לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-01-2007, 22:59
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
פיגוע מה המצב? מה שהיה הוא שיהיה?

ב- 25.1.95 התגלתה בבקר,
חוליית של 3 מחבלים, באיזור הביטחון, 2 ק"מ מצפון לזרעית,
התפתח מרדף לאורך 3.5 ק"מ של חיילי חי"ר בשיתוף עם ארטילריה, טנקים ומסוקים, שבמהלכו נתקלו חיילי צה"ל במחבלים 3 פעמים.
בהיתקלות הראשונה נפצע חייל בינוני עד קשה.
בהיתקלות השניה נפצע חייל אנושות, וחוסל מחבל.
בהיתקלות השלישית חוסלו שני המחבלים הנותרים.
בעיתונות הופיעו דיברי הלל : 'דבקות במשימה' , 'שילוב כוחות יוצא מהכלל','הכח הסתער, ירה ופעל כמו שצריך'.....
לטעמי, מיותר לציין,כי המחבלים נכנסו למלכודת מוות ללא מוצא, טרף קל לצה"ל על כל חילותיו.
המפגש הסתיים בצורה בלתי מתקבלת על הדעת,
וגרוע מזה,תגובת הדוברים הצבאיים היו מחמאות לחיילים ולביצועים.
והכי גרוע, הדברים התפרסמו, ללא שום נימת ביקורת מצד התיקשורת,
וללא שום ביקורת ,או איזו שהיא תהיה מצד הציבור הרחב.
ולכן תמוהה בעיניי התופעה,של הביקורת המתרחשת היום, איפה היו כולם כל השנים? האם אתם לא שותפים לצורת תיפקודו של הצבא שהתפתחה במשך השנים?
האם הימחים היו נעולים במקום סודי?
והיום שהתעוררתם, זה מה שאתם רואים?האם אתם לא מבחינים כי אתם חוזרים ולועסים אותם נושאים?..... כן, אתם לא מבחינים, ומשאירים הרבה דוגמאות לכשלים,והרבה בעיות בצבא- ללא חשיפה.
וכשהצבא לא מזהה את בעיותיו,
וכשאותם אנשים אמורים לבדוק דברים ,שיש להם בעיה לזהות,
וכשהאזרחים האמורים להצביע על מערכות כושלות, לא מבינים בדיוק מה הבעיה, ואם תופסים משהו, לא מסוגלים לשנות - מ צ ב נ ו ל א ט ו ב !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-01-2007, 00:07
  משה רבינו משה רבינו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
מה ?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "מה המצב? מה שהיה הוא שיהיה?"

תגיד ? ...בצבא הייתה ?
אני לא מבין מה יש לך - אני לא מבין מה אתה רוצה ...
בד"כ אני לא מגיב אבל וואלה הצלחתה להביא לי עצבים ..
בתור מי אתה אומר שהיו כשלים ? שאין מקום לשבח ת'חיילים ?
יש מצב שיש רמטכ"ל בדימוס בפורום ולא ידעתי מזה ?
לא יודע מה איתך אבל מבחינתי כל פעילות של חיילים שממשיכים לצוד את הזבלים הללו .. למרות שפעמיים הם נתקלים במחבלים ומאבדים חברים שלהם זוהיא דבקות במשימה והם ראויים למילה טובה !
חוץ מזה למה לך לראות רק כשלים ..? אני באמת ובתמים לא מבין אנשים כמוך .. מה אתה בכוח מנסה למצוא משו רע לכתוב עליו ??? , עוד קצת להוריד ת'מורל ???
נכון צריך ללמוד מטעויות אבל אני מספיק סומך על צה"ל שילמד ויפנים לקחים - אחריי הכל אין לנו עסק עם חבורה של מטומטמים .. אז חלאס !
ישן 03-01-2007, 23:15
  analmongus analmongus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
התגובות שלך באשכול זה ובאחרים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "ל- nimrodf"

לא ברורות ויומרניות. אתה שוגה בכך שאתה חושב שאתה יכול להסתמך על תחקירים המופיעים בעיתונות העממית לשם הבנה של סיטואציה וכן לשם למידה ושיפור עתידי. אתה טועה גם בכך שאתה חושב שחבריי הפורום לא פועלים על מנת לשפר דברים הקשורים לביטחון המדינה וצה"ל בפרט. אתה טועה בכך שהתלונות הרבות על תפקודו של צה"ל באו לאחר המלחמה - אנשים רבים היו מודעים מזמן לבעיות רבות במערכת זו, התריעו על כך במסגרת תפקידם ואף ניסו לשפר זאת בגבולות יכולתם. לעיתים אנשים אלו "עפו" מהמערכת בגלל אמירות אלו.
מה שמצחיק הוא שבתגובותייך רוויות אווירת "השנטי" אתה מטיף לקבלת ביקורת - מבלי להיות מודע שאנשים שילמו מחיר יקר על אמירת האמת ויציאה אל מול הקיבעון.

אני לא יודע מה ניסיונך הצבאי - אני יוצא מנקודת הנחה תמידית שמי שמגיב - יש להתייחס לדבריו ברצינות. לצערי - זו הפעם הראשונה בה שבה אני נתקל במישהו שאינו אומר כלום. מתחת לבליל המשפטים המקוטעים והסיסמאות הנבובות - אין תוכן בדבריך.
יש לך אמירה מסויימת בנושא חינוך וערכים הרלוונטים לצבא וביטחון? תאמר אותה. יש לך תהיות בנודע לנושאים מבצעיים? תעלה אותם לדיון תוך מתן דוגמאות רלוונטיות, ותוך שמירה על ביטחון שדה.
במידה ואתה סתם רוצה יחס לתגובותייך - הנה, קיבלת. חבל שבעקבות כתיבתך - יחס זה הוא כה שלילי.

בברכה
ישן 05-01-2007, 08:31
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
ל- analmongus
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי analmongus שמתחילה ב "התגובות שלך באשכול זה ובאחרים"

אני מקוה כי משותפת לכולנו החתירה לשיפור,
נדמה לי כי עקב מה שקרה ביום כיפור 73,התחלנו לבקר יותר,
ועם זאת , מצאנו עצמנו במלחמה האחרונה עם בעיה [צריך להגיד ימחי"ם....?]
מסקנה: משהו לא תקין, משהו לא עובד.
מה הבעיה?
אני טוען: חוסר יכולתנו לזהות הבעיות.
דפוסי החשיבה שלנו , לא מאפשרים לנו לאתר הבעיות.
פורמלית, הצבא אחראי להבנת בעיותיו, ולפתרונם.
אך כשזה לא הולך, בעלי הבית - האזרחים- צריכים לדחוף לשינוי.
אי אפשר בלי דוגמאות,
אחת כבר הבאתי, לא של תקלה שנוצרה בלהט הקרב, לא של תירגולת שאפשר להתווכח עליה,
אלא דוגמא המראה כי הצבא בתנאים הכי נוחים,זמן בשפע,אויב בעמדה נחותה, מגוון כוחות ללא סוף, לא מצליח לייצר מהלך מוצלח.
מעבר לכשלון בשטח, מבחיתי הבעיה הגדולה יותר היא ,אי הבנת המשמעות של מה קרה שם,השקט של התקשורת ושל הציבור [סיכמנו כי אנחנו אמורים לחתור לשיפור בכל הכח?].
אחת הסיבות שהבאתי דוגמא זו היא, בכדי לומר, כי אנחנו מתעוררים רק במלחמות.
אני לא מכיר את חברי הפורום, ואם אתה טוען כי 'אנשים עפו מהמערכת' משום שניסו לשפר,הרי הדבר מעיד על הבעיה שאני כותב עליה- הצבא לא מעודד שיפור.
כעובדה, כשמסתכלים על התוצאות, האנשים [ויתכן כי האנשים טובים] -כולל אני- נכשלו במשימה של הבאת הצבא לידי תיפקוד סביר.
ולכן ,האנשים צריכים לבדוק עצמם מדוע נכשלו, ואיזה שינוי הם צריכים לעשות בכדי שהצבא ישנה דרכו.
לא הייתי רוצה כי אנשים יהנהנו בראשם למקרא תגובתי , וימשיכו,
בהכירי המעורבים, אם יש הסכמה , כנראה כי לא חידשתי / כנראה שהצטרפתי לדעה השלטת.
ישן 05-01-2007, 16:01
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "ל- analmongus"

אם הבנתי נכון, כוונתך שאנו הציבור צריכים לעמוד על המשמר 24*7, ולהתריע על כשלים בצבא ... מערכת הביטחון בכלל , ו... תחבורה, בריאות, בנקים, חינוך, השכלה גבוהה ...פיספסתי משהוא?
6 מליון משגיחים 365 ימים בשנה...
[אמרתי לך שאני מנסה לייצג את הסטן ] האין אנשים שתפקידם להשגיח לבקר ולהתריע? אין עיתונות?

הביקורת של הפרט היא רק תוספת, לא במקום... הפרט יכל להבחין נקודתית ומחובתו(?) להתריע. מטבע הדברים אין לפרט את האמצאים (גישה, זמן) לראייה כוללת, כלל מערכתית.

מכאן שהכשלים שנתגלו במלחמה האחרונה הם לא רק של הצבא, הם גם של מערכת הבקרה ובקורת, במערכת הבטחון, ממשלה, עיתונות, ...וכל אחד מאיתנו.
גם אם נכון או לא, אדם חכם אמר אחרי 73: אם נומר שכולנו אשמים, זה כמו לומר אף אחד לא אשם
חובתנו האזרחית להתריע על מה שנדמה לנו כמצב לא תקין, אך שאף אחד לא יסתמך עלינו לשם כך.

ישן 03-01-2007, 21:27
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
מי אמר:"אם כולם חושבים אותו דבר, אף אחד לא חושב..."
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "המגיבים כאן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sh_woll
אמורים ללמד את מי שלא יודע, כי יש בעיה לאנשים לקבל אינפורמציה או דעה שלא מורגלים לשומעה,
ככל שהאינפורמציה חריגה יותר,יש קושי לאנשים לקבלה, למרות שמי שחשוב לו להבין המציאות,זקוק דוקא לדעות החריגות, כי המקובל לא מחדש- וכן לעיתים מיותר.
הכבלים שאנו שמים על חשיבתנו , מונעים, וימנעו מאיתנו להשתפר.
אף אני ניסיתי מדי פעם ללכת נגד הזרם ולהיות "פרקליטו של הסטן" ...לא פשוט ...תבורך!
אני תקווה לדיון פורה ותגובות קונסטרוקטיביות

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:36

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר