לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-01-2007, 23:58
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
שם המשיח, "למה זה תשאל לשמי"?

שם משיח !

החוקר שמצא את הטבלה שלפניכם, ניהל דוח שיח מעניין עם צופן התורה...

May 24 200 בנסיון להתחקות אחר רמזים בצופן התורה לשמו של המשיח הוקלד הביטוי: ''שם משיח''.

בטבלה שלפניכם ניתן עם כך, לצפות בדילוג המינימלי בתורה של הביטוי:
----------------------------------> ''שם משיח'' <----------------------------------

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.hidabroot.org/Img/Codes/0000031.gif]

המסר המתקבל מיידית מצופן התורה הוא חד משמעי וברור:
'' למה זה תשאל לשמי ? ''

רמזים נוספים ברבדים עמוקים יותר:
הדילוג המינימלי של הביטוי שבטבלה הוא 72 .
נפתח את מזמור 72 בתהילים ( ע''ב ) ונגלה:
פסוק ה' - יִירָאוּךָ עִם-שָׁמֶשׁ; וְלִפְנֵי יָרֵחַ, דּוֹר דּוֹרִים.
סופי תיבות ''משיח'' ! - זהו המקום היחידי בכל התנ''ך בו נמצאים
סופי התיבות משיח בפסוק אחד !
בהמשך המזמור: פסוק י''ז - יְהִי שְׁמוֹ, לְעוֹלָם-- לִפְנֵי-שֶׁמֶשׁ, ינין (יִנּוֹן) שְׁמוֹ
וזהו אחד משמותיו של המשיח !

מדהים !
גם רמזים נוספים אלו נמסרו לנו ע''י הרב נחמני וידאל הי''ו.

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=7313

מדהים

חזרה לפורום
ישן 02-02-2007, 14:44
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

אל תקרא לכל שטות שמביאים לך בויקי, קרא את המאמר הבא(באנגלית)
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "סיקור קצר על התופעה"

מחשבים שם הסתברויות:
http://skepdic.com/bibcode.html

ואני מניח שגם זה שטויות, לא?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.hidabroot.org/img/Codes/chodesh.gif]

ולבסוף התייחסותי לויקיפדיה:
1)
ציטוט:

אחרים, ביניהם הפיזיקאי האמריקני דייב תומאס, מצאו דוגמאות דומות בטקסטים אחרים. עוד טען כי דרוזנין השתמש בגמישות השפה העברית לטובתו וערבב בין שיטות כתיב שונות (חסר/מלא/מעורב) בכדי להגיע לצופן הרצוי. טענה נוספת היא לגבי נוסח התנ"ך שעבר שינוי גרסאות ותיקונים רבים לאורך ההיסטוריה מה שלא מסתדר עם קיום צפנים התלויים במיקומה המדויק של כל אות.

זה לא משנה, הקב"ה יכול לגלגל לנו ספר תורה גם אחר אבל שיהיו בו רמיזות כלומר הוא יכול לעבור שינוי אבל זה בהשגחת ה'.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 02-02-2007 בשעה 15:01.
חזרה לפורום
ישן 02-02-2007, 15:14
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
דווקא החלק של ההסתברויות הוא החלק החלש
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "אל תקרא לכל שטות שמביאים לך בויקי, קרא את המאמר הבא(באנגלית)"

בטענות התומכים בשיטת דילוגי האותיות.
שלא תבין לא נכון - פעם (בהתחלת דרכי בתשובה) הייתי נלהב מה"גילויים" שגילו בשיטה הזו.
יש דבר אחד מרכזי שמביא אנשים לעסוק בשיטה הזו והוא - הקלות הרבה בה ניתן למצוא דברים (פשוט לחשוב שמשהו אולי קיים להזין את הנתונים לתוכנה ולתת למחשב לחפש).
לאחר שמוצאים משהו - אפשר לההפך ל"מנבא" בסגנון נוצרי: "בשנת XXXX תתחיל מלחמת גוג ומגוג תעשו תשובה או שתישרפו באש הגיהנם.
אפשר גם להיות חכם לאחר מעשה: "מצאתי שיגאל עמיר בדילוג 10 חותך את רבין בדילוג 5381".
לדעתי זהו סגנון ירוד ורדוד. אין להסתמך עליו ואפילו בתור קוריוז הוא מפוקפק.

מדוע אמרתי שהיסתברות היא החלק החלש?
זה די פשוט: גם אם פרופ' ריפס והשני ששמו פרח מזכרוני כרגע הם אלופי העולם בהסתברות, השיטה בה מוצאים את הדילוגים היא הבעייתית:
כלומר מצאתי משהו שחותך משהו אחר וזה בדיוק בפרק העוסק באותו נושא וכו וכו'....
עכשיו אני יכול לקחת את זה ולשאול את כולם (עם נצנוץ נפוח חשיבות בעיניים): "מה ההסתברות למצוא דבר כזה?"
אתם יודעים מה צריך לענות לדבר כזה?
ההיסתברות היא 100%!
מדוע?
פשוט מאוד קודם חיפשת משהו ולא מצאת, ישבת כמה ימים וחיפשת משהו אחר ועדיין לא מצאת, בפעם ה1000 שחיפשת מצאת משהו "מדהים". רק "שכחת" לציין שמצאת אותו בפעם ה1000.
ואחרי שמצאת - מה ההסתברות למצוא דבר כזה בדיוק?
נכון - 100%!

חזרה לפורום
ישן 03-02-2007, 17:36
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

קודם כל, אתה חדלת להתלהב, אבל ישנם רבנים גדולים ממך שעוסקים בזה, וזה כבר מעיד על משהו
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "דווקא החלק של ההסתברויות הוא החלק החלש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ck5760
בטענות התומכים בשיטת דילוגי האותיות.
שלא תבין לא נכון - פעם (בהתחלת דרכי בתשובה) הייתי נלהב מה"גילויים" שגילו בשיטה הזו.
יש דבר אחד מרכזי שמביא אנשים לעסוק בשיטה הזו והוא - הקלות הרבה בה ניתן למצוא דברים (פשוט לחשוב שמשהו אולי קיים להזין את הנתונים לתוכנה ולתת למחשב לחפש).
לאחר שמוצאים משהו - אפשר לההפך ל"מנבא" בסגנון נוצרי: "בשנת XXXX תתחיל מלחמת גוג ומגוג תעשו תשובה או שתישרפו באש הגיהנם.
אפשר גם להיות חכם לאחר מעשה: "מצאתי שיגאל עמיר בדילוג 10 חותך את רבין בדילוג 5381".
לדעתי זהו סגנון ירוד ורדוד. אין להסתמך עליו ואפילו בתור קוריוז הוא מפוקפק.

מדוע אמרתי שהיסתברות היא החלק החלש?
זה די פשוט: גם אם פרופ' ריפס והשני ששמו פרח מזכרוני כרגע הם אלופי העולם בהסתברות, השיטה בה מוצאים את הדילוגים היא הבעייתית:
כלומר מצאתי משהו שחותך משהו אחר וזה בדיוק בפרק העוסק באותו נושא וכו וכו'....
עכשיו אני יכול לקחת את זה ולשאול את כולם (עם נצנוץ נפוח חשיבות בעיניים): "מה ההסתברות למצוא דבר כזה?"
אתם יודעים מה צריך לענות לדבר כזה?
ההיסתברות היא 100%!
מדוע?
פשוט מאוד קודם חיפשת משהו ולא מצאת, ישבת כמה ימים וחיפשת משהו אחר ועדיין לא מצאת, בפעם ה1000 שחיפשת מצאת משהו "מדהים". רק "שכחת" לציין שמצאת אותו בפעם ה1000.
ואחרי שמצאת - מה ההסתברות למצוא דבר כזה בדיוק?
נכון - 100%!

נכון, אכן קלות רבה מאז המצאת המחשב, אך מה רע בזה?
אף אחד לא יכול לעשות זאת, כי יכול להתגלות מאוחר יותר שזה לא נכון (סתם אני אומר), ואז פשוט ימצאו משהו אחר שמוכיח שזה לא יקרה, לכן כבר פירסמתי פה אשכול בנושא: "מה עדיף, חכם או נביא"?
במקומך לא הייתי מנסה להבין את כוונות הבורא הנסתרות, אם רצה להביא לנו תורה עם רמזים כמו צופן התנ"ך, שאיננו יודעים למה זה כל כך "קל" להמצא כמו שאתה אומר אל לנו לשלול זאת, כמו שלא שוללים רמזים בצורת ראשי תבות (ראה ערך הכתוב של הרב כדורי).
צופן התנ"ך אינו סגנון ירוד, אינך יודע מה מסתתר מאחורי רמזים אלו, יתכן משפט שלם המוזכר כמו בדוגמא של מחלת שרון, או יותר מזה, מספר האותיות בדילוג למשל יכול להעיד על משהו, למשל ראה רמיזה על הרמב"ם:
http://www.hidabroot.org/Site/ARDet...ry=9&SubID=7069

אל נא לנו ללגלג על התורה של הקב"ה(ולהגיד על דרך רמיזה שהיא רדודה) שכן היא מסתירה מאיתנו אוצרות שגם אם נחשוב שאנו יודעים מהם, לא נדע.

כוונת ההסתברות להסתברות המציאה, המאמר מתייחס להסתברות הממציאה של דברים בכל מיני ספרים בניגוד לחמשת חומשי תורה, האינדיקטורים לחיפוש הם: מספר המילים וההקשר, התפתחות הטכנולוגיה לא מפחיתה בהסתברות מכיוון שהספרים האחרים אף גם הם עוברים בדיקה הסתברותית במחשב, לכן ההסתברויות יחסיות כתוצאת מבדיקב ממוחשבת.
כפי שאמרתי לך כבר לא יכולים לגלות עתיד באמצעות זה, אך ורק רב גדול התורה יכול להשתמש בחוכמתו ולגלות עתיד, אך הוא לא יעשה זאת, לכן כל אלו שמנסים לגלות עתיד הם מצחיקולים, הרבנים הגדולים מנסים למצוא רמזים בדיעבד כדי לא לעשות חטא.
ציטוט:

ממליץ לך בחום, לנסות לחפש מילות מפתח, החיפוש יניב הרבה תוצאות, ההסתברות למציאה יהיה 100%, החיפוש הבא הוא מציאת מילות המפתח בסמיכות, בניגוד לספרים אחרים ההסתברות למציאת מילות המפתח לא תיהיה 100%, לכן כבר הגענו שההסתבריות שונות

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 03-02-2007 בשעה 17:48.
חזרה לפורום
ישן 03-02-2007, 18:40
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "לא נכון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
א. לck5760- חזק וברוך! מחזק כל מילה.
ב. לגבי התגובה לטענות שלו: ודאי שיש הבדל בין בין אם אתה מחפש משהו ואז מוצא אותו לבין חיפוש "טהור". אם אתה מחפש משהו, אז יהיו מניפולציות רבות שתעשה על מנת להגיע לתוצאות האלו (למשל לקפוץ דווקא מספר מסוים, איות חסר, או הסברים לאי דיוקים ואי התאמות), דבר, שד"א, קיים הרבה מאוד בצפנים תנ"כיים.

כפי שאמרתי ממקודם, איננו יודעים בבירור מה עומד מאחורי צפנים אלו, כל דבר יש לו משמעות ואני מאמין שגם לדילוגים, אך אין למוח האנושי הבנה לגבי נסתרות הבורא, רק לרב חכם, ירא שמים.
זה שאתה אומר "לקפוץ דווקא מספר אותיות מסוים" יכול להעיד על משהו שאיננו יודעים בחייו של אדם, במשנה תורה למשל יש 613 מצוות, הקפיצה ב-613 העידה על הספר, לכן אין אנו יודעים מה המשמעות של הדילוגים ואל נא לנו להגיד שזה רדוד, כי כשם שאדם אינו יודע מה הבורא מסתיר מאחורי זה כך הוא לא יכול להעיד שכוונות אלו רדודות, זה למה אמרתי לך לא ללכת אחרי ממצאים של מדענים לא יראי שמים כי אין להם את יראת השמים להבין את הבורא, רק לנסות להכפיש את דרכיו.
איות חסר- כפי שאמרתי תפסיק לשמוע ממדענים שלא יראי שמים כי אין להם שמץ של מושג על כוונות הבורא, הכוונה שלהם רק ללגלג על דרכיו, איות חסר זה המצאה שלהם, המילה שאותה מחפשים, לא משתנה, ואף אדם לא ישנה את השם "יצחק רבין" ל "יצחק רבן", זה רק ההמצאות שלהם.

חזרה לפורום
ישן 03-02-2007, 21:05
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

אין קשר לשום דבר מדברי :(
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "לא מבין את ההקשר הכללי של דבריך"

א. אני קצת המעטתי בסיכוי, הסיכוי הוא אפס! למצוא מילות מפתח בסמיכות זו לזו שמעידים על מקרים שקרו(ועכשיו אני מתכוון לסיכוי למצוא לא לסיכוי בהתחשב לחיפוש אלא בהתחשב לתוצאה- נמצא או לא), אם תיקח טריליארד ספרים, לא תמצא ספר אחד שימצאו בו כל כך הרבה רמיזות על דברים שקרו- אני מתכוון לצופן התנ"ך, באף ספר לא ימצאו מילות מפתח בסמיכות זו לזו כשהם מעידים על מקרה שקרה, כבר אמרתי וכנראה שלא הבנת, אין סיכוי למצוא צופן תנכי המעיד על מקרה שקרה בספרים אחרים, הסיכוי הוא lim x->0, שואף ל-ס.

ב. לא הזהירו, אין עדות של איש שהזהיר חוץ מחיים גור, הדבר נמצא בדיעבד, אנשים מסתכלים עלינו כחכמים גדולים: "חכם אתה, מוצא לי מקרה בדיעבד", השאלה הנשאלת היא איזה ספר יכל לרמוז על דברים שקרו בעבד? כנראה שלא מצאו מדענים ועל אחת כמה וכמה שאתה לא תמצא.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 03-02-2007 בשעה 21:08.
חזרה לפורום
ישן 04-02-2007, 14:23
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "הנה מצאתי לך אחת"

ציטוט:
א. אני קצת המעטתי בסיכוי, הסיכוי הוא אפס! למצוא מילות מפתח בסמיכות זו לזו שמעידים על מקרים שקרו(ועכשיו אני מתכוון לסיכוי למצוא לא לסיכוי בהתחשב לחיפוש אלא בהתחשב לתוצאה- נמצא או לא), אם תיקח טריליארד ספרים, לא תמצא ספר אחד שימצאו בו כל כך הרבה רמיזות על דברים שקרו- אני מתכוון לצופן התנ"ך, באף ספר לא ימצאו מילות מפתח בסמיכות זו לזו כשהם מעידים על מקרה שקרה, כבר אמרתי וכנראה שלא הבנת, אין סיכוי למצוא צופן תנכי המעיד על מקרה שקרה בספרים אחרים, הסיכוי הוא lim x->0, שואף ל-ס.

לא ביקשתי שתביא לי שמצאו מילים כמו: "אדם", "חוה", כבר נאמר שיש סיכוי למצוא מילים כאלו שמספר אותיותם קטן, ביקשתי מספר מילים בעלי עקרון הדילוגים המינימלים, כך שהסמיכות בין מילות המפתח תעיד על מקרה שקרה.

להלן תשובות לשאלות מפי הרב זמיר כהן:

האימרה הידועה : '' אפשר למצוא דילוגים גם בספר טלפונים '' היא אכן מדויקת ! אם כך, המבקש לחקור את תופעת הדילוגים בתורה, חייב לפתח הבנה אלו דברים ניתן למצוא בכל טקסט מזדמן כלשהו, ואלו דברים סבירות הימצאותם נמוכה...

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=7403&Catogory=9&SubID=7065

איך יסתדר צופן התורה עם הטענות כי הנוסח המקורי של התורה השתנה במשך הזמן ?

http://www.hidabroot.org/Site/ARDet...ry=9&SubID=7072

האם צופן התורה נמצא גם בספרות אחרת לא בתנ''ך או שהוא רק נמצא בתנ''ך ולא בשום ספרים אחרים ?
http://www.hidabroot.org/Site/FAQ-d...=13049&KEY=צופן

צופן התנ"ך מעיד על משהו שהקב"ה מסתיר?

ציטוט:

אני אישית מעולם לא חפשתי צופן בתורה, וכן כל רבותי מעולם לא התעסקו בכך. הנסתרות להשם אלוקים ואין כל משמעות למה שנמצא בדילוג זה או אחר, מעבר לידיעה שדבר זה קיים ומהווה לשיטת הרבה אנשים ראיה נוספת לאמיתות התורה שניתנה בידי אלוקים.

מכאן אתה צריך להבין שאם רבנים אומרים שלשיטה הזאת יש משמעות אך אין אנו יודעים את נסתרות הבורא, אזי אל לנו לזלזל במה שהקב"ה מסתיר בגלל שאהמוח האנושי לא מבין.

באותו נושא, האם אפשר לגלות עתיד באמצעות צופן התנ"ך (פה אני מודה שטעיתי במקצת, חשבתי שאסור הבעיה היא שבכלל לא ניתן, כי "נסתרות דרכי הבורא")?
ציטוט:

איני יודע אם קיים מקום שבו אדם שפוי מנבא עתידות על סמך חיפוש בצפני התורה.

''נבואה'' -זאת הגדרה לנבואות הכתובות בספרי הנביאים בלבד. כל חיזוי באופן אחר , הוא לא נבואה. נבואה זה מצב רוחני גבוהה שדעת הנביא תופסת דברים גבוהים ונשגבים יותר שנוגעים להווה והעתיד.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:13

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר