לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-02-2007, 03:32
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
מגעיל יעקב גנות תזהר. הגילדה המשפטית שמה עליך עיין...

מזוז לדיכטר: עלולים לצוץ קשיים במינוי גנות

כתם בן 13 שנים דבק במפכ"ל המיועד של משטרת ישראל, רב-גונדר יעקב גנות, לאחר שנאשם במעורבות בפרשה פלילית, בעת ששימש כמפקד מחוז הצפון של המשטרה. גנות אמנם זוכה בבית המשפט העליון ברוב דעות ומחמת הספק מעבירות של הפרת אמונים, אך ביקורת נוקבת נמתחה על התנהלותו. ל-nrg מעריב נודע שבחוות דעת שכתב היועץ המשפטי לשר לביטחון פנים דיכטר על המינוי המתוכנן, ציין מזוז כי אמנם אין מניעה משפטית למינוי, אך עם זאת "עלולים לצוץ קשיים לאור התנהלותו של גנות בעבר". והקשיים כבר בפתח: התנועה לאיכות השלטו כבר הודיעה כי תעתור לבג"ץ נגד המינוי.

לפני מספר שבועות ביקש דיכטר את חוות דעתו ועמדתו של מזוז בכל הקשור למינויו של גנות למפכ"ל המשטרה. במכתב ארוך ומפורט ציין מזוז את קורות עברו של גנות, כאשר בשנת 1994, בעת שכיהן כמפקד המחוז הצפוני, המליצה מח"ש להעמיד את גנות לדין בחשד לביצוע עבירות של קבלת שוחד, טובות הנאה, מרמה, והפרת אמונים.

במכתב שהחזיר לשר לביטחון פנים, ציין מזוז כי אמנם אין מניעה משפטית למינויו של גנות לתפקיד, אך עם זאת "עלולים לצוץ קשיים לאור התנהלותו של גנות בעבר". בנאומו של דיכטר הערב, אמר השר כי לאחר התייעצות עם היועמ"ש החליט להציע את מינויו של גנות.

במשרד המשפטים זעמו על דבריו של דיכטר ש"מציגים כאילו מזוז אישר את המינוי". לטענתם, מזוז ציין מפורשות את ההתנהלות הלקויה של גנות, עליה צריך לתת את הדעת. למרות זאת, טוענים גורמים משפטיים בכירים, בחר דיכטר להתעלם. "כדי להחזיר את אמון הציבור במשטרה, הוא ממנה את מי שכונה על-ידי שופטי עליון כ'פוגם בתדמית המשטרה'", ציינו. במשרד המשפטים הבהירו כי הממשלה וועדת טירקל למינויים לא תוכלנה להתעלם מעברו, ויצטרכו לשקול את מכלול השיקולים בבואם לאשר את המינוי.

מהמשרד לביטחון פנים נמסר בתגובה כי דיכטר ומזוז אכן דנו במינוי גנות למפכ"ל, אך שהיועץ המשפטי לא סבר שקיימת מניעה משפטית במינוי, והצביע על קשיים העלולים לעלות עם המינוי. "השניים שוחחו וליבנו את הסוגיות ביניהם", מסרו. "אין ספק שוועדת טירקל והממשלה יראו את כל החומר הנוגע למינויו של גנות".
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/545/806.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2007, 07:32
  relove relove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.02
שאלת תם: אם כך, אז למה מראש לא בחרו במיקי לוי? למה צריך היה ללכת עקום?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "עצתי ליעקב גנות- עזוב. תרד מזה"

בכלל דיכטר איבד הרבה נקודות בימים האחרונים.
אחת התכונות החשובות ביותר של מנהיג, היא לדעת לבחור את הפקודים הישירים שלו .
הבחירות התמוהות בלשון המעטה של דיכטר מעמידים את שיקול דעתו בסימן שאלה אחד גדול.
קודם בחר את מצנע.
כמי שמכיר את האיש מקרוב אני יכול להעיד שזוהי בחירה גרועה ביותר מכל הבחינות.
גם כל ההתנהלות היתה מוזרה: תחילה הציע את התפקיד למצנע, אחר כך חזר בו " בגלל שהאיש מזוהה פוליטית" - זהותו הפוליטית של מצנע לא היתה סוד ולא סקופ גדול שהתגלה לשר בדיעבד.
גם הבחירה בגנות דווקא לאחר דו"ח ועדת זיילר, דווקא כאשר ישנו צורך חיוני להתנער מהשחיתות - מראה על חוסר רגישות ציבורית, על אטימות וניתוק - עם תכונות כאלה אף מנהיג לא יוכל לשרוד.
ישן 19-02-2007, 21:22
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
והינה אט אט התחזית שלי מתממשת-
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי relove שמתחילה ב "שאלת תם: אם כך, אז למה מראש לא בחרו במיקי לוי? למה צריך היה ללכת עקום?"

כל המערכת המשפטית עומדת על רגליה האחוריות-
" טירקל, שופט העליון בדימוס, העומד בראש הוועדה למינויים בכירים בשירות המדינה, אמר ל-ynet כי אין לדון במינוי המפכ"ל החדש עד שבג"ץ יכריע בנושא...."

"...השופט בדימוס פרופ' יצחק זמיר ומי שהיה היועץ המשפטי לממשלה, שישב בדין בעניינו של גנות סבור שמדובר במינוי "עם גיבנת" שאינו ראוי: "צריך אדם שלא דבק בו רבב שיעמוד בראש המשטרה. אני לא חושב שזה המקרה..."

"...השופט חשין: כאשר שמעתי על המינוי - הדבר הזה מילא את ליבי עצב, צער, בעצם ייאוש. אם זו הדרך שבה מבקשים לשקם את האמון במשטרה - אינני יודע כבר מה אפשר לעשות". את הדברים הנחרצים הללו אמר הערב (ב') השופט בדימוס מישאל חשין בהתייחסות ראשונה למינוי מעורר המחלוקת של רב-גונדר יעקב גנות למפכ"ל המשטרה הבא...."

עכשיו תחשבו טוב טוב מה היה קורה אילו ניצב מיקי לוי היה מראש ממונה לתפקיד המשפיע.
כעת מיקי לוי יזכה בתפקיד הנכסף בהפוך על הפוך...
כל הכבוד אולמרט. שוב הצליח לך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:51

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר