לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-11-2006, 22:10
  GilTal GilTal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.06
אמירה לא מדוייקת
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Pashut Shiryoner שמתחילה ב "בהחלט יגרום"

א. הכוח של הגדוד שלי שנכנס למערב נ"ט בלבנון חטף עשרות טילים - כמה מהם היה מצליח לבלום מיגון אקטיבי לפני שהיה גומר את החימוש שלו?
ב. מה יקרה אם יהיו חי"רניקים ליד טנק בעמדה, יפעילו מיגון שיהרוג אותם ביחד עם הטיל?
ג. אפילו אם (ואני בהחלט לא מסכים עם הקביעה המוחלטת שלך) המיגון מסוגל להתמודד עם "כל האיומים" של המלחמה האחרונה, יהיה די פשוט לפצח אותו - דוגמא לכך היא ירי של "צרורות" של טילים, האחד יפעיל את המיגון והיתר יחדרו לפני חימושו מחדש.

רק חוליה שחוסלה לא יורה יותר טילים, עדיף להשקיע בשיפור היכולת ליירט את החוליות מאשר באמצעים שיספקו תחושה לא מוצדקת של חסינות לצוותי הטנקים וכך יגרמו להם לרדת ברמתם המקצועית ולאבד את "ביטחונם בטנק" כל פעם שטנק יפגע ויחדר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2006, 07:53
צלמית המשתמש של Pashut Shiryoner
  Pashut Shiryoner Pashut Shiryoner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
לא מדוייק?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי GilTal שמתחילה ב "אמירה לא מדוייקת"

גם אני הייתי בסביבה...
יודע כמה ירו.
בא נזכר ביחד כמה כלים מהיחידה שלך נפגעו ע"י יותר מטיל/רקטה אחד...
המערכת "מבזבזת" חימוש רק אם הטיל עומד לפגוע בכלי - גם בהחטאה קרובה - לא תופעל.

נושא החי"ר בסביבה לא רלוננטי - לצערי לא ניתן לפרט כאן אך אם תביט בעיון בסרטון הפרסום של המערכת תבין מדוע.

המערכת מסוגלת להתמודד עם כל האיומים שהיו בלבנון (ויותר מזה).

אין חילוקי דעות לגבי הצורך בשיפור היכולת להשמדת החוליות - מיגון אקטיבי יתרום רבות ליכולת הזו.

אתה טועה בהערכתך את המיגון האקטיבי - הוא בדיוק הגורם שיחזיר את הבטחון במיגון הטנק ובזאת יתרונו המרכזי.

ישן 10-11-2006, 09:50
  GilTal GilTal אינו מחובר  

אני מכיר את הסרטון של המערכת
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Pashut Shiryoner שמתחילה ב "לא מדוייק?"

ציטוט:
בא נזכר ביחד כמה כלים מהיחידה שלך נפגעו ע"י יותר מטיל/רקטה אחד...

זאת בדיוק חלק מהטענה שלי, לאחר המטח הראשון, ככל שזכור לי לפחות, אבל יש פה מספיק שיתקנו אותי אם אני טועה, לא נפגע אף טנק באופן שהשבית אותו. כל זאת עקב עבודה נכונה של הצוותים ושל ה-קש"א.

בכל הנודע למטח הראשון הרי שבשינוי תול פשוט (ירי מרוכז לעבר מספר מצומצם של מטרות) יכלו חוליות ה-נ"ט לעקוף גם את הTROPHY.

אבל נרד מזה לרגע, כוונתי לא היתה להתחיל בויכוח על יכולותיה של המערכת, יכולות שניתנות לפיתוח ושיפור לאורך זמן.

השאלה היא שאלה של תיעדוף, לפחות לעניות דעתי, כרגע, ברמת המיגון הנוכחית (אפילו של ה2ב' עדיף להשקיע את המשאבים הקיימים קודם כל (אך לא בהכרח רק) במערכת התקפית שתאפשר פגיעה מהירה בחוליות נ"ט. מערכות אלה ישפרו את יכולת ההתגוננות של הטנקים ושוב לדעתי, יגבירו את הביטחון של הלוחמים בכלים.
ישן 10-11-2006, 11:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "ואיך תעשה את זה? אני חושב..."

שילוב של יכולות זיהוי (לא בהכרח של הטנק) ואש זמינה. צוות תצפית צמוד ומרגמה עם חימוש מדוייק.
ישנה שוב נפילה למלכודת בה אנחנו מנסים שפלטפורמה אחת תענה על כלל האיומים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-11-2006, 14:47
צלמית המשתמש של גראדיאנט
  גראדיאנט גראדיאנט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי GilTal שמתחילה ב "שוב, לא מדוייק"

בוא נעשה סדר.

יש הבדל בין זיהוי הטיל לבין זיהוי החוליה.
זיהוי חוליה לפני הירי גובל בבלתי אפשרי- שני אנשים מוסווים ששוכבים מאחורי סוללת עפר 4 קלימוטרים ממך, מחכים לשעת כושר להתרומם ולשגר טיל. עליך לפתח אפשרות לספוג את המטח הראשון כדי שתוכל לנסות ולהשמיד את החוליה. יתרה מזאת. כאשר נעים בציר הררי בו פגיעה בטנק גוררת תקיעה של כל השיירה והפיכתה לתהלוכת ברווזים- עקב חוסר יכולת תמרון- החשיבות של מניעת פגיעה היא קריטית. רגע ההבנה של השיירה כי היא תחת מתקפה אינו לאחר שהטנק הראשון נדלק, אלא לאחר שהטנק הראשון הציל את עצמו. כעת עדיין יש לשיירה אפשרות להחלץ משם לפני שתחסם הדרך.

זיהוי טיל בזמן מעוף קשה אף הוא, במיוחד בקרב בו משתדלים להשאר עם ראשים בפנים. מדוכות יעילות כנגד טילים בחזית, ומדוכות או נסיעה מהירה לאחור לא תמיד עוזרות כנגד הטילים המודרניים.

ישן 12-11-2006, 19:34
  GilTal GilTal אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "בוא נעשה סדר. יש הבדל בין..."

אני מכיר את ההבדל בין זיהוי חוליה לפני הירי לזיהויה לאחריו, ובכל זאת, תתפלא מה אפשר ומה אי אפשר לזהות ואיך - ראה הודעתי הקודמת, במתארים מסויימים ניתן לזהות את החולייה גם לפני ביצוע הירי עצמו. עם זאת, אני חושב שבנקודה זאת אפסיק מכיוון שלא ראיתי הרחבות בנושא בפורום או באינטרנט.

בנושא זיהוי הטיל במעופו - לא דובר על זיהוי ויזואלי בידי הצוות (מה שאפשרי במקרה של סאגר) אלה על פיתוח של אמצעים אחרים (ראדר דופלר לדוגמא).
בנוגע למדוכות, מיסוח ונסיעה לאחור - אלה הם שהביאו לעובדה שמהכוח של הגדוד שלי לא נפגעו טנקים לאחר המטח הראשון - ולפי מה שאמרו לנו ירו שם גם קורנטים, טילים מתקדמים לכל הדעות. מכאן שאמצעים אלה בהחלט יעילים גם עם כמו שציינת לא תמיד.
ישן 12-11-2006, 20:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "בוא נעשה סדר. יש הבדל בין..."

אני לא מסכים. עבודה נכונה של הסיור יכולה לזהות לא רע כוחות בשטח (אם כי שטח סבוך הוא בעייתי בכל קנה מידה).
הנקודה העיקרית היא שניתן לזהות את השיגור עצמו בצורה טובה. יחד עם יחידת ירי, במיוחד של טנקים, ניתן להגיב במהירות מספקת לשיגורים, שלא לדבר על אמצעי סינוור של כוונות וראשי קרב של טילים, באמצעות לייזר - מערכת הקיימת כבר בסין (כפי שינשוף המדבר ישמח להרחיב... ).
הפונקציה היא כמובן הפעלה נכונה של יחידות איסוף ומיכשור טכנולוגי מתאים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-11-2006, 09:15
  master master אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Pashut Shiryoner שמתחילה ב "מאד חבל"

נראה לי שאולי אתה פשוט לא יודע.

מתי לאחרונה שמעת סקירה מרמ"ח חק"ב במפא"ת על הגנה אקטיבית?
יש בעיה בכל הגנה אקטיבית "קשה", לTrophy יש כמות חימושים מוגבלת שהיא יכול לירות (והשאלה אם יוסיפו את מערכת הטעינה האוטומטית זה גם שאלה שמקורה בעשרות אלפי דולרים פר מערכת)...
מה גם, אני לא רוצה סתם לזרוק כי את המספרים המדוייקים אין לפני כאן, אבל Trophy לא בהכרח יעצור קורנט כי הוא כבד מאוד, את המאטיס כנראה שכן...

הטנקים לא יהיו אי חדירים וכל מיני שטויות כאלה, (חודרנים קינטיים יעשו את העבודה מצויין, לפחות עד אפוקליפסה)
ובכל מקרה, בראייה של אג"ת בכלל ואג"ת מנת"ם בפרט, יש גם חישובי הצטיידות ויש גם רלוונטיות למקור הכסף (שקלים/דולרים), לשים מערכת של חצי מיליון דולר, על F16 שמגיע "ערום" ב65 מיליון דולר (בלי להוסיף את האלקטרוניקה/חימושים וכו') זה לא בעייתי מבחינת העלות תועלתץ
לשים מערכת כזאת, על טנק שעולה הרבה פחות (המרכבה הוא הטנק הזול ביותר מסוגו!) זה כבר שאלה אחרת... (אולי לא נעים לשיריונרים פה, אבל זה מה יש).

מה גם ישנן מערכות טכנולוגיות נוספות שיכולות להיכנס לטנק ונמצאות בפיתוח, ולפי דעתי הן בעדיפות על ההגנה האקטיבית הקשה,מי שקרא קצת עיתונים במלחמה, יודע למה אני מתכוון...
ישן 10-11-2006, 09:31
צלמית המשתמש של גראדיאנט
  גראדיאנט גראדיאנט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי master שמתחילה ב "נראה לי שאולי אתה פשוט לא..."

ציטוט:
נראה לי שאולי אתה פשוט לא יודע.

מתי לאחרונה שמעת סקירה מרמ"ח חק"ב במפא"ת על הגנה אקטיבית?

ומתי אתה שמעת, אם יורשה לי לשאול?

אתה טוען טענות דומות לשל מתנגדי החץ. נכון, אולי מעיל רוח אינו פתרון קסם, אבל הוא יגביר את שרידות הטנק בסדר גודל (והרי מה שחשוב למדינתנו הוא חיי החיילים, ולא המטות שמושגות). וזה מה שאנו צריכים. טנק לא פגיע כנראה לא נצליח ליצור, אבל טנק משוריון פסיבית, ראקטיבית ואקטיבית יחד עם צוות מיומן ומאומן- זו מטרה שאליה ניתן לשאוף. טנקים כאלו יוכלו להתמודד עם סביבה רווית נ"ט.
אגב, משקלו של הקורנט אינו רלוונטי- הנזק המכני למערכות הטיל יפגע באפקטיביות שלו במידה רבה (בדומה לכלובים של האמריקאים).

ישן 10-11-2006, 11:02
  master master אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "[QUOTE] נראה לי שאולי אתה..."

שמעתי לפני כחודש וחצי אם אתה כל כך מעוניין...

הוא לא יגביר את שרידות הטנק בסדר גודל, מפא"ת עשו עבודה בנוגע מספר הטנקים שנפגעו vs מספר הטנקים שנפגעו בחלופות מיגון שונות, ביניהן מערכת הTrophy המפורסמת...
נכון שזה היה מקטין את ההיפגעות, אבל לא כזה בסדר גודל, ולכן לצערינו היו נפגעים...
(אם כבר מדברים בעניין, האדרת המרכבה 4 כמשהו בלתי חדיר והתחושה שאפשר לעשות מלחמה ללא נפגיעם היא שגויה מאוד בעיניי).

ולגבי החץ, במקרה אני מכיר את האנשים הרלוונטיים על תכנון ההצבות שלהם בח"א, הם ערכו מחקר במסגרת חק"ב על העניין, בהנחות שהתקבלו מחטיבת המחקר ומלמד"ן...
ואני סומך עליהם..., מה גם אין הרבה פתרונות אחרים לזה (מכת הרתעה? הם יכולים לשגר שיאהב מאחורי איזה גמל במדבר במקום שלא נראה בכלל, זוהי ד"א אחת הטענות כנגד מבצע נגד הגרעין האיראני, מספיק שהם יבנו איזה מפעל תת קרקעי שאף אחד לא ידע עליו, ברגע שהשיגו את הידע + טכנולוגיה, סיימו בעצם (ולפצצה "low tech" (לא מלוכלכת) יש ידע רלוונטי אפילו בספרות גלויה...))

ובוא אני אגיד לך משהו, חימוש הוא דבר מתכלה מטבעו, בסופו של דבר, אם יש לנו X משגרי חץ טעונים, וישגרו לנו X+1 שיהאבים (לא משנה באיזה חימוש, כל עוד בהנחה שלכל טיל בליסטי יוצא חץ, וכמובן בהנחה שאנחנו מצליחים לגלות את כל השיגורים (אבל בטילים כאלה גדולים אין בעיות כל כך)) אז לפי עקרון שובך היונים, לפחות טיל אחד יצטרך לפגוע ב2 שיהאבים, הבעיה היא שהחץ איננו עובד כמו טיל א"א למיניהן כדוגמאת הפיתון, אלא עושה metal to metal, ולכן, זה בלתי אפשרי...

זה רלוונטי גם עבור הTrophy, בודאות היו מקרים שבמלחמה שגם הTrophy לא היה יכול לעצור...
מה גם ככל הנראה אתה לא מכיר מספיק את המערכת מבחינת זמני וטווחי פעולה, מאיזה טווחים המערכת מבצעת את היירוט עצמו (לא נעילת המכ"מים...)

ולגבי פשוט שיריונר
"המערכת "מבזבזת" חימוש רק אם הטיל עומד לפגוע בכלי - גם בהחטאה קרובה - לא תופעל"
בהמשך למה שאמרתי, בלי להכיר את הטווחים הרלוונטיים אל תגיד כאלה דברים, מה גם אני לא בטוח שאתה מכיר את כמויות החימוש המצויות בתכנון הצה"לי...

בקיצור, נכחתי בהרצאה של דידי בן-יואש, הוא אמר שהבעיה מספר אחת בלחימה הייתה מיומנות ותרגול של צוותי השיריון, לא מערכות מתוחכמות כאלה ואחרות..., ושצותי המילואים היו יותר מקצועיים בתרגולות מאשר הסדירניקים.

אם חס וחלילה סופה תיפול, אף אחד לא יאשים את טכניקות ל"א נכון?
אז גם אל תנסו להאשים את הטכנולוגיה...
ישן 09-11-2006, 15:00
  mannster mannster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.06
היתרון הפסיכולוגי הוא ברור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mannster שמתחילה ב "מישהו יודע מה קורה עם מיגון אקטיבי לטנקים?"

עולה לך מרכבה על גבעה, יורים עליה טילים, וכל טיל מתפוצץ לפני שהוא מגיע אליה בכלל. תחשוב מה זה עושה למחבלים שיורים את אותם טילים.

מה גם שטנק עולה כמה מיליונים טובים של שקלים. טיל משוכלל עולה עשירית מזה. לא יתכן שכל טיל כזה ישמיד טנק. זה לא כלכלי. עדיף להשקיע עוד קצת בטנק (להוסיף עוד חצי מליון), מה גם שבניה מסיבית של מערכות מיגון אקטיביות מורידות את מחירן בסופו של דבר.

ולא היה נסיונות של הדברים האלה פעם?
ואם כל הכבוד לתו"ל של כוחות רבים בשת"פ, לא ראינו שזה עובד במלחמה האחרונה (אולי אם היו מורידים פצצות נפלם כל שניה על כל השטחים השולטים), מה גם שהרעיון שחייל בודד מוסווה (דבר שקשה מאד למצוא) עם קורנט משמיד לך 4 חיילים וטנק מרכבה שעלה מליונים - הוא לא נעים בכלל.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 25-01-2010 בשעה 07:40. סיבה: צנזורה
ישן 04-12-2006, 06:45
  arikr arikr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
צה"ל מצטייד בנ"ט - חבל שרק עכשיו . . .
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mannster שמתחילה ב "מישהו יודע מה קורה עם מיגון אקטיבי לטנקים?"

פרטים בכתבה מוואלה

http://news.walla.co.il/?w=//1018169

צה"ל יצטייד במערכת נ"ט שהוצעה לפני שנים
יום שני, 4 בדצמבר 2006, 6:45 מאת: עמוס הראל, הארץ

בצה"ל דחו בעבר את רכישת מערכת הגנת טנקים תוצרת רפא"ל בשל שיקולי תקציב, אולם עתה הוחלט על רכישתה בעקבות לקחי המלחמה

צה"ל יחל בקרוב להצטייד במערכת להגנת טנקים מטילי נ"ט. המערכת, "מעיל רוח" מתוצרת רפא"ל, תותקן בטנקי מרכבה סימן 4, כחלק מלקחי המלחמה האחרונה בלבנון.

רפא"ל הציעה את "מעיל רוח" לצה"ל לפני כמה שנים. זו מערכת הגנה אקטיבית, היוצרת מעין כיפה סביב הטנק בעת שהיא מזהה איום קרוב אליו. הפעלת המערכת גורמת לפגיעה בראש הקרבי של הטיל הנורה אל הטנק, באופן שגורם לו להתפוצץ במרחק מה מהטנק. הדבר מקטין במידה משמעותית את הסיכון לטנק.

בצה"ל דחו בעבר את ההצטיידות ב"מעיל רוח", מנימוקים של סדרי עדיפויות בתקציב הביטחון. עלות התקנת מערכת בטנק בודד עתידה להיות בין 200 ל-300 אלף דולר, אם תירכש כמות גדולה. בשלב זה תותקן המערכת בטנקים, אולם נבחנת אפשרות גם לשלבה בנגמ"שים. גם ארה"ב בוחנת את התקנת "מעיל רוח" בנגמ"שים מדגם "סטרייקר".

במלחמת לבנון נפגעו עשרות טנקים של צה"ל מטילי נ"ט שירה חיזבאללה. כמה טנקים הושמדו כליל. התברר כי הטילים המתוחכמים יותר שבידי חיזבאללה, כמו "מאטיס" ו"קורנט" מסוגלים לחדור גם את השריון של מרכבה סימן 4, שנחשב לטנק הממוגן בעולם.

בעקבות המלחמה הוחלט על ההצטיידות. "מעיל רוח" זקוק עוד להשלמות מועטות כדי שיוכל לתפקד באופן מבצעי מלא. מפקד זרוע היבשה, האלוף בני גנץ, אישר את הרכש, אולם הדבר מותנה עדיין באישור של המטכ"ל. בשלב ראשון יצויידו במערכת כעשרה טנקים - ובצה"ל מצפים כי מיגונם יושלם במהלך השנה הבאה. לאחר מכן יישקל מיגון של מספר גדול יותר של טנקים.
ישן 04-12-2006, 16:27
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
ראה הסבר קליל מויקיפדיה
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי mp_phonix שמתחילה ב "ה"

ציטוט:
במקור, זוהי המצאה של ישראל, שנועדה כנגד רש"ק חלול. המיגון הריאקטיבי פותח בעקבות מלחמת יום כיפור והנזק הקשה שנגרם לחיל השריון הישראלי מטילי הנ"ט הסובייטים (כגון הסאגר ורקטות ה RPG-7). הרעיון של המיגון הוא פשוט: מעל השריון מולבש מעיל של קסטות ברזל הממולאות בחנ"ה (חומר נפץ הודף). כאשר הרקטה או הטיל פוגע בקסטה, החנ"ה מתפוצץ והודף את ראש הקרב, וכך גורמת ל"ליינר" להתפזר באוויר ולא לחדור את הרכב. בגלל משקלו הרב המיגון הריאקטיבי הותקן רק על גבי טנקים ונגמ"שים כבדים. כיום קיימות חבילות מיגון ריאקטיבי קלות יותר, שאפשר להתקינן גם על נגמ"שים קלים.

המיגון הריאקטיבי הוכיח את עצמו במבצע שלום הגליל ובעקבותיו החלו רפא"ל ותע"ש לשווק חבילות מיגון ריאקטיבי לצבאות השונים. הקונספט הועדף דווקא על ידי צבאות כמו רוסיה ותורכיה ופחות על ידי צבאות מערביים אך בעקבות מלחמת עיראק ומארבי ה-RPG, הזמינו האמריקנים בבהילות חבילות מיגון ריאקטיביות של רפא"ל לכלי הרכב שלהם, וגם שם נחלו המיגונים הצלחה גדולה - שהתבטאה בהצלת חיי אדם ובתעודת הערכה [1] שהוענקה לרפא"ל.

כנגד המיגון הריאקטיבי פותח ראש קרבי מסוג "טאנדם" (רש"ק כפול) שלמעשה הוא רש"ק בעל 2 מטענים. המטען הראשון הוא מטען קטן שנועד ליזום את קסטת החנ"ה ולפלס את הדרך למטען השני; המטען השני הוא מטען חלול גדול שמטרתו לחדור את השריון הפסיבי של הכלי.

ישראל באופן רשמי אישרה שטנקי המג"ח שלה הם בעלי מיגון ריאקטיבי אך סרבה לפרט לגבי כלים אחרים.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...9.D7 .91.D7.99
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:15

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר