לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-09-2006, 22:46
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שלמה רוזן שמתחילה ב "שאלה על זכויות חיילים"

טוב,אני חייב להגיב שוב לנושא,חשבתי שמדריכי ומפקצי קורס החובלים נחשבים למעט יותר מקורסים אחרים בצהל והתאכזבתי קשות,אינני רוצה לעשות הכללות אבל המפקץ הסמשלב והמשלב ראויים לבוז אחד גדול,מדברים על קורס יוקרתי,ארוך,קשה ויקר ביותר.אנו כהורים מחנכים את ילדינו ללכת לטוב ביותר שיוכלו להגיע.מפקידים את ילדינו בידי חיל הים,מעודדים אותם,נוסעים לבקר אותם גם כשזה כרוך בשתי נסיעות בחודש מתל אביב לאילת במשך ארבעה חודשים,הילדים רואים את הבית פעם בחודש בלבד,ולמרות הכל אנו ממשיכים לתמוך ולעודד.ומה עושים בעלי התפקידים שם ??? החליטו שרירותית שלא לתת לילד לצאת בשבת כדי לפגוש את אחותו שהגיעה לביקור קצר בארץ,מה שאומר שיצא לו לראות אותה בשבת בבסיס בין 10.00 ל-16.00 וזה לשלוש שנים הבאות.הילד לפני סיום שלב,יש לי קשרים אישיים שיוכלו לשחרר אותו,איני מעוניין להפעיל אותם כיוון שאני לא רוצה לפגוע בהמשך דרכו בקורס,ואני שואל,טובי ילדינו בקורס חובלים ומי מנהל אותו???אני אפסיק לכתוב כי הנייר לא יסבול את מה שאני חושב עליהם ורוצה להגיד,חבל ועצוב שכאילו אנשים קטנים מדריכים בקורס כזה,אני מקוה שמישהו משם קורא את הדברים שנכתבים על ידי בעצב ובכעס רב וידע לטפל בנושא.כי כך ישארו שם רק הבינוניים ומטה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-09-2006, 00:01
צלמית המשתמש של idoroll
  idoroll idoroll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.05
נושא בעייתי.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שלמה רוזן שמתחילה ב "טוב,אני חייב להגיב שוב..."

אני באמת לא מכיר את פרטי המקרה, אבל מניח (יותר נכון מקווה) שהמפקדים שקלו את הענין ברצינות ולא סתם 'ירו' תשובה מהמותן. החלטות כאלה יכולות להכעיס מאוד, ולמתבונן מהצד קשה לפעמים לקבל את ההגיון שמאחוריהן, אבל לפעמים הטובה המערכתית מנצחת את טובת הפרט. אולי יש אימון שההכנות אליו מתחילות כבר במוצאי יום השבת המדובר, או שהסגל מפחד שיווצר תקדים בעייתי, שבמידה ולא יעמדו בו בעתיד יגרום להרגשת אפליה אצל שאר החניכים, או הסבר הגיוני אחר, שהם לא רוצים לפתוח בפני החניך.

אני אומר שוב, שאני ממש לא מכיר את הפרטים ואפילו לא את מבנה הקורס, וכמובן יכול להיות שאני טועה שהמפקדים עושים טעות נוראית, שתגרום צער למשפחה שלמה.

אני מקווה שאתה מאמין שהם לא אנשים רעים או חסרי אחריות, שסתם מתעללים בבן שלך.

התחייבות Yes

ישן 08-09-2006, 00:23
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שלמה רוזן שמתחילה ב "שאלה על זכויות חיילים"

שמע,כשהילד קיבל ריתוק באחת השבתות ולא ראה את הבית במשך 56 יום לא התלוננתי למרות שסברתי שאין זה עונש חינוכי כיוון שבעצם מעבר להענשת הילד הם הענישו אותנו ההורים.אני מניח שקיימים בצהל הרבה עונשים וההנחה שלי באה מ-15 שנות שרות בצהל המשך כאזרח עובד צהל וכאיש מילואים עד היום.אבל עכשיו אני ממש כועס כיוון שראשית היה מקרה דומה לחייל אחר בפלוגה המקבילה והוא שוחרר על ידי מפקדו ללא חיוב בשבת נוספת,כלומר יש תקדים.שנית אני יודע כי היום ומחר החיילים עובדים בעבודות רסר ובשבת כל היום יש ביקור משפחות כך שאין להם הכנות לכלום.לדעתי נעשה כאן חוסר צדק משווע ולכן אני כועס.
ישן 08-09-2006, 01:05
צלמית המשתמש של idoroll
  idoroll idoroll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.05
יכול להיות.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שלמה רוזן שמתחילה ב "שמע,כשהילד קיבל ריתוק באחת..."

אם מעל כל צל של ספק נגרם כאן חוסר צדק משווע, אז אין סיבה שהחייל לא יבקש לדבר עם הקצין הממונה על מי שקיבל את ההחלטה.

אבל הבעיה היא שבמקרים כאלה בדרך כלל יש ספק, ישנם הרבה הסברים אפשריים להצדיק את המצב שהצגת, ולי (ולדעתי גם לך) אין יכול לראות את נקודת המבט של הסגל. אולי למקרה של החייל האחר ששוחרר יש פרטים נוספים שאינם גלוים, ואולי מתכננים המפקדים פעילות מפתיעה ליום שבת או ראשון בבוקר (כמו הקפצה למסע לדוגמא).

גם אני בתור חייל קיבלתי עונשים שעד היום אני מרגיש שהיו מוגזמים או לא מוצדקים, אבל אני יודע שאף פעם אני לא אוכל לשקול את החומרה וההצדקה שלהם בצורה אוביקטיבית באמת.

אני מקווה הצלחתי להראות לך מעט מהצד השני של המטבע.

השורה התחתונה שעליה אי אפשר לחלוק היא שלא משנה כמה מוצדקת ההחלטה של המפקדים, היא עדין גורמת לכם צער רב ותסכול. וכמובן יכול להיות שכל הטיעונים שלי לא רלוונטים למקרה הספציפי הזה והמפקדים של בנך באמת טועים, במקרה כזה כדאי לערער על ההחלטה (באישור של המפקדים הישירים) לדרגה שמעל.

לילה טוב.

התחייבות Yes

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר