכל המתלבטים לגביי קרבי-כנסו בבקשה.

שלום לכולם,

אני גולש בפורום הזה קרוב לשנה ואני נהנה לקרוא כאן למרות שאני בדרך כלל לא כותב. העניין הוא שאני עוד מעט בן 20 ועדיין אני קורא כאן מאמרים על גיבושים כאילו מחר אני מתגייס.
אז לא, אני לא מתגייס מחר, וכבר התגייסתי, האמת זה לא כל כך משנה למה, אני אפילו לא יכול לקרוא לעצמי ג'ובניק כי מס' השעות השבועיות שלי הוא מאד מצומצם, וזה לא מגיע מהשתמטות, זה מתואר ''מצטיין'' שהמדינה בחרה להעניק לי.
חברים יקרים, הסיבה שאני נמצא פה, היא פשוט בגלל שאני אוכל את הלב. אין לי סיבה אחרת. אני אוכל את הלב כי ביום שהתגייסתי חשבתי לעצמי, אולי שווה לוותר על הכל ולשרת את המדינה. לתת לעצמי דברים שאף מוסד לימודי בעולם לא יכול להעניק לך. ללמד אותך על חברות, אהבה, אומץ לב וכו'. לא ראיתי פרקים בנושא בשום ספר בעולם. זה משהו שאי אפשר ללמד, ואת המעט שבכך אני שומע מחבריי הטובים שנמצאים בגדודי החי''ר. כן לא תמיד זה נראה ורוד, ואף אחד לא כמו רמבו, לא הורגים 200 ערבים עם סכין, וכן יש הרבה חרא שצריך לאכול, ולא מעט, אבל זה שווה הכל, ואני מאמין להם בלב שלם.
מצד שני יש לי חברים פרופילניקים. תראו אני יכול לקבל כאלה שבאמת בשל בעיה רפואית קשה לא יכולים להתגייס. יש לי חבר כזה על 21 רפואי שהתנדב לצה''ל. הוא משרת במגלן, אומנם בתפקיד עורפי כמובן אבל הוא נהנה מכל רגע. כידוע לכם כאשר חיילים מתנדבים לצה''ל הם נבדקים אצל הרופאים במשפחה ואלה רשאים לתת להם ג'. בזמן המלחמה שעברה עלינו לאחרונה הוא נבדק אצל הרופא שלו וקיבל 14 גימלים. הבן אדם היה בבית יום, יומיים. ביום השלישי הוא כבר חזר לבסיס. הוא אמר לי ''איך אני יכול לשבת בבית כשאני יודע שחברים מהיחידה נמצאים בלבנון?''.
ומצד שני אינני יכול להבין את האנשים שמגיעים עם מטרה לצבא להיות ג'ובניק. כלומר אנשים שבאים עם מטרה לעבוד בקרייה מ8 עד 5. מבחינתי זה אבסודרי.
אם תסתכלו על מהלך החיים שלנו תראה רוטינה מאד שגרתית, לימודי בית ספר יסודי, חטיבה, ותיכון. בין לבין לכל אחד יש את הפעילויות שלו, אם זה ספורט, צופים, או שאר חוגים למינהם. ואז מגיעה הזדמנות, לדעתי הזדמנות שהיא נדירה מבחינת תושבי העולם. קחו לדוגמא ילד אמריקאי שסיים קולג' בגיל 22. וקחו חייל ישראלי שזה עתה השתחרר. לא עשיתי את הניסוי, אך אני מבטיח לכם בלב שלם שרמת הבגרות והאחריות בפרט של אותו חייל גוברת בעשרות אחוזים על גביי אותו סטודנט אמריקאי מחוצ'קן.
איזה יתרונות יש לחייל שמקבל שולחן ומחשב בצבא וצריך למלא טפסים למינהם כל היום? אני רואה את זה במקביל לעבודה בסוכנות ביטוח, חוץ מזה שצריכים להגיע עם אותם בגדים בכל יום, להיות מגולחים ותיקניים וכו', למרות שגם בעבודה אזרחית הבוס לא יאהב את זה אם תגיעו לא מגולחים או מרושלים, ולכן אינני רואה הבדל רב בין ה2.

כלומר, במהלך ה3 שנים במקום לשרת בתפקיד קרבי ולנצל את כל ייתרונות הצבא למעננו(כמובן דברים רוחניים) אנו מגיעים למצב שבמהלך 3 שנים הצבא מנצל אותנו. הוא מקבל כח עבודה זול שמקבל 350 ש''ח בחודש ולפי מס' שעות העבודה שהוא עושה בחודש אני בספק אם במזרח הרחוק, הפועלים לא מקבלים שכר גבוהה יותר, וכל זאת עוד לפני שהגענו לסיפוק המתקבל מתפקידנו.

לעיתים אני קורא על חיילים שהתמיינו בעיקר לשריון,תותחנים או נ''מ ומתבאסים מזה. אפשר להבין את זה אין ספק, מי לא רוצה לרדת ממסוק בחבלים על שטח האוייב ביחידה צבאית מובחרת? ומצד שני אחרי המלחמה שהייתה, לכל תפקיד יש חשיבות אדירה. הנ''מ איתרו את המזלטים שחדרו לשטח ישראל, בום יירוט. התותחנים פעלו ללא הפסקה, והשיריוניסטים עם אבדות גדולות, כאשר קראתי בעיתונים על אורי גרוסמן ז''ל שנהרג, בנו של דוד הסופר רציתי לבכות. אני לא מקבל את זה שאין פעילות ביחידות מסויימות
לדעתי עדיף להיות כל יום בשטח מאשר סיירות להם יש פעילות פעם בתקופה. דעו לכם שמקור סיירות לא אמורים להילחם במלחמה. הפעילות מיועדת לתקופות של שקט. אז נכון שבמלחמה הזאת היו סרטים נועזים בטלויזיה של מטכ''ל ושיייטת 13, אבל מה? מדובר בפעילויות בודדות. לא יודע איך הייתי מרגיש אם חבר שלי היה תקוע חודש בתוך לבנון ואני כאילו לא רוצה ''להתלכלך' קופץ לביקורים חפוזים.

ייתכן שאני רואה את הדברים בצורה יפה מדיי, ונכון שלא תחשבו, בצה''ל שלנו תמיד יהיו בעיות. בסופו של דבר אני גם חייל, ואני גם מודע לפאקים ולחרא שלפעמים יש, אבל יש כל כך הרבה דברים שמחפים על זה, הפתגם עם החצי כוס מתאים בול.

אני מאמין שאהיה גדול יותר אחרי שאני אסיים אם הספורט, אני אתגייס למשטרה או למשהו בסגנון. אמנם זה לא אותו דבר, אבל נראה לי שאוכל לקבל קמצוץ ממה שאני מדבר עליו.
ולכן אתם, אלה שמתגייסים בקרוב, חשבו על זה, בקיבוץ אומרים ''אל תחשוב מה הקיבוץ עושה בשבילי, תחשוב מה אתה יכול לעשות למען הקיבוץ. בצורה חשיבה כזאת גם אם לא תגיעו לתפקיד הכי נחשק שרציתם אתם תראו בסופו של דבר שאתם אנשים שונים, טובים, ואיכותויים. בטח לא איזה סטונד מחוצ'קן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-08-2006, 12:52
  klaf klaf אינו מחובר  

קצת תגובות
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי shoval02 שמתחילה ב "ואיי אין ספק שאתה צודקק....."

אני לא מתיימר לדעת אילו פעולות בדיוק הסיירות עשו במלחמה. אני רק אומר שבתאוריה הפעילות שלהם מיועדת לא לזמן מלחמה. אני קורא הרבה ספרי צבא ויש ספר שקראתי לאחרונה על סיירת מטכ''ל שכתב משה זונדר על הפעולות שלהם שהותרו לפרסום במהלך השנים, ובין היתר תיאורים מפורטים של הפעולות ושל מפקדי היחידה, מאד מעניין.

לגביי הנ''מ, אחד מהתפקידים שלהם זה לאתר חדירה לתחום האוירי של מדינת ישראל לא? אני לא חושב שזה כל כך משנה אם אתה ירטטת את הטיל או מטוס קרב.
ובנוסף אחי, אי אפשר לדעת מה יהיה האיום הבא, האיום הבא הם האיראנים. אני מאחל לך שלא תיהיה לך עבודה.

לעניין כח העבודה הזול. לא הבנת אותי. התכוונתי כשאתה ג'ובניק אתה בעצם עובד עבור מישהו, וקשה לי לראות בזה סיפוק, ומניסיון תאמין לי. קשה לייצר טווח השפעה בתפקיד להבדיל מקרבי.
זה לא אם אתה מקבל 800 ש''ח או 10000 ש''ח בחודש. זה העניין שאתה מקבל דברים שכסף לא יכול לקנות.

כן אני ספורטאי מצטיין.

נערך לאחרונה ע"י klaf בתאריך 31-08-2006 בשעה 13:02.
ישן 31-08-2006, 12:55
  omerz5 omerz5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.06
מה לעשות שאני חושב אחרת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי klaf שמתחילה ב "לכל המתלבטים לגביי קרבי-כנסו בבקשה."

לא כל אחד מתאים פיזית ומנטלית לקרבי. אתה מחרטט פה על כמה שקרבי זה חשוב- למה הלכת להיות ספורטאי? אתה תהיה יותר גו'בניק ממני עם ה-64 שלי. יותר גו'בניק ממה שג'ובניק יכול להיות. ואל תגיד "המדינה נתנה לי תואר מצטיין" כי בתכלס עם לא היית רוצה את זה לא היית לוקח את זה. באיזה זכות אתה מטיף ללכת לקרבי שאתה כל היום באולם ספורט בבית ספר ליד הבית שלך?
ומה הקטע עם הסטודנט האמריקאי? סטודנטים אמריקאיים מתנהגים פי 800 יותר יפה מסטודנטים אצלנו וזה למרות כל "הבגרות" שלנו. מה רע בלקבל תואר בגיל 22 ולעבוד ב-WALL STREET ב-24?
ולסיום, אל תהיה מבואס ואוכל את הלב. עשית את מה שרצית וזהו. זה לא פשע להיות ג'ובניק ובהצלחה בספורט!
ישן 31-08-2006, 16:14
  E1tan E1tan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.05
מאמר לא לעניין לדעתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי klaf שמתחילה ב "לכל המתלבטים לגביי קרבי-כנסו בבקשה."

בלי עורף אין צבא תקין בלי חי"ר אין צבא שיכול להגן עליך בלי סיירות ההרתעה של הצבא נמוכה יותר
זה א כל.

עכשיו לעניין בוא נתחיל מזה שיש כאלה שלא מסוגלים לישון ככה בבסיס מבחינת מנטליות ולא מתאים להם להתקלח עם עוד 50 חברה ולא מתאים להם מיליון דברים בקרבי אבל לפחות הם לא משתמטים ועושים שירות בתור גובניקים אוקיי אבל ככה הצבא קיים ואולי הגובניק הזה דואג שיגיעו לבסיס שלך משלוחים של אוכל בזמן? לך תדע.

לכן אין לך זכות לשפוט אדם שבחר לא להיות בקרבי.

אני אישית הייתי מת להיות ביחידות עילית אבל יש משקפיים אז אני מקווה להסתפק בסיירות

דבר אחד כן אמרת נכון שהצבא השירות בקרבי יותר נכון תורם לך המון.

אבל בבקשה לא לשפוט אנשים סתם אתם לאדעים מה הסיבות שהם בחרו להיות גובניקים
ישן 31-08-2006, 16:53
  dehoN dehoN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.06
דעתי בנושא

אוקי אז ככה לפי דעתי המאמר אכן כתוב בצורה לא רעה וכן הוא באמת מעביר מסר אבל,
איך בן אדם יכול שלשרת כגו'בניק זה דבר רע (משתמע מהמאמר).

אני רק רוצה להאיר על מספר נקודות:

1.אתה לא שירתת בצבא לא כגו'בניק ולא כלוחם - אני באמת בספק אם אתה יכול להעביר סוג מסוים של ביקורת על מי תורם יותר או תורם פחות (וכמו כן גם יוצא נשכר יותר).

2.יש אנשים (כן גם עם פרופיל 97) שלא מתאימים להיות קרביים! אתה לא יכול לבוא לאנשים אלו בטענות וזו רק מהסיבה שחלק מאלו שמורידים פרופיל (אפילו אם מדובר בקמצוץ) עושים זאת משום שהצבא אינו מתחשב במצבם הנפשי ומוכנותם לשרת כלוחמים.

3.אני לדוגמא רואה את השירות בצה"ל כזכות ולא תיהיה לי שום בעיה לשרת בתפקיד קרבי,אני פשוט מרגיש שאתרום יותר בתפקיד עורפי העוסק במחשבים וכדומה (וזאת משום שיש לי ידע כבר בתחומים אלו וגם משום שיש לי יותר עניין בהם).

עידן.
ישן 31-08-2006, 17:33
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי klaf שמתחילה ב "[b]אני לא אריב איתך לגביי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי klaf
אני לא אריב איתך לגביי הסיירות, רק ממליץ לך לקרוא קצת מידע בנושא.
אני לא אומר שאני שומע מחברים, אני קורא מידע בנושא כי זה מעניין אותי, זה הכל.
אם הסיירות כל כך מוצלחות בעינייך אז למה הם לא נהגו בטנקים שנטווחו?
חאלס עם הסיפורי רמבו האלה כבר.

אני גם לא אריב איתך על זה. אבל אני לוחם בצבא מספיק זמן כדי לדעת לענות לך, ממקור ראשון.
אין לי מה לקרוא חומר בנושא, אני חי את זה(אמנם לא בסיירת, אבל בלחימה עובדים הרבה פעמים ביחד עם עוד יחידות.).
עכשיו לגבי הנסיון המגוחך שלך "להתנגח" בי. תגיד נראה לך הגיוני שלוחם בסיירת ינהג בטנק? לכל אחד יש תפקיד מסויים והכשרה בשביל אותו תפקיד. שום לוחם בסיירת לא יידע להפעיל טנק כמו ששום שיריונר לא יתמצא בשטח וניווט כמו סייר.
אין פה שום סיפור רמבו, אל תתימר לחשוב שאתה יודע הכל כי "יש לך חברים" או "קראת חומר בנושא". עד שאתה לא שם, בשטח, אתה לא באמת מבין.
עדיין ספקן? דבר עם החברים של צחי קריפס ז"ל מפלס"ר נח"ל שנהרג עכשיו בלבנון. שאל אותם מה הם עשו ואיך הוא נהרג. לא בשום "פעולת רמבו" או "טיול לבקר בלבנון". אלא בלחימה.
שורה תחתונה, אל תתימר לדעת דברים שאתה לא יודע.
ישן 31-08-2006, 22:21
  פיטר פיטר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.02
תראו תראו
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי dehoN שמתחילה ב "מחזק על אחת כמה וכמה. כמו..."

"הדבר האמיתי", כמו שאתה מתיימר לקרוא לו, משתנה משרות לשרות. בוא נגיד שהבנאדם לא מספר לך אגדות אלף לילה ולילה, בסה"כ בנאדם שבא להגיד "חבר'ה, חבל שלא הלכתי לקרבי, מי שיכול - שילך". בואו נודה בזה, היום להיות לוחם זו בחירה. אז גם מי שמתחיל בתור לוחם אבל לא רוצה, מוצא את דרכו להשתחל החוצה. היום לוחם, כל לוחם הוא מתנדב. בקשר לשאלה מי תורם יותר, אין לי ספק שתפקדים עורפיים רבים תורמים מעל ומעבר, אבל, אל תשכחו בכל זאת מי מתוגמל יותר. הלוחמים, שגם נותנים יותר "שעות עבודה". אבל לא נגרר לויכוח הזה...
בכל מקרה, הבנאדם אומר שלדעתו, יותר משתלם (לא רק מבחינה כספית) להיות קרבי. הוא מעריך את כל הלוחמים, אפילו אם הם לא הגיעו לסיירת שרצו ו"רק" לתותחנים, למשל. אין בכך כל רע. אז לכל הג'ובניקים שאפילו אי אפשר לקרוא להם צעירים כי הם עוד לא התגייסו,
שחושבים שהם "יתרמו יותר" בתפקיד במחשבים (ותאמינו לי, בלי טיפת זלזול, יש לי הרבה חברים עם פרופיל קרבי שמשרתים ביחידות מחשבים כאלה ואחרות, אני מוקיר את העבודה שלהם מאוד אבל אני מדבר על אלה שלא עוברים את כל הדרך של המיונים המפרכים אלא מחפשים קיצורי דרך כי הם "לא מתאימים לקרבי" לדעתם). אז גם להתקלח עם עוד 50 איש, לומדים. כולם. יש לי חברים שבחיים לא חשבתי שהם יכולים להחזיק נשק, והם נהיו לוחמים למופת. אפילו ויתרו על תפקידים מובחרים במודיעין. אבל מיילא. אני אומר - לכו תנסו.

בכל מקרה, מצטער על פלט הטקסט למעלה, פשוט קצת נשרפו לי הפיוזים.
ובאשר לפותח האשכול, אני שמח שאתה מרגיש כך. מה שתארת ממש לא רחוק מהמציאות, ואל תשים לב לילדים המציקים. שיהיה בהצלחה, הן בספורט והן במה שתבחר לעסוק בו אחרי.

שורה תחתונה - לכל אחד יש את העבודה שלו, ולהיות לוחם זה קשה בין אם אתה בסיירת ובין אם לא. גם להיות ג'ובניק זה קשה, הכל יחסי. העיקר שאתה נמצא עם אנשים שאתה אוהב, שאתה מרגיש תורם ומסופק. וכל השאר - על טעם ועל ריח...
ישן 31-08-2006, 22:01
  klaf klaf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "[QUOTE=klaf][b]אני לא אריב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gothic_
אני גם לא אריב איתך על זה. אבל אני לוחם בצבא מספיק זמן כדי לדעת לענות לך, ממקור ראשון.
אין לי מה לקרוא חומר בנושא, אני חי את זה(אמנם לא בסיירת, אבל בלחימה עובדים הרבה פעמים ביחד עם עוד יחידות.).
עכשיו לגבי הנסיון המגוחך שלך "להתנגח" בי. תגיד נראה לך הגיוני שלוחם בסיירת ינהג בטנק? לכל אחד יש תפקיד מסויים והכשרה בשביל אותו תפקיד. שום לוחם בסיירת לא יידע להפעיל טנק כמו ששום שיריונר לא יתמצא בשטח וניווט כמו סייר.
אין פה שום סיפור רמבו, אל תתימר לחשוב שאתה יודע הכל כי "יש לך חברים" או "קראת חומר בנושא". עד שאתה לא שם, בשטח, אתה לא באמת מבין.
עדיין ספקן? דבר עם החברים של צחי קריפס ז"ל מפלס"ר נח"ל שנהרג עכשיו בלבנון. שאל אותם מה הם עשו ואיך הוא נהרג. לא בשום "פעולת רמבו" או "טיול לבקר בלבנון". אלא בלחימה.
שורה תחתונה, אל תתימר לדעת דברים שאתה לא יודע.

תקשיב רגע, אני לא בא לגרוע מהניסיון שלך. אין ספק שאם את לוחם אתה עולה עליי באלפי אחוזים בידע שלך. אם קיבלת ממני תחושה שכן אז לא, מצטער.
הכוונה שלי לא הייתה שלוחם שייטת יפעיל טנק, כמו שנהג טנק לא עומד לצלול. תקרא את ההודעה הראשונה שלי, כתבתי שיש כאלה שלא הולכים לחיילות מסויימים בגלל חוסר כבוד ודברים כאלה, ולדעתי זה לא נכון, לכל אחד יש תפקיד כמו שאמרת.

לסיכום אני רוצה לומר שאין הכוונה שלי להפחית בערך של מישהו מכם, אם אתם לוחמים אז כל הכבוד והלוואי עליי, ואני רציני. הלוואי שזה יתאפשר לי בעתיד. אני אמנע מלהגיב יותר אבל תודה על ההתייחסות ואם פגעתי במישהו בצורה כלשהיא שהורדתי מערכו אז קבלו את התנצלותי.

תודה לכם.
ישן 31-08-2006, 22:15
  dehoN dehoN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.06
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי klaf שמתחילה ב "[QUOTE=gothic_]אני גם לא אריב..."

"אני אמנע מלהגיב יותר"

אתה רציני? זה בעצם המטרה של פורום - להתעמת (ברור שיש לו עוד מטרות חלקן נעלות יותר וחלקן פחות).

הבעת כאן את דעתך באופן ישיר וכנה וכמו כן גם אנחנו , זה שאנשים נפגעו כאן לא אמור לגרום לך להפסיק להגיב ההפך הוא הנכון אתה צריך עכשיו להיות פעיל יותר בפורום ולא להיות מקובע רק במחשבה שלך (שמעת פעם על היתרון של "שיעור מוחין").

ההפך, לשמוע מאדם שכרגע (לפי מה שהבנתי) דוחה את השירות הצבאי שלו לטובת משהו אחר יכול להיות מעניין מאוד לתת לנו המלשבי"ם והמגוייסים למינהם עוד נקודות מבט שאליה לא היינו יכולים להחשף ללא הפורום הזה (שוב עוד מטרה של פורום).

מצפה לתגובותיך בעתיד,
עידן.
ישן 31-08-2006, 22:16
  DoubleONothing DoubleONothing אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.06

יש לי אליך שאלה:
אותם פקידים, מש"קי ממטרות למיניהם, צה"ל גם זקוק לכאלה, נעים להודות או לא, זה טוב שיש כאלה שיחתרו ללהיות פקיד, כי אם כולם היו רוצים להיות לוחמים, צה"ל היה דופק חלק ונותן להם להיות פקידים, ככה זה.

חוץ מזה, אני אתן לך לדוגמא את חבר שלי. הוא יכול להיום לוחם מצויין, אם רק היה מנסה הוא היה יכול להתקבל למטכ"ל. יש לו סיבולת לא נורמאלית, כוח רצון מטורף, ושלא לדבר על כך שהוא אחלה חבר. וכמו שגם לוחמים לשעבר שאני מכיר אמרו, "חבל שבחור כמוהו יהיה בשר תותחים". למה? כי הוא גאון, הוא עכשיו משרת ביחידת עילית מסוג אחר, לא מטכ"ל ולא שייטת, הוא מפעיל את המוח. התרומה שהוא תורם למדינה בכך, עולה פי אלפי מונים ממה שהיה תורם בתור לוחם, בכל יחידה שלא תהיה.

מה שאמרת על הסיירות הוא לא נכון בעליל. יחידות מיוחדות וסיירות, נשלחות למשימות גם ובעיקר בזמן מלחמה. היעוד שלהן הוא לבצע פעולות עמוק מעבר לקווי האויב, דבר שחיילי חי"ר רגילים לא מאומנים אליו. פעולות כאלה נדרשות יותר ממה שאתה מתאר לעצמך.

ישן 31-08-2006, 23:41
  comaor88 comaor88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.05
שמע...

התחלת יפה תמאמר והסברת יפה מה פשר של להיות קרבי והחשיבות שלו
אבל ההמשך שלך מראה קצת על הסתכלות בדרך של שחור ולבן
כאילו אתה אומר קרבי זה טוב ג'ובניק זה לא
אז זהו שלא?!

ג'ובניקים ממלאים תפקידים מאוד מאוד חשובים שאתה לא יודע עד כמה
ברור שיש כאלה שיהיו בתפקידים הנידחים
אבל אתה צריך להבין שאין חובה לשרת בקרבי וכל אחד ושירותו הוא.

תאמין לי שהצבא יודע בדיוק איך לתמרן בין האנשים ואת מי לשים איפה
הוא משתדל ליצור מערכת הכי טובה בכל המישורים גם הלוחמים וגם תומכי הלוחמים,
גם בלוגיסטיקה מודיעין טכנולוגיה ולחימה
ולכן אני אומר שאתה מסתכל על זה לא נכון כי לכל דבר יש את היתרונות שלו ויש את החסרונות שלו גם לחייל וגם לצהל ושום דבר בחיים לא יכול להיות מושלם.

הצבא לא פרייאר ותמיד הוא שומר על הזכות שלו בימים מאוד קשים לגייס כל אחד לקרבי שמסוגל לעשות זאת.
ישן 01-09-2006, 04:01
  klaf klaf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי comaor88 שמתחילה ב "שמע..."

עידן שלום,
אם זאת הכוונה שלך אז אין שום בעיה. פשוט אני לא רוצה להרגיש כאילו אני מטיף לחיילים קרביים, הרי מי אני בכלל.

למי שלא הבין, אני כן חייל. לא דחיתי את השירות אבל אני מתכוון בצורה כלשהיא לשרת את המדינה בעתיד.

ארחיב קצת על נושא הספורטאים. במדינת ישראל יש ישנם בסביבות ה300 ספורטאים מצטיינים ופעילים ביחד. אין ממש שוני בין השניים, וברגע שקיבלת ספורטאי פעיל אתה שווה למצטיין.
ע''פ ההגדרה ספורטאי צריך לשרת 6 שעות ביום, בפועל כמה זה קורה? מעט מאד. כביכול מי שמקבל את זה בדרך כלל חבר בנבחרות ישראל השונות. קשה מאד לקבל זאת אם לא מגיעים לנבחרות.
כלומר, אני מכיר מישהו שקיבל ספורטאי, ושנה אחרי זה היה לא לקחו אותו לנבחרת ישראל, כתוצאה מכך נלקח ממנו הספורטאי והיום הוא בתותחנים, ואיבד כל סיכוי למשחק.
רק שתבינו שנורא קשה להמשיך בספורט במידה והפסקתם.
לכן אני לא ממש יכול לעשות הפסקה של 3 שנים ואז לחזור. ספורט זה דבר מאד דינמי שצריך להיות בו פעיל כל הזמן. סך הכל אם אני בן 20 אין לי עוד הרבה זמן לקריירה מקצוענית. גיל 32-34 במקרה הטוב וזהו. אני לא ממש מכיר כאלו ששירתו 3 שנים ואז חזרו למה שהיו, זה לא ממש עובד ככה.

אני רוצה להציג תיאוריה שלי מדוע גו'בניקים אינם יעילים לצבא ואני אסביר. קודם כל כשאני אומר ג'ובניק אני לא מתכוון לתפקיד עורפי כגון מודיעין, וכו'. ז''א שאם אני נשק בחיל אוויר אז מבחינתי הוא חשוב למערכת בצורה אדירה, כך גם גאון מתמטיקה, וכו'. מה שאני מתכוון הוא שקחו למשל בסיס כמו תל השומר בסדר? מצויין, אני לא מדבר על הבקום, אלא על מה שיש מסביב. מדובר בבסיס לערך של 15000 חיילים, בוא ניקח מס' תפקידים.

משקית ת''ש,
טבח,
משק חופשות,
משק משמעת,

שימו לב לגלגל, אל המשקית ת''ש יגיע משק החופשות שיש לו בעיות בבית, לאחר מכן יגיע אחראי המשמעת אל משק החופשות כי הוא רוצה לדעת כמה ימים נותרו לו ברגילה, ואז איש המשמעת יהיה רעב ויילך לאכול אצלך הטבח לא לפני שהוא יעיר לו על הגילוח.

בעצם מה קורה? שכולם משרתים את כולם, האם זה מועיל למערכת הצבאית? לא. האם זה מועיל למדינה? גם לא. עכשיו קחו את כל בעלי התפקיד האלה ושימו אותם בעתלית בבסיס השייטת לדוגמא. האם הם תורמים למערכת הצבאית? כמובן. האם החיילים יישרתו טוב יותר לאחר שיש מענה רב יותר לכל הבעיות שלהם, סביר להניח שכן.

אין שום ייתרון בהעמדת בעלי תפקיד שכזה בבסיס שאין בו חיילים עם תפקיד משמעותי, כמה חיילים יש כאלה? לדעתי עשרות אלפים.
ישן 01-09-2006, 04:36
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
קלף ידידי
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי klaf שמתחילה ב "עידן שלום, אם זאת הכוונה שלך..."

פיתחת לעצמך תיאוריה שגוייה, מטופשת, וחסרת כל ראיה מערכתית או אחיזה במציאות.
מחנה עורפי כמו תל-השומר או צריפין מכיל בתוכו בסיסים שונים בעלי חשיבות עצומה לצבא. בזמן שבחנת את אותם נותני שירות פרט זוטרים אשר נראים לך כמשרתים רק את עצמם במין מעגל קסמים, שכחת את שאר בעלי התפקידים אשר משרתים באותו מחנה וזכאים לאותם שירותים כמו כל חיילי צה"ל, בין אם הם לוחמים בשייטת מטכ"ל, בגדוד כרכרות 5 או בטייסת המטאטא המעופף.
החייל בבסיס ציוד בתל-השומר גם כן זכאי למש"קית ת"ש בעוד הוא מנפק ציוד לכלל יחידות צה"ל, החייל בבסיס מזון גם צריך טבח שיכין לו אוכל, החייל במרכז פרט משאבי אנוש שמטפל בכל יחידות צה"ל גם צריך מש"ק משמעת. המכונאים והטכנאים במש"א לא זכאים לשירות פרט? או שהם חסרי משמעות? שלא להזכיר את בסיסי ההדרכה שבהם נותני השירות לא רק מטפלים בסגל הבסיס אלא בכל אלפי החניכים בכל שנה, חניכים שבלעדיהם לא תתקיים פעילות בכלל צה"ל.

יש לך בלבול רציני בין משימות סגל מפקדת יחידה, אשר מטרתם המשך קיום שגרת העבודה ביחידה, לבין מטרות היחידה עצמה לשם המשך פעילות צה"ל.
אין אף מחנה או יחידה שקיימים רק לשם עצמם במין מעגל סימביוטי סגור וללא מטרה צה"לית או אחרת עליונה(אין זה בא לומר שאין שומנים וכפילויות תפקידים לפעמים). אם יש יחידות חסרות משמעות לפעילות צבאית משמעותית טהורה (ואפשר לספור אותן על שתי ידיים של נגר מקצועי) אז כמות האנשים בכולם לא עוברת את האלף.

ומילה קטנה לכל מפתחי התיאוריות והחיילים בחובה, אל תחשבו שאתם יודעים משהו על הצבא עד שחוויתם לפחות מספר שנים ושני מעגלים (או יותר) של סוגי שירות, תפקידים ויחידות בצבא. נקודת המבט משתנה על פי מיקום הצופה באירגון ועל פני רצף הזמן.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 01-09-2006 בשעה 04:42.
ישן 01-09-2006, 12:50
  klaf klaf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "קלף ידידי"

מדוע אתה חושב שכל הזמן מציעים לייעל את הצבא? להפוך אותו לקטן יותר וחכם? אני מאמין שזה נובע מהסרבול הרב שיש במערכת הצבאית ואין ספק שתיהיה כזאת בכל ארגון בסדר גודל שכזה. אינני אומר שחייל בבסיס מזון לא צריך לקבל צרכים כמו לוחם בגולני אבל מה שכן אני מאד מאמין בזה שיש עשרות אלפי חיילים שבצורה כזאת או אחרת אינם נחוצים. לרוב מדובר בכאלה שהם חסרי מוטיבציה, לא מעוניינים לשרת כלל. אני מאמין שאם לא יהיה חוק גיוס חובה, תיהיה ירידה משמעותית בגיוסים לא?
למי שבפורום קשה לראות את זה כי יש לו את הרעל והאהבה, אבל אתה צריך להסתכל על התמונה הכוללת גם.
בשורה התחתונה, איך שאני רואה את זה, יש צורך בניהול יותר נכון. כי אם לדוגמא אתה חוסך משכורות של 50,000 חיילים, ואת התנאים שהם צריכים, מזון,ביגוד,צרכים רפואיים, וכו' אתה יודע כמה כסף אתה יכול להשקיע ביחידות הקרביות\מודיעין?

יועצים ארגוניים תמיד אמרו לבעלי עסקים, שיש לך עובדים שמחים, הם ייעשו בשבילך הרבה יותר. לדעתי בן אדם שמקבל יודע להעריך ולהחזיר בריבית כפולה.
ישן 01-09-2006, 14:59
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
אדוני
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי klaf שמתחילה ב "מדוע אתה חושב שכל הזמן מציעים..."

הצגת תיאוריה עם דוגמה למעגל חיילים בעלי תפקיד חסר משמעות, הסברתי לך שזה לא כך במציאות. אם יש לך דוגמה ל-50,000 חיילים לא נחוצים נא להעלות אותה עכשיו. בחיים הבוגרים לא ממציאים מהראש עובדות, חובה להראות סימוכין מהמציאות.

אם הבנת או לא, תל-השומר וצריפין אינם בסיסים, הם מחנות. כמחנות הם מכילים בסיסי יחידות שונות, בעלות תפקידים שונים. החיילים המשובצים בבסיסים אלו משובצים על פי תקן מקצועי שנקבע בחילות השונים ובאגפי המטה הכללי. המקרים של חייל חסר משמעות (וזה עם אתה מניח שיש תפקידים חסרי משמעות) בכל בסיס הם אחוזים חד-ספרתיים הקרובים לאפס. אם אתה רוצה דוגמה של חייל חסר משמעות צבאית, זה חיילים כדוגמת ספורטאים מצטיינים או סלבריטאי האופנה האחרונה אשר תופסים תקן מקצועי שחייל אחר יכול למלא תוך כדי השקעה גדולה יותר של זמנו. העובדה שאתה ו/או החברים/חיילים שמשרתים איתך לא מבצעים את תפקידכם בצורה הטובה ביותר היא אשמתכם, כמו גם אשמת המפקדים שלך שלא דואגים לכך, אך פה זו לא בעיה כמותית אלא איכותית.

האם צריך לצמצם תקנים בצבא? כן, אך לא איפה שאתה חושב ולא במקצועות שכנראה יצא לך להכיר. צבא העם לדעתי אכן קרוב לסיום תפקידו ונידרש לצבא קבע. אך בסיס התקנים של בעלי מקצוע כלשהו ביחידה כלשהי לא ישתנה מהותית והצבא הקטן שלך יצטרך לשבור את הראש, לפתוח את הכיסים ולהוריד רמה כדי למלא את שורותיו. חייל חובה אינו מקבל משכורת, אתה מקבל מעין דמי כיס לקניית הצרכים האישיים שהצבא לא מספק לך, ככלי גילוח,רחצה והלבשה תחתונה. מה אתה חושב תהיה עלות משכורת (גם מינימלית) של חייל קבע למדינה בתפקיד שהיום ממלא חייל חובה? אתה בכלל מבין שכבר היום כשליש מתקציב צה"ל הוא משכורות לאנשי קבע ולאזרחים עובדי צה"ל?
צה"ל אינו גוף מייצר רווח במידה שלא הבנת. אותם 50,000 (שלא באמת קיימים) שלא ישרתו, יוכלו להצטרף לשוק מחפשי העבודה (הגדול...) ללא אפילו הניסיון של עבודה במערכת היררכית, מלחיצה ובעלת דרישות יומיומיות. משום מה אתה עדיין חושב כנראה שרק יחידות לוחמות או אפופות מסתורין ומודיעין הם מה שמרכיב את עיקר הצבא, ואתה טועה בגדול. אם יש בזבוז זה בדברים שמעולם לא נתקלת בהם במשרד הביטחון, בתכניות רכש ופיתוח, במשלחות ביטחוניות, בהחזקת תשתיות מקרקעין ועוד ועוד, כלומר דברים שאין לך מושג בהם. חיילי החובה הם מהבעיות הקטנות שיש לצה"ל.

ואגב הסיפור המרגש שלך אתה יכולת ללכת לקרבי, ובחרת (לא,לא המדינה העניקה לך...) תואר של ספורטאי מצטיין. אני נלחמתי שנים, שלב אחרי שלב לעלות מפרופיל 24 עד 97 רק כדי שזה יהיה מאוחר מידי למסלול לחימה, ואז בחרתי להמשיך לתרום במסלול אחר בסדיר ובמילואים. אני בעמדה מוסרית שמאפשרת לי להמליץ למישהו לבחור במסלול קרבי, אך לא מתוך זלזול באף מסלול אחר, כי הייתי,ראיתי וחוויתי (ישירות או בעקיפין) את הדברים שאני מדבר עליהם.
אם אתה מרגיש מבוזבז לך למש"קית ת"ש שבוע הבא, וותר על מעמדך והתנדב לקרבי כדי שבאמת תוכל להיות בעמדה המוסרית להמליץ ולשפוט חשיבות ותרומה של מסלולים שונים בצבא.
אולי תספר לכולם מה תפקידך ובאיזה בסיס או לפחות איזה סוג יחידה אתה משרת?

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 01-09-2006 בשעה 15:02.
ישן 01-09-2006, 16:54
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי מתגייס123 שמתחילה ב "למה אתם רעים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מתגייס123
מה רע שבן אדם שלא הגיע לקרבי ימליץ על זה.
הוא לא הטיף ללכת לקרבי. הוא פשוט אמר איך הוא רואה את המצב.

למעשה זה בדיוק מה שהוא עשה, הוא מדבר על כמה קרבי נהדר ועושה גלוריפיקציה מוחלטת לשירות כזה, אומר כמה זה חשוב וצריך לעשות את זה לא משנה על כמה דברים מוותרים וכו', וכמובן שכל פוסט מטומטם של גלוריפיקציה כזאת לא שלם בלי לרדת על ג'ובניקים ולומר כמה שהם עלובים, אבל כמובן הכותב הנכבד בעצמו מצהיר שהוא בקושי נמצא בצבא, כי אחרי הכל שירות בקרבי זה טוב ויפה רק לא בשבילו, אני לא יודע מה איתך אבל זה בדיוק מה שהייתי מגדיר צביעות והתחסדות

ישן 01-09-2006, 19:53
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
אני חושב שאתה בוכה על כלום

תשמע,לכל אחד יש התפקיד שלו בצבא. אחד לוחם ורץ בין בתים בלבנון והשני עסוק בחקר מודיעיני של האויב ויוצא יומיות. אבל מה? התרומה של שניהם חשובה לצבא באותה מידה.
לפני שכל מיני ילדים שעדיין לא יתגייסו ומפנטזים כל לילה על סיירת מטכ"ל יזנקו עלי בהתקפי שינאה, אני רוצה להסביר משהוא - הלוחם הוא זה שלוחם ומחסל מחבלים. אבל מי אחראי על שהלוחם יידע איפה למצוא את המחבלים? הבחור הממושקף ממודיעין שעושה יומיות. מי אחראי שהנגמ"ש של שלוחם יסע ולא יתקע בשטח? החימושניק "הערסוואת". מי אחראי שללוחם יהיה ביגוד וציוד? האפסנאי. אתם צריכים גם לראות את הדברים שמאחורי הקלעים. נכון שצריך לתת את כל הכבוד ללוחמים, אבל גם לתת כבוד לתומכי לחימה שעבודתם חשובה לא פחות.

תשמע, כתור חייל שניסה פעמיים להיות בקרבי ולא הצליח ועוד מעט משתחרר, אני מבין את ההרגשה. אבל תראה, בזה שעשית שירות צבאי, כבר תרמת. מה עשית ועם זה מספק אותך? זה תלוי בך. יש אנשים שמסתפקים בראש קטן ומתחפש"נים רוב השירות. ויש כאלו שאוהבים לעשות יותר. אם אתה שייך לסוג השני, פשוט תבקש יותר עבודה ויותר אחריות. לא יגידו לך לא (אם המפקדים שלך הגיוניים).

ישן 01-09-2006, 20:10
  assafy1000 assafy1000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.06
2 תגובות שמשכו את עיניי וחכמות ביותר:

ציטוט:
בלי עורף אין צבא תקין בלי חי"ר אין צבא שיכול להגן עליך בלי סיירות ההרתעה של הצבא נמוכה יותר
זה א כל.

עכשיו לעניין בוא נתחיל מזה שיש כאלה שלא מסוגלים לישון ככה בבסיס מבחינת מנטליות ולא מתאים להם להתקלח עם עוד 50 חברה ולא מתאים להם מיליון דברים בקרבי אבל לפחות הם לא משתמטים ועושים שירות בתור גובניקים אוקיי אבל ככה הצבא קיים ואולי הגובניק הזה דואג שיגיעו לבסיס שלך משלוחים של אוכל בזמן? לך תדע.

לכן אין לך זכות לשפוט אדם שבחר לא להיות בקרבי.

אני אישית הייתי מת להיות ביחידות עילית אבל יש משקפיים אז אני מקווה להסתפק בסיירות

דבר אחד כן אמרת נכון שהצבא השירות בקרבי יותר נכון תורם לך המון.

אבל בבקשה לא לשפוט אנשים סתם אתם לאדעים מה הסיבות שהם בחרו להיות גובניקים

ציטוט:
תשמע,לכל אחד יש התפקיד שלו בצבא. אחד לוחם ורץ בין בתים בלבנון והשני עסוק בחקר מודיעיני של האויב ויוצא יומיות. אבל מה? התרומה של שניהם חשובה לצבא באותה מידה.
לפני שכל מיני ילדים שעדיין לא יתגייסו ומפנטזים כל לילה על סיירת מטכ"ל יזנקו עלי בהתקפי שינאה, אני רוצה להסביר משהוא - הלוחם הוא זה שלוחם ומחסל מחבלים. אבל מי אחראי על שהלוחם יידע איפה למצוא את המחבלים? הבחור הממושקף ממודיעין שעושה יומיות. מי אחראי שהנגמ"ש של שלוחם יסע ולא יתקע בשטח? החימושניק "הערסוואת". מי אחראי שללוחם יהיה ביגוד וציוד? האפסנאי. אתם צריכים גם לראות את הדברים שמאחורי הקלעים. נכון שצריך לתת את כל הכבוד ללוחמים, אבל גם לתת כבוד לתומכי לחימה שעבודתם חשובה לא פחות.

תשמע, כתור חייל שניסה פעמיים להיות בקרבי ולא הצליח ועוד מעט משתחרר, אני מבין את ההרגשה. אבל תראה, בזה שעשית שירות צבאי, כבר תרמת. מה עשית ועם זה מספק אותך? זה תלוי בך. יש אנשים שמסתפקים בראש קטן ומתחפש"נים רוב השירות. ויש כאלו שאוהבים לעשות יותר. אם אתה שייך לסוג השני, פשוט תבקש יותר עבודה ויותר אחריות. לא יגידו לך לא (אם המפקדים שלך הגיוניים).

אני לא קרבי כיוון שיש לי בעיה רפואית, יש לי פרופיל 45, לצערי אני לא יכול להיות קרבי

אבל זה לא אומר שאני לא תורם, ותתפלא אבל אל כל הג'ובניקים עושים יומיות. אני עושה חמשו"שים, ומאזינים יוצאים הביתה פעם בשבועיים, ידעת את זה?
והם חשובים בדיוק כמו הקרביים.

להגיד שזה שווה יותר מזה זו טעות, כי כל אחד עושה מה שהוא יכול וכל תפקיד תורם בדרך מסוימת.
אבל כל הקטע של להגיד "לוחם תורם יותר" זה משחקי כבוד בלבד, וכשמתגייסים מעריכים כל אחד בתפקיד שלו ויודעים שכל אחד תורם, בין אם זה לוחם ובין אם זה חייל בשלישות שמריץ טפסים כל היום. כן, גם זה חשוב, וגם את זה מישהו צריך לעשות. עושה את זה מישהו שלא מסוגל להיות בקרבי, חשבת על זה? הוא לא עושה את זה כי הוא אמר "לא בזין שלי קרבי".
נכון שיש את אלה שמתחמקים בקרבי, אבל קח נקודה למחשבה-האם אתה באמת חושב שכל מי שבריא מתאים לקרבי?
אני ראיתי לא מעט אנשיםש בכוונה הורידו פרופיל, ותאמין לי שאני אומר לעצמי תודה לאל שהם לא קרביים, כי לא הייתי רוצה שאנשים עם אופי כזה יגנו עליי ועלייך

הנקודת הסתכלות שלך על המצב היא פשוט לא נכונה, מצטער לבאס אותך

נערך לאחרונה ע"י assafy1000 בתאריך 01-09-2006 בשעה 20:15.
ישן 02-09-2006, 03:44
  Transporter Transporter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.05

מסכים עם אסף ואני אוסיף,

חפשת בנאדם שיכול לשרת בקרבי ופסל קרבי? אני!

היה לי פרופיל 72, יכלתי לשרת ביחידה קרבית
אבל לא, זה לא מתאים לי!

פסלתי קרבי ו..דברת על גובניק בקריה מ 8 עד 5 ?
לא..אני מ 8 עד 12-1

וממש לא מפריע לי
אני נהנה
כי זה התפקיד שחפשתי

מי אתה שתשפוט מישהו?
אם זה לא מתאים לך תלך לצבא הרוסי שם בטוח תראה אנשים שמכריחים אותם להלחם

מי שלא מעוניין להיות לוחם - לא צריך להיות לוחם
נקודה
ולא אתה ולא עוד אלף כמוך ישנו את זה וגם לא המילים היפות שלך
וכנראה שבאמת ראית יותר מדי רמבו
כי כאן זה לא הולך ככה
ואין במדינה 100% מוטבציה
ואף אחד לא חייב את זה לא לך ולא למדינה

ישלך בעיה עם זה? יש המון מדינות על הגלובוס..טיסה נעימה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:43

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר