לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2006, 18:03
  הבימבה של ששון. הבימבה של ששון. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06
דיון: לאפשר לספורטאים צעירים לא להתגייס?

*זה הפעם הראשונה שאני כותב בפרש, אז אני ממש מצטער אם המקום הוא בפורום סקופים וחדשות, לא הבנתי את ההבדל בין הפורומים.

כפי שנכתב בוואלה, חבר הכנסת חיים כץ המאפשרת לספורטאים צעירים ומוכשרים לבצע את שירותם הצבאי בחו"ל.
הכוונה היא, שספורטאים שיוגדרו כמוכשרים, העושים את רוב פעילותם הספורטיבית ואימוניהם בחו"ל, יוכלו כעת להתאמן בחו"ל וממה שאני הבנתי, למעשה לא לעשות צבא.
העניין הוא, לפני שתקומו מהכסא ותצעקו, הוא שהרוב המכריע של הספורטאים שמגוייסים, במילא נלקחים לתפקידים הזניחים ביותר שיש בצה"ל.

דוגמא לספורטאי מוכשר העושה את רוב פעילותו בחול, הוא שחקן נבחרת ישראל הצעירה בכדורגל, בן סהר, אשר נמצא כעת בקבוצת הענק צ'לסי, האפשרות שלא יגוייס לצה"ל מאפשרת לו בעצם להישאר במועדון הענק עוד 3 שנים יקרות של אימונים ולהמשיך ולהתפתח, דבר שיכול לעזור מאוד לנבחרת הכדורגל ה.. איך נאמר? לא משהו שלנו.

האם לדעתכם יש לאפשר לספורטאים צעירים ומוכשרים לא להתגייס ולהמשיך בפעילותם בחו"ל?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-12-2006, 11:36
  rany rany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.03
על הסף - אין לאפשר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הבימבה של ששון. שמתחילה ב "דיון: לאפשר לספורטאים צעירים לא להתגייס?"

כל הכבוד לבן סהר על הייתו ספורטאי מצטיין , אבל מה הקשר בין הייתו מצטיין לבין חובתו לתרום למדינה ?

מה ההבדל בין בן סהר לבין הבן של השכן שלי שהינו מוזיקאי מצטיין שיכול להשתלב כמעט בכל תזמורת בעולם?

מה ההבדל בין בן סהר לבין זמר טוב שיכול להופיע במועדונים בכל העולם?

מה ההבדל בין בן סהר לבין בוגר תיכון מצטיין שיכול בקלות להתקבל לאוניברסיטת ההרווארד ולאחר מכן להיות מדען מצטיין?

ישלם בן סהר את חובו לחברה ורק אז יעשה לביתו. אף אחד אחר לא חייב לתרום ולו שניה נוספת בשרות צבאי בגלל כשרונו של בו סהר. לא הוגן - לא מוסרי.

ובקשר לתפקידים זניחים בצה,ל - גם את אותם התפקידים הזניחים יש לאייש.

בן סהר חייב להתגייס ולתרום , ולו יגוייס לתפקיד מד"ס אזי גם יחזיר חובו לחברה וגם ימשיך לשמור על כושר.
ישן 30-12-2006, 20:23
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
אני מזהה פה מוטיב חוזר :)
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי rany שמתחילה ב "על הסף - אין לאפשר"

אני יכול לקבל דח"ש כדבר לגיטימי, על מנת שלא לפגוע בהתקדמות של ספורטאי זה או אחר, או כל אמן, לצורך העניין.
אני מסכים לחלוטין שאין לתת לאף אחד מהם הנחות בדמות אי גיוסם לצבא, אין שום קשר בין כשרון זה או אחר לבין מילוי החובות האזרחיות, למרות ששוב, אני יכול לקבל את דחיית השרות.
מאידך, אני לא ממש יכול לחשוב על קריטריונים לפיהם ינתנו אותן הטבות..., נניח ספורטאי נבחרת ישראל, אז למה 20 שחקני סגל הנבחרת בכדורגל ורק ג'ודאי אחד וכן הלאה, השיטה הזו מבטיחה אפליה, מה גם שההישגים בכדורגל למשל לא כאלו בולטים, אולי עדיף להשקיע בתחומים אחרים.
בהתבסס על זאת, אולי פשוט עדיף לא להטיב עם אף אחד מהם. זו סוגיה לא פשוטה, על אף שהיא גם לא ממש חשובה וחיונית, אלו צרות של עשירים.

(וכן, לא כל התוכן מיועד לך )
ישן 04-01-2007, 20:35
  ramatgal ramatgal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.07
זה ברור..
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "המדינה החליטה לפטור אותן"

אבל גם לבנות דתיות אין שום בעיה לשרת בצה"ל.
אני מסכים איתך שהם בהחלט תורמות למדינה, אבל הדיון הוא לא על הבנות הדתיות, אלא פתרון לסוגיית הספורטאים המצטיינים.
ולפי דעתי, אם צה"ל מגדיר מלש"ב כלשהו כספורטאי מצטיין אז צריכה להינתן למלש"ב אפשרות של שירות לאומי במקום שירות צבאי.
גם אתה יודע (אני מקווה) וגם אני יודע שבצבא שלנו יש המון חיילים שכל השירות הצבאי שלהם לא עשו כלום, או שעסקו בתפקידים מיותרים בעליל. חבל להכליל את הספורטאים המצטיינים בתוך הקבוצה הזאת.
אז במקום לשים אותם בצבא כ"גורסי מסמכים", עדיף שיתרמו לקהילה (קשישים, ילדים נזקקים והרשימה עוד ארוכה לצערי).

ערב טוב,
גל.
ישן 05-01-2007, 15:25
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
לבנות דתיות יש בעיה לשרת בצה"ל
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ramatgal שמתחילה ב "זה ברור.."

לא בעיה גופנית אלא בעיה הלכתית (אחרי הכל, זו עדיין מדינה יהודית - אבל זה כבר דיון לאשכול אחר...). אז כדי לפתור את הבעיה, ועדיין לתת להן הזדמנות לתרום, התחילו את כל העניין של השירות הלאומי.
לספורטאי אין בעיה גופנית, אין בעיה הלכתית (הרי כדורגלן / כדורסלן ישחק בשבת) - ולכן הוא חייב בשירות צבאי.
אז שיהיה איזה ג'ובניק בבסיס עורפי - כל צבא צריך לוחמים, וכל צבא צריך גם את הג'ובניקים בעורף.
אין זאת אומרת שאין להתחשב בו בכלל - אם הוא צריך דחיית שירות, יש לתת לו (לתקופה מוגבלת); לאפשר לו לצאת לאימונים וכ"ו.
אבל את השירות הצבאי הוא חייב לעשות. בניגוד לבנות של השירות הלאומי, הספורטאי (בתקווה שיפתח בקריירה מצליחה) יעשה הרבה מאוד לביתו, כמו שאומרים, לאחר שישתחרר מצה"ל.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:05

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר