לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2007, 14:32
  -_^ -_^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
מילוי מנילה - הרבה שאלות. חיילים לכאן.

נתחיל מזה שאני מודע לזה שיש אשכול מרוכז, אבל יש לי הרבה שאלות, חלק מעמיקות וספציפיות למקרה שלי ככה שאין סיכוי שאני מקבל את כל התשובות בתגובה באשכול מרוכז.
2 שורות של מידע שיכול להשפיע על השיבוץ:
גיוס נובמבר. פרופיל 82 - עיוורון צבעים + משקפיים (מספר 3, קצת יותר).
מבחינת עתיד, כרגע רואה את עצמי מתעסק ברפואה.

שאלות:
1. יש 3 חטיבות חי"ר מאוד דומות (גולני, גבעתי, נח"ל) שאפילו בעלון מידע עם המנילה שמו ביחד. בכל זאת אפילו הצבא מבקש ממני לדרג ולהבדיל בין ה 3 - אני מבין שיש בפורום קטע של לא לעשות השוואות, אבל בגלל שאני צריך להבדיל, איזה דברים יש בכל חטיבה שמייחדים אותה לעומת האחרות? ובלי לעשות בלאגן - למה לדעת החי"רניקים החטיבה שלהם עדיפה, וקצת על האיכות של האנשים.

2. אם אפשר לקבל קצת מידע מהחבר'ה של מוד"ש - מרוצים? איך האנשים? ובעיקר אם התעסוקה המבצעית יחידנית, או שעובדים בקבוצה ואם יש מצב שיתקעו אותך לשבת שעות ולהסתכל דרך משקפת (לא מחפש להתקע באיזו עמדה לבד ולעקוב אחרי חתולים)?

3. איך השירות בנ"מ? לא מחפש לשבת כל היום מול מסך בלי לעשות כלום. השאלה אם בנ"מ יש גם יחידות שרואות יותר שטח - טילי כתף נגד מטוסים/מסוקים או משהו בסגנון. יחידות של שטח שמסתובבות עם החי"רניקים בשטח ומורידות כלים אוויריים.

4. דובדבן - רק מסתערבים או שיש גם יחידות אחרות בדובדבן?

5. קצין ארגון רפואה - אם יש מישהו שיודע קצת על התפקיד מעבר. עד כמה זה מקדם בתחום של הרפואה? מה הסיכוי שתעשה דברים יוצאי דופן ומה הסיכוי שתהיה תקוע במרפאה שמטפלת באנשים עם כאבי בטן?

6. -חשוב- האם הנתונים הרפואיים שלי מגבילים אותי בקבלה ל: עוקץ/מיתר/זיק/אגוז/דובדבן/סטי"לים דבורים/מגלן/פלס"רים/פלנ"טים בחטיבות השונות? (אם אני נכנס לחי"ר קיבלתי טיפ שמעבר לרצון לשירות מועיל, אם אני מתברג ביחידות קטנות אני רק מרוויח בקטע של הווי- הרבה פחות שטויות של משמעת והרבה יותר עבודה בשביל להיות באמת חיילים שעושים משהו)

7. מנילה ב-2 שניות:
כפיר (2)
מג"ב (1)
גבעתי (2-4)

שריון (2)
נח"ל (2-4)
הנדסה (1)
תותחנים (3-4)

נ"מ (1-2)
איסוף (2-3)
גולני (2-4)

אפשרויות ל-3:
תותחנים
חטיבות חי"ר/מוד"ש

צנחנים (5)
דובדבן (3-4)
סטי"לים (3-4)

קצונה ייעודית (3-4)
רק ארגון רפואה

בעקרון בין היחידות המטרה זה צנחנים ואם לא צנחנים תותחנים (ממה שאני יודע כרגע על חטיבות חי"ר אחרות/מוד"ש/נ"ט/סטילים שזה לא הרבה). אני חייב גיבוש צנחנים. עם מנילה כזאת אני מקבל מה שאני רוצה?

8. זה משנה אם אני מסמן למשהו 1 או לא מסמן בכלל (בכל קבוצה אפשר לא לסמן אחד)?

נערך לאחרונה ע"י -_^ בתאריך 26-01-2007 בשעה 14:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-01-2007, 15:04
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -_^ שמתחילה ב "מילוי מנילה - הרבה שאלות. חיילים לכאן."

1. לכל חמשת חטיבות החי"ר יש משהו או שהיה משהו שמיחד\יחד אותן אחת מהשניה. נח"ל מעלים על נס את זה שלהם יש את החומר האנושי הכי טוב, גבעתי הופכים לאט לאט לחטיבה מקצועית בטרוף בכל מה שקשור לעזה, גולני מוגדרים חי"ר כבד (בגלל נגמ"שי האכזרית שלהם) ובמקרה גם החטיבה הראשונה של צה"ל. בדוגרי ההבדלים הם סמליים, ההווי אותו הווי, האנשים אותם אנשים, הפעילות אותה פעילות.

3. בנ"מ סטינגריסטים רואים הכי הרבה שטח אם אני לא טועה.

6. עיוורון צבעים כנראה יגביל אותך בחלק מהיחידות האלה, אבל תחכה לאנשים שמבינים יותר ממני.
בקשר ליחידות קטנות- אל תבנה על פחות משמעת, להפך, זה רק הגיוני שככול שיחידה מסווגת ומקצועית יותר עולה רמת המשעמת. אומרים שבמיתר יש משמעת לא מהעולם הזה, אבל זאת רק שמועה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-01-2007, 15:16
  Jay Jay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
בוא אענה לך על כמה..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -_^ שמתחילה ב "מילוי מנילה - הרבה שאלות. חיילים לכאן."

בנוגע לחי"ר- צנחנים זה נח"ל זה גולני זה גבעתי. אין הרבה הבדל ביניהם, טוחנים אותם שמירות והפעילות פחות או יותר דומה. כמובן שבכל מקום ירעילו אותך שפה זה הכי טוב ובלה בלה אבל בתכלס חוץ מצבע הכומתה זה דיי דומה.

בקשר למוד"ש- אני אישית מאוד מרוצה. האנשים מצויינים וככה גם הסגל. המשמעת קשה מאוד יחסית לחי"ר וכדאי שתבוא מוכן לזה. הרבה אנשים באו במחשבה לראש טוב וחטפו וואחד כאפה.
יש חלוקה לרקונים ולרגליים, העבודה והייעוד שלהם שונה . הרקוניסטים נייחים בקרב ושמים דגש יותר על איסוף מידע מהאמרים ומוצבים, בעוד שהרגליים עושים יותר פעולות בשטח . ההכשרה של הרגליים קשה יותר ומאתגרת יותר, אבל זה שווה את זה. זה חיל שונה יחסית לשאר החירניקים , אם זה משמעת או קושי פיזי אבל אם בא לך שירות אחר זה המקום.
ישן 28-01-2007, 14:07
  frydman frydman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.06

1. כעקרון באמת כל החטיבות זהות כביכול בגולני יש יותר מזרחים בנח"ל יותר אשכנזים וגבעתי ספרדים ...
אבל האמת היא שזה כבר לא נכון ואין ממש הבדלים ....
3.יש את הסטינגריסטים שעושים גם קווים של נ"מ וגם של חי"ר הם מסתובבים עם טיל על הכתף ומורידים מסוקים ומטוסים (פעם ב10 שנים)....
4. לא רק מסתערבים - תעשה חיפוש !
5.אתה בעקרון תהיה באיזה מרפאה ותארגן את כל ענייני הרפואה של גוף כלשהו - משעמם בטירוף !!
6. עוורון צבעים יכול לדפוק אותך בחלק מהיחידות. אני חושב שלפלסרים זה בסדר...
8.לא לסמן זה אומר שזה לא אופציה בכלל, לסמן 1 זה אומר שאתה לא רוצה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:51

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר