לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-11-2006, 23:07
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max
[מאמר] חסד אל

שלום לכולם מידי שבוע אני השתדל להביא לכאן מאמרים שנמצאים ברשת
ואני חושב שבעזרת מאמרים אלו אנשים יוכלו לגלות אופקים חדשים
נושאי המאמרים: קבלה ,תזונה ,אהבה ,תהילים ,תורה ומצוות ,חברה ותרבות ,משפחה ,רוחניות ועוד...

תקציר של המאמר:
בתקציר תלמד ארבע מילים לשינוי תפיסת החיים
זכרו המאמר קצת ארוך אבל תאמינו לי זה שווה כול מילה לא הייתי מביא אם לא הייתי
חושב שתוכלו ללמוד מי תוך המאמר ! אז לעצלנים תקראו מהתחלה עד הסוף

לא משנה באיזה יום אתם קוראים זאת, חסדו של ה' נכח כאן למענכם מתחילת היום עד רגע זה, וחסדו ימשיך להיות עמכם עד סוף היום, עד שיתחיל יום חדש. מחר, שוב תוכלו ליהנות מחסדו ומנדיבותו של ה' והדבר ימשיך מדי יום ביומו, בשארית חייכם. חסדו היה שם החל מהיום הראשון לחייכם והוא נמשך יום אחר יום, עד לרגע זה.

נסו לתאר לעצמכם כיצד תרגישו אם תחוו יום שלם מתוך מודעות זו. מהרגע שבו אתם פוקחים את עיניכם בבוקר עד שאתם הולכים לישון בלילה, כל רגע יכיל את המודעות לחסדו של ה' כלפיכם.

הרשו לעצמכם להיות הנמענים של חסד ונדיבות מתמדת במשך יום שלם. היו מודעים לכך. כל רגע שחולף הוא היבט של חסד ה'. כל דבר שיש לכם הוא ביטוי של חסד ה'. כל אינטראקציה שיש לכם עם אחרים כוללת בתוכה היבטים של חסד זה. כל חתיכת מזון שאתם אוכלים וכל לגימת מים שאתם שותים הן ביטויים של נדיבות מתמדת זו.

ומה לגבי הדברים שאתם בדרך כלל מתעלמים מהם? ביום שבו תחליטו להיות מודעים יותר לנדיבות שאתם חווים, תבחינו ביותר ויותר דברים. תראו דברים שאולי לא ראיתם בעבר. תשמעו מה שאולי לא שמעתם קודם לכן. תרגישו רגשות של הכרת תודה ושמחה, שאחרת ייתכן שלא הייתם מרגישים.

תגלו שאתם מודעים יותר לנוכחות ה'. תאפשרו למוחכם להיות מלא במחשבות הערכה על חסדו של ה' כלפיכם. תהיו יותר מכוונים להווה. תתמקדו פחות בדברים שמהם אינכם מרוצים ופחות תהרהרו בעבר. תהיו חופשיים ממחשבות מלחיצות לגבי העתיד. תהיו ממוקדים בחסד הנוכחי.

כשתעשו זאת, אם מוחכם ינדוד ללא צורך למחשבות שאינן תורמות להערכת חסד ה', בעדינות ובקלילות כוונו את מודעותכם לחסד ולנדיבות הנוכחיים שאתם חווים. עצם הידיעה שלמוחכם יש את היכולת לכוון את מחשבותיכם, היא דוגמא לחסדו המופלא של ה'. כיצד בדיוק מכוון המוח את המחשבה לכיוון של חסד ונדיבות? אין לנו דרך להסביר זאת עם הידע הנוכחי המוגבל שלנו. אבל הידע שיש לנו לגבי מה שאנו כן מסוגלים לעשות, הוא משהו שעליו עלינו להכיר תודה.

וכיצד ייראו חייכם מעתה והלאה אם תתמקדו בפסוק זה ותחשבו עליו תכופות? יש רק דרך אחת לענות על שאלה זו בצורה מדויקת: הדרך היא להפוך פסוק זה למשפט ששגור על פיכם. כאשר אתם חוזרים עליו בקול ואומרים אותו לעצמכם, האני הפנימי שלכם יתמקד בחסד שאתם חווים ברגע זה, ביום הזה.

"מה היווה פריצת דרך משמעותית בחייך?" נשאל אדם אחד בגיל העמידה, שנודע כאדם שמח.

"הייתי אדם שאפשר לקרוא לו 'שלילי'", הוא ענה. "עד לפני עשר שנים בערך הייתי מתלונן ללא הפסקה. בדרך כלל התמקדתי במה שאני לא אוהב. מדי יום ביומו כמה דברים לא התנהלו בדיוק כפי שרציתי. הייתי מאשים אחרים על כך שהם לא כפי שרציתי שהם יהיו. הדבר היה גורם לי אומללות. החשבתי את עצמי קורבן תמידי של הנסיבות. הייתי מאושר הרבה יותר אילו אנשים אחרים והחיים שלי בכלל - היו יותר כמו שרציתי. בנוסף לכך, מעולם לא היה לי מספיק כסף והייתי אחוז אימה מכך שבעתיד לא יהיה לי מספיק כסף. הייתי מלא חרדה וחוסר ביטחון.

"ואז אמר לי רב אחד, שהוא יכול לומר לי 4 מילים שישנו לחלוטין את חיי מבחינה רגשית. מובן שהייתי מאוד ספקן.

" '4 מילים?' שאלתי בבוז. 'אתה באמת מאמין שאחרי שלוש שנים של טיפול פסיכולוגי, שעזר קצת אבל לא הפך אותי לאדם מאושר, אתה יכול פשוט לומר לי 4 מילים ואלו ישנו את כל הווייתי?'

" 'אני לא טוען שארבע המילים האלה הן קסם, ושעצם האמירה שלי או החזרה שלך עליהן תהפוך אותך לאדם מאושר,' ענה לי הרב. 'מה שאני אומר הוא שבארבע המילים האלה טמונה גישת עולם שתשנה לחלוטין את חייך כאשר תקדיש מחשבה למשמעותן ותחשוב על כך תכופות במהלך היום. אסכים לשתף אותך בהן רק אם תבטיח לי בהן צדקתך שתעשה מאמץ משמעותי כדי ליישם אותן, רק ליום אחד'.

" 'יום אחד זה הרבה זמן', התווכחתי. 'אולי רק שעה אחת?'

" 'בלתי אפשרי!' אמר הרב בתקיפות ובאדיבות. 'אם אתה לא מוכן להתחייב לחשוב על זה במשך יום אחד, כנראה אתה לא רוצה לדעת באמת איך לשפר את חייך. אם לא אכפת לך מהרווחה הרגשית שלך, אני יכול לברך אותך בכל טוב, אבל זה לא יעזור לך באמת. כדי שזה יעבוד, אתה צריך להתחייב במלוא הכנות. אחרי יום אחד שבו תיישם את מה שאני מציע, אם תרגיש שאתה מעדיף לרטון, להתלונן, להיות שלילי ומדוכא, זו הבחירה שלך. אבל אני רוצה לדעת שאתה באמת מתכוון לדבריך כשאתה אומר שאתה רוצה להיות מאושר יותר'.

"ראיתי שהרב עומד להתעקש, והוא איתן בסירובו לספר לי את הנוסחה שלו אלא אם כן אתחייב לנסות אותה במשך יום שלם, אז בחוסר רצון אמרתי שאנסה אותה במשך יום שלם.

"ואז הוא אמר לי את הפסוק שהפך להיות המוטו והקו שמנחה את חיי מאז אותו רגע: 'חסד א-ל כל היום'.

"הוא אמר לי שעליי להתחיל ביום המחרת מרגע שאני מתעורר ועד סוף היום. זה היה מדהים! אותו יום היה אחד הימים הטובים ביותר בחיי. המשכתי לחשוב כמה נפלאים יהיו חיי אם אמשיך בדרך זו בכל יום. לפעמים הייתי מרגיש רע על כך שבזבזתי כל כך הרבה זמן בעבר בתחושת אומללות שלא לצורך, אבל גם זה היה חוסר התמקדות בנדיבות השם. הבנתי שיהיה זה חכם הרבה יותר להתייחס לאומללות העבר שלי כדרך שעזרה לי להעריך יותר את האושר הנוכחי בחיי".

"מה שאנו עושים בחיים מהדד לנצח נצחים"

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:00

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר