לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2007, 18:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Awaking שמתחילה ב "ובכל זאת אנחנו קורעים אותם :)"

מה זה הסיפורי סבתא האלה?

אף אחד לא מביא כוחות לעשות תחרויות "מי יותר טוב" צאו מזה.
יש אימונים משותפים, והרבה פעמים שמעתי דברים לא מחמיאים על היחידות שלנו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-02-2007, 20:59
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "אני שמעתי בשיא הרצינות מבחור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dmith
אני שמעתי בשיא הרצינות מבחור מסיילס לשעבר שעשה בזמנו תרגילים עם השייטת. אני מצטת -

"אני לא יודע לגבי שאר היחידות בצה''ל, אבל אם הרמה שלהן דומה, רק האלוהים יכול לעזור לאויבים של ישראל."

הוא מאוד התרשם מלוחמי השייטת, אני לא יודע מי יותר טוב, וכל עוד אנחנו בעלי ברית, זה לא מעניין. אבל עם כל הכבוד לנאיבי סיילס, יש לנו בחורים שראוים ללא פחות כבוד (אם לא יותר) הרבה יותר קרוב אלינו. =)

קשה להשוות בין הסיילס ולבין השייטת.

מכיוון שאלה 2 קבוצות שונות עם רעיון דומה. פעולות מהים.

אל תשכח שהתנאי לסליס, הוא שירות 3 שנים בתור קרבי. כלומר שהאנשים שמתגייסים לשם הם כבר לוחמים, בעלי ניסיון וידע.

זה כמו שתעשה 3 שנים בגולני ואז תצטרף לשייטת (ראה את הימ"מ)
האנשים בסליס הם לא ילדים. אלה אנשים בעלי משפחות, עם ילדים וכ'ו.
אפשר אולי לדבר על כך שלוחמים וותיקים של השייטת (הכוונה לנגדים, שהם כבר 4.5 + שנה בצבא) להשוואת אותם מול הסליס.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 08-02-2007, 22:41
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
צריך לזכור גם שה-SEALs היא יחידה גדולה בהרבה מהשייטת
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "[QUOTE=Dmith]אני שמעתי בשיא..."

מה שכביכול משווים לשייטת אצלנו זה מה שנקרא NAVSPECWARDEVGRU (או בקיצור DEVGRU) - שזה אומר: קבוצת הפיתוח ללוחמה ימית מיוחדת של חיל הים האמריקאי (לשעבר SEAL team SIX). הקבוצה הזאת מתעסקת בכל מה שקשור לפיתוח אמצעים ללחימה ימית והיישום שלהם, ומבצעת פעילות בכל העולם (וזה באמת בכל העולם).

חוץ מזה יש עוד 8 קבוצות שכל אחת מתמחה בסוגים שונים של לחימה ימית (בעיקר).
קיצר, אי אפשר להשוות בין שתי היחידות, מה גם שאין באמת דרך להשוות, ובאמת שלא הייתי מציע לזלזל ב-SEALs או באף יחידה אמריקאית לצורך העניין.

מדובר ברוב המקרים בלוחמים מעולים עם נסיון שלרוב החיילים בצה"ל לעולם לא יהיה, אימונים במתקנים מהטובים בעולם ובצבא המקצועי ביותר בעולם כנראה, ואת כל האמצעים שהם רק רוצים כדי לענות על הצרכים שלהם.
ישן 09-02-2007, 21:28
  Hezibezi Hezibezi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.06
קראתי את כל התגובות פה שהוכיחו שרובכם אבל רובכם, צעירים מתים שלא התגייסו עדיין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "9 דקות משבוע הגיהנום של הקומנדו הימי האמריקאי"

מהתגובות הכי ילדותיות שראיתי אני לא יכול לשפוט אחרת,
"שייטת קורעים את האמא של הסילס יש להם זיין יותר גדול"...
תעשו את ה3 שנים שלכם, אחר כך אני רוצה לראות אם תתלהבו כל כך, אף אחד לא יודע מה היא רמתם האמיתית של הסילס כי אף צעיר פעור פה לא התאמן איתם באופן אישי שיכול לשפוט אותם, כנל השייטת, ולא השייטת לא היחידה הכי טובה בעולם כי אף אחד לא פיקד עליה פה וכנראה שגם לא יודע עליה כמעט כלום..
בשורה התחתונה, הייתי רוצה כמו כולם שהשייטת תהיה יותר טובה מהסילס, אבל למרבה הצער, בעיקר שלכם, היא לא, וזה מהרבה סיבות, וזה שעל האמריקאים לא נופלות קטיושות ליד הבית והם מקבלים משכורת, לא אומר כלום אבל ממש ממש כלום על הרמה שלהם ובעיקר על היכולת שלכם לשפוט אותם לפי זה, אגב אם זה לא מספיק לכם לא יודע מה שייט כזה או אחר סיפר לכם, אבל משייט שאני דיברתי הוא חיזק את דברי ואמר שהשייטת שלנו נמצאת כמה צעדים טובים מאחורי הסילס, שוב זה הוא אמר, זה מכיוון הרבה סיבות...
אחת בגלל שהמבחר של האנשים שמגיעים למבחני הסילס הוא הרבה יותר גדול מאשר כמות הנבחנים שבאים להיבחן לשייטת, מכיוון שיש עשרות אלפים של מתנדבים ליחידות החיר של ארהב מדי שנה יש יותר מתנדבים שרוצים לסילס וכתוצאה מכך יש סינון באמת טוב שבו באמת הטובים ביותר נבחרים מתוך קבוצה מאוד גדולה שלא כמו אצלנו הקבוצת נבחנים אצלינו היא יותר קטנה כך שהסינון אצליהם יותר יעיל משלנו.

שתיים, לסילס ובכלל לכל יחידות הקרביות של צבא ארה"ב אין כמעט מגבלת תקציב, הסילס מרשה לעצמו להצטייד בנשקים, אמצעים ומה שתרצו שבצהל יהיו זמינים רק עוד יותר מ5 שנים כנראה, שוב זה הוא אמר.. האימונים והתרגילים שלהם הרבה יותר איכותים מהשייטת שלנו מכיוון ששוב בגלל תקציב גדול, הם מערבים הרבה אימונים שעולים הרבה כסף, מה שצהל מגביל את עצמו בגלל חוסר תקציב, מתקני האימונים יותר מפותחים משל השייטת שוב בגלל שיש להם כסף לבנות מתקנים ותשתיות אימונים ברמות מאוד גבוהות שידמו כמה שיותר לחימה אמיתית,שוב מה שצהל מגביל את עצמו... (דוגמא אחת קטנה למשל היא כמות האימונים הרטובים שהם עושים לעומת צהל, צהל הוא צבא שמצטיין מאוד בעיקר באימונים "יבשים" בכל חיל בכל תחום בעיקר בעיקר בגלל בעיות תקציב שכן כל פגז עולה 3000 וזה עולה ככה וככה צהל לא יכול להרשות לעצמו לבזבז ולכן זה משפיע על איכות האימונים, כל היחידות האמריקאיות לא עושות חשבון בגלל אי מגבלת תקציב ומשתמשים בהרבה אש חיה בהרבה אימונים, כסף לא עניין של הגבלה בשבילם בכלל, וזה רק דוגמא אחת).

שלוש, השייט הוסיף שלאמריקאים יותר נסיון שצברו מהעבר באמצעות פעולות רבות מהעבר ממלחמת העולם השנייה, גם ביפן, גם בגרמניה, קוריאה, וויטנאם, עיראק, אפגניסטאן, סרביה, לוב, איראן ויכול להיות עוד, האמריקאים ניהלו לחימה בסדרי גודל מאוד שונים ממלחמות ישראל, ברמה כזו שמלחמת יום כיפור לעומת וייטנאם שווה לאצבא מתוך כף יד שלמה, כמו כן החזיתות הרבות והשטחים הענקיים שבהם כיסו פעולות של הסילס הם הרבה יותר גדולים מהשטחים שבהם נהגו לפעול השייטת, לפיכך הסילס הפיקו לקחים ויישמו אותם הן באימונים, ברמת האימונים, ברמת בניית הלוחם, ואילו לוחמים כן צריכים לקבל ליחידה על מנת להתקבל וכל זה הם בוחנים דרך המסלול.

ארבע.. הוא אמר לי, למרות שכבר ידעתי את זה והרבה בפרום יודעים את זה כבר, שלהתקבל לסילס, או בכלל ליחידות אמריקאיות מקבילות לסיירת מטכל או שייטת אתה צריך לעבור 3 שנות שירות מלאות! לפני קבלה ליחידה מובחרת שכזו, ויש לכך משקל מאוד מאוד חשוב, כי רמת איכות חייל לפני שהתגייס לצבא כמו אצלנו ומתקבל ליחידה מובחרת, שונה בהרבה מחייל אמריקאי אשר עשה כבר 3 שנים, ראה, הרגיש, נשם צבא, עשה אולי קורסים, היה לוחם מן השורה, ואף יכול להיות שהיה בעיראק חודשים או שנתיים בשטח בלי לראות בית, ורק אז אבל רק אז החליט שהוא רוצה להתגייס לסילס, זה רמת איכות של חייל שאי אפשר בכלל להשוות לרמת החיילים אצלנו שישר מתחילים מסלול שייטת בלי לעשות 3 שנים לפני, אצליהם החיילים בסוף ה3 שנים כבר בנויים להיות חיילים מן השורה שאכלו וסבלו, למרבה הצער אצלינו זה לא כך, לכן גם רמת הגיבוש שלהם, או הל וויק יותר מקשה את עצמו בגלל שככל שהנבחנים יהיו יותר איכותיים כך גם כדי לגרום להם ליפול מרימים את רמת המסלול לרמות יותר גבוהות מהמקובל כי כדי לשבור אנשים חזקים צריך לעשות מסלול קשה אולי כפליים.

כל זה מה שהשייט אמר לי כי הוא אמר שעשו אצליהם סקירה ביחידה על כל יחידות הקומנדו הימיים של מרבית המדינות, גם של בריטניה ורוסיה והשוו מה היתרונות של כל אחת, בשורה התחתונה, הסילס, אני לא יגיד קורעים את השייטת כי זה ממש מטומטם לומר, אבל אני יומר כן עולים למרבה הצער שלכם ברמה מסוימת על השייטת שלנו, שוב, תקציב שמושקע בעיקר ברמת האימונים, מספר מועמדים אחרי 3 שנות שירות הרבה יותר גבוהה משלנו וכך גם בגלל זה הסינון לקבלה ליחידה הרבה יותר יעל משלנו, נסיון שגם יש להם יותר מאיתנו, למרות שלנו יש את ששת הימים יום כיפור, לבנון חיזבאלה סוריה והפלסטינים, לאמריקאים היו עסקים קצת יותר רציניים, ואני לא מעוניין להיכנס עכשיו לוויכוח למי היו מלחמות יותר קשות להם או לנו...
ואיכות החיילים המתקבלים יותר גבוהה משלנו בגלל שהם אחרי 3 שנים לעומת 0 שנים אצלנו.
להיכנס לרמת גודל השריר בחלק הימני של החזה של אמריקאי אחד לא יהיה רציני, וחבל על הזמן, כנ"ל השוואה בין אורך הריצות בבוקר יום יפה של השייטת לעומת אורך הריצות בבוקר אצל הסילס גם לא יקבע "למי יש יותר גדול" וזה ממש ילדותי ומבוזבז.

נערך לאחרונה ע"י Hezibezi בתאריך 09-02-2007 בשעה 21:39.
ישן 10-02-2007, 12:35
  creative13 creative13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.06
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Hezibezi שמתחילה ב "קראתי את כל התגובות פה שהוכיחו שרובכם אבל רובכם, צעירים מתים שלא התגייסו עדיין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hezibezi
מהתגובות הכי ילדותיות שראיתי אני לא יכול לשפוט אחרת,
"שייטת קורעים את האמא של הסילס יש להם זיין יותר גדול"...
תעשו את ה3 שנים שלכם, אחר כך אני רוצה לראות אם תתלהבו כל כך, אף אחד לא יודע מה היא רמתם האמיתית של הסילס כי אף צעיר פעור פה לא התאמן איתם באופן אישי שיכול לשפוט אותם, כנל השייטת, ולא השייטת לא היחידה הכי טובה בעולם כי אף אחד לא פיקד עליה פה וכנראה שגם לא יודע עליה כמעט כלום..
בשורה התחתונה, הייתי רוצה כמו כולם שהשייטת תהיה יותר טובה מהסילס, אבל למרבה הצער, בעיקר שלכם, היא לא, וזה מהרבה סיבות, וזה שעל האמריקאים לא נופלות קטיושות ליד הבית והם מקבלים משכורת, לא אומר כלום אבל ממש ממש כלום על הרמה שלהם ובעיקר על היכולת שלכם לשפוט אותם לפי זה, אגב אם זה לא מספיק לכם לא יודע מה שייט כזה או אחר סיפר לכם, אבל משייט שאני דיברתי הוא חיזק את דברי ואמר שהשייטת שלנו נמצאת כמה צעדים טובים מאחורי הסילס, שוב זה הוא אמר, זה מכיוון הרבה סיבות...
אחת בגלל שהמבחר של האנשים שמגיעים למבחני הסילס הוא הרבה יותר גדול מאשר כמות הנבחנים שבאים להיבחן לשייטת, מכיוון שיש עשרות אלפים של מתנדבים ליחידות החיר של ארהב מדי שנה יש יותר מתנדבים שרוצים לסילס וכתוצאה מכך יש סינון באמת טוב שבו באמת הטובים ביותר נבחרים מתוך קבוצה מאוד גדולה שלא כמו אצלנו הקבוצת נבחנים אצלינו היא יותר קטנה כך שהסינון אצליהם יותר יעיל משלנו.

שתיים, לסילס ובכלל לכל יחידות הקרביות של צבא ארה"ב אין כמעט מגבלת תקציב, הסילס מרשה לעצמו להצטייד בנשקים, אמצעים ומה שתרצו שבצהל יהיו זמינים רק עוד יותר מ5 שנים כנראה, שוב זה הוא אמר.. האימונים והתרגילים שלהם הרבה יותר איכותים מהשייטת שלנו מכיוון ששוב בגלל תקציב גדול, הם מערבים הרבה אימונים שעולים הרבה כסף, מה שצהל מגביל את עצמו בגלל חוסר תקציב, מתקני האימונים יותר מפותחים משל השייטת שוב בגלל שיש להם כסף לבנות מתקנים ותשתיות אימונים ברמות מאוד גבוהות שידמו כמה שיותר לחימה אמיתית,שוב מה שצהל מגביל את עצמו... (דוגמא אחת קטנה למשל היא כמות האימונים הרטובים שהם עושים לעומת צהל, צהל הוא צבא שמצטיין מאוד בעיקר באימונים "יבשים" בכל חיל בכל תחום בעיקר בעיקר בגלל בעיות תקציב שכן כל פגז עולה 3000 וזה עולה ככה וככה צהל לא יכול להרשות לעצמו לבזבז ולכן זה משפיע על איכות האימונים, כל היחידות האמריקאיות לא עושות חשבון בגלל אי מגבלת תקציב ומשתמשים בהרבה אש חיה בהרבה אימונים, כסף לא עניין של הגבלה בשבילם בכלל, וזה רק דוגמא אחת).

שלוש, השייט הוסיף שלאמריקאים יותר נסיון שצברו מהעבר באמצעות פעולות רבות מהעבר ממלחמת העולם השנייה, גם ביפן, גם בגרמניה, קוריאה, וויטנאם, עיראק, אפגניסטאן, סרביה, לוב, איראן ויכול להיות עוד, האמריקאים ניהלו לחימה בסדרי גודל מאוד שונים ממלחמות ישראל, ברמה כזו שמלחמת יום כיפור לעומת וייטנאם שווה לאצבא מתוך כף יד שלמה, כמו כן החזיתות הרבות והשטחים הענקיים שבהם כיסו פעולות של הסילס הם הרבה יותר גדולים מהשטחים שבהם נהגו לפעול השייטת, לפיכך הסילס הפיקו לקחים ויישמו אותם הן באימונים, ברמת האימונים, ברמת בניית הלוחם, ואילו לוחמים כן צריכים לקבל ליחידה על מנת להתקבל וכל זה הם בוחנים דרך המסלול.

ארבע.. הוא אמר לי, למרות שכבר ידעתי את זה והרבה בפרום יודעים את זה כבר, שלהתקבל לסילס, או בכלל ליחידות אמריקאיות מקבילות לסיירת מטכל או שייטת אתה צריך לעבור 3 שנות שירות מלאות! לפני קבלה ליחידה מובחרת שכזו, ויש לכך משקל מאוד מאוד חשוב, כי רמת איכות חייל לפני שהתגייס לצבא כמו אצלנו ומתקבל ליחידה מובחרת, שונה בהרבה מחייל אמריקאי אשר עשה כבר 3 שנים, ראה, הרגיש, נשם צבא, עשה אולי קורסים, היה לוחם מן השורה, ואף יכול להיות שהיה בעיראק חודשים או שנתיים בשטח בלי לראות בית, ורק אז אבל רק אז החליט שהוא רוצה להתגייס לסילס, זה רמת איכות של חייל שאי אפשר בכלל להשוות לרמת החיילים אצלנו שישר מתחילים מסלול שייטת בלי לעשות 3 שנים לפני, אצליהם החיילים בסוף ה3 שנים כבר בנויים להיות חיילים מן השורה שאכלו וסבלו, למרבה הצער אצלינו זה לא כך, לכן גם רמת הגיבוש שלהם, או הל וויק יותר מקשה את עצמו בגלל שככל שהנבחנים יהיו יותר איכותיים כך גם כדי לגרום להם ליפול מרימים את רמת המסלול לרמות יותר גבוהות מהמקובל כי כדי לשבור אנשים חזקים צריך לעשות מסלול קשה אולי כפליים.

כל זה מה שהשייט אמר לי כי הוא אמר שעשו אצליהם סקירה ביחידה על כל יחידות הקומנדו הימיים של מרבית המדינות, גם של בריטניה ורוסיה והשוו מה היתרונות של כל אחת, בשורה התחתונה, הסילס, אני לא יגיד קורעים את השייטת כי זה ממש מטומטם לומר, אבל אני יומר כן עולים למרבה הצער שלכם ברמה מסוימת על השייטת שלנו, שוב, תקציב שמושקע בעיקר ברמת האימונים, מספר מועמדים אחרי 3 שנות שירות הרבה יותר גבוהה משלנו וכך גם בגלל זה הסינון לקבלה ליחידה הרבה יותר יעל משלנו, נסיון שגם יש להם יותר מאיתנו, למרות שלנו יש את ששת הימים יום כיפור, לבנון חיזבאלה סוריה והפלסטינים, לאמריקאים היו עסקים קצת יותר רציניים, ואני לא מעוניין להיכנס עכשיו לוויכוח למי היו מלחמות יותר קשות להם או לנו...
ואיכות החיילים המתקבלים יותר גבוהה משלנו בגלל שהם אחרי 3 שנים לעומת 0 שנים אצלנו.
להיכנס לרמת גודל השריר בחלק הימני של החזה של אמריקאי אחד לא יהיה רציני, וחבל על הזמן, כנ"ל השוואה בין אורך הריצות בבוקר יום יפה של השייטת לעומת אורך הריצות בבוקר אצל הסילס גם לא יקבע "למי יש יותר גדול" וזה ממש ילדותי ומבוזבז.

עשית מעצמך צחוק מהדברים שאתה אומר פה...
ישן 10-02-2007, 10:38
  oplo oplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.04
מגוכח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "9 דקות משבוע הגיהנום של הקומנדו הימי האמריקאי"

מדהים לראות את התגובות פה, פשוט רוב התגובות פה נכתבו בידי צעירים. שאין להם פשוט מושג וחצי מושג על הצבא. אגב, ניסתם לבדוק לפעמים מה מניע אתכם להתגייס לשייטת פ33תית לוט"ר נשקים מגניבים יחידת קופי החבלה פלס"ר קופי טרור בלה בלה בלה? חולצה מגניבה? כבוד מהח'ברה?

פגשתי לא מעט אנשים שאמרו לי שאם הם לא היו עוברים את הגיבוש שהם רצו, ליחידה כלשהי. הם לעולם לא היו מסכימים לשרת כגדודניקים. מבחינתי? אנשים כאלה לא ראויים לשרת בצבא.

צאו מהסרט שלכם, הצבא שלנו לא הכי טוב ולא הכי חזק. יש הרבה הרבה חרא בצבא, ואני לפני גיוס הייתי בדיוק כמותכם. (אני לא אומר שיש רק דברים רעים בצבא, ובסךך הכל הצבא עשה לי המון דברים טובים, רק דברים שרואים מכאן לא רואים משם).

ישן 10-02-2007, 12:19
  mor1 mor1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
ההבדל בין חייל ישראלי לאמריקאי הוא כזה

החייל ישראלי שהצבאהוא חלק מהגורל שלו חלק מהעתיד שלו חלק מהחיים שלו כאן בארץ חלק שהוא צריך לעשות בכל מיקרה ולא משנה מה ולאיפה הוא יכל להגיע ב3 שנים האלה באזרחות ...

החייל האמריקאי והשאיפה של כל אמריקאי הוא לסיים את הבית ספר וללכת לקולג מה שמשאיר לצבא את אותם בחורים שוואלה לא מתאימים לא מספיק חכממים אלה שאין להם מה לחפש באזרחות(חוץ מכמה שרוצים את זה באמת ואני בטוח שאלה אחוזים קטנים)ומה שיוצא שביחידה מובחרת של ארה"ב יש את המובחרים מתוך הקבוצה הלא כל כך מובחרת שהיא כל הצבא -לעומת הקבוצה המובחרת מתוך מובחרים של צבא ישראל( המובחרים ביותר מגיעים לגיבוש והמובחרים ביותר עוברים אותו )

וזה ההבדל הגדול והמשמעותי ואני לא מדבר שהם נילחמים בכל זמן מילחמות של אחרים ....

נערך לאחרונה ע"י mor1 בתאריך 10-02-2007 בשעה 12:23.
ישן 10-02-2007, 13:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי mor1 שמתחילה ב "ההבדל בין חייל ישראלי לאמריקאי הוא כזה"

אני מבין שתאה בקיא ומצוי בסיבות לגיוס אצל האמריקאים? אני מציע שנפסיק לחרטט.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-02-2007, 14:32
  johnny316 johnny316 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.06
לזה שכתב פה בהרחבה, אני מסכים איתך כמעט מילה במילה

ממה שהבנתי, כיום אפשר להתגייס ישירות לסילס ללא עבר צבאי, ואתם יכולים לבדוק את זה באתר האינטרנט שלהם...

http://www.navyseals.com/community/main.cfm

משיחה עם שייט, הוא אמר לי כזה דבר, ראית פעם חייל מארינס? הם מקררים נכון? קח אותם, תכפיל בשתיים ותקבל SEAL ממוצע מה שכן, הכושר של השייטת גבוה יותר, מאחר ובניגוד לצבא ארה"ב, בארץ יש משקל כבד למסעות כחלק מהאימונים (כי כמה כסף זה כבר יכול לעלות...)

ובקשר לניסיון... לצבא ארה"ב יש אמנם ניסיון מגוון יותר בחלקי העולם, אבל זה לא רלוונטי כלפינו שכן אנחנו לא הולכים להילחם בוויטנאם או מרכז אמריקה וכו'... לשייטת יש מספיק ניסיון באיזור שלנו וניסיון= לא קונים בכסף!

התאכזבתי בדיון הזה מרמת הצעירים, כבן 18 זה חורה לי מאוד שאתם מתבטאים כמו ילדים בגן ואל תקחו את הביקורת הזו אישית וללב, אלא כביקורת בונה ולראש!

תדברו פחות, תקראו יותר, יש המון מאמרים וסרטים באינטרנט, רק צריך לדעת איפה לחפש!

ישן 10-02-2007, 15:44

לכל חובבי המקררים.

עצוב לראות שבאתר של ה נייבי סיילס,מוכרים דברים כאלה..

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.navyseals.com/store/images/products/808_detail.jpg]

והנה לכם הידעת -> לוחם הנייבי סיילס הכי צעיר.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

סקוט הלוונסטון ז"ל. התגייס לנייבי בגיל 16, בגיל 17 הוא כבר סיים את המסלול של לוחם נייבי סילס.
הוא שירת ביחידה 12 שנה, עזב בשנת 94.
הוא נרצח בעירק ב31 למרץ שנת 2004.
עוד פרטים.
http://en.wikipedia.org/wiki/Scott_Helvenston

ישן 10-02-2007, 18:30
  Hezibezi Hezibezi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.06
בסדר, אז טעיתי בנוגע לשירות צבאי מלא לפני שאתה נבחן לסילס
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "לכל חובבי המקררים. עצוב..."

אכן שמתי לב שיש אחד בסרטון שהוא בן 17, מה שבהתחלה נראה לי מוזר, וכנראה שבעניין הזה לא דייקתי וטעיתי..
אבל גדול... שכנראה לזה התכוון השייט, אבל אני לא פירשתי את זה נכון,
שיותר מחצי מהנבחנים לסילס הם בדר"כ כבר באמצע שירות ויש אפילו לקראת הסוף, אני לא יודע בדיוק אם זה חצי פחות או יותר, אבל פה בארץ הרוב המוחלט, אם לא כולם, של כל הנבחנים לשייטת הם לפני גיוס.
דרך אגב, כדי להתגייס לצבא האמריקאי, בין אם אתה גובניק או לוחם לא משנה איפה, אתה כן חייב 12 שנות לימוד מלאות, בגרות לא חייב אבל כן 12 שנות לימוד וזה אחד מתנאי הקבלה לשם, לא שזה אמור לומר משהו אבל סתם לידע כללי.
בקשר לשאר הטענות שלי שכתבתי אין וויכוח ואתם יכולים לבדוק את זה.
ובקשר לנסיון, נסיון אולי לא קונים בכסף אבל כן קונים ע"י עשרות שנים של לחימה בהמון חזיתות רחוקות וגדולות מאוד כמו שהיו לארה"ב, מה שלנו אין... לכן רמת הנסיון שלהם יותר משלנו בתחום הזה לצערנו, ואין כזה דבר "אנו לא זקוקים לנסיון כמו שלהם בגלל שאנחנו לא הולכים להילחם בוויטנאם או באנטארטיקה..." נסיון לא משנה איזה, צריך שיהיה לך כמה שיותר לא משנה באיזה חזית אתה, וזה שוב מה שיש לאמריקאים יותר.
הגאווה העצמית נפגעת לפעמים, אבל לפעמים אתה צריך לקבל את זה שיש יותר טובים ממך בעולם ואתה לא הכי טוב מכולם..

נערך לאחרונה ע"י Hezibezi בתאריך 10-02-2007 בשעה 18:36.
ישן 10-02-2007, 19:12

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Hezibezi שמתחילה ב "בסדר, אז טעיתי בנוגע לשירות צבאי מלא לפני שאתה נבחן לסילס"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hezibezi
.

ובקשר לנסיון, נסיון אולי לא קונים בכסף אבל כן קונים ע"י עשרות שנים של לחימה בהמון חזיתות רחוקות וגדולות מאוד כמו שהיו לארה"ב, מה שלנו אין... לכן רמת הנסיון שלהם יותר משלנו בתחום הזה לצערנו, ואין כזה דבר "אנו לא זקוקים לנסיון כמו שלהם בגלל שאנחנו לא הולכים להילחם בוויטנאם או באנטארטיקה..." נסיון לא משנה איזה, צריך שיהיה לך כמה שיותר לא משנה באיזה חזית אתה, וזה שוב מה שיש לאמריקאים יותר.
הגאווה העצמית נפגעת לפעמים, אבל לפעמים אתה צריך לקבל את זה שיש יותר טובים ממך בעולם ואתה לא הכי טוב מכולם..

בקשר לניסיון. אני חושב שלשייטת כן יש ניסיון, מכיוון שהם מפיקים לקחים מכל פעולה. גם אם היא מוצלחת או כושלת.

אתה פשוט לא מכיר את הניסיון. מכוון שדו"ץ נוהג לא לספר על פעולות מעבר לגבולות ישראל וגם אם יש פעולה מיוחדת, מצויין כי זה כוח צה"ל. בודדים הפעם שהם מציינים שזה כוח מיוחד של חיל הים.

ישן 10-02-2007, 19:33
  idoratzon idoratzon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אגב, סקוט הלוונסטון השתתף בסדרת ריאליטי של הישרדות
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "לכל חובבי המקררים. עצוב..."

נקראה הישרדות משימות קרב או משו כזה
4 קבוצות עם בוגרי יחידות מובחרות בארה"ב, SWAT, כוח סיור של המארינס, סילס, דלתא, מבצעים חשאיים ב-CIA (היה אחד כזה אני חושב)
סדרה של תחרויות לחימה עם מערכת מיילס לדימוי קרבות, תכנית מעניינת מאוד ודי מרעילה ומדמה במידה מסויימת קרבות ולחימה בזירות שנתנו להם... תכנית לא רעה להעביר את הזמן

אני זוכר שלפני כמה חודשים קראתי על הסילס וראיתי ת'שם סקוט הלוונסטון ונזכרתי בו בסדרה (שהוא היה ממש מניאק בה) ופתאום קראתי את הסיפור נפילה שלו שהוא ללא ספק אחד המצמררים שיצא לי לשמוע :| סיפור מזעזע ואכזרי בטירוף
ישן 11-02-2007, 04:55
  maguse maguse אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.05
בתגובה לכל המשווים לצורך התלהבות שלא תהיה

וואלה לא ידעתי שצה"ל הוקם עמ"נ לספק לצעירים אגו מנופח או מה שלא יהיה..
חשבתי שהוא הוקם במטרה להגן על מדינת ישראל וכל אחד מאיתנו בצורה הכי טובה שאפשר..
נראה לי בהתאם למטרה האמיתית של צה"ל, ובידיעה שצבא זה לא משחק מחשב נוסח Far cry
אפשר לוותר על העיקרון לסבתא שלי יש הכי גדול..
בואו נלמד כמה שיותר וננסה לעשות את הטוב ביותר במקום לקשקש בשכל..
ותמיד יש עוד מה ללמוד..
וכל אחד מאיתנו זה צה"ל..
וזה ההבדל בינינו לבין האמריקאים..
שם זה גוף בפני עצמו..
פה זה כל אחד ואחד מאיתנו..
ואנחנו יהודים

הדרך היחידה להיות הכי טוב זה לא לחשוב שאתה הכי טוב, אלא לנסות תמיד את הכי טוב..
וללמוד ולהתקדם תמיד צריך..
ד"א מה בנוגע לדעה הרווחת שחיל האויר הישראלי הכי טוב?
גם זה מופרך מעיקרו?

נערך לאחרונה ע"י maguse בתאריך 11-02-2007 בשעה 05:00.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:12

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר