לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2005, 07:05
צלמית המשתמש של columbus
  columbus columbus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.02
אבו מאזן לאוייב הציוני: "תהיו רגועים"....

תהיו רגועים, נדאג לשקט ברצועה"

ערב הבחירות אבו-מאזן העניק ראיון מיוחד ל-NRG ולמעריב. על התהליך המדיני: ניצחון שלי הוא הזדמנות לשלום, אפעל ליישום מפת הדרכים בצורה מלאה. על החשש לחייו: מפחד רק מאללה

"אם אנצח בבחירות, זו תהיה הזדמנות מצויינת לשלום. אפעל ליישום מפת הדרכים בצורה מלאה. התוכנית הזו מציגה את כל הדרישות - שלנו ושל ישראל - כדי להשיג לשלום. אנחנו מתכוונים למלא את חלקנו במלואו, ואנו מקווים שגם הצד הישראלי ייענה לדרישות שלנו" - כך אמר אתמול מועמד הפת"ח אבו מאזן בראיון מיוחד ל-NRG מעריב ול"מעריב", שלושה ימים לפני הבחירות לתפקיד יו"ר הרשות הפלשתינית.

דבריו הפייסניים של אבו מאזן נאמרו לאחר נאומים שנשמעו די קיצוניים באוזניהם של אנשי לשכת שרון. "אל תשכחו, הוא אף פעם לא היה חבר גדול של הציונות", כך אמר השבוע ראש הממשלה בהתיחסו לכך. אחרים בלשכתו של שרון אף החריפו את הטון ואמרו כי יצחק שמיר היה אומר השבוע על אבו מאזן, ש"הים אותו ים והערבי אותו ערבי".

ביום ראשון יגיע לשיאו תהליך הערפאתיזציה של היורש. אבו מאזן מנסה כבר כמה שבועות להידחק לנעליו של הראיס המת ולהוכיח לעם הפלשתיני שכל מה שערפאת יכול היה לעשות הוא, אבו מאזן, יעשה טוב יותר. בירושלים לא יודעים איך לאכול אותו. האם מדובר בנאומי בחירות ותרגילים או שזה האיש האמיתי ועם זה נצטרך ללמוד לחיות.

בתל-אביב לעומת זאת, מקום בו ממוקמת הצמרת הבטחונית, רגועים: לא צריך לייחס חשיבות לדברים שהוא אומר עכשיו, הוא צריך להגיד את הדברים ואין לנו בעייה עם מה שהוא אומר, אלא עם מה שהוא ייעשה.

"נפתח בדיאלוג"

כך או כך, אתמול נשמע כאמור אבו-מאזן מרוכך הרבה יותר ואף מלא תקווה.

איך אתה מתכוון להתגבר על הקשיים הצפויים לך, בזירה הפנימית והחיצונית?

"עומדים בפנינו מכשולים רבים. כ-60 אחוזים מבני עמנו עניים. יש אבטלה כבדה. יש מחסומים, התנחלויות, גדר ואסירים. בנוסף, אנחנו מנהלים דיאלוג עם יתר הפלגים הפלשתיניים, כדי לעשות סדר אצלנו בבית. יש לנו דיאלוג עם הצד הישראלי. ביקשנו מאירופה ומארה"ב לסייע לנו כלכלית. יש הרבה בעיות. אני מקווה שנוכל להתמודד עם הבעיות האלו ולהתגבר עליהן".

אתה אופטימי?

"אני לא אוהב מילים כמו' אופטימי' או' פסימי. יש לי תקווה".

מה הדבר הראשון שתעשה לאחר שתבחר?

"נפתח בדיאלוג עם הצד הישראלי, כדי לראות אם יש נכונות לחדש את התהליך. זה לא יבוא על חשבון פתרון בעיות פנימיות. הדברים האלה חייבים להיעשות במקביל".

מה יקרה אם נחזור לשולחן המשא ומתן?

"אנחנו מעוניינים במשא ומתן, מתוך אמונה שהוא יצליח. אנחנו מצדנו מוכנים, אם ישראל מעוניינת, אז קדימה".

בנאומים שלך בימים האחרונים אתה נשמע כמו עותק של ערפאת.

"אני מחוייב לנאום שיאסר ערפאת נשא בפני המועצה המחוקקת הפלשתינית. אם הנאום הזה קיצוני, אני קיצוני. אבל הוא לא קיצוני. קראתי את דבריו, והם הגיוניים, פרגמטיים, ואני מאשר אותם מילה במילה. האם אני עותק של ערפאת? אדם לא יכול להיות העתק של אדם אחר. לכל אחד יש את ההשקפות והדיעות שלו, אבל אני מחוייב למדיניות של יאסר ערפאת".

אתמול בחאן יונס כינית את ישראל "האויב הציוני".

"אני לא רוצה להתייחס לנושא הזה".

"מפחד רק מאללה"

המצע שלך מדבר על רפורמות. הנושא החשוב ביותר הוא איחוד מנגנוני הביטחון.

"יש לנו תוכנית ברורה לשפר את המצב הביטחוני. אין ספק שצריך לעשות סדר במנגנוני הביטחון, ולהציב גוף שיפקח על המנגנונים האלה, כדי שיוכלו למלא את החובות שלהם. אנחנו יודעים איך לעשות את זה. אנחנו מעוניינים בכך, כדי לסיים את הוואקום הביטחוני".

האם הרשות יכולה להשתלב בתוכנית ההתנתקות?

"אנחנו מסוגלים להיות חלק מהתוכנית החד-צדדית, בתנאי שהיא תהיה חלק מיישום מפת הדרכים".

האם הציבור הישראלי יכול להיות רגוע אחרי הנסיגה מעזה, או שהירי לעבר ישראל יימשך?

"הציבור הישראלי צריך להיות רגוע, אבל גם הציבור הפלשתיני צריך להיות רגוע. אני מקווה ששני הצדדים יזכו לשקט. אני יכול להגיד שלאחר הנסיגה, אנחנו מתכוונים לקחת אחריות ביטחונית מלאה על רצועת עזה".

בחמאס אומרים שהנאום שלך נגד ירי הקסאמים הוא "סכין בגב".

"העמדה שלי בנושא ברורה, אבל היא כוללת גם את ישראל. בכל פעם החמאס והג'יהאד יורים רקטה, שלא פוגעת באף אחד, ישראל יורה בחזרה והורגת עשרה. הירי של החמאס הוא שגוי, וכך גם התגובה של ישראל. למרות שזכיתי לגינויים מהארגונים הפלשתיניים, אמרתי את דעתי - אני מתנגד לירי הרקטות ".

החמאס הגביר את ההסתה נגדך. האם אתה חושש לחייך?

"אנחנו רגילים למילים כאלו בזירה הפלשתינית. אני לא מתרגש מזה. אני מפחד רק מאללה".

NRG

הכי טוב רגועים . אני רגוע ....אתם?..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:40

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר