לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-01-2007, 09:12
  davidb66 davidb66 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "עד כמה שאני זוכר משרותי הצבאי, הכשרות נשמרת במטבח"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
עושים בדיקות חמץ בפסח גם למגורי החיילים, אבל מעבר לזה אם חייל הביא כריך לא כשר מהבית, או עושה טוסט גבינה עם נקניק בחדרו, ולא ברשות כלל הבסיס, לא רק שאין בעיה עם זה, לא צריכה להיות בעיה עם זה.

למה לא נאכף שום חוק לגבי עישון והדלת אש בשבת ?
במטבח כמובן שלא מדליקים אש, רכבים מדליקים רק על פי צורך מבצעי.
אבל חיילים שמעשנים סיגריות ברחבי הבסיס בשבת....מה ההבדל בינם לבין אלו שאוכלים חזיר בחדרם ?

ובכל זאת ,הצבא מקפיד על חדרי המגורים של הבנות, שיהיו "מחוץ לתחום לכל הדרגות", כלומר על הנושא של הפרדה מינית הצבא שומר מכל משמר הפרדה "אורטודוכסית"...

לגבי אוכל פרטי שחייל מביא מביתו, אז נכון שאין הקפדה על כך בצבא, ועל כך בדיוק אני בא בטענה.

לכן, שוב אני גורס שסדרי העדיפויות לא נכונים לדידי.
כן, צריך לשמור על הפרדה של מגורי הבנות - וכן,צריך להקפיד על לבוש תקני - וכן, צריך להקפיד על כשרות בכל תחומי הבסיס, משום שכל פירצה עלולה לגרום לאנרכייה.

כמובן, שיש לאסור על עישון בשבתות בכל תחומי הבסיס מאותה הסיבה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-01-2007, 09:43
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בפועל נכנסים גם נכנסים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי davidb66 שמתחילה ב "שאלה, האם בזמן הפנוי של חייל, בשעות הלילה, לא בתפקיד, האם עובדה זו"

והמטרה העקרית הנה אכיפת משמעת שכן אלכוהול, "התרועעות" עם נשים והימורים ידועים מקדמת דנא כבעיות משמעת נפוצות בקרב חיילים. אכילת סנדוויץ עם נקניק חזיר, אינה הפרת משמעת יותר מאשר אכילת סנדוויץ עם פסטרממיה לדוגמא...

יש בצה"ל אחוז גדול של חיילים שאוכל בשרי כשר אינו מה שהם רגילים לו וגם לא מה שהם יחשיבו כטעים. מנסיוני בסדיר ובמיל', וכמו בתחומים אחרים, בפועל המצב תמיד סביר וישנה התחשבות מירבית בין חיילים ביחידות אורגאניות. מי שעושה את הבלאגן הם כמו תמיד עיתונאים, פוליטיקאים וכל מיני חוזרים בתשובה נלהבים שממונים למש"קי דת...

אגב, אחד המקרים שבאמת גרמו לי להתמיד בעמדה שלפיה עם הפשרנים אני אלך רחוק אבל לשחצנים לא אתן אפילו מילימטר, היה כשאיזה רק תבאי צעיר ונודניק בא להציק למאהל שלנו במבצע חומת מגן. החיילים הדתיים (בערך רבע פלוגה) פשוט ניפנפו אותו משם אחרי שהיה ברור שהוא מבין מהחיים שלו. אלה היו אנשים שחיים ועובדים ולא עושים פוליטיקה ופרנסה מהכיפה שלהם - אנשים שיודעים לכבד את החבר לפלוגה ויודעים שכך גם הוא יכבד אותם (ובסופו של דבר דתי מתוקף המצוות להן הוא כפוף, צריך את התחשבותו של החילוני בסיטואציה כזאת, יותר ממה שהחילוני צריך את התחשבות הדתי).

ישן 16-01-2007, 10:06

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "בפועל נכנסים גם נכנסים"

ישנה התחשבות בצבא גם לגבי עניינים הלכתיים, ואין מחייבים חייל להתפלל, אין מחיבים אותו לברך אחרי הארוחה, אין מחייבים אותו לאכול מה שאינו אוהב, אבל יש לזכור שצבא אינו נופש והאוכל בהחלט סביר ולפעמים טוב, יש בהחלט שיפור בשנים האחרונות (גם אני מדבר מתוך נסיון לא מועט)!

זה שהבשר כשר, אינו גורע מטיב הארוחה.
טיב האוכל קשור לטבח ולא לכשרות, בינינו...

זה יהיה קצת קנטרני לומר שאכיפה על אכילה כשרה בבסיס מורידה מהאיכות.

לגבי התלהבותם של עיתונאים, או חוזרים בתשובה, אני תוהה על כך שזו מפריעה לך.
אני אישית, לא הייתי מוטרד מכך שפלוני מגלה פתאום אוצר ומתלהב.
כן הייתי מוטרד מכך שמנסים לנכס לכל מה שמריח דת, גורם מפריע.
הייתי עלול אולי לחשוב שהיהדות מהווה גורם מפריע בריצה האינסופית אחרי המתירנות שפושה גם ברשויות הצבא.

מש"ק דת בצבא, אולי אחד התפקידים החשובים ביותר במערכת המסורבלת והלא יעליה של הצבא, בכל מה שנוגע ליהדות.
הוא העומד בפרץ של הפריצות ביחד עם שאר רס"רי המשמעת.

בוודאי כמילואימניק היית עד לא פעם ולא פעמיים למופקרות שקיימת בבסיסים רבים, במיוחד בשעות הערב והלילה.
תחלואי החברה הישראלית, אכן חדרו גם למערכת זו.

הצבא כגורם סמכותי צריך להוסיף לקטגורית "אכיפת משמעת", לא רק היבט בטחוני, בטיחותי, מוסרי, או חינוכי, אלא גם היבט הלכתי, המביע בעצם את יסוד מהותנו כיהודים.

נערך לאחרונה ע"י davidb66 בתאריך 16-01-2007 בשעה 10:26.
ישן 16-01-2007, 10:25
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
תבין
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי davidb66 שמתחילה ב "ישנה התחשבות בצבא גם לגבי..."

אתה לא עושה לי טובה שאתה לא מכריח אותי להתפלל או לברך או לנשק מזוזה, או להשלים מניין, או לא לדבר בפלאפון בשבת. ואני אפילו לא אענה ב"גם ככה קשה יותר לגייס אנשים". זהו הצבא של אזרחי מדינת ישראל ורובם של אזרחים מדינת ישראל אינו שומר שבת. אני לא מבקש שתודה לי על שמרשים לך במסגרת הפקודות לקיים את מצוותיך ומקצים לך בית כנסת ומערך של רבנות צבאית: זהו חלק מההתחשבות בצרכי הפרט לא פחות מאשר תבן צוויון יהודי לצה"ל.

מחוץ לחדר האוכל אני אוכל מה שארצה גם האוכל בחדר האוכל הוא טעים ומשביע. אם בא לי על גלידה ונס קפה אחרי השניצל, זה מה שאני אוכל. אם אתה אדם הגון במידה סבירה, מתחשב וחברותי, אני מבטיח לך שלא אעשה את זה מולך או בכלל (אם מדובר בקבוצה מגובשת), אבל תשכח מזה שאקבל עלי שמנהגיך הם ההכרח ומנהגי הם "סטיה".

בחייו! עכשיו אני מתחיל להבין למה שליש מאלה שנכנסו איתי לצבא עם כיפה, יצאו ממנו בלעדיה. עם מערכת כ"כ לא סובלנית באמת קשה להתמודד.

ישן 16-01-2007, 10:51

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "תבין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
אתה לא עושה לי טובה שאתה לא מכריח אותי להתפלל או לברך או לנשק מזוזה, או להשלים מניין, או לא לדבר בפלאפון בשבת. ואני אפילו לא אענה ב"גם ככה קשה יותר לגייס אנשים". זהו הצבא של אזרחי מדינת ישראל ורובם של אזרחים מדינת ישראל אינו שומר שבת. אני לא מבקש שתודה לי על שמרשים לך במסגרת הפקודות לקיים את מצוותיך ומקצים לך בית כנסת ומערך של רבנות צבאית: זהו חלק מההתחשבות בצרכי הפרט לא פחות מאשר תבן צוויון יהודי לצה"ל.

מחוץ לחדר האוכל אני אוכל מה שארצה גם האוכל בחדר האוכל הוא טעים ומשביע. אם בא לי על גלידה ונס קפה אחרי השניצל, זה מה שאני אוכל. אם אתה אדם הגון במידה סבירה, מתחשב וחברותי, אני מבטיח לך שלא אעשה את זה מולך או בכלל (אם מדובר בקבוצה מגובשת), אבל תשכח מזה שאקבל עלי שמנהגיך הם ההכרח ומנהגי הם "סטיה".

בחייו! עכשיו אני מתחיל להבין למה שליש מאלה שנכנסו איתי לצבא עם כיפה, יצאו ממנו בלעדיה. עם מערכת כ"כ לא סובלנית באמת קשה להתמודד.

אולי עכשיו תבין מדוע דתיים רבים אינם משרתים בצבא שאינו מסוגל לעמוד ב"קריטוריונים" של מערכת "לא סובלנית".

אולי תבין אתה...
היכן שמתירים מעט - נפרץ הרבה, זהו עיקרון בדוק שהחברה הישראלית נפגעת ממנו.
הביטוי,"בא לי" הוא חלק מהבסיס לבעיה.

אנחנו לא בהמות שחיות רק על פי אינסטינקטים רגעיים המוטבעים בהן.
אם על רקע של איסור אכילת גלידה לאחר שחייל סעד את ארוחתו הבשרית הוא יוריד הכיפה, אז סימן שלא קיבל חינוך טוב ויסודי.

תכונות של הגינות, חברתיות והתחשבות קיימים אצל הדתיים, לא פחות מאשר אצל הלא דתיים.

ההבדל הוא שגם כשאני פרטי לעצמי, ולא משנה אם אני כרגע במסגרת מסויימת או לא, גם אז חלה עלי כיהודי החובה לקיים את חיי על פי כללי יסוד ברורים.

אם אתה רואה בכללים אלו את מה שהיבעת, הרי שקיימת קוטביות גדולה למדי בין שתי גישות שקיימות לכל אחד מאיתנו.
כל צד אוחז בשלו, אתה טוען שיש צורך ליותר התחשבות מהצד אותו אני מייצג, ואילו אני טוען, שעל אף שהדרישות שעליהן אני נשען הן גדולות וטובעניות, הרי גם בהן יש טווח של התחשבות רבה.

אני סבור שהבנה ולימוד, יסודיים יותר של היהדות, המשמעות של חיים יהודיים, והתכלית של אורח חיים כזה היו גורמים לך ולמה שאתה מייצג להתייחס אחרת.

ישן 16-01-2007, 11:03
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
אתה מושך את הויכוח למבוי הסתום המוכר
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי davidb66 שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]אתה לא עושה לי..."

אתה רוצה שצה"ל יכפה קיום איסורים על כלל המשרתים וזה דבר פסול.
אם לחייל בא גלידה אחרי שניצל, זה לא כי בא לו לעצבן אותך. זה כי ככה הוא מכיר, אוהב, וכל עוד איננו
עושה זאת בפרהסיה אין עם זה שום בעיה.

אין שום הבדל בין כפיית כשרות בתוך תיקי החיילים לבין איסור עישון בבסיס או חובה על קיום תפילות.

הצבא מתנהל על פי חוקים יהודיים, יש לו רב צבאי ומשגיחי כשרות לאכוף את זה, אבל במתקני הבסיס
ולא בקיבות החיילים. חייל בחופשה הוא עדיין חייל, האם גם אז אסור לו לאכול לא כשר.
אין סוף לזה, וחייבים לעצור את זה.

לך תסביר לחייל צ'רקסי או דרוזי או בדואי או נוצרי או מוסלמי, שמאחר והוא בחר לחיות בישראל
ולקיים את חוקי המדינה ולשרת בצבאה, ואף ניתנה לו הזכות למות למען המדינה, אבל רק בתנאי שימות
כאשר אין בקיבתו מאכל לא כשר.........

באחרית הימים כאשר לא יהיה צבא לא יהיו בעיות כאלה, מצד שני באחרית הימים כאשר המשיח יגיע וכולם יחזרו בתשובה, גם לא יהיו בעיות כאלה.

עד אז אתה מתבקש להתאזר בסובלנות לזולת, ולא להקשיב לעיתונאים צמאי פרסום ששופכים שמן על כל ניצוץ על מנת להדליק מדורה.
ישן 16-01-2007, 11:00
  משקיפה משקיפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
מאד קשה לי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי davidb66 שמתחילה ב "ישנה התחשבות בצבא גם לגבי..."

עם העובדה שבמאה ה-21 אין אף אשה במפלגות החרדיות וזה עקרוני אצלכם.
מצב זה מנוגד חוקית (אפליה על בסיס מגדרי) ומוסרית לעקרון של שוויון הערך.
דרך אגב מאד הופתעתי שדווקא דתיים רבים תמכו ברמון מתוך מחשבה עקומה לדעתי שכל החילוניות מופקרות ולכן גבר שמחליט לנשק הוא חף מכל חטא.
כפי שהחילונים לא מכירים אתכם אתם לא מכירים אותם. אתם ניזונים מסנסציות וחושבים שכל החילונים אותו דבר.
אין שום ניגוד בין אתיאיזם למוסר, נהפוך הוא . אדם אתיאיסט טרח לחשוב על המושג אלוהות והחליט שלדעתו האדם המציא את המושג. זה נכון גם לחוזרים בתשובה שהחליטו הפוך. לעומת זאת חלק גדול מאד מהדתיים ממשיכים אורח חיים שאליו הם נחשפו מיום היוולדם.
ישן 16-01-2007, 11:21

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי משקיפה שמתחילה ב "מאד קשה לי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי משקיפה
עם העובדה שבמאה ה-21 אין אף אשה במפלגות החרדיות וזה עקרוני אצלכם.
מצב זה מנוגד חוקית (אפליה על בסיס מגדרי) ומוסרית לעקרון של שוויון הערך.
דרך אגב מאד הופתעתי שדווקא דתיים רבים תמכו ברמון מתוך מחשבה עקומה לדעתי שכל החילוניות מופקרות ולכן גבר שמחליט לנשק הוא חף מכל חטא.
כפי שהחילונים לא מכירים אתכם אתם לא מכירים אותם. אתם ניזונים מסנסציות וחושבים שכל החילונים אותו דבר.
אין שום ניגוד בין אתיאיזם למוסר, נהפוך הוא . אדם אתיאיסט טרח לחשוב על המושג אלוהות והחליט שלדעתו האדם המציא את המושג. זה נכון גם לחוזרים בתשובה שהחליטו הפוך. לעומת זאת חלק גדול מאד מהדתיים ממשיכים אורח חיים שאליו הם נחשפו מיום היוולדם.

א. את נשענת על "חוק" במדינה שאין לה חוקה, דבר המעיד על התעמקות המעוררת הערכה רבה...

ב. אנני יודע אם את נשואה ובעלת משפחה עם ילדים. אם לא אז כדאי שלפני שתקימי משפחה תביני כמה עקרונות חשובים ביהדות הנוגעים למושג "שיוויון".
אם את נשואה+, בוודאי את מודעת לחשיבות של גידול ילדים בסביבה בריאה נפשית.
בית חם ואוהב שקולט ילדים שמחים לאחר הלימודים- מוכרח שישען על אמא אוהבת שקולטת אותם ומעניקה להם זמן איכות.
כל תחליף אינו עונה על מה שילדים זקוקים לו.

לאחר שהילדים כבר גדולים ואולי גם פרחו להם מהקן, יכולה האישה יותר להתמקד במאווייה, ועדיין שמירה על בית שבו בני הזוג חיים באהבה ובזוגיות, ולאורך זמן, יכול להיות אם שומרים בו על כמה כללי ברזל שהעולם היהודי מציע.

כיוון שזה לא הנושא כאן, רק אומר שמערכת יחסים בריאים בין בני הזוג הנשואים יכולה וצריכה להישען על עיקרון של מענה לצרכים של כל אחד מבני הזוג על ידי השקעה יומית במחשבה על: איך הייתי יכול לתרום, מה חסר לבעלי \ אשתי, מה משמח אותו \ אותה איך אני משמר\ת את המערכת ההדדית ואת האהבה...

זה רק קצת על קצה המזלג, ובהרצאות אפשר לקבל הרבה יותר, אך ברור שבית יהודי טוב מצריך הבנה שאיש לומד ועובד ואישה לומדת ועובדת, לצד טיפוח הבית.

לא כל מה שגבר עושה מתאים לאישה וההיפך, לא אפשרי שגבר יוכל למלא תפקידים שרק אישה יכולה למלא.

אגב- אני מכיר מעט את העולם החילוני, מפני שרק לפני עשור עוד הייתי שם...

לגבי מוסריות, כבר דשנו בפורום זה רבות על משמעות המוסריות היהודית, שווה בדיקה...

נערך לאחרונה ע"י davidb66 בתאריך 16-01-2007 בשעה 11:28.
ישן 16-01-2007, 12:05
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
שטויות.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "האמת - בעיה קשה:"

אסור להכניס אוכל לא צבאי למטבח, גם לא לחייל בתורנות מטבח (את הכריך שהכנת בבית תאכל מחוץ למטבח, אפילו שזה יותר נוח לשבת על שולחן בחדר האוכל, להניח את הכריך על צלחת ולשתות מהמשקה הממותק הצהלי המזוויע).

טבח צבאי עובר קורס שבו מדברים איתו גם על נושא הכשרות, מבחינתו שמירה על כשרות היא חלק מהגדרת התפקיד. כמו שתעניש נשק שיעבור על פוקודת בנושא בטיחות הנשק, ולא משנה למה הוא רגיל בבית, כך גם טבח העובר על חוקי הכשרות יענש.

סוגיה שכן צריך להתיחס אליה ולא עלתה באשכול זה (כנראה שרוב הדתיים כאן, בסופו של דבר, לא עושים צבא) היא מטבחונים שלא במסגרת המטבח הצבאי. כאן לרוב הציוד נתרם ע"י גופים שונים, נקנה ע"י החיילים או ניתן במתנה ע"י חיילים שהשתחררו. במקרה כזה אני לא חושב שהחוק הצבאי מחייב אך ברוב המקרים כן יש שמירה (לא להכניס חזיר, לא לחמם בטוסטר חלבי כריך עם נקניק וכו') מתוך כבוד לחיילים דתיים ושומרי מסורת שמשרתים יחד איתך.

כנראה שכבוד הדדי זו מילה זרה לחלק גדול מהמגיבים הדתיים באשכול זה.
ישן 16-01-2007, 11:47
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
למי איכפת מספירת ציפורים?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי davidb66 שמתחילה ב "מותר לאכול חזיר בתוך הבסיסים צבאיים, אבל לא בתוך המטבח...(ידיעות אחרונות)."

אחרי האשכול המזלזל בקשר לציפורים אפשר פשוט לבטל את מה שאתם אומרים ב"למי איכפת שאוכלים חזיר?" הזילזול הזה של חלק מהכותבים כאן הוכיח שיש הרבה צביעות בכל העיניין של להתחשב באחרים.

אבל אני כן אתן תשובה רצינית - הידיעה הרי פורסמה בעיתון "הצופה" אם אני לא טועה לפני כמה ימים, כידיעה מרעישה, בידיוק כמו הידיעה על הפרסומת של מקדונלדבמחנה שלכאורה היה שם גבינה על הבשר, למרות שזה בכלל היה רוטב אלף איים. אז כנראה העיתון החליט שהוא יוצא נגד משהו שדווקא מתנהל כמו שצריך - עיניין הכשרות בצה"ל. (דרך אגב, אחרי כמה שבועות פורסמה תמונה באחד העיתונים החרדים של כריך עם בשר וגבינה (ושם אי אפשר היה לטעות) ומוזר שאף אחד מהכותבים המזועזעים פה לא העלה את התועבה הזאת לפורום, או טען ש"תראו לאן העדה החרדית הזאת מדרדרת"

הצבא עושה המון בשביל לשמור על הכשרות כדי שהחיילים הדתיים שלו יוכלו לשרת בלי בעיה, הדוגמא הכי טובה היא פסח, שהצבא מחמיר הרבה יותר מהרבה בתים דתיים בארץ, מפני שהוא אוסר על אכילת קטניות. אני יכול להעיד על עצמי, פסח בצבא הוא פשוט סבל - יש אוכל בשפע אבל הוא לא משביע ולעלות למשימה של שמונה שעות, לא לישון כמעט ואז לעלות עוד פעם בלי שקיבלת ארוחה מלאה ומשביעה זה סיוט, ועוד יותר חמור - גם אי אפשר להעלות עם איזה חטיף לשמירה כדי להרגיע את הרעב - כי אסור בכלל להחזיק אוכל לא כשר.

למיטב ידיעתי למטבחים של צה"ל אסור בכלל להכניס אוכל מבחוץ - גם סנוויץ' כשר, מי יודע אם הוא הוכן בסביבה כשרה.

אתה לא יכול לכפות על חיילים להכשיר את המטבח בבית.
עכשיו עולה השאלה איך בכלל אפשר לאכוף חוק של שמירת כשרות באוכל האישי של חיילים?
רס"ר: חייל, יכול להיות שיש לך גבינה בסנוויץ' פסטרמה?.
חייל: זה גבינה פרווה, לך תוכיח אחרת.
רס"ר: יכול להיות שזה בשר חזיר?
חייל: לא זה פסטרמה עוף, לך תוכיח אחרת.

ישן 16-01-2007, 15:36
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
יצא לי לשרת במוצב על חוף ימה של רצועת עזה במהלך האינתיפאדה הראשונה
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני מציע פשרה ברוח אלי ישי:"

בגלל כל מיני פשלות שהיום עפים עליהם רמטכ"לים היה שבוע שבו לא קיבלנו אספקה.
כן , כן. לא קיבלנו כלום !! לא היה בשר כמעט שבוע שלא נדבר על ירקות.

הכנו צ'יפס עם מרגרינה, אכלנו הרבה לחם עם ריבה ושוקולד. פנקייקים מקמח ומים וכו'.
לארוחת ערב, מאחר ולא היה בשר, ובקשר אמר הרס"ר שהרס"פ כבר מודיע לסמל לצאת עם הרכב
עם האספקה.......אז לארוחת ערב אכלנו סרטנים שקיבלנו מהדייגים המקומיים.

עכשיו שאף אחד לא יתלונן...זו היתה השרדות. או יותר נכון, מאחר והיינו מוקפים בכפרים ערבים,
והמצב היה מתוח ביותר, זו לא היתה השרדות...זו היתה הגנה עצמית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:14

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר