לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2006, 17:09
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
תקשיב:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "מישהו מכיר שיטה לדרוך M16 בשקט?"

דבר ראשון יש צרצר-אבל זה מאפען ולא משתמשים בזה.

דבר שני מה זה המשפט הזה:
"אם אני מושך את ידית הדריכה לאט אין למכלול מספיק כח לחזור לבד..." מה אתה לוחם בקריה?
כל הקטע של הידית דריכה זה לדרוך את הנשק,כ ל ו מ ר לדרוך כדור בקנה...

הכי חשוב בכל האקט של הדריכה זה למשוך מספיק את הידית{שיגיע לקצה או קצת לפני הקצה}מהרגע הזה זה כבר לא משנה באיזו מהירות אתה מחזיר את הידית{הכדור יידרך}לצורך העניין אתה גם יכול להחזיר את ידית הדריכה במהירות של ס"מ בשעה,ועדיין הנשק יירה כמו גדול בסוף הדריכה.

מלבד זאת אם אתה מתכוון לרעש החריקה שהידית משמיעה בדריכה-אז כנראה שהידית לא נקייה או משומנת מספיק,תנקה ותשמן ותעשה מה שאמרתי ותוכל לדרוך בשקט.

אגב אם יצא לך לעבור הכשרה של מארב,אז מלמדים במארב לדרוך בשקט בשקט,שגם מחבל שנמצא 2מטר ממך לא יישמע.

בברכה,Bluehawk

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-10-2006, 17:44
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
הרבה דברים לא מדויקים...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "תקשיב:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נץ כחול
דבר ראשון יש צרצר-אבל זה מאפען ולא משתמשים בזה. - צודק

דבר שני מה זה המשפט הזה:
"אם אני מושך את ידית הדריכה לאט אין למכלול מספיק כח לחזור לבד..." מה אתה לוחם בקריה?
כל הקטע של הידית דריכה זה לדרוך את הנשק,כ ל ו מ ר לדרוך כדור בקנה...
מה קשור? הוא דורך לאט כדי שלא יהיה את הרעש של המכלול כשהוא פוגע בחלק הקשיר שלפני הקפיץ (נראה לי זה נקרא "בלם").

הכי חשוב בכל האקט של הדריכה זה למשוך מספיק את הידית{שיגיע לקצה או קצת לפני הקצה}מהרגע הזה זה כבר לא משנה באיזו מהירות אתה מחזיר את הידית{הכדור יידרך}לצורך העניין אתה גם יכול להחזיר את ידית הדריכה במהירות של ס"מ בשעה,ועדיין הנשק יירה כמו גדול בסוף הדריכה.
זה ועוד איך משנה באיזה מהירות תחזיר את הידית, אם תחזיר אותה לאט לאט ברוב המקרים המכלול לא ישלים דריכה ויווצר מעצור ראשון!
לכן מה שאפשר לעשות זה להחזיר לאט, ולהשתמש בנועלן כדי להשלים את הדריכה (בשביל זה הוא שם...).

מלבד זאת אם אתה מתכוון לרעש החריקה שהידית משמיעה בדריכה-אז כנראה שהידית לא נקייה או משומנת מספיק,תנקה ותשמן ותעשה מה שאמרתי ותוכל לדרוך בשקט.

אגב אם יצא לך לעבור הכשרה של מארב,אז מלמדים במארב לדרוך בשקט בשקט,שגם מחבל שנמצא 2מטר ממך לא יישמע.
במארב תמיד דורכים לפני היציאה למארב, אף פעם לא בזמן המארב...
בברכה,Bluehawk

תשמע, בעיקרון לא אמורים להגיע למצב שצריך לדרוך באופן שקט, כי אם אתה באזור "לחימה" אז תדרוך לפני היציאה, ואם אתה באזור שהוא לא אזור "לחימה", והגעת למצב שאתה צריך לדרוך את הנשק, אז לדעתי הרעש של הדריכה יהיה הדאגה האחרונה שלך...

בכל אופן מה שצריך זה לדרוך עד הסוף לאט, להחזיר לאט לאט, סביר להניח שלא תהיה דריכה מלאה ולכן צריך להתשתמש בנועלן כדי לסיים את הדריכה.

נערך לאחרונה ע"י RP. בתאריך 05-10-2006 בשעה 17:46.
ישן 05-10-2006, 18:33
  flatfoot flatfoot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
גם אצלנו דורכים לפני כל יציאה לפעילות...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי לוחם במיל' שמתחילה ב "[font=Verdana]כמו שכבר ענו..."

אז הנה אני אספר את הסיפור שלי:
אני שומר לי בעמדה על גבול לבנון ב-3 בלילה כשחושך מצרים.
בעודי מריץ לעצמי שירים מפגרים בראש ובועט באבנים בסביבה בניסיון כושל להעביר את השמירה (שבה אני נמצא במצב הכנס) התחלתי לשמוע רחשים מהשיחים הקרובים לגבול וקול צעדים שקטים.
מיד רמת האדרנלין בדם החלה לעלות ומיד התרחקתי טיפה מהעמדה ועברתי למקום מסתור כ20 מטר מהעמדה בניסיון לראות מי יעבור שם. בעודי כורע ניסיתי לדרוך בשקט אבל כפי שכבר אמרתי ברגע שדורכים לא אגרסיבי המכלול לא גורף כדור אלה נתקע מאחורה ויש לתת מכה על המחסנית כדי שהוא יגרוף כדור (וזה רועש). בסוף זה היה כנראה חזיר בר או משהו...
ישן 05-10-2006, 21:15
  לוחם במיל' לוחם במיל' אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "אני לא יודע איפה שירתת ,אבל..."

אתה צודק, באמת לא תפסתי מוצב אף פעם ובשמירות במסלול לא היינו עם כדור בקנה, אבל אז גם לא הייתה שום סיבה לדרוך את הנשק בשקט. וזה בסדר לא נעלבתי.

כמו שציינתי - אני יכול להעיד רק על היחידה שלי, ואצלנו לפני פעילות היינו שמים כדור בקנה. מה גם שבד"כ יצאנו מבסיסים או יישובים שבהם דריכות נשקים זה לא דבר נדיר (פריקות נשקים של השומרים, כניסה ויציאה מהמוצב וכו') ואני מניח שהשטח לא כל כך רגיש לכך בניגוד לתקופת לבנון.

דרך אגב, כמו שציין מישהו אחר באשכול הזה, אם יש לך מודעות נשק גבוהה (כמו שאמורה להיות לכל לוחם), אתה יכול להסתובב המון זמן עם כדור בקנה בלי סכנת פליטה. הייתי במספר פעילויות שארכו הרבה מעבר לשעתיים-שלוש הרגילות של פעילות קלאסית של היחידה שלי, ולאורך כל הזמן הייתי עם כדור בקנה, אתה פשוט הרבה יותר מודע לנשק מאשר בד"כ, ולראייה רוב התאונות של פליטת כדורים לא קורות במהלך פעילות מבצעית אלא במשחקים בנשק ובמנהלה (ניקוי, פריקה וכו').

ישן 05-10-2006, 22:09
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי לוחם במיל' שמתחילה ב "[font=Verdana]אתה צודק, באמת..."

קודם כל לצערי הרב רוב הלוחמים הם לא לוחמים בדמם ,אלא נערים שהגיעו לשם לאור מצב מדינתינו.
לא סביר לצפות שכל לוחם עד האחרון שבהם בכל הגדודים, יהיה מודע מספיק לנשקו כדי לתת לכולם להיסתובב ביום יום עם כדור בקנה(רוב לוחמי צה"ל נמצאים יום יום בשטח שבו כל שניה המצב יכול להפוך לארוע).
יש מוצבים יחסית נידחים (לי יש בראש אחד שליד רמאללה),שכל רעש נשמע מהם לשכונות הערביות שליד ,ואני לא מתחיל לדבר בכלל על מי שבטח ליד.
חוץ מזה ,אתה יכול ללכת להביא קפה לשומר ,ושיתחיל ארוע.

בקיצור ראוי שכל לוחם ידע לדרוך בשקט ,אבל ישתדל להיות מוכן לפני.

ישן 05-10-2006, 20:15
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
דריכת M16
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "מישהו מכיר שיטה לדרוך M16 בשקט?"

קודם כל, תמיד נחמד לקרוא תגובות מקצועיות כמו זאת שכינתה את הנועלן "מאפן" (או "מעפן", תלוי לאיזו תפוצה אתה שייך...) ועוד יותר אני שמח לגלות ששניים מחברי הפורום- נץ כחול ו RP יודעים טוב יותר מהמהנדסים של קולט מה צריך להיות (הם בחברה טובה. לפני שבוע פגשתי מדריך ירי שהיה יותר מקצועי מהמהנדסים של גלוק: הוא טען שצריך לשייף (!) את המחסניות של הגלוק כדי שהן יעופו בצורה חלקה מבית המחסנית...).
לעיניינינו. הנועלן אמור לסייע לך בדריכה שקטה. אם הנשק תקין לא צריכה להיות עם זה בעיה. עשרות דריכות שקטות כאלה שביצענו יכולות להרגיע אותך. נקודה למחשבה: מדוע שלא תדרוך לפני ההגעה לנקודת המגע ואז תנצור (הניצרה לא "מאפנה", כך אני מקווה...). בהנחה שהנשק תקין ואתה אחראי, אתה יכול להסתובב עם כדור בקנה ימים ולא יקרה כלום.
ישן 05-10-2006, 21:27
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בואו נעשה רגע סדר
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "דריכת M16"

נאמרו פה הרבה דברים נכונים, אבל מעט מבולבלים:
1. תפקיד הנועלן אינו לאפשר דריכה שקטה- אחד ממנגנוני ממנגנוני האבטחה המצוי בכל כלי יריה ללא יוצא מן הכלל (ואני מתחייב על זה למרות שכמובן שלא עברתי כלי כלי) הוא עקרון בראונינג (אם אני זוכר נכון) שאינו מאפשר יריה לפני נעילה. יריה- נקירת קליע בבית הבליעה. נעילה- נעילת כל חלקי המנגנון (ובעצם החשוב מכל- הבריח) במקומם הסופי. זה נכון לגבי אקדחים כמו שזה נכון לגבי רובי סער. המנגנון פועל לרוב ע"י אי-איפשר חידוש קשר (בהדק) בטרם הבריח ננעל לפנים. באקדח אם בשל תלקה כלשהי הצינה אינה ננעלת לפנים ניתן פשוט להכות אותה קדימה. ב M-16 אתה לא יכול, ואתה יכול או לבצע דריכה נוספת (ואיבדת כדור אחד לחינם) או לדחוף את המכלול קדימה למקומו ע"י הנועלן. מכאן גם שמו- תפקידו להבטיח נעילה של המכלול לפנים כדי לאפשר ירי. הוא איננו שם כדי לאפשר דריכות שקטות, "צירצורים" ושאר הנפצות של מ"כים. הנועלן הוא בסה"כ שן קפיצית הנדחפת לתוך מגרעות (כולם כאן מכירים) בצד המכלול ודוחפות אותו לפנים.
עד כאן לגבי הנועלן.

דריכה שקטה- כמו שאמרו פה כבר אין סיבה טובה לדרוך בשקט. אבל נניח שאתה צריך אתה עושה זאת כך:
1. הדרך הקלה: משכת את הידית בעדינות לאחור (אבל עד הסוף!) והחזרת אותה לאט לפנים- והכדור חדש כן נגרף (לא יקרה הרבה אם תעשה זאת באמת לאט, לרוב המכלול יעצר בקו הכרכוב כפי שתיארת), כל שנותר לך לעשות הוא לשחרר את הידית לאיטה ואז לראות (דרך פתח ההפליטה) שהוא אינו נעול לפנים (תוכל לראות את ברק התרמיל)- עכשיו תן לחיצה טובה על הנועלן (עזוב את הידית לפני כן) ואתה יכול לירות.
2. הדרך הבעייתית יותר: מה שיקרה לרוב הוא שבגלל שמנעת מהמכלול לחזור קדימה בכוח הקפיץ, הוא יעצר מאחור ולא יצליח לגרוף כדור. לחיצה על הנועלן לא תעזור כי המגרעות נמצאות הרבה מאחוריו עדיין. מה עושים? קצת קורדינציה עם הידיים- אתה צריך להחזיר את המכלול אחורה עד הסוף, ולדחוף את הידית קדימה כמחצית דרכה (זה לא ידחוף את המכלול כמובן אבל יאפשר לו לרוץ קדימה בחופשיות בעוד אתה "מחכה" לו עם הידית מקדימה) תזכור שלא להניח לידית לחזור למקומה, אתה צריך להריץ אותה מהר קדימה כמה ס"מ ולהחזיק אותה חזק במקום.עכשיו יגרף כדור אבל המכלול ישאר תפוס על הידית. עכשיו תחזיר לאט ותשתמש בנועלן.

ישן 06-10-2006, 04:49
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "בואו נעשה רגע סדר"

זהירות !

דריכה נוספת לפני השלמת נעילה תגרום במרבית המקרים להזנה כפולה = מעצור.

היו ארועים של ליקויי הזנה שהפעלת הנועלן גרמה לפיצוץ כדור בבית הבליעה., כשקליע כדור תורן דפק בפיקת כדור חי שנותר בבית הבליעה.

הפתרון מקצועיות

חייל לוחם צריך לדעת להיות במצב כדור בקנה !!!
אוי ואבוי לנו אם לא. (היה פעם אשכול על ביזיון ההכשרה אין טעם למחזר תריצו חיפוש)
חטמ"ר מנשה גילו את קולומבוס שחייל עם מחסנית יותר זהיר- איך אומרת הפולניה שלא תגידו שלא אמרתי לכם!

אוטובוס שלם של חיילים וקבע נוסע בגבול מצריים (ראה האשכול על ראס בורקה) והמחסניות בכיס, בתיק - אף אחד לא מסוגל להגיב.

עדות של חייל פצוע מהחטיפה בצפון : פרקתי מהכלי ורציתי לדרוך, ראיתי שהיד פגועה ולא יכולתי לדרוך.

כל הנ"ל שייכים לקבעונות וכסת"ח והכי חמור חוסר מיומנות בנשק.

חייל על המערכת = כדור בקנה (בטח אם יש התרעת חטיפה)

גזרה שקטה זה האיום הכי גדול !!! (החל מגבול מצריים דרך גבול ירדן ערבה, בקעה, עמקים ורמת הגולן)
השקט תמיד נגמר מתי שהוא ותמיד בהפתעה!

ולא ניתן לדרוך נשק בשקט !!!
שחרור מחלק מהיר = רעש.
דפיקת נועלן = רעש.
יצאת למשימה על הגבול נחוץ שקט = כדור בקנה! לא מסוגל לא צריך להיות שם !

חג שמח.
ישן 06-10-2006, 00:28
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
לא הבנת אותי יובל:

כשאמרתי "מעפנה" התכוונתי לצליל שניתן לעשות עם הצרצר,לא לצרצר עצמו{נועלן}שהוא חלק חשוב מאוד...

ובשאר הדברים אני משוכנע מאוד שאני צודק-כי יצא לי לבדוק אותם בשטח,לא פעם ולא פעמיים,ותאמין לי שניתן לדרך בשיא השקט אם רוצים{פעולה שלוקחת גג של הגג 2דקות}הכי חשוב כמו שאמר J-R לוודאות באמצע הדריכה כי נגרף כדור ,אחרת יהיה לנו מעצור וכל הזין.

ובנוגע לזה שיוצאים למארבים עם כדור בקנה:
בחיים שלי לא שמעתי על זה,וזה נשמע קצת מוזר,אצלנו ביחידה הורגלנו להיות כמה שפחות עם כדור בקנה,כי אתה יכול להיות החייל הכי ממושמע בעולם והכי אחראי,ועדיין עם כדור בקנה הנצרה יכולה לזוז בלי שתשים לב,או שהנשק יפול או שעוד דברים יקרו ואז יפלט כדור,ותאמין לי שיצא לי לראות מלא פעמיים איך לאנשים זזה הניצרה בטעות{אפילו לדוגמא סתם נגיד איזה לוחם מסדר את הנשק עם הרצועה על הווסת שלו-כי לא נוח לו,צריך להיות רק מגע קטן בין הניצרה לווסט כדי שהיא תזוז}ויש עוד מלא דוגמאות כאלה.

הקיצר אותנו לימדו שדורכים{בשקט-כפי שתיארתי...} בזמן המארב כשכולם כבר בעמדות תקיפה,ומוכנים.

אבל אוליי ישנם יחידות אחרות בצה"ל שפועלות אחרת,לא יודע.

ישן 06-10-2006, 01:04
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "לא הבנת אותי יובל:"

איך לעזאזל אתם יוצאים בלי כדור בקנה...?
בוא אני יגיד לך משהו, פעילות ממוצעת ביחידה שלי היא לפחות 24 שעות.
לא פעם יצאתי לפעילות של 72 גם. תמיד יצאנו עם כדור בקנה, היחידה (במתכונתה הנוכחי) קיימת כבר 5 שנים לערך ו0 פליטות כדור.
נכון, הנצרה נפתחת לפעמים. בגלל זה אתה מספיק ממושמע כל דקה להעביר אצבע על הנצרה לודא שהיא סגורה. אתה כבר כל כך רגיל לזה שאתה בודק באופן אוטומטי. (זה כל כך נכנס לי לתודעה שגם לפעמים באוטובוס בדרך הביתה הייתי מעביר את האצבע על הנצרה לודא שהיא סגורה).

עוד דבר- אמרת שדריכה שקטה אפשר לעשות עד 2 דקות "בגג של הגג" נשמע לי תמוהה.
אם אתם יוצאים בלי כדור בקנה המינימום שאפשר לעשות הוא לאמן אתכם לדרוך בשקט אבל מהר.
2 דקות לדריכה זה גרוע(גם דקה). לפעמים גם שנייה אחת עושה את ההבדל בין עבודה "נקייה" לבין "פרח" בכוחותינו.

אין מה לעשות, פליטות כדור תמיד יהיו וכמו שRP אמר, רוב הפליטות בד"כ נגרמות בעקבות משחקים בנשק, מפקדות שונות, שומרים משועממים.
ישן 06-10-2006, 08:28
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
יכול להיות שהתכוונתם לתפעול שקט של הניצרה?
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "איך לעזאזל אתם יוצאים בלי..."

משהו בכל הסיפור גרם לי לחשוב שאתם מדברים על הדרך לעבור בין מצבי הניצרה בשקט בלי ה"קליק" האופייני.. עושים זאת ע"י לחיצתה פנימה (לתוך הנשק, מוריד עומס מהקפיץ כי הוא יושב לאורך) וסיבוב איטי שלה. זה למשל מיומנות שימושית, לעומת דריכה שקטה שלא ברור למה צריך אותה, כשאתה אמור להיות עם כדור בקנה הרבה לפני שהגעת לשטח.
אני מסכים מאוד עם ILANB שכתב שהמוכנות של הלוחמים ברוב צה"ל נמוכה מידי. אצלנו המחסנית תמיד בכלי עוד במסלול, גם בניווטים ובאימונים שאינם קשורים בכלל לנשק- המחסנית בכלי כי שם מקומה, והיא יוצאת ממנו רק כשיוצאים הביתה. את הניצרה אתה בודק בכל פעם שהיד מגיעה לאזור במשך היום וכמובן שכל פעם שהיד אוחזת בנשק- אבל המחסנית? תמיד בכלי, בשגרה כמו במבצעי.

אבל זה ויכוח סרק- הוא נתן מצב נתון בו הוא היה במציאות וקיבל את התשובה.

שבת שלום חבר'ה

ישן 06-10-2006, 09:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "לא הבנת אותי יובל:"

זה בגלל אופי היחידה שלך. שום יחידה שעושה מארבים בצורה סדירה עובדת כך. יתר על כן, בכל פעילות לילה הולכים עם כדור בקנה בשביל למנוע את רעש הדריכה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-12-2006, 23:05
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
כמה שאתה צודק בעניין המהנדסים של קולט !

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יובל.
קודם כל, תמיד נחמד לקרוא תגובות מקצועיות כמו זאת שכינתה את הנועלן "מאפן" (או "מעפן", תלוי לאיזו תפוצה אתה שייך...) ועוד יותר אני שמח לגלות ששניים מחברי הפורום- נץ כחול ו RP יודעים טוב יותר מהמהנדסים של קולט מה צריך להיות (הם בחברה טובה. לפני שבוע פגשתי מדריך ירי שהיה יותר מקצועי מהמהנדסים של גלוק: הוא טען שצריך לשייף (!) את המחסניות של הגלוק כדי שהן יעופו בצורה חלקה מבית המחסנית...).
לעיניינינו. הנועלן אמור לסייע לך בדריכה שקטה. אם הנשק תקין לא צריכה להיות עם זה בעיה. עשרות דריכות שקטות כאלה שביצענו יכולות להרגיע אותך. נקודה למחשבה: מדוע שלא תדרוך לפני ההגעה לנקודת המגע ואז תנצור (הניצרה לא "מאפנה", כך אני מקווה...). בהנחה שהנשק תקין ואתה אחראי, אתה יכול להסתובב עם כדור בקנה ימים ולא יקרה כלום.

קבלנו את הנשק בסיני במלחמת יום הכיפורים ,ותוך יום יומיים הגיעו מדריכים כדי להעביר
הדרכה על הנשק ומיד הסבירו שבצבא האמריקאי עושים זאת כך וכך ,לא זוכר מה,
אבל אנחנו נעשה זאת אחרת כי אנחנו יודעים יותר טוב איך להישתמש ב M16 .....

ישן 06-10-2006, 09:46
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
תגובה לנץ כחול

אם אתה טוען שניצרה יכולה לזוז כך סתם, או שנשק ירה אם הוא יפול- אתה לא מבין את מנגנון הירי ברובה. אלה חלק מהמיתוסים שמדריכות ירי צעירות פימפמו לנו במשך שנים. ניצרה לא זזה כך סתם, סדר את הרצועה של הנשק ככל שתירצה (יתכן שהחייל שיחק בניצרה ומכר לכם את סיפור הרצועה?). גם נשק לא נצור עם כדור בקנה לא ירה אלא אם כן אצבע תיכנס לשמורת ההדק ותפעיל לחץ של כמה קילוגרמים על ההדק. קיצורו של דבר-החלק הכי מסוכן בנשק, כך אני תמיד אומר, הוא האצבע. והכלל פשוט- אצבע מחוץ להדק-נשק לא יורה. כפי שציינתי, אני מסתובב במשך ימים עם כדור בקנה. מעולם לא נתקלתי במצב בו לפתע פתאום הפטיש החליט סתם כך לרוץ קדימה ולשחרר לי כדור, מה לעשות...
ישן 09-12-2006, 17:25
  5דרקון5 5דרקון5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.06
תיקון טעות

אז מסתבר שהייתי צריך להגיב פה במקום לפתוח אשכול חדש(שננעל). אז הנה התגובה:
חשבתי במארב(מארב בלאי כמובן) איך אפשר באמת לדרוך בשקט(באם 16 או אם4..). אמנם מצאתי שהדרכים שכולכם הצאתם פה פשוט לא עובדים ועושים רעש לא משנה כמה לאט וכמה זהיר הייתי ועם או בלי נועלן ובאיזה כיוון זה לא עבד.

הצלחתי להשיג נוקר שבור, אבל ממש שבור, חסר לו איזה סנטימטר.. כלומר שהקצה שלו שנוקר את הפיקה שבור והוא לא מסוגל בשום מצב לנקור כדור כי הוא פשוט לא מספיק ארוך ולא מגיע לכדור לא משנה כמה חזק תלחצו אותו.. כמובן שלא ניסיתי לנקור עם כדור בקנה(גם וודאתי נצירה). כמו כן אני לא מצהיר פה שלא יתכן שיפלט כדור וכולם יכולים לנסות בבית... לא! אני לא אומר דבר כזה שלא ינסו להעשים אותי בפליטות כדור או משהוא. בוודאי שאל תנסו את זה עם נשק תקין...

אז התנסיתי קצת ומצאתי שלא ניתן לדרוך בשקט בצורה הרגילה. הסיבה הפשוטה היא שלא משנה כמה לאט וזהיר תיהיה דריכת הכדור,בסופו של דבר ברגע שהחלק האחרון של הכדור עוזב את המחסנית, הקפיץ קופץ למעלה והכדור הבא בתור עולה למעלה ונתקה בשפתיים של המחסנית(החלק העליון) ועושה רעש של מכה שניתן לשמוע לפחות ל-6 מטר(ניחוש טוב) ואפילו יותר בלילה שקט באיזה מארב.

הדרך היחידה שמצאתי לדרוך את הנשק בשקט לחלוטין ( למקרה שאתה 2 מטר ממחבל) היא לשמור כדור אחד בכיס ולהכניס אותו לנשק ידנית. זאת אומרת למשוך את המכלול לאחור, להחזיק אותו, לקחת את הכדור ביד ודחוף אותו עם האצבע לתוך בית הבליעה ואז להחזיר את המכלול(בשקט ולאט מן הסתם). עכשיו זה לא כל כך פשוט, כי אם יש מחסנית בהכנס אז שאתה מחזיר את המכלול הוא ינסה להכניס עוד כדור, לכן יש לשרר את המחסנית ולהוציא אותה לא יותר מחצי סנטימטר ואז להחזיר את המכלול. אחרי החזרת המכלול להחזיר את המחסנית. את החזרת המחסנית ניתן לעשות בשקט עלידי לחיצה על הכפתור ודחיפה איטית ושקטה פנימה של המחסנית. אז שהמחסנית כולה בפנים יש להפעיל כוח(לא לתת מכה פשוט ללחוץ אותה פנימה) ותוך כדי לשחרר בשקט את הכפתור. כמו כן מן הסתם הכנסת הכדור ידנית דורשת תריס פתוח... זה לא בעיה אפשר לפתוח אותו עם הציפורניים למשוך את המרובע הקטן או פשוט למשוך את המכלול קצת אחורה ולעצור את סיבוב התריס כדי שלא יכה בנשק ויעשה רעש.

כמובן שאת החזרת המכלול ונעילת הכדור בסוף עושים בשקט. את החלק האחרון של חביקת ונעילת הכדור יש לעשות בעזרת הנועלן כאשר היד מחזיקה את ידית הדריכה ולא נותנת למכלול לרוץ פנימה... יש ללחוץ(חזק עם צריך) על הנועלן תוך כדי שהיד מחזיקה את ידית הדריכה ומשחררת את הידית לאט לאט. התהליך כולו לוקח מקסימום דקה.

בנוסף באשכול ששנעל הגיב RP. :

איפה להתחיל.....
א. נתחיל בזה שגם בשרשור הקודם סיכמנו שכשחייל יוצא למארב, הוא יוצא עם כדור בקנה, כדי שלא יצטרך לדרוך אותו בזמן המארב.

ב. נניח שמאיזה שהיא סיבה לא ברורה אתה לא דורך לפני המארב, ועכשיו זיהית מחבלים, אתה באמת חושב שתחת לחץ של לשמור על קשר עין עם המחבלים+פחד של לפני התקלות תצליח לבצע את הפעולה המאוד לא פשוטה הזאת??

ג. הדבר הכי מסוכן פה זה שבמקרה הטוב יש סיכוי מאוד גבוה שיהיה לך מעצור בנשק אחרי הכדור הראשון, ובמקרה הגרוע לא תהיה נעילה מלאה של הכדור בבית הבליעה (גם אם לחצת על הנועלן מספר פעמים) והכדור יתפוצץ לך בפנים.

ד. יכולת להקפיץ את השרשור הקודם במקום לפתוח חדש

תשובתי:
א) לא סיכמנו דבר כזה, דירכת כדור חושפת את יציאת הכח למערב.
ב) מארב שלא היה צריך לדרוך לפניו, או פעולת קומנדו שקטה שבמקרה אי אפשר לדרוך ברעש אלא אם זה רחוק מאד כמו נגיד שמגיעים במסוקים או משהוא. ובלי קשר.. לא רק במארב.. יש מספיק מקרים. כמו כן אם בהיתה בכוכבים או חשבת על איזה משחק כדורגל במקום לתצפת ולהשאר עירני אז מן הסתם שתשמע משהוא פתאום תלחץ. אם תיהיה עירני ותחפש את האויב, שתמצא אותו, אפילו קרוב אז תתפעל כמו שצריך.
ג) שגיעה, נעילה מלאה הושלמה ללא תקלה, הכדור יתפוצץ בפנים אם תלחץ על הנועלן ותנקור כדור בו זמנית. עריכה: אני גם לא רואה סיבה למעצור ראשון אחרי הירי חוץ מהסיבה של כמו כל דריכה. כמו כן אפשר בעזרת הזרת(כשמכניסים ידנית את הכדור) לדחוף אותו בוודאות עד הסוף ואפשר גם למשוך את המכלול קצת אחורה(אחרי הדריכה) לוודא שהמכלול חבק את הכדור.
ד) סבבה

נערך לאחרונה ע"י 5דרקון5 בתאריך 09-12-2006 בשעה 17:39.
ישן 09-12-2006, 18:39
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי 5דרקון5 שמתחילה ב "תיקון טעות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 5דרקון5
אז מסתבר שהייתי צריך להגיב פה במקום לפתוח אשכול חדש(שננעל). אז הנה התגובה:
תשובתי:
א) לא סיכמנו דבר כזה, דירכת כדור חושפת את יציאת הכח למערב.
ב) מארב שלא היה צריך לדרוך לפניו, או פעולת קומנדו שקטה שבמקרה אי אפשר לדרוך ברעש אלא אם זה רחוק מאד כמו נגיד שמגיעים במסוקים או משהוא. ובלי קשר.. לא רק במארב.. יש מספיק מקרים. כמו כן אם בהיתה בכוכבים או חשבת על איזה משחק כדורגל במקום לתצפת ולהשאר עירני אז מן הסתם שתשמע משהוא פתאום תלחץ. אם תיהיה עירני ותחפש את האויב, שתמצא אותו, אפילו קרוב אז תתפעל כמו שצריך.
ג) שגיעה, נעילה מלאה הושלמה ללא תקלה, הכדור יתפוצץ בפנים אם תלחץ על הנועלן ותנקור כדור בו זמנית. עריכה: אני גם לא רואה סיבה למעצור ראשון אחרי הירי חוץ מהסיבה של כמו כל דריכה. כמו כן אפשר בעזרת הזרת(כשמכניסים ידנית את הכדור) לדחוף אותו בוודאות עד הסוף ואפשר גם למשוך את המכלול קצת אחורה(אחרי הדריכה) לוודא שהמכלול חבק את הכדור.
ד) סבבה

א. אפשר לתאם את זה עם חילופי משמרות ושכולם ידרכו ביחד, אפשר לדרוך במקום שלא שומעים את הרעש, לא חסרות סדרכים.
ב. בכל מארב שאני מכיר דורכים לפני יציאה.
פעולות קומנדו שקטות - אני ממש לא הייתי חייל קומנדו, אבל אני מתקשה להאמין שבזמן פעילות במקום מסוכן הם לא יהיו עם כדור בקנה. וד"א, לא יודע אם אי פעם היית על ינשוף או יסעור, אבל תאמין לי שהרעש שהם עושים על הקרקע הוא הרבה יותר חזק מהרעש של דריכת נשק, אז מקסימום תדרוך בירידה מהמסוק...
ואני שוב פעם חוזר - אני בספק אם תצליח לבצע פעולה כל כך עדינה כמו לדרוך כדור ידנית בזמן שהלב שלך פועם ב-180 פעימות בדקה כשכולך מנסה להסתתר/לתצפת על אויב.
ג. תתקשר אל מייקי הארטמן ותשאל אותו מה דעתו על לדרוך כדור ב-m16 כאילו זה m24....
ישן 09-12-2006, 21:17
  מבקר המדינה מבקר המדינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.06
יציאה לפעילות עם כדור בקנה

ראיתי פה הרבה תגובות שתומכות ביציאה לפעילות עם כדור בקנה מראש. ודאי שאני תומך בכך, אולם במילואים האחרונים שעשיתי בתעסוקה מבצעית יצאנו למארבים וההוראות היו שרק המפקד בראש הכח עם כדור בקנה, אבל רק במהלך התנועה, לאחר שמגיעים ליעד ומתמקמים אז המפקד פורק את הנשק ונשאר כמונו עם מצב "הכנס" בלבד. טיפשי ביותר לפי דעתי, שהרי קרו לנו אירועים מסויימים שבהם נאלצנו לפתע פתאום לדרוך את הנשק מה שמוציא את הדמויות מהכוונת של האקילה אחרי שכבר זיהינו אותם. די טיפשית ההוראה הזאתב התייחס לעובדה שהיינו בשטח עויין והיו צריכים לדעת מראש שיכולות להיות התקלויות (זו המטרה של מארב, לא?) כנראה שכותבי ההוראות לא סומכים במיוחד על המילואמניקים בכל מה שנוגע להוראות בטיחות והחשש מפליטת כדור.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:13

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר