לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - ברוכים הבאים לפורום מוטוריקה ורכב, אנא קראו את כללי הפורום - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מוטוריקה ורכב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2006, 20:32
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי snoopy22 שמתחילה ב "שאלה בקשר ללחץ אויר בצמיגים"

לחץ אויר נמדד ב-PSI או Pound per Square Inch.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pound-...per_square_inch
כלומר - כמה פאונד (כחצי קילו) של לחץ האויר מפעיל לכל אינצ' רבוע (בערך 5 סנטימטר רבוע).
מה זה אומר ???
תדמיין שאתה שוכב לך על הדשא. מעליו מונח אויר. הרבה אויר. ממך ועד לסוף האטמוספירה. לאויר הזה יש משקל שהוא מפעיל עליך. המשקל הזה נמדד באטמוספירות. PSI זה מדד נוסף - 14.7PSI הם אטמוספירה אחת (כלומר ברגע זה - על כל אינצ' מרובע שלך מופעל לחץ של כ-7 קילו !!)
האויר גם דוחף לצדדים. אם אני מנפח בלון - האויר דוחס את דפנות הבלון לצדדים. בקיצור - אויר דחוס מפעיל יותר לחץ.

או לעניננו - אם גלגל יכול להכיל ליטר אויר ואני אדחוס לתוכו 10 ליטר - הלחץ יהיה פי 10 מהרגיל - כלומר 10 אטמוספירות או 140PSI.
מזה נובע שככל שהגלגל קטן יותר (אופנים) הלחץ יעלה במהירות ולכן במעט אויר אני אגיע ללחץ גבוה מאד ואני אהיה חייב לעבוד בלחץ גבוה מאד.
לעומת זאת - במכונית הגלגל גדול יותר ודורש גמישות רבה יותר ולכן הלחץ נמוך יותר.

מה זה אומר ? כלום. לגמרי כלום.
גלגל בלחץ גבוה יהיה קשה יותר ונעים פחות לנסיעה. גלגל בלחץ נמוך יהיה רך מאד. לכל גלגל לחץ עבודה בו הוא קשה מספיק כדי לא "לסוע על הג'אנט" ורך מספיק כדי לאחוז את הכביש.
בספרי תיאוריה מצוינת רמת השחיקה של גלגל - נשחק בצדדים - מנופח מעט מדי. נשחק במרכז - מנופח הרבה מדי.

לכל צמיג לחץ עמודה מתאים. לג'יפים בד"כ נוריד אויר בירידה לשטח כדי שהצמיג יהיה רך ויתפס על זיזים וחריצים. בחזרה לכביש נרצה שהצמיג יהיה שטוח בחזרה ונחזיר ללחץ עבודה רגיל.

ונראה לי שהגזמתי קצת בהסבר ....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:49

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר