לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-09-2006, 08:23
צלמית המשתמש של piupiu
  piupiu piupiu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.05
יחידה ללא ימ"ח

שלום,
אני משרת כקצין ביחידת המילואים שלי (לא משנה איזה ואיפה לצורך העניין) מזה כ 6 שנים.
לאחרונה פניתי למפקד שלי בבקשה לבדוק האם כדאי לבצע "יום ימ"ח" על מנת לבדוק את כשירותו ומצבו של ימ"חינו.
גם שאלתי מה בנוגע לאימון ביחידה? (ב 6 שנים האחרונות שאני ביחידה לא התבצע אימון מלא פרט לאימון סגל אחד, וגם לא ראיתי את מחלקתי בהרכב מלא, שלא לדבר על לפקד עליה במתאר שהוא לא קו).

הסתבר, כי מחוסר בציוד ליחידות אחרות במערך החליטו לפרק את הימ"ח של היחידה שלנו, וביום פקודה כבר ידאגו לנו. - לכן, קצת קשה גם להצדיק בקשה לאימון (?)
הבנתי כי זהו המצב במספר יחידות כיום, ואכן דואגים להן.
אוסיף ואומר כי היחידה מבצעת כ 30 ימי קו ותעסוקה בשנה, כל שנה ב 6 שנים האחרונות (לפחות) ומבלי לבצע אל"ת נורמאלי או אימון מלא.
ומפאת 30 ימי הקו השנתיים קשה "להכניס" אימון.
לדעתי, חוסר באימון נאות פוגם ביכולת החיילים להתנהג ברצינות הראוייה בקו, כמו גם אי יכולתם לשמר ידע מקצועי ומקצועיות לאורך זמן על דעת עצמם (כמה מוכשרים שלא יהיו).
העניין הוא שהמצב ידוע ו"מקובל" על הדרגים.

מה דעתכם?
אם אין לנו ימ"ח למה להשאיר את היחידה חיה? רק כדי לבצע שמירות? ומה המחיר אם יקרה משהו?
כמובן, אם משהו כאן חורג ממגבלות של בטחון מידע, נא למחוק מייד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-09-2006, 09:05
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אם אלוהים רוצה - יהיה ימ"ח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי piupiu שמתחילה ב "יחידה ללא ימ"ח"

בצה"ל יש מספיק אנשים מאמינים שחושבים שתכולת ימ"חים יפלו מהשמיים (או מאמריקה) ביום פקודה. העדר ציוד נחשב למצב זמני (קרי: תמידי, בישראלית) ולכן אין צורך בכל פעילות דרסטית.

רעיון המילואים הגיעה לבן גוריון מהשווצרים, שאותו השווצרים כנראה אימצו מהתנ"ך (או שסתם הסידור הזה נראה גם להם וגם לצה"ל התנ"כי כסידור הכי טבעי).

אז השווצרים לא מחזיקים ציוד בסיסי בימ"חים. אפילו רובה, תחמושת, אפוד, קפל"סט ואולי גם שכפ"ץ הם לוקחים הביתה אחרי השירות, ודואגים להביא ציוד זה למילואים כל שנה (אימון ירי ומרגמות, שבועיים כל שנה - הם חושבים את זה לסוג של חופשה).

המשטרה שם יעילה, השופטים חושבים שבעבירות רכוש אשם הפורץ (מוזרים שכאלו), ולא משרד הרווחה או קורבן הפריצה (כמו במדינה מתוקנת כמו ישראל). אין גניבת נשקים משמעותית בשוויץ.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 05-09-2006 בשעה 09:09.
ישן 05-09-2006, 15:47
  roeis01 roeis01 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.06
רציתי כבר להגיב,אבל, AGENT AMOS הקדים אותי...

הגדרת את זה בדיוק כמו שזה " סמוך על הסמוך" או מה שקרא "קוטראי"(מלשון "קוטר")
בסופו של יום-תגובות לא יעזרו ,מעשים כן.

אני לא אומר לעלות על הקריה עם M-16 ומחסנית של גליל -כדי להראות את האבסורד שבמצב.
אני רק אומר שאם לא תמשיך המחאה שהתחילה מהדרג התחתון-היא לא תגיע מלמעלה.

תאמין לי שבמטכ"ל עסוקים בלשמור על הקידום והת** שלהם,
לא על הימחי"ם,ובטח לא על החיים שלך(ע"ע מיגון הטנקים,פינוי במסוק פצוע קל וכו').

וזו לא השמצה ,זו עובדה.

*אם כבר העליתי את הנושא--אותו מח"ט שפינה פצוע קל מיחידתו על פני פצוע קשה מיחידה אחרת-
איך הבנאדם(אם אפשר לקרוא לו ככה)בכלל נהיה קצין?!!

ועוד אומרים שמדרגת רס"ן ומעלה הקצינים הם אינטליגנטים-במקרה הזה- המפקד חייב לטוס!

נערך לאחרונה ע"י roeis01 בתאריך 05-09-2006 בשעה 15:52.
ישן 05-09-2006, 18:05
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
תפסיקו לחשוב שכולם מטומטמים ורק לעמוס וחבריו מצבא ובטחון השמש זורחת מהXX

איזה סוג של תעסוקה אתם עושים כל שנה?

בצה"ל יש מספר יחידות שאינן כלולות בתוכניות החרום של הצבא. כלומר הן הורדו מהסד"כ למלחמה אך עדיין משתמשים במסגרות האלו לתעסוקה. סה"כ מדובר בניצול של כח אדם שעדיין לא הגיע לגיל הפרישה ויכול להתרום בסבב התעסוקות השנתי. במלחמה האחרונה למשל, יחידות אלו לא גויסו ולא הופיעו בסד"כ האפשרי של צה"ל. עם סיום הלחימה הן הוכנסו לסבב התעסוקות להחליף גדודים שגויסו בצו שמונה ושהיו אמורים לשרת בשטחים בתקופה הקרובה.
זה אינו מצב בריא או מצב קבוע אך הוא קיים כבר כמה שנים ומטבע הדברים ליחידות האלו אין ימ"ח מסודר ולא כדאי להשקיע את הכספים בבניתו. בטווח הארוך יחידות אלו יפורקו או שיוחזרו לכשרות ויקבלו ציוד ימ"ח ופקודות לשעת חרום.

ישן 05-09-2006, 19:15
צלמית המשתמש של piupiu
  piupiu piupiu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "תפסיקו לחשוב שכולם מטומטמים ורק לעמוס וחבריו מצבא ובטחון השמש זורחת מהXX"

לאייג'נט עמוס
הבעיה היא שהעניין הזה אושר ע"י הדרגים הגבוהים ביותר. (דהיינו סגן הרמטכ"ל)

לטל
הפעילות שאנחנו עושים במילואים מסווגת ולא קשורה למה שנעשה בשעת חירום.
כפי הנראה, בשעת חירום נהיה כפופים לאוגדה 98 או כיחידה מטכ"לית.

השאלה היא, מה לכתוב במכתב לרמטכ"ל (כי אני כבר די בטוח שאחד כזה הולך להישלח).
בכל אופן, בקרוב יהיו מילואים, ואז נדון בניינו על ההשלכות של העניין.

(אצלנו העדר M-16 קצר בימ"ח זה פחות משמעותי, יש ציוד אחר שקשה להשיג סתם כך וגם מהאמריקאים)

בכל אופן, הייתי רוצה שגם הוותיקים והמומחים בפורום יחוו את דעתם, כי המ"פ שלי מתייחס לעניין בשלווה מדאיגה.

נערך לאחרונה ע"י piupiu בתאריך 05-09-2006 בשעה 19:38.
ישן 05-09-2006, 20:54
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
נורא פשוט
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי piupiu שמתחילה ב "לאייג'נט עמוס הבעיה היא..."

אם לפי הערכתך כקצין יש לכם ג'וב במלחמה, חלק מהאחריות שלך זה לבעוט למעלה כמה שיותר, להציק, להטריד ולאתגר את המערכת, כי אף אחד לא יתעורר בלי שתיזום (גם אם תיזום ספק כמה תשפיע, אבל לפחות תצא למלחמה הבאה במצפון נקי).

איך זה שאתה לא יודע מה המשימה האופרטיבית שלכם בחרום? יכול להיות שמשמרים את היחידה רק לצורך תעסוקות וכאלה, ומצד שני, אחרי המלחמה האחרונה, קשה לי להאמין שמשהו יפתיע אותי מבחינת ברדק וחוסר מוכנות. נסה ללחוץ קצת על המ"פ שלך- יכול להיות שהוא מנסה לא לספר ליחידה שהיא מיותרת להלכה בחרום?

כי אם לא, והוא סתם איזה אדיש אופטימי- יכול להיות שתהיה לך בעיה רצינית. זה הזוי איך תוך פחות משבע שעות אתה מוצא את עצמך משתנה מאזרח טרוד לחייל במלחמה שעסוק באלתור, ייצור, וגניבה של ציוד ותחמושת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:25

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר