לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2007, 07:20
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
בושה: לובי בכנסת יקדם יהדות חילונית

השדולה החדשה תורכב מח"כים ונציגי ארגונים חילונים, ותקדם הנהגת גיור אזרחי והפרדת דת ממדינה. ביילין: קלוש הסיכוי לנישואין אזרחיים

עוד בכתבה:
תקציבים לישיבות חילוניות»

בכנסת ייערך מחר כנס ההקמה של לובי חדש ליהדות חילונית. אם היוזמה תצליח, מקווה מייסד השדולה החדשה, יו"ר מרצ ח"כ יוסי ביילין, שבעתיד הלא רחוק היא תשמש בסיס להקמה ולמיסוד של הזרם החילוני ביהדות.

בין המטרות של השדולה החדשה, שתורכב מחברי כנסת ומנציגי ארגונים חילוניים: מציאת פתרון לנישואים וגירושים בהליך לא דתי, הנהגת גיור חילוני והשגת תקציבים לישיבות חילוניות. בין השאר, יפעל הפורום החדש לקידום הפרדת הדת מהמדינה. ביילין מדבר על יוזמת חקיקה שתקבע שמי שהתחתן בנישואים אזרחיים בחו"ל יוכל גם להתגרש באותה דרך ועל ביטול חוק החמץ.

המטרה ארוכת הטווח של הפורום היא הקמת הזרם החילוני ביהדות ומיסוד הגיור החילוני. הגיור החילוני, אומר ביילין, יכלול הכרת התרבות העברית, השפה העברית וההיסטוריה היהודית. לדבריו, "יכול להיות שהגיור החילוני יהיה הרבה יותר קשה ומסובך מהגיור הדתי".

בעיניו, המהפכה האמיתית תהיה כאשר מלבד הגיור האורתודוקסי, הקונסרבטיבי והרפורמי, תהיה ליהדות דלת כניסה רביעית, חילונית. עם זאת ביילין צופה שיהיה בפורום ויכוחים רבים בשאלה אם יש להקים זרם חילוני. לדבריו, "יש מי שאומרים כי זרם חילוני הוא אנטיתזה ליהדות חופשית".

ביילין מודע לכך שקלושים מאוד הסיכויים להעברת חוק נישואים אזרחיים. הוא מדבר על האפשרות שהזרם החילוני יסייע כספית לעולים מיעוטי יכולת לנסוע להתחתן בקפריסין. "יהיה גוף מסודר שיוכל להסיע אותם ולהחזיר אותם ולהתנצל על שאין בישראל אפשרות כמו ברוב מדינות העולם הנאור, להינשא בלי אלוהים".

תקציבים לישיבות חילוניות

בשנים האחרונות הוקמו ארגונים רבים להפצת יהדות ברוח חילונית. ביילין מקווה, שהשדולה החדשה תיהפך לגורם מתאם ומקשר ביניהם. הוא מתכוון לפעול להשגת תקציבים לישיבות חילוניות, שהיום, לדבריו, מקופחות לעומות ישיבות דתיות.

איך מתיישב ניסיון להשיג תקציבים למטרות יהדות חילונית עם הפרדת הדת מהמדינה? ביילין אומר, שהוא אינו בעד הפרדה נוסח ארצות הברית, שבה המדינה אינה מממנת כלל שירותי דת. בין השאר, הוא סבור שהמדינה צריכה לבנות בתי כנסת ומקוואות, אבל מתנגד לחוקים דתיים בספר החוקים החילוני, דוגמת חוק החמץ.

השם הרשמי שניתן לגוף החדש הוא "פורום הח"כים לקידום היהדות החילונית". נראה שביילין ניסה לברוח מהמלה שדולה. שמונה ח"כים הביעו עניין בהשתתפות בפורום בכנסת, בהם ישראל חסון (ישראל ביתנו), עמירה דותן ושי חרמש (קדימה) ושרה מרום-שלו (גיל).

עם זאת, נראה שהח"כים לא באמת יודעים למה הם באים. חרמש אמר, ש"זאת יוזמה שנראית לי מעניינת ואני סקרן לראות מה זה". אופיר פינס (עבודה) אמר, שהנושא של יהדות לא דתית הוא מבחינתו "עולם ומלואו ואג'נדה שלמה", בין השאר, בתחום החינוך. אבל את היוזמה של ביילין הוא עדיין לא מכיר.

בכינוס ישתתפו גם נציגים של ארגוני היהדות החילונית. מנכ"ל עמותת "פנים להתחדשות יהודית", מאיר יפה, אומר ש"יש בהחלט מקום להקמת זרם חילוני, וגיור חילוני הוא לא פחות לגיטימי מגיור רפורמי או קונסרבטיבי". ביילין מדגיש, ש"זה לא פורום לפלורליזם, ואני לא רוצה לקדם את הרפורמים והקונסרבסטיבים אלא את החילונים". אבל ליפה חשוב לא לחדד את ההבדלים בתוך הציבור הפלורליסטי. לדעתו, יש ליהדות החילונית הרבה יותר במשותף עם הרפורמים והקונסרבטיבים, מאשר מפריד.

הרפורמים עדיין לא החליטו אם יש להם מקום במסגרת החדשה. הרב ועורך הדין גלעד קריב, מהמרכז לפלורליזים יהודי, ישתתף בכנס מחר. לדבריו, אם מדובר במסגרת שתעסוק בהפרדת הדת מהמדינה וקידום פלורליזם, לרפורמים יש עניין ליטול בה חלק. אם מדובר בהקמה של מועצת הזרם החילוני ביהדות, אמר, הרפורמים יתמכו, "אבל מבחוץ".

http://news.walla.co.il/?w=//1056260

מענין מי הסמיך אותו לרב

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2007, 10:00
  הומני הומני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.06
כמו לובי המתנחלים ,הדתיים הערבים העולים והספרדים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "בושה: לובי בכנסת יקדם יהדות חילונית"

מה הבעיה שלך שידאגו גם לרוב המדינה , החילוניים ,אלו שמשלמים מיסים עושים צבא ומילואים ומחזיקים את העלוקות משני הצדדים ( ערבים ודוסים).
מדוע שלא ידאגו שאני לא אצטרך לממן 5 ילדים דוסים ו-5 ערבים ע"י עבודה משש בבוקר ועד 12 בלילה, בזמן שהם יושבים במזגנים ולומדים כלום. מדוע שהם יקבלו קיצבה מביטוח לאומי כי הם לומדים ואני בתור סטודנט צריך לשלם לביטוח לאומי.

קדימה לובי החילוניים!!! תדאגו כי אני אוכל להתחתן בלי הרבנות המושחתת!!
נ.ב אני התחתנתי לא דרך הרבנות אבל עם רב , חתונה יהודית כשרה, ועדיין המדינה לא מוכנה להכיר בנו , אלא אם ניסע לקפריסין.

ורק רציתי להבין ממך - האם סבא וסבתא שלך התחתנו דרך הרבנות? לא . אין בשום מקום בעולם גוף כמו הרבנות שרק הוא מוסמך לחתן יהודים. כי כאן השתלטו לנו על הדת והפכו אותה למכרה זהב..

תחשבו על זה - איך שאר היהודים בעולם , גם אלו בברוקלין ,מתחתנים אם אין להם רבנות....

לצאת מהשטחים למען ישראל!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר