לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-02-2007, 23:24
  sterling27 sterling27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.06
כוונת מפרולייט ותחמושת לבנה

אני שואל שאלה אנא התייחסו אלי בסבלנות תסבירו טוב ואל תתנו לרגשי הנחיתות המוטבעים אצל חלקכם להשתלט על האשכול בירידות מגוחכות עלי ועל המכתש בהשכלה
אני מילואימניק לא צעיר שתקוע בפינה די נידחת של צה"ל עם כי חמה ונראית כמו הפנטזיות של יוסיפון
קלטנו כוונות מפרולייט לדי הרבה נשקים ביחידה לפני כשלוש שנים (מי שלא קיבל צריך להסתדר עם טריג')
אך לא קיבלנו הסבר מסודר במילואים האחרונים היו אצלנו מש"קיות קליעה שטענו כי איפוס המפרולייט צריך להעשות רק על פי הנקודה הזוהרת ללא שימוש בכוונת הקדמית בבירור קצר התברר שחלק לא מבוטל מן האנשים משתמש בכוונת בצורה הלא נכונה
מה המשמעות האם זה קריטי? הנשקים הם מעובים פלטטופ ורגיל
כמו כן היות וצ'ופרנו במתפס בעל מסילה עילית האם ניתן להניח עליו את הכוונת (למשל באמ 16 בעל גשר במקום השימוש במתאם המסורבל )
בהקצאת התחמושת האחרונה קיבלנו תחמושת לבנה די בזיון מה ההתנהגות שלה בירי מקנה מעובה לעיתים יוצא לנו להשתמש בנשק וכדאי שנדע מתי הכדור מאבד כל ריכוז ...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-02-2007, 00:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sterling27 שמתחילה ב "כוונת מפרולייט ותחמושת לבנה"

רוצה! גמני רוצה כזה! 1. עקרונית האיפוס על האיפוסון הוא ללא כוונת קדמית אלא רק עם הנקודה.
2. בירי בקנה מעובה התחמושת הלבנה לא יעילה לטווחים בינוניים ומעלה - אני אשאיר את הבמה לאלה שמצויים יותר בבליסטיקה.
אני רק רוצה לדעת איפה אתה משרת בשביל שאני אוכל לבוא ולגנוב לכם קצת...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-02-2007, 00:58
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sterling27 שמתחילה ב "כוונת מפרולייט ותחמושת לבנה"

1. לגבי איפוס - למיטב זכרוני כמו שאמרו המש"קיות - מאפסים על פי הנקודה בלבד, ומתעלמים מהכוונות לחלוטין. ניתן לקצר את תהליך האיפוס הראשוני בלבד ע"י הבאת הנקודה לאזור הכוונת הקדמית, אבל האיפוס עצמו מתבצע עם הנקודה בלבד.

2. התקנת כוונת על המתפסים - רק אם זה מתפסי ברזל שמקובעים לנשק! להתקין כוונת אופטית על מתפסי פלסטיק יעיל בערך כמו ירי מהמותן ל-200 מ'...

3. לגבי כדורים לבנים בקנה מעובה (מעלה סלילים 1:7) - בגדול, הכדור הלבן מדויק יחסית עד לטווחים של 250-300 מ', ואף בטווחים האלה מהיר יותר מהכדור הירוק, אחרי 300 מ' הכדור מתחיל להצליף (להסתובב על הציר האנכי במקום האופקי).
כדור ירוק לעומת זאת יתן לך קשת בליסטית שטוחה יותר (משמע יותר קל לכוון לטווחים גדולים), יעילות גם בטווחים גדולים מ-300 מ' וחדירה טובה יותר.

עוד לגבי הבליסטיקה - מומלץ לעשות חיפוש, סירפד עשה אשכול רציני ומעמיק בנושא.
ישן 11-02-2007, 12:12
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
כל הכבוד על הרצון ללמוד

לגבי הרצאתה של המשקית אכן צודקת גם צודקת אבל בוא נבין למה:
בתהליך הכיוון דרך כוונות הברזל כמו שלמדנו בזמנו בטירונות העין צריכה להתמקד בו זמנית
ב3 נקודות שונות בחרירית ,הלהב והמטרה .
מכיוון שהעין שלנו היא בעלת פוקוס אחד היא יכולה להתמקד כל פעם רק באחד מהם ,ולמעשה העין
מדלגת כל הזמן בין שלושתם לסרוגין .
אחנו למדנו במשך הזמן ועם האימון (מי יותר מי פחות) לתת יותר תשומת לב ללהב וכך מתקבלת התמונה הרגילה של להב ברור במרכז חריר מטושטש וכל זה על נקודת הפגיעה הרצויה במטרה .
השיטה הזאת עובדת מצוין ויעילה לטווחים הבינונים והרחוקים כל עוד החייל מיומן די הצורך ובעל עיניים צעירות ובריאות (עם הגיל העיניים פחות גמישות ומצליחות פחות ב"דילוגי הפוקוס" הללו) .
בנוסף בהתקלות בטווחים קצרים מלואה תשומת הלב נוטה להתרכז במטרה (ענין פיזילוגי) דבר שמקשה על ביצוע התהליך להלן .
במשך שנים רבות לא ממש היתה אלטרנטיבה אמיתית שנתנה פיתרון יעיל לנושא .
ב20 פלוס שנה האחרונות היתה קפיצה גדולה קדימה בכל תחום האלקטרואופטיקה דבר שאיפשר לראשונה בניה של כוונות השלכה כדוגמת המפרוליט במחיר סביר יחסית .
ולמעשה התחילה המהפכה שבה אנחנו נמצאים כעט.
הרעיון מאחורי כוונת ההשלכה הוא ליצר נקודה (אוו ציור אחר) בצבע בולט שימשוך את העין של היורה
(למשל אדום אוו ירוק) ו"להשליך" אותה כאילו לאין סוף ואז היורה יורה עם שתי עיניים פתוחות
כאשר העין שמסתכלת דרך הכוונת רואה את הנקודה האדומה ומתרכזת בה באופן טבעי .
ואילו האין השניה מתרכזת במטרה ,המוח מסכם את שתי התמונות ולמעשה נראת בראש של היורה
תמונה ברורה של המטרה עם נקודה אדומה במקום שבו אמור הכדור לפגוע .

כמו שצינתי הכוונות הנ"ל נועדו לטווחים יחסית קצרים ונהוג לומר שהן משמשות עד טווחים של 100 מטר לערך (טווחים שמתאימים לסביבה עירונית ,שטח בנוי) לטווחים היותר ארוכים ממולץ לחזור
להשתמש בכוונות הברזל הרגילות.

לגבי מיקום הכוונת על המתפס פלסטיק:
מכיוון שכמו שאתה יודע המתפס זז לצדדים יהיה הדבר משול לזה שהחריר שלך פגום ונע חופשי על צירו ,ואני מנייח שאתה מבין מה קורא במקרא כזה!
יחד עם זאת בגלל הטווחים הקצרים (כ25-30 מטר בערך) והגודל היחסי של הנקודה, התקנה כזאת
לא תהיה קטסטרופלית ועדין תאפשר פגיעה במטרת אדם .
בקיצור אם יש אופציה אחרת ממולץ בחום שלא,אם לא, אז זה מה יש.

לענין התחמושת הלבנה
אם איפסתם את הנשק לפני התעסוקה עם התחמושת הנ"ל ובהתחשב בכך שמרבית ארועי הירי של
החייל הפשוט מתרחשים בטווחים של פחות מ200 מטר (בשטח בנוי הטווחים עוד יותר קצרים)
אז אין בעיה צריך רק להכיר את השינוי במסלול הבליסטי .
וגם אם לא איפסתם אז עד 150 מטר ההבדל זניח (פחות מ3 ס"מ למעלה) .
ויהיו גם כאלו שיגידו שבטווחים של עד 100 מטר התחמושת הזאת עדיפה בגלל היכולת שלה להתפרק לרסיסים אחרי הפגיעה במטרה ולגרום נזק רב יותר לרקמות הרכות דבר שבסופו של דבר יתבטא בכושר עצירה משופר.
פרטים על כך ועוד הרבה צידע שימושי תוכל למצוא פה
http://www.globalsecurity.org/milit...22-9/index.html

ישן 12-02-2007, 13:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "LOL שלי או של ביטיס? יש..."

בזמן שכולכם מדברים, אני בשקט בשקט שמתי את ידי על מחסן המציאות של צה"ל

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-02-2007, 15:59
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "אם זה לא היה עצוב, בטח הייתי צוחק"

הזכרת לי דווקא עכשיו קטע מאוד מצחיק מהשירות הסדיר שלי... אני בדיוק מצאתי מחסן מלא בציוד מחשבים קצת מיושן ומיותר עבור היחידה שלי, ו"קיטרתי" בפני חברותי מההשלמה החילית שאין לי מה לעשות עם כל המדפסות והמחשבים הקצת ישנים שמצאתי ואני צריך להתחיל לרדוף אחרי הרישום שיקחו את זה ממני. לא עבר יום ואחת כבר הגיעה לקריה עם ג'יפ ואספה את כל הציוד ליחידה שלה (מגלן, מפתיע שדווקא להם היה חסר ציוד מחשוב).

אגב ה"טריק" הזה עדיין יכול לעבוד. שמור על קשר עם אחת מיחידות המטה והיא יכולה להזרים לך ציוד עודף במקום לגרוט אותו ו/או להעביר אותו ל Post-Processing דרך מצל"ח.

נערך לאחרונה ע"י GilBates בתאריך 12-02-2007 בשעה 16:02.
ישן 12-02-2007, 16:34
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
לא ממש כדאי
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "הזכרת לי דווקא עכשיו קטע מאוד..."

אלא אם בא לך להסתבך לפחות פעם בשנה עם חידוש חתימות מול מי שאתה חתום מולו שמחדש מול מי שהחתים אותו שמחדש מול מי שהחתים אותו שמחדש מול מי שהחתים אותו שמחדש מול מי שהחתים אותו שמחדש מול מי שהחתים אותו שמחדש מול מי שהחתים אותו שמחדש מול מי שהחתים אותו שמחדש מול מי שהחתים אותו שמחדש מול מי שהחתים אותו וכו'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:56

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר